Jump to content

כל אלה

BMTA

Recommended Posts

לדעתי הייתה כבר החלטה.

גם אם לא במודע מישהו אמר אני נשאר לשחק במגרש של הקטנים ולא עולה מדרגה, המדיניות היא ברורה ומוכוונת לשם.

כתבתי פה בדיוק לפני שנה, שהיה לנו חלון הזדמנויות להשתלט על הכדורגל פה סטייל לודוגרוץ/זלצבורג/באזל ובמכבי לא הלכו עד הסוף בשביל שזה יקרה.

בעניי, ההזדמנות הזאת הוחמצה וכרגע נראה שפינינו את מקומנו לילד החדש בזירה (בדיוק כמו שקרה לחיפה, בית"ר והפועל לפנינו) עד הפעם הבאה...

זה מתסכל אותי ברמות שקשה לתאר. היה לנו הכל בשביל להיות שם - יתרון מקצועי, ניהולי, כלכלי...נטו מערכת שעצרה בחצי הדרך, לא חשבה מספיק בגדול, ופחדה לקחת סיכונים.

באטי, לדעתי אתה טועה.

לא כל שנה אתה תקפוץ מדרגה או שתיים. לפעמים גם תישאר באותה מדרגה תתבסס ואז תמשיך קדימה.

אנחנו מצפים להתקדמות מהירה יותר כאוהדים וזה בסדר.כי אנחנו אוהדים ורוצים הכל כאן ועכשיו, יש מישהו שחושב שצריך לבנות את הדברים בקצב שונה.

לאור הרזומה של מי שכרגע מנהל אותנו אני נוטה עדיין לתת לו קרדיט שהוא יודע מה שהוא עושה.הוא לא איכזב אותי עד היום.

מי שמצחיקים אותי הם כל אלה ששמחים על ההעפלה של ב"ש כי "אנחנו ישראלים וזו גאווה למדינה"

אתם זוכרים איך כל המדינה אהבה אותנו והייתה בעדנו בעונה שעברה?

וואלה לפעמים אני חושב לעצמי שאלה שמייצגים את עצמם ולא את ישראל צודקים במשהו.

עזוב רגע את השטויות של כבוד למדינה,

בסוף, מי שמתסכל קצת יותר רחוק מעבר לאופק, מבין שהצלחה של קבוצות ישראליות (גם אם הן לא אתה) בסוף גם משרתת אותך.

אם זה בדירוג המדיני (שאם קבוצות ישראליות ממש יצליחו אולי תקבל נציגה שנייה במוקדמות הצ'מפיונס כמו פעם),במיידי זה מכניס אותך להגרלות בשלבים יותר מאוחרים כמדורג, זה הופך את הליגה שלך ליותר חזקה מה שבסוף משרת אותך שתשחק נגד קבוצות מאירופה יהיה לך יותר קל להתמודד (בטח בשלבי המוקדמות ששם תאכלס זה המשחק שלנו - הרי אף ישראלית לא תתקרב לתואר אירופי)

זה מכניס כסף לכל הליגה, כי זה יביא מפרסמים וגופים עסקיים שירצו לקפוץ על עגלת הרייטינג והתהילה (בישראל כולם קופצים על מותגים שמצליחים בחול)

בטווח הארוך, זה יעשה לכדורגל שלנו מוניטין טוב יותר, מה שיביא לפה זרים יותר טובים, זה אולי ישאיר פה ישראלים טובים שלא יקפצו לכל אוסטריה וינה שקר כי ידעו שיש פה במה ליבשת.

בקיצור, זה לא יקרה ברגע, וזה הכל ההמשכיות, אבל ממש בגדול, הצלחה של קבוצות ישראליות באירופה זה משהו שישרת את כולם בסוף.

ומי שלא פירגן לנו בזמנו זה אותם האידיוטים שיש פה שפשוט לא מבינים את זה.

באטי, לדעתי אתה טועה.

לא כל שנה אתה תקפוץ מדרגה או שתיים. לפעמים גם תישאר באותה מדרגה תתבסס ואז תמשיך קדימה.

אנחנו מצפים להתקדמות מהירה יותר כאוהדים וזה בסדר.כי אנחנו אוהדים ורוצים הכל כאן ועכשיו, יש מישהו שחושב שצריך לבנות את הדברים בקצב שונה.

לאור הרזומה של מי שכרגע מנהל אותנו אני נוטה עדיין לתת לו קרדיט שהוא יודע מה שהוא עושה.הוא לא איכזב אותי עד היום.

בדיוק בדיעה הזאת החזקתי לפני שנה (ואם תראה נושאים מקבילים מהשנה שעברה ולפניה, כתבתי כמעט אותם דברים)

מודה שאני כבר חושב אחרת.

