Jump to content

ג'ונתן אסוס בראיון ל-"סגור לי ת'פינה" ב-"הארץ"

Krishi

Recommended Posts

איזה יופי של נושא לכלוכים, לקרוא לנימני **** זה דבר שבשגרה. איפה המנהלים?

היי, שומע רגע? זכותם של אנשים להביע דעתם כל עוד זה נעשה בצורה נאותה. בינתיים לא שמתי לב לאף תגובה מוגזמת או קיצונית שמצריכה יחס מיוחד מהמנהלים.

קצת כמו שאתה דאגת (ודואג) להביע את דעתך על שחקנים ואנשי מקצוע ספציפיים במועדון שלא באו לך טוב בעין (ולא רק על גבי הפורום מסתבר), רק שבמקרה של נמני לפחות עושים את זה לדמות שכבר אינה קשורה ישירות למכבי.

אין ספק שג'ונתן אסוס שם לנו את כל האמת בפרצוף.

שחקן ברמה של ליגה לאומית כשהיה בשיאו מדבר על אגדות כדורגל - תכבד את המקצוע יא מביך...

היי, שומע רגע? זכותם של אנשים להביע דעתם כל עוד זה נעשה בצורה נאותה. בינתיים לא שמתי לב לאף תגובה מוגזמת או קיצונית שמצריכה יחס מיוחד מהמנהלים.

קצת כמו שאתה דאגת (ודואג) להביע את דעתך על שחקנים ואנשי מקצוע ספציפיים במועדון שלא באו לך טוב בעין (ולא רק על גבי הפורום מסתבר), רק שבמקרה של נמני לפחות עושים את זה לדמות שכבר אינה קשורה ישירות למכבי.

****?!?! תמצא אותי מתבטא ככה, קדימה.

אפס.

הכי מצחיק שגונתן אסוס אומר שנמני לא שחקן... כאילו, תגיד הכל,עסקן,קומבינטור,סוכן או לא יודע מה... אבל להגיד שהוא לא שחקן?? כמה טיפש או חסר מושג בן אדם צריך להיות???

אבי היה הכל בשביל המועדון, וזה לא כולל רק דברים טובים בלשון המעטה.

זה כבר ידוע לכולם, יפתח דיון מיותר נוסף על נושא חסר טעם.

****?!?! תמצא אותי מתבטא ככה, קדימה.

אפס.

מה נהיית פתאום אובר-רגיש כשזה נוגע לנמני? לא איחלו לו **** חס וחלילה, אמרו שלדעתם הוא היה הסרטן של המועדון. מעבר לזה שזה מעט צורם בעין למי שלא מסכים, לא רואה כאן משהו חריג.

אוקיי, אז רק שנתאם עמדות, המילה **** בתור תיאור ליכולות של שחקנים ויכולות הרכש של ג'ורדי זה סבבה?

זה מכוער שאתה מכניס את ג'ורדי לויכוח על תיאור שהוא במילא מכוער.

לא במקום-לא זה ולא זה.

חלאס, שחררו. הדיון הזה נוהל מאות פעמים.

אבי לא היה בריא למכבי, מכבי התקדמה הלאה. אבי הוא סמל ואגדה במכבי שעבר לעסקיו האישיים.

אוקיי, אז רק שנתאם עמדות, המילה **** בתור תיאור ליכולות של שחקנים ויכולות הרכש של ג'ורדי זה סבבה?

איך אתה מכניס את ג׳ורדי לדיון הזה בכלל??

מצד אחד מציגים את האמת על אחד שרק הרס כל דבר שנגע בו (בוא נתייחס לזה בעיקר מאז החזרה מבית"ר) לאחד שלקח מועדון שבור והפך אותו לאימת כל הליגה.

כשאומרים שמישהו הוא **** מתכוונים שהוא הורס בכוונה וזה לא מזיז לו. תגיד מה שאתה רוצה על ג׳ורדי, הוא לא ****, הוא התרופה למחלה...

'**** בעיניים' נאמר כבר מיליון פעמים בפורום (כהלצה אמנם) בתגובה למשחקים נוראיים שלנו/של קבוצות אחרות, ויש מצב שגם בנוגע ליכולת של שחקנים ספציפיים, לא זוכר.

אבל בכלליות, אם אתה לא יכול להבין את האנלוגיה הפשוטה מהסיטואציה המורכבת-יותר של מכבי-נמני, ומחפש תירוצים להשתמש במילה '****' ללא כל הקשר או אחיזה במציאות - אז שיהיה לך לבריאות כפרה.

אני זוכר שיום אחרי המשחק נגד בית"ר, שהיה המשחק הראשון של אסוס במכבי, אמרו שמצאנו קשר אחורי ברמה של גאטוסו. גאטוסו היהודי.

יום למחרת בידיעות, עשו איתו כתבת שער והוא צוטט כמי שרוצה להתגייס ולהילחם בחמאס.

