Jump to content

הליכודניקים החדשים

udisea

Recommended Posts

כן, מרוצה (הכל יחסי והכל בקונסטלציה פוליטית). בממשלה הקודמת האמנתי יותר אבל לצערי היא לא הצליחה לעבוד יחד.

בקונסטלצית טרום בחירות הייתי שמח אם הבית היהודי היה נפרד מתקומה (מה שכמעט קרה וכנראה הייתי מצביע להם) כי אני באמת מרגיש ששקד, בנט ינון מגל, אורי אורבך ז"ל, ושולי מועלם מייצגים את עמדותי טוב יותר מדוד אמסלם ("אין כסף? תגבו יותר מס הכנסה"), חיים כץ (מה ההסתדרותניק הזה עושה בליכוד לעזאזל), מיקי זוהר ("קפיטליזם סוציאליסטי") וגלעד ארדן שמקדם המון התערבות של המשטר בחיי הפרט (מאגר ביומטרי, חוק המישוש, הגדלת סמכויות המשטרה וכו'). אבל מצד שני נכנסו ח"כים מצוינים לטעמי כמו יואב קיש, אמיר אוחנה, שרן השכל ויהודה גליק (אל תסתכל בקנקן במקרה שלו).

מבחינת כל הרעשים התקשורתיים נגד הממשלה הזאת בגדול לא מפריעים לי אידיאולוגית, מבחינתי שיסגרו את רשות השידור והתאגיד החדש כבר מחר (וגם את גל"צ), אין דבר שיותר מנוגד תקשורת חופשית משידור ציבורי (וזה עוד עולה לי כסף). מבחינתי מירי רגב (שלא לשמה בא לשמה) מוריד פה את האסימון שממש אין צורך במשרד תרבות ושכל אחד יממן את התרבות שהוא צורך.

הייתי שמח ששר האוצר היה בא ממפלגת השלטון זה תמיד עבד טוב יותר (עמדתי נתמכת ע"י שני נערי אוצר שאני מכיר), שהיה פה שר תקשורת שמאפשר לכל אחד לפתוח ערוץ ולשדר מה שהוא רוצה וכמה פרסומות שהוא רוצה, הייתי שמח ששר החינוך יערוך פיילוט על שיטת השוברים, הייתי שמח ששר הכלכלה יוריד מכסים (על ירקות, פירות, ביצים, דגים, בשר וגבינות), הייתי שמח שיעודדו פה יותר יזמות פרטית ויפחיתו בירוקרטיה ורגולציה מיותרת, הייתי אם היו מפרקים את המועצות החקלאיות ולמרות שאני סאחי אמיתי הייתי שמח שהיו עושים פה מדיניות אי הפללה. בקיצור הרבה דברים הייתי שמח שיקרו אחת אבל מרביתם בהכרח לא היו קורים בקונסטלציה פוליטית אחרת כי לרוב החלופה האידיאולוגית של מפלגת העבודה-מרצ מסתכלת על הדברים הפוך לגמרי.

אז כן אידיאולוגית אנחנו עוד רחוקים ממה שהייתי רוצה שיקרה, אבל אם היית מחליף את הבית היהודי במר"צ ואת הליכוד במפלגת העבודה זה היה רחוק ממני עוד יותר.

לגבי הבחירות הבאות? לא יודע. יש יותר מדי נעלמים כרגע. אני מאוד מתחבר לפאן החירותי של פייגלין אבל מאוד מסתייג מצדדים פוליטיים אחרים שלו (והתפיסה החירותית שלו מוטבעת באידיאולוגיה דתית חזקה מדי, מה שווה שאתה בעד שיטת השוברים ושוק חופשי אם אתה בעד לחסום פורנו באמצעות חוק). מחכה לראות איך תראה הרשימה שלו. מה יקרה בליכוד? מה יעמוד בראש? איך תיראה הרשימה? כנ"ל לגבי הבית היהודי.

ידידי נשמע שאתה מאוד מתאים לאג'נדה של הליכודניקים החדשים, ממליץ לך קצת לקרוא, להתעניין ולהשפיע

ידידי נשמע שאתה מאוד מתאים לאג'נדה של הליכודניקים החדשים, ממליץ לך קצת לקרוא, להתעניין ולהשפיע

אני עוקב, לצד הסכמות יש להם הרבה נפילות מבחינתי. ושוב, אני לא מאמין למניעים שלהם (אני מכיר אישית בוחר מרצ שם).

