Jump to content

כל אלה

BMTA

Recommended Posts

שאני אבין - אנשים פה לחוצים מזה שבאר-שבע תעלה, כי זה ישפר את ה"שם" שלהם באירופה ויכניס להם כסף?

התקציב של מכבי גבוה משל באר-שבע ביותר מפי 2 (ואני חושב שהתקציב בעונה האחרונה היה בערך 120-125 מיליון), השם של מכבי באירופה (גם בגלל הכדורסל) מוכר בהרבה.

בוא נגיד שאם יש שחקנים טובים שיגיעו לשם, זה כי באר-שבע עובדים כמו שצריך בתחום הסקאוטינג כבר שנים, לא כי הם פתאום יעשו בוננזה כלכלית מליגת האלופות. גם מבחינת ההכנסות (אם נתעלם מתוצאות על המגרש), הם יכניסו פחות ממה שמכבי הכניסו, בהנחה שהם משחקים בטרנר. גם אם לא בטרנר, אני מניח שהם ישחקו בטדי שפחות רווחי. חוץ מזה שאני בטוח שהמחירים שלהם יהיו נמוכים יותר.

תמיד שנאתי את הכדורסל בישראל כי לא באמת היה לנו תחרות...

תחרות זה טוב (כל עוד אנחנו שולטים)

תחרות משפרת אותך. מוזיפה עניין. שומרת על כל המערכת דרוכה.

ראינו מה נהיה מהקהל לאחרונה... התרגלו לטוב. לא יודעים מה זה שנים קשות. לא ראו הרכבים הזויים...מאמנים הזויים..הפסדים הזויים...לא נזעו למשחקים בטייבה ובחורים אחרים...

שאני אבין - אנשים פה לחוצים מזה שבאר-שבע תעלה, כי זה ישפר את ה"שם" שלהם באירופה ויכניס להם כסף?

התקציב של מכבי גבוה משל באר-שבע ביותר מפי 2 (ואני חושב שהתקציב בעונה האחרונה היה בערך 120-125 מיליון), השם של מכבי באירופה (גם בגלל הכדורסל) מוכר בהרבה.

בוא נגיד שאם יש שחקנים טובים שיגיעו לשם, זה כי באר-שבע עובדים כמו שצריך בתחום הסקאוטינג כבר שנים, לא כי הם פתאום יעשו בוננזה כלכלית מליגת האלופות. גם מבחינת ההכנסות (אם נתעלם מתוצאות על המגרש), הם יכניסו פחות ממה שמכבי הכניסו, בהנחה שהם משחקים בטרנר. גם אם לא בטרנר, אני מניח שהם ישחקו בטדי שפחות רווחי. חוץ מזה שאני בטוח שהמחירים שלהם יהיו נמוכים יותר.

אם הם עולים לליגת האלופות בטרנר יש להם סיכוי לא רע לגנוב תיקו או ניצחון

תחרות משפרת אותך. מוזיפה עניין. שומרת על כל המערכת דרוכה.

ראינו מה נהיה מהקהל לאחרונה... התרגלו לטוב. לא יודעים מה זה שנים קשות. לא ראו הרכבים הזויים...מאמנים הזויים..הפסדים הזויים...לא נזעו למשחקים בטייבה ובחורים אחרים...

מה שאני בא להגיד שאני בעד תחרות.

אבל ברגע שחס ושלום אנחנו נמצאים ברגעים לא טובים, כמו בשנים הקשות שעברנו, אז את מי מעניין תחרות?

אם הם עולים לליגת האלופות בטרנר יש להם סיכוי לא רע לגנוב תיקו או ניצחון

מסכים איתך.

ומצד שני, רק אם אלונה את כל הכסף שתקבל על ליגת האלופות תוסיף על התקציב (וזה לא מה שיקרה), וגם הם יוציאו איזה תוצאה או שתיים טובות, הם אולי יגרדו אותך מלמטה בתקציב.

הפאניקה הזו לא במקומה.

מסכים איתך.

ומצד שני, רק אם אלונה את כל הכסף שתקבל על ליגת האלופות תוסיף על התקציב (וזה לא מה שיקרה), וגם הם יוציאו איזה תוצאה או שתיים טובות, הם אולי יגרדו אותך מלמטה בתקציב.

הפאניקה הזו לא במקומה.