1. איזה מזל שאנחנו כבר לא שם.

2. כל מה שהוא אמר, כולנו ידענו. לא חידש כלום אולי רק בטונציה. אבי עם כל גדולתו ואהבתו והסגידה שלי אליו, הכין את עצמו מהמשחק הראשון בקריירה ליום שלאחר הפרישה. תמיד היה האיש שמתעסק בהכל.למזלנו כל אחד מצא את האושר שלו במקום אחר.

אני עוד זוכר את הכותרת גם - "הימרו על הסוס הנכון".

רק במוח המעוות שלכם יכולה להתקיים מחשבה שנימני לא ניסה להצליח כאן בכל תפקיד שהיה בו,

פשוט לא נראה לכם מגוחך שאתם מייחסים רק כשלונות לאחד השחקנים הכי גדולים בתולדות המועדון?

לאחד שנתן הברכיים שלו על הדשא בשביל שאתם תצעקו יש ועשה את זה דווקא טוב הייתי אומר.

רכש כשהיתה לו את ההזדמנות לשחק בכסף? הביא את אלברמן? עטר? יצחקי? קולאוטי (למרות שאינו נחשב כהצלחה תרם בערך פי מליון מבבסט, גם לאליפות הראשונה)? יואב? השב מדוניאנין?

בטח שהיו לו נפילות, בטח שהוא לא הצליח כמו כשהוא היה שחקן אבל לא טעה יותר מכל בנאדם שאחראי על רכש שהיה פה בליגה.

נכון שהוא סוכן שחקנים (מצליח כן?) והוא משרת את האינטרסים שלו עכשיו וגם אם תמיד זה שעניין אותו, לי אין ספק שבכל מה שניסה לעשות הוא ניסה להצליח.

נכון שאי אפשר לשמוע אותו מפרשן ונכון שאני מתאכזב מזה שהוא לא מציג את עצמו בתקשורת כמכביסט גאה כי זה לא יפחית במעמדו, כי הוא כזה וכולם יודעים.

בכל מקרה זהו גיבור ילדותי שהצליח במכבי והראה לכולכם את הקסמים שלו על הדשא, הוא כבר לא במכבי וכנראה גם לא יחזור אז עזבו אותו בשקט, תודה.

רק במוח המעוות שלכם יכולה להתקיים מחשבה שנימני לא ניסה להצליח כאן בכל תפקיד שהיה בו.

הדבר היחיד שנימני ניסה להצליח בו בכל תפקיד שעשה במכבי זה לשמן עוד קצת את חשבון הבנק שלו. אם במקרה זה יבוא במקביל להצלחה של הקבוצה (כמו שקרה כשהוא היה שחקן צעיר ורעב), מה טוב.

אני שואל אותך שאלה ותענה בכנות אם אתה גבר: אם אתה בעלים של עסק ועובד בעסק שלך עושה לך תרגיל א-לה קרלוס גרסיה הסוכן, איך אתה מגיב לאותו עובד?

באמת מאוס.

נמני היה אחד השחקנים הכי גדולים שראיתי בארץ.

היה אחד השחקנים האהובים עליי. זוכר שהיה פוסטר שלו במדי דרבי קאונטי באחד מגיליוני שם המשחק, ולמרות שהוא היה שם במדים שחורים לבנים רצתי לקנות ולתלות בחדר.

מה שגרם לי לכעוס או אולי לא לכעוס אלא להתאכזב זה שהוא לא הבין ולא למד בזמן ממקרי העבר כמו סיני ואוחנה שזה שהיית שחקן ענק לא אומר שתהייה מאמן טוב.

בכלל כל האווירה בין הקהל וכל חוסר ההצלחות...

לי ואני בטוח שהרבה אחרים לא הייתה תחושת מיאוס אם הוא היה פורש אחרי קריירת המשחק שלו. היה בא לקהל ואומר תודה על כל השנים ויוצא הכי גדול.

לצערי הוא המאיס את עצמו על חלק גדול מהקהל ובאמת שחבל לי.

אני לפחות עברתי את זה. זוכר לו את כל הדברים הגדולים שעשה למען מכבי ואוהב אותו.

לא מובן לי למה אנשים לא התגברו על זה עדיין.

בכל זאת שחקן ענקן.. היה מה שהיה, הסתיים קצת מר אבל זה נגמר ולי לפחות נותרו הזכרונות שלו כשחקן.

נכון שמדובר בפורום הכי גדול בארץ, ועדיין הוא לא גורם מייצג של הקהל.

בגלל מגיבים כאלו אני מבין למה יש המון אוהדי מכבי שרופים שמדירים את עצמם מהפורום הזה, וכמה שנות אור יש בין אוהדים שבאמת צורכים את מכבי לוריד ולא דרך פילטרים רעילים שכאב להם ועדיין כואב להם לראות קשר חזק בין קהל לשחקן.

ואיפה היה אסוס עד היום ולמה האיש האמיץ הזה לא דיבר בזמן אמת או לכל הפחות מבקש לעזוב.