אולי אני טועה ואתה צודק ואני סתם חסר סבלנות/מתוסכל.

וואלה, אפילו מקווה.

גם מכבי וגם באר שבע לא יכולים ולא יהיו באזל לעולם.

אנחנו עדיין תלויים בשחקן הישראלי

אכן כך. בשביל להיות באזל אתה צריך חמישה זרים ברמה של ראייקו ו6 ישראלים ברמה של זהבי.

לא שדרגו ליניב קטן את החוזה ?

לגולסה ?

לרפאלוב ?

על מה אתה מדבר. אתה פשוט לא יודע את העובדות.

ומעולם לא טענתי שב"ש תהפוך להיות באזל - מאיפה אתה ממציא ?

מניח שהם ייהנו מהצלחה זמנית כמו כל הקבוצות לפניהם וגם הם לא ידעו לעשות את הקפיצה למשהו מעבר.

ההבדל הוא, שלהם אין רבע מהפוטנציאל שהיה לנו - ולכן אצלנו הפספוס הוא הרבה יותר גדול.

שחר מכר את כל השחקנים הטובים שלו, שחר לא ניאבק עם גאידמק על השחקנים שלו ונתן להם לעבור לכסף הגדול בביתר, עם כל הכבוד לב"ש יש להם מגבלות בסגל והאליפות לא מונחת להם בכיס.

בתנאים כרגע של הגבלת זרים, ושחקנים ישראלים שמעדיפים לשחק באירופה על פני הליגה בישראל אני בספק עם תהיה קבוצה שתצליח למנף הצלחות "למשהו מעבר" .

בתנאים כרגע של הגבלת זרים, ושחקנים ישראלים שמעדיפים לשחק באירופה על פני הליגה בישראל אני בספק עם תהיה קבוצה שתצליח למנף הצלחות "למשהו מעבר" .

תתפלא, אבל לשם שינוי אני נוטה להסכים איתך.

אני חושב שלנו כן הייתה הזדמנות.

אני חושב שלנו היו כלים שלב"ש אין ואולי גם לא יהיו.

בדיוק בדיעה הזאת החזקתי לפני שנה (ואם תראה נושאים מקבילים מהשנה שעברה ולפניה, כתבתי כמעט אותם דברים)

מודה שאני כבר חושב אחרת.

אולי אני טועה ואתה צודק ואני סתם חסר סבלנות/מתוסכל.

וואלה, אפילו מקווה.

אני לא אומר שהאמת אצלי,אני רק אומר שאי אפשר שלא לעצור רגע,להסתכל אחורה ולראות תהליך סדור של בניה של מועדון.

אנחנו נוטים לפעמים בכלל בחיים,לא רק בכדורגל, לקחת את השקט והיציבות כמובנים מאליהם וזו טעות. אם תסתכל רגע מעבר להצלחות המקצועיות,עברנו בשנים האחרונות

לא מעט משברים שבעבר היו מטלטלים את המועדון וגורמם לכאוס ולאובדן דרך עוד לפני שהתחלנו את העונה. מיץ' דאג שתהיה פה ספינה חזקה. שגם אם יבוא גל חזק, אנחנו מקסימום ננוע טיפה באי נוחות,נתקן מסלול ונמשיך לשעוט קדימה. בינתיים, בעלים שמעמיד כל שנה תקציב של כ-120 מיליון שקל זה לא בעלים שהרים ידיים. יש עדיין המון מה לשפר מבחינת תשתיות(יצאתי דניאל פרי....),יחס לקהל וכמובן גם בגזרת השחקנים אבל גם את רומא לא בנו ביום,לי עדיין יש סבלנות מקווה שגם לאחרים תהיה.

אכן כך. בשביל להיות באזל אתה צריך חמישה זרים ברמה של ראייקו ו6 ישראלים ברמה של זהבי.

לא. אתה צריך ש 4-3 מתוך הזרים שלך יהיו ברמה של ראייקו והאחרים ברמת הנוסא ומעלה ואתה צריך שהשחקנים הישראלים הכי טובים יהיו תמיד אצלך, ברמת מכרעת. כמו שמעון מזרחי בזמנו בכדורסל.

צריך לדאוג שכל האציליים, צדקים, וואקמה (זרים שמצליחים פה בקבוצות קטנות) המגן השמאלי הכי טוב, החלוץ הישראלי הכי טוב, שכולם יהיו אצלך. ואם אפשר אז גם שהמחליפים הכי טובים יהיו אצלך. והשאר לשאר הקבוצות בליגה. זה אומר כמובן המון טעויות על הדרך והמוך לשפוך כסף שלפעמים ילך לאיבוד אבל אם תעשה את זה, תהיה באזל של הליגה או מכבי כדורסל של אז. כל עוד אין לך מי שיתחרה בגולדהאר בכסף.