העניין הוא כזה - אם בתקציב שהוא כנראה בסביבות החצי משלנו הם מגיעים להישגים נהדרים באירופה ולוקחים כאן אליפות עם 84 נק', אני מעדיף שלא לדעת מה הם יעשו עם תוספת נאה.

אני חושב שהלחץ נובע מהעובדה שיש תחושה שהם עושים עם הכסף שלהם יותר ממה שאנחנו עושים, קרי - יותר תכליתיים ויעילים בניצול הכסף. עלייה לאלופות תכניס להם כסף רב כך שיש כאלו שחוששים שאם הם ימשיכו במגמת היעילות שלהם בניצול הכסף זה רק יקפיץ אותם עוד יותר רחוק בצורה ניכרת.

אגב, לא חושב שהם יעבירו את הביתיות לטדי באלופות. לא מסתדר לי.

אמיר-אני לא דואג בגלל פערי התקציב, אלא בגלל פערים משמעותיים בהרבה בניצול דמי העברה, ניהול שכר והוצאת המקסימום משחקנים.

כרגע, מה שהם עושים עם 60-70 מיליון שקל אנחנו לא מבצעים בכמה עשרות מיליונים יותר.

הקמפיין באלופות בשנה שעברה, עד הבתים, היה מרשים יחסית. במה התקדמנו מאז? במה התקדמנו מאז עונת סוזה?

במה ב"ש התקדמו בשנה וקצת?

ב"ש עשו 2 קפיצות מדרגה עיקריות בשנים האחרונות: זו של קיץ 2013 שהפכה אותה מקבוצת פח אשפה לקבוצת צמרת וזו של הקיץ בשנה שעברה. אנחנו הגענו לשיא המקצועי שלנו בחצי הראשון של עונת 13/14, ואח"כ החלה הירידה שנבעה מהעזיבה של דאבור, הפציעה של יצחקי והפציעות והירידה של פריצה. הקבוצה של פאקו כבר הייתה קבוצה אפורה ויעילה אבל - אפורה וזו הייתה מגמה שהחלה כבר בחלק השני של סוזה.

אני חושב שדווקא עונה שעברה הייתה לנו קבוצה טובה יותר מזו של פאקו אבל הבעיה שלה הייתה שהיא לא הייתה מאוזנת. זה נבע מכושר מפלצתי לחלוטין של זהבי ובמקביל הקפיצה הגדולה של ב"ש קדימה (ובכר, עם כל הסתלבט עליו פה בפורום הוא מאמן מעולה, וזאת יחד עם השיפור הניכר של מליקסון, התוספת של וואקמה מקדימה וצדק מאחורה) הפכה את הכוחות לשווים לראשונה בשלוש עונות.

בעונה הקרובה ב"ש תהיה לא פחות טובה כנראה ואולי אפילו מעט יותר טובה. אנחנו לעומת זאת נראה שהלכנו עוד יותר אחורה הקיץ וכרגע ב"ש קבוצה טובה מאיתנו.

עניין נוסף שמשחק לטובתה של ב"ש הוא העניין הפסיכולוגי. בעונה שעברה הם היו אלו שבאו מאחורה. הם הצליחו לשבור את תקרת הזכוכית ועושה רושם שהם מועדון מאוד בטוח בעצמו היום עקב הזכייה בתואר ועוד אחרי ריצה ראש בראש איתנו עד הסוף. זה שינוי פסיכולוגי גדול מאוד שנותן ביטחון ומשפר יכולת במקרים רבים. דבר כזה קרה אגב למכבי חיפה אחרי האליפות הראשונה שלהם ב-84', א הם הגיעו למשחק האחרון בעונה כשהשחקנים שלהם שלשלו מלחץ. עונה אח"כ הם כבר היו במוד אחר לגמריי.

מה הם יעשו עם הכסף?

קודם כל אני מניח שהחוזים שלהם הולכים להתנפח במהלך העונה הזו משמעותית.

קשה לי לראות שחקנים כמו למשל אוגו (200 אלף יורו לעונה) ונוואקמה (250 אלף יורו לעונה) ממשיכים בשכר הנמוך (יחסית) שהם מרוויחים.

אז נכון, כנראה שמליקסון וברדה לא יחפשו חוזה חדש, ואולי גם לא שיר צדק (400 אלף יורו נטו), אבל השאר? או שיעזבו לאירופה (כמו דוידזאדה) או שישודרגו משמעותית. אתם חושבים שהשחקנים שם רואים את המשכורות במכבי, בחיפה, ואפילו בהפועל (על הנייר בכל מקרה), ולא רוצים גם?