אין גבול לקנאה ולכמות האנשים שנמני והקהל שאהב אותו עשה להם רע.

מחלת '****' מתאר תופעה של גידול תאים המתפשטים למחלקות

מעבר לכך קיימת גם כזו חיה ואני מבין אם הסרטן נחווה אישית אצל מישהו זה מפעיל אסוציאטיבית גירויים לא נעימים, במיוחד אם מתכוונים למחלה עצמה (לא לחיה)

אבל אי אפשר לצפות מהציבור לא להשתמש בדימויים מגוונים

למה אפשר להשתמש במינוח הרפואי 'מגיפה' כדי לתאר כל מיני תהליכים קבוצתיים או הביטוי: 'ויראלי' זה חיוב/שלילה? ומה לגבי "...אני אסיר עולם" ?

נמני לא שחקן, בראון לא שחקן, בוזגלו לא שחקן, אבל ג'ונתן אסוס אגדת הכדורגל שמככב בליגה ג' - תותח וצודק בהכל.

בחייאת נו.. רואים שהוא ליצן גדול.

רק במוח המעוות שלכם יכולה להתקיים מחשבה שנימני לא ניסה להצליח כאן בכל תפקיד שהיה בו,

פשוט לא נראה לכם מגוחך שאתם מייחסים רק כשלונות לאחד השחקנים הכי גדולים בתולדות המועדון?

לאחד שנתן הברכיים שלו על הדשא בשביל שאתם תצעקו יש ועשה את זה דווקא טוב הייתי אומר.

רכש כשהיתה לו את ההזדמנות לשחק בכסף? הביא את אלברמן? עטר? יצחקי? קולאוטי (למרות שאינו נחשב כהצלחה תרם בערך פי מליון מבבסט, גם לאליפות הראשונה)? יואב? השב מדוניאנין?

בטח שהיו לו נפילות, בטח שהוא לא הצליח כמו כשהוא היה שחקן אבל לא טעה יותר מכל בנאדם שאחראי על רכש שהיה פה בליגה.

נכון שהוא סוכן שחקנים (מצליח כן?) והוא משרת את האינטרסים שלו עכשיו וגם אם תמיד זה שעניין אותו, לי אין ספק שבכל מה שניסה לעשות הוא ניסה להצליח.

נכון שאי אפשר לשמוע אותו מפרשן ונכון שאני מתאכזב מזה שהוא לא מציג את עצמו בתקשורת כמכביסט גאה כי זה לא יפחית במעמדו, כי הוא כזה וכולם יודעים.

בכל מקרה זהו גיבור ילדותי שהצליח במכבי והראה לכולכם את הקסמים שלו על הדשא, הוא כבר לא במכבי וכנראה גם לא יחזור אז עזבו אותו בשקט, תודה.

מלך שערי הקבוצה בכל הזמנים

נתן את הדם למועדון שלו

כיבד כל אוהד ואוהד ועשה מאות אם לא אלפי מעשה צדקה (בסתר ובגלוי)

4 אליפויות ו4 גביעים כשחקן

גדל במועדון מגיל 8

מעל 15 עונות במדי הקבוצה (מתוכם יותר מחצי כקפטן)

אין תקדים בכל העולם לשחקן שעשה חצי מהרשימה הנ"ל ועדיין זוכה לחוסר כבוד כל כך גדול

אבי נימני הוא המלך

כל מי שמקלל את נמני אלא האנשים הסטייקים משער 13

הם הסרטן של מכבי, מאז ומתמיד הם דמרו

הנושא הוא לא למי יש יותר גדול אבל אני מבטיח לך באופן חד משמעי שמה שאני עשיתי בשביל הקבוצה הזו אחלה גבר פה בכל הפורום הזה לא עשה.

אז תנשום ותכיר את הנפשות הפועלות לפני שאתה מעביר ביקורת.

אני מעביר ביקורת כי הייתי חי את המועדון הזה מאז שאני זוכר את עצמי (מכיר את מני כסיף? שמעון קורק?), יש דברים שנאמרו שעד היום אני זוכר ואני מדבר איתך על לפני 15-20 שנה.

לא רוצה לדבר על הסכסוכים שאבי נמני גרם להם משנת 94? על העזיבה של אלי דריקס? ועל הקשר שלו עצמו עם קלינגר ודריקס או אמיר שלח לדוגמה (ואני מדבר על התקופה שהם היו שחקנים פעילים לא על החרא שהם אכלו ממנו כשהפכו לדמויות מפתח בהנהלה).

אני לא אפתח יותר מזה, נתן כמה רגעים יפים עשה יותר נזק מאשר הביא תועלת (בכלל, חוץ מ2003 לא הייתי אומר שהוא נתן תפוקה יוצאת דופן שתרמה לאליפויות של מכבי וגם האליפות של 2003 רשומה כל כולה על ברוך דגו).