אה וזה אומר לשלם על השויינפלדים והאציליים 2 מליון יורו ומעלה. גולדהאר לא רוצה לעשות גיידמאק.

ההתקדמות של הקבוצה די נתקעה, בין היתר שהגענו לתקרה ברמת הישראלים ובגלל עניין האצטדיון.

אני גם לא רואה שיפור משמעותי במחלקות הנוער, לפחות לא כרגע - נקווה שזה יניב פירות.

חוזים מנופחים מעבר לקיים אני לא מאמין שנראה, לאור ההתבטאויות של גולדהאר בנוגע לפייר פליי ויציבות כלכלית.

התחום היחידי שנותר לנו להשתפר בו הוא ברמת הזרים, ואני מתחיל לפקפק אם ג'ורדי הוא האיש הנכון להשיג את זה.

לא. אתה צריך ש 4-3 מתוך הזרים שלך יהיו ברמה של ראייקו והאחרים ברמת הנוסא ומעלה ואתה צריך שהשחקנים הישראלים הכי טובים יהיו תמיד אצלך, ברמת מכרעת. כמו שמעון מזרחי בזמנו בכדורסל.

צריך לדאוג שכל האציליים, צדקים, וואקמה (זרים שמצליחים פה בקבוצות קטנות) המגן השמאלי הכי טוב, החלוץ הישראלי הכי טוב, שכולם יהיו אצלך. ואם אפשר אז גם שהמחליפים הכי טובים יהיו אצלך. והשאר לשאר הקבוצות בליגה. זה אומר כמובן המון טעויות על הדרך והמוך לשפוך כסף שלפעמים ילך לאיבוד אבל אם תעשה את זה, תהיה באזל של הליגה או מכבי כדורסל של אז. כל עוד אין לך מי שיתחרה בגולדהאר בכסף.

אה וזה אומר לשלם על השויינפלדים והאציליים 2 מליון יורו ומעלה. גולדהאר לא רוצה לעשות גיידמאק.

אי אפשר להביא גם את הישראלים הכי טובים ואת המחליפים שלהם... במסגרת הפייר פליי

הם יעדיפו הרכב בקבוצה אחרת.

מי שמצחיקים אותי הם כל אלה ששמחים על ההעפלה של ב"ש כי "אנחנו ישראלים וזו גאווה למדינה"

אתם זוכרים איך כל המדינה אהבה אותנו והייתה בעדנו בעונה שעברה?

וואלה לפעמים אני חושב לעצמי שאלה שמייצגים את עצמם ולא את ישראל צודקים במשהו.

אני כבר מזמן הבנתי שהם צודקים.

כשאנחנו עושים גביע אירופה בכדורסל כמה טרמפיסטים עלובים יוצאים מהחורים? אנשים שלא היו מנויים מעולם טסים לפיינל פור, גורמים לעליות מחירים ותופסים כרטיסים לאוהדים אחרים. אותו דבר עם העליה שלנו לצ'מפיונס. כן רוב הציבור בארץ היה נגדנו אבל אתה יודע למה זה? כי לא הלך לנו. אם היינו דופקים תוצאות מעולות פתאום הציבור הרחב היה אוהד אותנו.

בשנתיים האחרונות ההתאחדות והתקשורת עשו הכל כדי להפיל אותנו. זוכר את השערוריה של הכרטיסים לגמר הגביע למשל? או החלטות בית דין מסויימות? תפנימו- זה every man for himself. זין על ההתאחדות והכדורגל הישראלי והקהל הרחב. רק מכבי. הלוואי שנתחיל להתנהג בדורסנות כמו הכדורסל משנות ה-70.

חכה לאולימפיאדה עוד שבוע כשאיזה גודוקא או שייט שאף אחד לא הכיר 3 ימים קודם אבל התאמן לזה כל החיים שלו יקח מדליה. פתאום כולם יהיו: "לקחנו מדליה"

אי אפשר להביא גם את הישראלים הכי טובים ואת המחליפים שלהם... במסגרת הפייר פליי

הם יעדיפו הרכב בקבוצה אחרת.

שהר וגדיר מחליפים בבאר שבע לברדה ולוסיו שבכיף הם יכלו לפתוח בחיפה ומועדונים אחרים. בכסף הכל אפשר. אבל בוא נתחיל בישראלים הכי טובים בכל עמדה.

באר שבע עשו את זה כמו גדולים, תלמדו לפרגן ולהפנים שנבנית כאן קבוצה לא פחות חזקה ממכבי שהולכת להיות בצמרת בשנים הקרובות. כל ניצחון של קבוצה ישראלית על קבוצה חזקה באירופה ועלייה לשלבי הבתים מעלה את הערך והשם של הליגה הישראלית. בשנים האחרונות הליגה הייתה די פח, להיות ראש לשועלים זו לא חוכמה, הגיע הזמן שעוד קבוצות יתפתחו.

