Jump to content

מעקב אחרי אקס מאמני מכבי באירופה 2016/17

forza

Recommended Posts

פאקו ניצח את סוזה

האם זה אומר מהפך בטופ של המאמנים?

העיקר שראיתי אתר שעוד קורא לו מאמן כושר

אם כבר זה מראה שמאמן כושר בחו"ל יודע פי 100000 ממאמן אמיתי פה

כרגע כולם מכתירים את סוזה כמאמן הכי טוב פה,גם אני חושב ככה

השאלה אם המשחק אתמול מראה אחרת

מראה אחרת?

פאקו כרגע ינצח כל מאמן אחר שעבד במכבי.

זה לא קשור לשיטת האימון, פשוט יש לו כלים הרבה יותר טובים.

בגלל משחק ידידות קובעים מי מאמן יותר טוב?

עם כל הכבוד לפאקו, ויש המון כבוד והערכה, אחוזי ההצלחה שלו היו הנמוכים ביותר, עם קבוצה שאפילו לא שיחקה באירופה, ואיתו שיחקנו כדורגל נוראי.

אז כן בגביע הוא היה נהדר, אבל לקבוע שהוא מאמן יותר טוב מאשר גדול המאמנים שאימנו בישראל? שהימם את הליגה הזאת כל שבוע? ועל סמך משחק ידידות?

בגלל משחק ידידות קובעים מי מאמן יותר טוב?

עם כל הכבוד לפאקו, ויש המון כבוד והערכה, אחוזי ההצלחה שלו היו הנמוכים ביותר, עם קבוצה שאפילו לא שיחקה באירופה, ואיתו שיחקנו כדורגל נוראי.

אז כן בגביע הוא היה נהדר, אבל לקבוע שהוא מאמן יותר טוב מאשר גדול המאמנים שאימנו בישראל? שהימם את הליגה הזאת כל שבוע? ועל סמך משחק ידידות?

להזכיר לך שהוא קיבל קבוצה שבורה אחרי הדחה משתי מפעלים באירופה ומלחמה בארץ ועם סגל שעונה שעברה עם מאמנים פחות טובים ראינו מה באמת שווה

לפעמים כדורגל נוראי הוא יותר טוב אם באמת לוקחים איתו תארים מאשר כדורגל יפה ומקבלים כלום

סוזה עם כל הכבוד קיבל את הקבוצה בצורה הכי טובה שלה,רעבה להצלחה באירופה אחרי אליפות ראשונה ועם זהבי,פריצה ודאבור בשוונג

להזכיר לך שהוא קיבל קבוצה שבורה אחרי הדחה משתי מפעלים באירופה ומלחמה בארץ ועם סגל שעונה שעברה עם מאמנים פחות טובים ראינו מה באמת שווה

לפעמים כדורגל נוראי הוא יותר טוב אם באמת לוקחים איתו תארים מאשר כדורגל יפה ומקבלים כלום

סוזה עם כל הכבוד קיבל את הקבוצה בצורה הכי טובה שלה,רעבה להצלחה באירופה אחרי אליפות ראשונה ועם זהבי,פריצה ודאבור בשוונג

אבל זה לא מה שאני מדבר עליו. אני לא מדבר כרגע על השורה התחתונה (אליפות).

אני מדבר על ההשוואה לפאולו סוזה. אחוזי ההצלחה שלהם שונים בתכלית, ניהול המשחק שלהם ובחירת ההרכבים והמערכים היא בלתי ניתנת להשוואה מרוב שפאולו נותן פה נוקאאוט לפאקו.

מגיע לפאקו קרדיט גדול על מה שעשה ועל ייצוב הקבוצה אחרי הקיץ הקשה. אבל זה לא אמור להיות תקף לגבי עונה שלמה שפשוט היינו ברובה עם כדורגל שבלוני ונוראי, ומאוד מאוד משעמם.

אם כבר מישהו קיבל ״ירושה״ נוחה זה פאקו.

הייתה לו קבוצה אלופה, שרצה כבר שנתיים ביחד, כך שיכולת האימון שלו לא הייתה צריכה לבוא לידי ביטוי כדי להפיק מהקבוצה משהו.

אוסקר שידרג אותנו, סוזה שם אותנו ברמה מעל הליגה, פאקו שמר על סטטוס קוו, סלבישה ריסק אותנו ובוס ייצב.

מבחינה הישגית כן, פאקו השיג יותר, מצד שני, כנראה שגם אם אתה היית על הקווים, היית משיג יותר.

מדהים אותי שמתארים את זה כ"סלאבישה ריסק, בוס ייצב".

אחוזי ההצלחה של יוקאנוביץ' טובים משל בוס, תחת בוס הפער מבאר שבע גדל (ואז צומק) ובוס לקח את הקבוצה לתוצאות גרועות במאני טיים, לעומת עלייה לצ'מפיונס בהגרלה קשה עם סלאבישה.

