Jump to content

הליכודניקים החדשים

udisea

Recommended Posts

כל הקונספט של הליכודניקים החדשים לא יעבוד. יכול להיות שיצליחו לדחוף איזה 2-3 מחביביהם לכנסת, אבל זו טיפה בים, וממילא חברי הכנסת נתונים למרות הלכי הרוח בציבוריות הישראלית (כלומר, "מוות לערבים" מדי פעם), וכפופים לרצונו הטוב של הבוס הגדול ולמתינות השימוש בעוצמה הפוליטית שלו בתוך מוסדות המפלגה, כפי שתתבטא אם וכאשר הליכודניקים החדשים ירגיזו אותו (ע"ע מקרה פייגלין).

ובאותו עניין, שרן השכל (המקודמת) חלשה בטירוף, לא מסוגלת להעביר חוק נוכח התנגדות שולית בשדולת יצואני הקרח לצפון אמריקה. ברור שלא בניתי עליה, אבל לא ציפיתי שתביך ככה. יאללה, שישלחו אותה לאיזה "אתגר" דיפלומטי כמו שהיא אוהבת, אין לה מקום במגרש החול של חתולי הרחוב. כדי להלחם בארדן ודומיו, צריכים "מירי רגב" משכונת התקווה ולא ליברלית עדינה מטורונטו.

אתה נכנס לקטנות.

קיצר לא חסרות מפלגות אחרות שבאמת בעלות השקפה שתתאים לכם אל תנסו להשמיד את הימין מבפנים

ממילא הליכוד גוסס.

מה זה קטנות? הליכוד כבר לא א"י השלמה באופן מובהק כמו שהיה. רבאק, הליכוד ביצע כבר 2 נסיגות ביו"ש מאז שנות ה-90' (חברון 97, והנסיגה של הסכמי וואי בסוף 98). הליכוד גם כשהיה בשלטון מיד אחרי 96' לא הקים יישוב חדש ביו"ש (כמו שעשה בצורה נרחבת בין 77 ל-84 למשל) .

ברור שהוא לא מרצ, שלא יובן אחרת ויש בו כאלו שמתנגדים למדינה פלסטינאית אבל כתנועה? זה כבר לא מה שהיה בקטע הזה של א"י השלמה, בין אם בגלל שינוי אידיאולוגי בגלל שדיעות משתנות מכורח מציאות, ובין אם בגלל פרגמטיות, שאי אפשר לחזור להתנהל כאילו אנחנו ב-1983.

Shlomiס, מרכז הליכוד בחלקו הגדול, לבטח לפני עשור פלוס שהיה בשיאו כוחו, היה מורכב ברובו הגדול והמוחלט מאנשי ימין וליכדוניקים טבעיים.

אפשר לאהוב את הכוח שהיה למרכז או לא, אבל זאת הדמוקרטיה. באה מפלגה, בוחרת את המנגנון שלה, ואתה יכול להחליט אם להצביע לה או לא.

אם לא פספסתי משהו, לא ברור לי איך אתה משווה את הרכב למרכז הליכוד לרעיון להשתלט על מפלגה-מספר מקומות אליה, על ידי אנשים שהם בכלל לא מהמחנה הפוליטי אפילו של אותה המפלגה.

זאת די שיטה שהמציאו אצל ראשי המתנחלים, מתפקדים לליכוד שבקלפי שמים "בית יהודי" ככה שזה לא חדש.

לדעתך עובדי התעשייה האווירית מייצגים את ערכי הליכוד האמיתיים?

לא על ידי ראשי המתנחלים, אלא על ידי אנשי "מנהיגות יהודית", שבראשית שנות האלפיים אכן פקדו רבים מאנשי הימין כדי להכניס את אנשיהם לליכוד.

אכן גם זה פסול בעיני, להתפקד לליכוד, לקבוע איך תראה הרשימה שלו, ואז במודע מראש להצביע למפלגה אחרת בקלפי גם אם היא ממחנה הימין.

ועדיין, יש הבדל תהומי בין מה שעשו אנשי "מנהיגות יהודית" לקבוצה שעליה הנושא. אנשי מנהיגות יהודית, בדברים רבים, דברו באמת את שפת הליכוד המקורית ונהנו גם מתמיכה של כמה מותיקי המפלגה מימי חירות.

הם באו עם דעות ימניות למפלגת ימין, שלמרבה הפתעה בבחירות האחרונות גילינו ששבירה ימינה מחזקת את המפלגה הזאת.

פה, באים אנשים שהקשר בינם לבין הימין לא רק שתלוש, אלא הם מתנגדים לו, ומשתלטים על המפלגה. זה חמור וגניבת דעת פי כמה.