העמדה שהם נוקטים בעניין השידור הציבורי למשל היא בדיוק לא ליברלית. איך אפשר להקים שידור ציבורי ולצפות שהוא לא יהיה מושפע מהפוליטיקאים הממונים עליו? אתה יודע שבזמן ההתנתקות ברשת ב' קיבלו הנחיה לא לתת במה למתנגדים? העמדה הנכונה מבחינתי היא לבטל את השידור הציבורי, בכלל. למה? במקום שכולנו נממן וכל פעם ימשכו אותו למקום אחר, שכל מי שרוצה יקים ערוץ וישדר בו מה שהוא רוצה. מה כל כך מסובך בזה?

למה צריך להיות כל הזמן הויכוח האם גל"צ היא חד גונית? האם גלגל"צ נותנת במה למזרחיים? שחררו אותנו מזה.

חצי מליארד שקל בשנה! בשביל לקבל משהו שאולי יהיה יותר טוב מהבזיון של ערוץ 1? לא תודה. כנ"ל התמיכה בארדן.

אם אתה באמת מסכים עם מה שכתבתי אני מציע לך לעקוב אחרי הליברלים בליכוד והתנועה הליברלית החדשה (יש להם גם קבוצת דיונים מאוד פעילה).

בסופו של דבר עוד לא החלטתי אם להתפקד לליכוד (אני לא מרגיש עדיין שזה הבית הפוליטי שלי וכל בחירות אני מחשב מסלול מחדש) אבל אם כן אני מאמין שאעשה זאת דרך הליברלים בליכוד, האידיאולוגיה שלהם יותר ברורה וחדה. החדשים כמו שאמרתי קודם,קצת נשמעים לי כמו תא של יאיר לפיד בליכוד.

למרות שבסופו של דבר מה שמשנה זה מה שנצביע בפריימריז (אם בכלל) ונשמע שזה יהיה דומה (בין אם דרך הליברלים או החדשים).

שאלה אליך (אתה כמובן לא חייב לענות)- הצבעת לליכוד בבחירות האחרונות?

אני עוקב, לצד הסכמות יש להם הרבה נפילות מבחינתי. ושוב, אני לא מאמין למניעים שלהם (אני מכיר אישית בוחר מרצ שם).

העמדה שהם נוקטים בעניין השידור הציבורי למשל היא בדיוק לא ליברלית. איך אפשר להקים שידור ציבורי ולצפות שהוא לא יהיה מושפע מהפוליטיקאים הממונים עליו? אתה יודע שבזמן ההתנתקות ברשת ב' קיבלו הנחיה לא לתת במה למתנגדים? העמדה הנכונה מבחינתי היא לבטל את השידור הציבורי, בכלל. למה? במקום שכולנו נממן וכל פעם ימשכו אותו למקום אחר, שכל מי שרוצה יקים ערוץ וישדר בו מה שהוא רוצה. מה כל כך מסובך בזה?

למה צריך להיות כל הזמן הויכוח האם גל"צ היא חד גונית? האם גלגל"צ נותנת במה למזרחיים? שחררו אותנו מזה.

חצי מליארד שקל בשנה! בשביל לקבל משהו שאולי יהיה יותר טוב מהבזיון של ערוץ 1? לא תודה. כנ"ל התמיכה בארדן.

אם אתה באמת מסכים עם מה שכתבתי אני מציע לך לעקוב אחרי הליברלים בליכוד והתנועה הליברלית החדשה (יש להם גם קבוצת דיונים מאוד פעילה).

בסופו של דבר עוד לא החלטתי אם להתפקד לליכוד (אני לא מרגיש עדיין שזה הבית הפוליטי שלי וכל בחירות אני מחשב מסלול מחדש) אבל אם כן אני מאמין שאעשה זאת דרך הליברלים בליכוד, האידיאולוגיה שלהם יותר ברורה וחדה. החדשים כמו שאמרתי קודם,קצת נשמעים לי כמו תא של יאיר לפיד בליכוד.

למרות שבסופו של דבר מה שמשנה זה מה שנצביע בפריימריז (אם בכלל) ונשמע שזה יהיה דומה (בין אם דרך הליברלים או החדשים).

שאלה אליך (אתה כמובן לא חייב לענות)- הצבעת לליכוד בבחירות האחרונות?