סלבישה ריסק אותנו ובוס ייצב.

סלבישה עזב את הקבוצה עם 77% הצלחה בליגה (35 נקודות מתוך 45).

בוס היה עם 75%.

לא ההשוואה הכי הוגנת אמנם, כי בוס התמודד עם פלייאוף עליון - אבל לא נשכח שיוקאנוביץ' גם ניהל קמפיין אירופי במקביל.

הוא עזב בטעם רע וזה מעוות את הזיכרון אולי, אבל להגיד שהוא ריסק אותנו זה פשוט שקר. היו לו אחוזי הצלחה גבוהים משל פאקו וזהים לאחוזי ההצלחה של אוסקר.

אחוזי ההצלחה של יוקאנוביץ' טובים משל בוס, תחת בוס הפער מבאר שבע גדל (ואז צומק) ובוס לקח את הקבוצה לתוצאות גרועות במאני טיים, לעומת עלייה לצ'מפיונס בהגרלה קשה עם סלאבישה.

גם אני חושב שאנשים מגזימים לגבי יוקאנוביץ'. אחלה אחוזי הצלחה סך הכל, רק במשחק מול ב"ש הוא קצת מכר.

אבל אני חושב, לא בטוח, שאחוזי ההצלחה של בוס טובים יותר.

גם אני חושב שאנשים מגזימים לגבי יוקאנוביץ'. אחלה אחוזי הצלחה סך הכל, רק במשחק מול ב"ש הוא קצת מכר.

אבל אני חושב, לא בטוח, שאחוזי ההצלחה של בוס טובים יותר.

הם לא. המספרים מעל התגובה שלך.

מי שמכר אותך במשחק מול ב"ש זה ראייקוביץ' ודסה, לא יוקאנוביץ'.

בוס שיחק רק 9 משחקי ליגה סדירים (ללא פלייאוף) והעמיד 23 מ-27.

בפלייאוף הוא (יחד עם כל הקבוצה) פישל במאני טיים.

להזכירך, בוס שם אותך במקום הראשון אחרי מרדף של כמעט עונה. אח״כ כבר דאגנו לחרבן את זה.

אז אם אתה מסתכל על זה בפרספקטיבה הנכונה, לבוס יש אחוזי הצלחה גדולים יותר בליגה, בפלייאוף אין אפשרות להשוואה.

הטיעון שיוקאנוביץ׳ העלה אותנו לצ׳מפיונס מגוחך, זהבי כמעט לבד עשה את זה.

סה״כ מאזן בצ׳מפיונס אגב: 6 משחקי מוקדמות - 2 נצחונות, 2 הפסדים, 2 תיקו. (היברניאנס, פלזן, באזל), על הבתים אין טעם לדבר.

ויותר מהכל, יוקאנוביץ׳ כיבה את הקבוצה הזאת, דרך הכדורגל או דרך האישיות, בוס הצליח לעורר אותם, הביא את מכבי לגמר גביע ומרחק יריקה מאליפות.

ויותר מהכל, יוקאנוביץ׳ כיבה את הקבוצה הזאת, דרך הכדורגל או דרך האישיות, בוס הצליח לעורר אותם, הביא את מכבי לגמר גביע ומרחק יריקה מאליפות.

אם בפלייאוף אין אפשרות להשוואה אז בוא נתייחס רק לעונה הסדירה ונדבר במספרים:

תחת יוקאנוביץ' סיימנו עם 77% הצלחה וממוצע של 2.18 שערים למשחק (במקביל לקמפיין אירופי)

תחת פאקו סיימנו עם 69% הצלחה וממוצע של 2 שערים למשחק (בלי אירופה)

אתה יכול להסביר לי איך, בהתחשב במספרים האלה, יוקאנוביץ' "כיבה" את הקבוצה שהוא ירש מפאקו?

אם בפלייאוף אין אפשרות להשוואה אז בוא נתייחס רק לעונה הסדירה ונדבר במספרים:

תחת יוקאנוביץ' סיימנו עם 77% הצלחה וממוצע של 2.18 שערים למשחק (במקביל לקמפיין אירופי)

תחת פאקו סיימנו עם 69% הצלחה וממוצע של 2 שערים למשחק (בלי אירופה)

אתה יכול להסביר לי איך, בהתחשב במספרים האלה, יוקאנוביץ' "כיבה" את הקבוצה שהוא ירש מפאקו?

תדייק.

קח את זה בפרספקטיבה הנכונה ותשווה את מס׳ המחזורים של יוקאנוביץ׳ לזה של פאקו (פאקו סיים עונה סדירה, יוקאנוביץ׳ לא).

ב-24 המחזורים הראשונים של פאקו מכבי עשתה 73% עם ממוצע של 2.12 למשחק.