חתול, זה קטנות, כי הבחור דיבר על להחזיר את הליכוד למקורות. המקורות שלו לא במרכז המפה הפוליטית, אלא בארץ ישראל השלמה (:

אגב, הליכוד גם כיום הוא לא גוף ש"יש בו כאלו שמתנגדים למדינה פלסטינאית", אלא כזה שיש פה וואחד מסה שמתנגדת למדינה פלסטינאית.

אני לא רואה בעיה בהתפקדות של כמה שיותר אנשים למפלגה.

להיפך, אני בעד. ככל שיותר אנשים יתפקדו למפלגה ככה היא תייצג יותר העם והמרכזים והועדים יאבדו מכוחם.

מאוד נח לתייג את אנשי הליכודניקים החדשים והליברלים כאנשי שמאל בעולם הדיכוטומי של הרבה אנשים אבל זה לא כך.

ימין היא תפיסת עולם הרבה יותר רחבה מאשר האם לספח את שטחי C או לא, או האם לדבר עם אבו מאזן או לא.

הליכודניקים החדשים זו סך הכל תגובה שמגיע באיחור של כמה שנים להתפקדות של קבוצות כח אחרות ששינו את רשימת הליכוד באופן מהותי.

בכל מקרה, אם זה יגרור תגובה של עוד אנשים להתפקד (גם מהצד הימני יותר מהליכוד), זה מעולה. כמה שיותר, יותר טוב.

זה ברור לכולם שהליכוד תהיה מפלגת השלטון בשנים הקרובות במדינת ישראל (וגם אם יהיו הבלחות של מספר שנים של מפלגות אחרות, הליכוד יחזור לתפוס את השלטון מהר מאוד).

דפוסי בחירה של רוב בני אדם (בכל הקשת הפוליטית - שמאל וימין) לא נקבעים לפי ערכי מפלגה (לליכוד אין מצע כבר 2 מערכות בחירות), אלא לפי פרמטרים אחרים.

כרגע המצב הוא ש25000-40000 אנשים קובעים את מקומות 1-12 במפלגת השלטון. אני לא חושב שזה מייצג את העם, זה יותר ניצול של פרצה בשיטת הבחירה הנוכחית מאשר ביטוי לכח שלה. ההשפעה שיש למרכזים, ועדים ושאר קבוצות זניחות מבחינה מספרית באוכלוסיה הוא גדול מדי.

הייתי שמח אם חצי מליון הבוחרים של הליכוד היו מתפקדים וקובעים את הרשימה בעצמם, ואם קבוצות כמו הליכודניקים החדשים מובילות לכך, אז אני בעד.

חתול, זה קטנות, כי הבחור דיבר על להחזיר את הליכוד למקורות. המקורות שלו לא במרכז המפה הפוליטית, אלא בארץ ישראל השלמה (:

אגב, הליכוד גם כיום הוא לא גוף ש"יש בו כאלו שמתנגדים למדינה פלסטינאית", אלא כזה שיש פה וואחד מסה שמתנגדת למדינה פלסטינאית.

תתקדם גבר מה שאנחנו מנסים לקדם לא קשור בשום צורה בא"י השלמה או לא (באמת שזה וויכוח כזה עקר שזה משעמם) אלא בסיבות החשובות (לדעתנו לפחות) להן הוקם הליכוד: שמירה על דמוקרטיה, ליברליזם, שיוויון זכויות וכו'... לא מתאים לך? אז אולי אתה צריך לחפש מפלגה אחרת.

המקורות שלו לא במרכז המפה הפוליטית, אלא בארץ ישראל השלמה (:

היסטורית, המשפט הזה לא מדויק עד כדי גובל בשקר.

הליכוד המקורי בהחלט הכיל קבוצות "מרכז" (ימין כלכלי מובהק ופרגמטיות מדינית) בנוסף לנאמני ארץ ישראל השלמה. הסו קולד ליכודניקים החדשים ממש לא הביאו את בשורת הליברליזם לליכוד, הטבוע עמוק בדנא של המפלגה מיומה הראשון של ברית ההקמה. הם אכן מגשימים את העמדה המגוונת כפי שהתבטאה בתחילת דרכה של המפלגה.

נכון. ועדיין, הליכוד בכללותו מהבחינה המדינית לא מחזיק, בין אם רשמית ובין אם בפועל, בדיעות ובהכרזות שהוא נתן למשל ב-1985.

הליכוד המקורי בהחלט הכיל קבוצות "מרכז" (ימין כלכלי מובהק ופרגמטיות מדינית) בנוסף לנאמני ארץ ישראל השלמה. הסו קולד ליכודניקים החדשים ממש לא הביאו את בשורת הליברליזם לליכוד, הטבוע עמוק בדנא של המפלגה מיומה הראשון של ברית ההקמה. הם אכן מגשימים את העמדה המגוונת כפי שהתבטאה בתחילת דרכה של המפלגה.