לא הצבעתי מעולם לליכוד. הליכוד בכלל והליכודניקים החדשים בפרט זו אג'נדה יחסית חדשה שנוצרה אצלי, אני מאוד מתחבר לרעיון של יש עתיד שבתכלס די דומה לליכוד של פעם בכל העניין הדמוקרטי ליברלי עם שיוויון בנטל אבל אין פשוט אין מצב שאני בוחר ביאיר לפיד, והאמת היא שלא כלכך מעניין אותי מה היה פעם אלא איך אפשר להשפיע על העתיד ולדעתי מבחינה פרגמטית הכי מתאים זה התפקדות לליכוד שהיא מפלגת השלטון כיום ובעתיד הנראה לעין ולשנות ולהתאים אותה לפי ראות עיני ולקדם את מי שנראה לי לנכון (ע"ע שרן השכל).

דרך אגב אם תתפקד לליכוד תחת זרם בליכוד שרואה את רוב הנושאים העיקריים עין בעין אז גם כל הכבוד, באמת שזה לא כזה משנה אם זה נעשה תחת הליכודניקים החדשים, הליברלים בליכוד, התנועה הגאה בליכוד וכו' העיקר שאתה תשפיע ותיתן כח לחבר'ה הטובים! גם תשאל את עצמך אם יש לך בעיה אמתית עם עקרונות הליכוד או עם תדמית הליכוד כפי שנוצרה בשנים האחרונות (מאז שנטשנו את הפוליטיקה והפקרו את המפלגה לקבוצות הלחץ)

בינתיים ליכודניק חדש היום הוא הצל....

הוא בסה"כ התפקד למפלגה, אין צורך בדרמות.

לא הצבעתי מעולם לליכוד. הליכוד בכלל והליכודניקים החדשים בפרט זו אג'נדה יחסית חדשה שנוצרה אצלי, אני מאוד מתחבר לרעיון של יש עתיד שבתכלס די דומה לליכוד של פעם בכל העניין הדמוקרטי ליברלי עם שיוויון בנטל אבל אין פשוט אין מצב שאני בוחר ביאיר לפיד, והאמת היא שלא כלכך מעניין אותי מה היה פעם אלא איך אפשר להשפיע על העתיד ולדעתי מבחינה פרגמטית הכי מתאים זה התפקדות לליכוד שהיא מפלגת השלטון כיום ובעתיד הנראה לעין ולשנות ולהתאים אותה לפי ראות עיני ולקדם את מי שנראה לי לנכון (ע"ע שרן השכל).

זו הבעיה שלי איתכם, הליכודניקים ה"חדשים" הם לא באמת ליכודניקים. הם בד"כ אנשי מרכז (וחלקם אנשי שמאל) שפשוט רוצים להשתלט על הליכוד, זה מסריח מבחינתי.

לעניין השוויון בנטל, זה גם משהו שהיה מאוד קריטי לי עד ללפני כמה שנים מאז הבנתי שחות מלגרום לי לא להרגיש פראייר זה לא יעזור לי בכלום.

להיפך, אני חושב שצה"ל צריך להתנתק מתפקידיו הנוספים בחברה ולהתמקד בלהיות צבא קטן (כי כל פעם מקצצים לו בתקציבים), איכותי שיודע לנצח במלחמות. לא צריך יותר גל"צ, במחנה, מורות חיילות וערימות של פקידים. ולכן, מבחינתי שהצבא יפטור עוד לא חרדים שהוא לא צריך משירות, שיתחילו את לימודיהם באקדמיה מוקדם ויתרמו למשק לפני גיל 24 כשהם חוזרים מהטיול בחו"ל.

במקביל, לאלה שהצבא כן בוחר לגייס, יש לשלם שכר מכובד, ולא דמי כיס (עם כל מרכיבי השכר והתנאים הנלווים), ובנוסף לממן באופן מלא את לימודיהים האקדמיים שחבריהם שלא התגייסו עבדו בינתיים כדי לממן.

הרצון הוא לשפר את הליכוד. מעבר לכך, אנחנו ממשיכים להתחבט בשאלות מוסריות בעוד אנשי ימין קיצוני, הרחוקים מהליכוד מרחק שנות אור (שאינם דמוקרטים ואינם ליברלים) מתפקדים אליו בהמוניהם ואף משלמים לאחרים כדי להתפקד. הם כבר הבינו את השיטה היטב ואינם סובלים מלבטים מוסריים וכך גם אני לא!