וזה בלי להזכיר את העובדה ש-2 נקודות הורדו למכבי מאירועי הדרבי ובנוסף נרשם הפסד.

מה שאומר שאם המשחק היה מסתיים לפאקו היו 77% וכנראה גם ממוצע שערים טיפה יותר טוב.

נראה אחרת פתאום?

אצל פאקו התחילה הדעיכה ביכולת, אבל הוא זכה (בזכותו או לא) בכל התארים האפשריים בארץ.

לכן אי אפשר להגיד שאצלו הקבוצה ״נכבתה״.

בסה״כ הוא, יוקאנוביץ׳ ובוס היו רמה מתחת אוסקר ו-3 מתחת סוזה.

אם אתה רוצה לפרק את זה ליותר גורמים, פשוט תסתכל על משחקים מהעונות האלה ותגיד לי איזה משחקים גדולים אתה זוכר מהם.

תדייק.

קח את זה בפרספקטיבה הנכונה ותשווה את מס׳ המחזורים של יוקאנוביץ׳ לזה של פאקו (פאקו סיים עונה סדירה, יוקאנוביץ׳ לא).

ב-24 המחזורים הראשונים של פאקו מכבי עשתה 73% עם ממוצע של 2.12 למשחק.

וזה בלי להזכיר את העובדה ש-2 נקודות הורדו למכבי מאירועי הדרבי ובנוסף נרשם הפסד.

מה שאומר שאם המשחק היה מסתיים לפאקו היו 77% וכנראה גם ממוצע שערים טיפה יותר טוב.

נראה אחרת פתאום?

אצל פאקו התחילה הדעיכה ביכולת, אבל הוא זכה (בזכותו או לא) בכל התארים האפשריים בארץ.

לכן אי אפשר להגיד שאצלו הקבוצה ״נכבתה״.

מה אמור להיראות אחרת פתאום? גם אם אתה מחשיב את הדרבי כניצחון וגם אם אתה מתייחס רק ל24 המחזורים הראשונים (...למה בעצם?) עדיין אתה מגיע לשורה תחתונה זהה - יוקאנוביץ' העמיד קבוצה מוצלחת יותר באופן עובדתי.

לא מבין את ההשוואה

סלאבישה יוקאנוביץ' הודיע שהוא עוזב אחרי ההפסד לב"ש במחזור ה - 15 לאחר 0 שערים ו0 נקודות בצ'מפיונס ליג הפסד בסופר קאפ והדחה מגביע הטוטו

עם 36-22 שזה ספיגת יותר משער למשחק וכיבוש של פחות מ-2

פאקו בשלב הזה היה עם% 83.33 הצלחה 44 - 16 שזה אמנם ספיגת שער למשחק אבל גם כיבוש שלוש חסר תקדים בכל קנה מידה עולמי

זכה בגביע הטוטו עם מאזן מושלם ללא ספיגות (מלבד עצמי הזוי של טיבי בגמר) ויותר מ-2 גולים למשחק.

אז מי פה מתבלבל עם עובדות?

וזו אמנם גניבת דעת סטטיסטית שלא מצביעה במאום על הסיפור ונסיבתו אבל נתון שחייב להירשם:

סלאבישה 49 - 44

44 (מ93) נק'% 47.311 הצלחה

פאקו 58 - 17

59 (מ69) נק' % 85.507 הצלחה

הם לא. המספרים מעל התגובה שלך.

מי שמכר אותך במשחק מול ב"ש זה ראייקוביץ' ודסה, לא יוקאנוביץ'.

לא אומר שלא נתן מספרים טובים, אבל במשחק נגד ב"ש מכר אותנו אחושרמוטה עם שב בצד ו-ורמוט.

לא אומר שלא נתן מספרים טובים, אבל במשחק נגד ב"ש מכר אותנו אחושרמוטה עם שב בצד ו-ורמוט.

"מכר", כאילו הם לא שיחקו לפני זה והוא העלה אותם כדי לעשות דווקא. שניהם היו שחקני רוטציה שהוא עשה בהם שימוש לעיתים קרובות בהתאם לסיטואציה.

בן בסט פתח גם ב1-0 על ב"ש בטדי, מול פלזן ומול באזל.

ורמוט שותף באותו ניצחון על ב"ש ופתח בדרבי שניצחנו 1-0 וב2-0 על חיפה בסמי עופר.

אולי שכחת איך נראו הגולים שקיבלנו באותו משחק ואיך דסה החמיץ מ3 מטר.

אם כבר מדברים על דמויות ש"מכרו" אותנו, אז ראייקוביץ', דסה ובן הרוש נמצאים הרבה לפני יוקאנוביץ' ברשימה, שאמנם לא ניהל משחק מבריק אבל העמיד קבוצה ששלטה ונראתה לא רע בסך הכל (וגם החליף את ורמוט ובן בסט במהלך המשחק).