נשמע כאילו אוהד ניטרלי כתב את זה ולא אוהד מכבי.

די עם אובר אובייקטיביות הדבילית הזו, אנחנו רוצים להחזיר את האליפות אלינו וכל התחזקות של היריבה הישירה שלנו לא תקל עלינו לעשות את זה.

נשמע כאילו אוהד ניטרלי כתב את זה ולא אוהד מכבי.

די עם אובר אובייקטיביות הדבילית הזו, אנחנו רוצים להחזיר את האליפות אלינו וכל התחזקות של היריבה הישירה שלנו לא תקל עלינו לעשות את זה.

עונה אירופית שלהם, יכולה לפעול גם לרעתם אתה יודע...

הנקודות שאיבדנו במעברים אירופה/ליגה והשחיקה הפיסית והמנטלית של הסגל שלנו זה מה שהכריע את הכף לטובתם בעונה שעברה.

גם מהאינטרס הכי צר אתה צריך לרצות שהם יהיו בשלב בתים (עדיף אירופית כמובן)

עונה אירופית שלהם, יכולה לפעול גם לרעתם אתה יודע...

הנקודות שאיבדנו במעברים אירופה/ליגה והשחיקה הפיסית והמנטלית של הסגל שלנו זה מה שהכריע את הכף לטובתם בעונה שעברה.

גם מהאינטרס הכי צר אתה צריך לרצות שהם יהיו בשלב בתים (עדיף אירופית כמובן)

כן. אבל שוב זו תיאוריה, במיוחד בבתים של אירופית, שבתוספת אליהם כן אפשר לזכות באליפות.

כן. אבל שוב זו תיאוריה, במיוחד בבתים של אירופית, שבתוספת אליהם כן אפשר לזכות באליפות.

זה הרבה מעבר לתיאוריה - אתה שיחקת בעונה שעברה 10 משחקים יותר מהם שנדחפו למסגרת זמן קבועה מראש (כלומר יותר עומס ופחות זמן התאוששות)

זה כמעט 25 אחוז יותר ביחס אליהם - זה הבדל עצום בעידן שבו רפואת הספורט מתעסקת בלהרוויח מילימטרים (תיאוריית המרג'נים המתווספים למי שמכיר)

כמובן שזה רק בקטע הפיסי - אני לא מדבר על העומס המנטלי שיותר קשה להוכחה, או עניין ההכנה למשחקים - שב"ש התכוננו שבוע שלם למשחק ליגה, בעוד אתה התכוננת ל-2 משחקים בשבוע ההכנה הטקטית/פיסית שלך כמובן הופכת לפחות טובה.

בנוסף, היכולת שלך לתת לחץ פיסי לאורך 90 דקות, או לייצר אנרגיות גבוהות (שוב גם פיסי וגם מנטלי) הופכת ליותר חלשה. אלו עובדות.

לא סתם ברוב המקרים (בכולם למעט מכבי של סוזה) קבוצות ששיחקו בשלב בתים לא זכו באליפות כשהתמודדו מול קבוצה שלא (הפועל זכתה אומנם אבל גם חיפה שיחקה בשלב בתים).

עם כמה שאנחנו מרגישים שניטרלנו את המוקש ואנחנו מעל הכדורגל הישראלי, בתאכלס ב-2 מתוך 3 האליפויות שלנו לא שיחקנו בשלב בתים בכלל (כשבאחת מהן היריביות הישירות שלנו כן שיחקו).

בסופו של יום אנחנו תמיד צריכים להסתכל על עצמנו.

כל ההתעסקות המוגזמת בב"ש זה כמו שבכדורסל נתבאס שהפועל ירושלים תתקדם מקצועית ולמשל תגיע להצלבה של היורוליג (סתם כדי להמחיש).

פעם למכבי כדורסל לא היה אכפת מי מגיע מולה, לא באירופה ובטח לא בארץ ועל הזין הפועל ירושלים.

ובכדורגל היו לנו 3 שנים שלא ראינו אף קבוצה ממטר בארץ.

כמו שירושלים מציבה אתגר בכדורסל, עכשיו ב"ש מציבה אתגר בכדורגל. אין עם זה שום בעיה, חלאס עם הפאניקה.

כאן מגיע ה"אבל" הגדול - מה שכן אמור להדאיג אותנו (גם בכדורגל וגם בכדורסל לצורך העניין) זה לא הפועל ירושלים או הפועל ב"ש, אלא מה קורה איתנו העונה ומה יהיה אחרי עידן ג'ורדי.