בין מתפקדי הליכוד תוכל למצוא למשל את מחברי "תורת המלך", וועד עובדי תע"ש, קבלה לעם וכו', האם אנשים אלו מייצגים את הליכוד? האם אלה האנשים שתרצה שישפיעו על חברי הכנסת שלנו? במחינתי זו חובתי החברתית והמוסרית לשמש כוח נגד לכוחות אלו, בטרם ידרדרו את המדינה לפי תהום.

הרצון הוא לשפר את הליכוד.

אחי, מה זה לשפר את הליכוד?

נניח והצבעת לעבודה, אם מרזל היה מתפקד לעבודה כדי לדחוף לרשימה ח"כים ימניים ובכך "לשפר" את העבודה היית מקבל זאת?

הרצון הוא לשפר את הליכוד. מעבר לכך, אנחנו ממשיכים להתחבט בשאלות מוסריות בעוד אנשי ימין קיצוני, הרחוקים מהליכוד מרחק שנות אור (שאינם דמוקרטים ואינם ליברלים) מתפקדים אליו בהמוניהם ואף משלמים לאחרים כדי להתפקד. הם כבר הבינו את השיטה היטב ואינם סובלים מלבטים מוסריים וכך גם אני לא!

בין מתפקדי הליכוד תוכל למצוא למשל את מחברי "תורת המלך", וועד עובדי תע"ש, קבלה לעם וכו', האם אנשים אלו מייצגים את הליכוד? האם אלה האנשים שתרצה שישפיעו על חברי הכנסת שלנו? במחינתי זו חובתי החברתית והמוסרית לשמש כוח נגד לכוחות אלו, בטרם ידרדרו את המדינה לפי תהום.

אתה ממש חוצפן, אין לתאר.

להצל אין מקום בליכוד אבל לשמאלנים כמוך שבעד 2 מדינות יש מקום?

תעופו לנו מהליכוד, כל המשפחה שלי מתפקדת לליכוד וללא ספק אנחנו מרגישים את השינוי, נעיף את כל ימניי צעצוע, הליכוד היא מפלגה ימנית!!!!!! נקודה!!!!!!

הצל, אורן חזן, הם העתיד של הליכוד, תפנים את זה, לעם נמאס מפוליטיקאים כמו ביבי שלפני הבחירות אומרים אין 2 מדינות ואחרי הבחירות אומרים כן, סליחה, טעיתי(לגבי הערבים נוהרים)

לעם נמאס מהדבר הזה, אפילו ליאור ההרי המושחת הבובה של ביבי הבין את זה והוא נגד חזן והצל..

מעניין למה, נמאס לי מהאינטרסנטים האלה.

הליכוד היא מפלגת הימין, אתה יכול לסובב איך שבאלך, ראינו בבחירות הקודמות מי ניצח, ולמה ביבי ניצח? כי הוא השתמש במילה הפלסטינים נוהרים ולא ל-2 מדינות.

אתה ממש חוצפן, אין לתאר.

תעופו לנו מהליכוד, כל המשפחה שלי מתפקדת לליכוד וללא ספק אנחנו מרגישים את השינוי, נעיף את כל ימניי צעצוע, הליכוד היא מפלגה ימנית!!!!!! נקודה!!!!!!

הצל, אורן חזן, הם העתיד של הליכוד, תפנים את זה, לעם נמאס מפוליטיקאים כמו ביבי שלפני הבחירות אומרים אין 2 מדינות ואחרי הבחירות אומרים כן, סליחה, טעיתי(לגבי הערבים נוהרים)

לעם נמאס מהדבר הזה, אפילו ליאור ההרי המושחת הבובה של ביבי הבין את זה והוא נגד חזן והצל..

הליכוד היא מפלגת הימין, אתה יכול לסובב איך שבאלך, ראינו בבחירות הקודמות מי ניצח, ולמה ביבי ניצח? כי הוא השתמש במילה הפלסטינים נוהרים ולא ל-2 מדינות.

לכל מי שהיה ספק למה צריך להתפקד אז בבקשה

אחי, מה זה לשפר את הליכוד?

נניח והצבעת לעבודה, אם מרזל היה מתפקד לעבודה כדי לדחוף לרשימה ח"כים ימניים ובכך "לשפר" את העבודה היית מקבל זאת?

ברור שהכוונה לשפר היא סובייקטיבית, אבל שוב אתה טיפה מפספס כי הדילמה היא לא ימין ושמאל (לא מתעסקים במדינה דו לאומית או 2 מדינות) אלא לחזק את חברי הכנסת הטובים (לפי ראות עיניי) כדי שיהיה להם את הגב לעשות לנו טוב.