מעבר לזה - אני מניח שאלונה ברקת תרצה לקזז קצת את ההשקעות. ניר ברקת (אחיו של בעלה של אלונה) מוערך ב-450 מיליון ש"ח, והם עשו את ההון שלהם ביחד. לאור העובדה שלאורך השנים הם השקיעו עשרות רבות של מיליונים בבאר-שבע, אני מניח שהם ירצו קצת לקזז עלויות.

להצליח בליגה הם מראים שהם לא צריכים עוד כסף. אני מסכים עם הכיון שאליו באר-שבע הולכים, של זרים טובים בעלויות סולידיות, יותר מאשר להתפוצץ עם 750 אלף יורו על אורלנדו סה. לא חסרים שחקנים טובים, צריך לדעת למצוא אותם.

אם מכבי לא ידעו איך לעשות את זה בצורה טובה יותר, אז בטווח הארוך ימשיכו לשרוף כסף גם אם בעקבות זה שהתקציב של באר-שבע כאילו יקפוץ מ-50-60 לכיוון ה-90-100 ואחריו התקציב של מכבי יעלה לכיוון ה-200.

חוץ מזה - שמכיוון שיש מגבלה של 6 זרים, אז במידה ושחקנים ישראלים יעזבו את באר-שבע, הם יתקלו באותן הבעיות שלנו בלמלא את החלל שלהם.

הבעיה עם ב"ש היא שלא מדובר בביתר של גאיידמק או הפועל של הראל וטביב.

מתחיל להסתמן שהיא יותר כמו חיפה של יעקוב שחר שנות ה 90.

אז לא מפריע לי עליה חד פעמית לאלופות, מפריע לי הניקוד והאפשרות שהם יעשו זאת שוב בשנה הבאה במידה ויקחו אליפות נוספת.

אז עלייה לאלופות לא תהפוך את אלונה לאמידה יותר מגולדהאר, אבל מדובר בבוםט אדיר לכל מועדון, בטח למועדון אנונימי.

כמו שכבר נכתב פה על ידי מספר משתמשים, יש להם ניצול הזדמנויות מעולה ביחס לרכש זרים, פוגעים באחוזים גבוהים, במקרה שהם ישחקו באלופות, יהיה להם קל יותר להביא שחקנים אפילו איכותיים יותר ובפחות כסף ממה שג'ורדי מביא ( עלות כוללת ).

כמו שאנחנו יצרנו שושלת, גם הם יכולים.

הם עובדים יפה וגם קצת מזל לא מזיק, מי כמונו יודעים.

בשביל כל השמחים-

מעניין איך מיץ' גולדהאר מגיב לזה שב"ש עם פחות מחצי תקציב שלנו עושה את מה שלנו לקח 3 קמפיינים של מוקדמות כדי לעשות

הימור שלי? התגובה שלו לא תהיה "בוא נגדיל את התקציב ל200 מליון"... ואני עדין

אני מאחל שבכל שנה האלופה הישראלית, תהיה מי שתהיה (בתקווה שלעולם לא חיפה והפועל) תשתתף בבתים של ליגת האלופות.

אבל קשה לי עם בש, באמת קשה

בשביל כל השמחים-

מעניין איך מיץ' גולדהאר מגיב לזה שב"ש עם פחות מחצי תקציב שלנו עושה את מה שלנו לקח 3 קמפיינים של מוקדמות כדי לעשות

הימור שלי? התגובה שלו לא תהיה "בוא נגדיל את התקציב ל200 מליון"... וזה אנדרסטיימנט

להם לא היה את הבאזל.

להם לא היה את הבאזל.

להם הייתה קבוצה שעל הנייר לא פחות טובה מבאזל והייתה בשלב הבתים 17 פעמים ב19 שנה האחרונות

לך תסביר לו שהם נראים כמו הצל של עצמם, ואח"כ גם תסביר לו למה זה רלוונטי בכלל

אני מאוד אוהב לקרוא אותך, איך אתה מסביר את הצמד משחקים האלה של היוונים ? ( כי ראיתי שכתבת שהם קצת יותר טובים מבאזל וציפיתי לראות פה קבוצה שתבוא ללחוץ את ב"ש מהשנייה הראשונה )

זה מעבר להכנה מוקדמת לעונה, זה היה נראה מביך.