אתה ממש חוצפן, אין לתאר.

די נו אין מצב שאתה לא שתול של מפלגה אחרת

ההתקפה של הצל על בני בגין, כולל על "חינוך ילדיו" לאי אהבת המולדת וכאלה היא כ"כ עלובה ובזויה, לאור העובדה שאחד מבניו של בני בגין היה טייס שנספה בתאונת טייס ב-2000.

הוא כ"כ עלוב האליאסי הזה. וכ"כ פאתטי (לא הגיע הזמן ללבוש בגדים של בן אדם בגילך ולא להצטלם תוך פיזור פרצופים עלק מאיימים תוך סימון "וי" עם האצבעות?).

ההתקפה של הצל על בני בגין, כולל על "חינוך ילדיו" לאי אהבת המולדת וכאלה היא כ"כ עלובה ובזויה, לאור העובדה שאחד מבניו של בני בגין היה טייס שנספה בתאונת טייס ב-2000.

הוא כ"כ עלוב האליאסי הזה. וכ"כ פאתטי (לא הגיע הזמן ללבוש בגדים של בן אדם בגילך ולא להצטלם תוך פיזור פרצופים עלק מאיימים תוך סימון "וי" עם האצבעות?).

:thumbs:, לא שאיכפת לי איך הוא מתלבש אבל הוא מפיץ רעל (אגב לצד גם דברים טובים שהוא עושה).

:thumbs:, לא שאיכפת לי איך הוא מתלבש אבל הוא מפיץ רעל (אגב לצד גם דברים טובים שהוא עושה).

האיש פאתט בהתנהגות שלו. כל הפרצופים של "אני גנגסטר מהגדו בדטרויט ומתלבש כאילו אני משם", ה-וי באצבעות. חאלאס בן אדם.

השאלה העיקרית שצריכה להישאל כאן היא האם הצטרפותו של דמות נלעגת ומופרעת כמו הצל תחזק את הליכוד או תחלישו.

לצערי, זה נראה כאילו מהלך כזה יגייס יותר תומכים מאשר יבריח מצביעים.

הקיצון הולך ומתרחק ואיתו הקונצנזוס, אין בישראל שליטה על השוליים הקיצוניות אשר גוררות איתן את שאר הציבור השפוי.

החברה הישראלית נהיית יותר דומה מיום ליום לחברות הערביות הסובבות אותנו שם לא יודעים להתנגד לקיצוניים האלימים - כולם בחשש שמי שיעז להתנגד יפגע.

האמת שכשקראתי את אודיסאה מאוד כעסתי כי איך יתכן שאנשי שמאל מתפקדים לליכוד, מצליחים להכניס חברת כנסת מטעמם לרשימת הליכוד כשהקשר בינה לבין הליכוד קלוש עד מקרי ואז חשבתי לעצמי שבמקום להתעצבן עליהם פשוט צריך לחקות אותם ולדאוג להכניס לרשימת העבודה אנשי ימין והכול במסגרת הדמוקרטיה.

השאלה העיקרית שצריכה להישאל כאן היא האם הצטרפותו של דמות נלעגת ומופרעת כמו הצל תחזק את הליכוד או תחלישו.

הקיצון הולך ומתרחק ואיתו הקונצנזוס, אין בישראל שליטה על השוליים הקיצוניות אשר גוררות איתן את שאר הציבור השפוי.

החברה הישראלית נהיית יותר דומה מיום ליום לחברות הערביות הסובבות אותנו שם לא יודעים להתנגד לקיצוניים האלימים - כולם בחשש שמי שיעז להתנגד יפגע.

אז אולי לא מדובר בקיצון אלא בדעה הרווחת? מה שהופך אולי אותך לקיצון מהצד השני.

אני יכול לספר לך שמאז שהתחיל הסיפור עם הצל יש קפיצה מטורפת של אנשים טובים שרוצים להצתרף לליכוד על מנת לתת קונטרה לכל הטירוף, אנשים לאט לאט מתחילים להבין שצריך "להציל" את העסק.

ולדעתי החברה הישראלית מראה את פרצופה המכוער יותר ויותר מכיוון המנהיגים שלנו מרשים ולפעמים אף מעודדים זאת, לשימחתנו אנחנו דמוקרטיה ויש דרכים להשפיע ולשנות בלי כמעט שום מאמץ, פשוט צריך לצאת מהגישה של שתו לי אכלו לי