נקודה נכונה, בערך.

אם נלך שניה למקורות הליכוד, צריך להבין מה זה מקורות הליכוד.

הליכוד הוקם לקראת בחירות 1973 מצירוף של כמה גורמים, שהוביל לסימון "חל טעמ" בפתק ההצבעה שלו בבחירות ההן:

- חירות (הדומיננטים באיחוד- 18 מנדטים מתוך ה-39 שהליכוד קיבל בבחירות 73'). המפלגה דגלה כמובן

- המפלגה הליברלית (עסקה בעניינים כלכליים וחברתיים- 13 מנדטים בבחירות 73). אריק שרון, שפרש בקיץ 73' מצה"ל והצטרף למפלגה הליברלית היה למעשה האיש שניצח על האיחוד שהוביל להקמת הליכוד. לגביי הליברלים- חלה בהם נטייה ימינה לאחר שהם נכנסו לגח"ל (ראה כמה משפטים בהמשך מה זה גח"ל). למעשה, חלק מחברי המפלגה הליברלית פרשו ממנה כבר ב-65' בגלל האיחוד עם חירות והקימו את ל"ע.

- המרכז החופשי (מפלגה שהתפצלה מחירות באמצע שנות ה-60' לאחר שטענה כי בגין לא יכול להביא מהפך שלטוני).

- התנועה למען א"י השלמה, שהייתה זניחה ונציגה קיבל בבחירות 73' מושב אחד בכנסת מתוך ה-39 שקיבל הליכוד.

- הרשימה הממלכתית (4 מושבים מתוך ה-39 בבחירות 73').

חירות והמפלגה הליברלית התאחדו לסיעה כבר 8 שנים קודם לכן, ונקראו "גח"ל" (גוש חירות ליברלים) אך המשיכו להיות מפלגות נפרדות עד 1988.

חברים, האמירה "מקורות הלכוד" שנתפסתם עליה היא יותר סמנטית והמשמעות שלה לדעתי לפחות היא פחות רלוונטית כי הזמן עובר והמציאות בטח אצלנו משתנה כל הזמן, מה שאנו מייצגים ומתיימרים לשנות ולהשפיע עליו זה העתיד של המפלגה והמדינה בצורה בא אנו (ורוב העם) רואים את הדברים לנכון.

ברמה האישית אני מאוד חושש ממספר חברי כנסת בליכוד (ובכלל) ולכן לקחתי יוזמה והתפקדתי על מנת להשפיע על העתיד שלי, של ילדי, של קרובי ובכלל של כל עמי ולכן מי שמאמין פחות או יותר באותם ערכים לדעתי לפחות מחויב לדעת שהוא אשכרה יכול להיכנס למגרש ולהשפיע

אני לא רואה בעיה בהתפקדות של כמה שיותר אנשים למפלגה.

להיפך, אני בעד. ככל שיותר אנשים יתפקדו למפלגה ככה היא תייצג יותר העם והמרכזים והועדים יאבדו מכוחם.

תפקיד של מפלגה זה לתת דרך ולסחוף אחריה אנשים. לא לייצג את העם, כי היא לא יכולה.

מרצ לא יכולה לייצג את מצביעי הליכוד והפוך.

אנחנו כעם, תפקידנו לבחור מבין המתמודדים הקיימים מה שנראה לנו לנכון או להתפקד ולהצביע למפלגה שאנו מאמינים בדרכה.

יש פה איזה בלבול של כמה אנשים,הבחירות לעם מתקיימות בבחירות הארציות. לא בפריימריז של הליכוד.

למישהו זה נראה תקין שמחר עשר אלף אנשי ימין מתפקדים למרצ ומחליטים שהמקום הראשון ברשימה זה מתנחל ימני?

מי אמר שהם הביאו את הליברליות לליכוד?

ליברליות גם ממש לא סותר את ערכי ארץ ישראל השלמה כמו שייצג מנחם בגין ז"ל ומייצגים בני בגין וראובן ריבלין.

הליכדונקים החדשים, לצערי וסליחה על הביטוי, מייצגים תרבות של שקר וגניבת דעת פוליטית. מה ליברלי ודמוקרטי לפקוד אנשי שמאל כדי להשפיע איך יראה הליכוד?

אי אפשר להתפקד לליכוד מבלי להאמין בערכים הלאומיים והליברלים של המפלגה.

מי אמר שהם הביאו את הליברליות לליכוד?

ליברליות גם ממש לא סותר את ערכי ארץ ישראל השלמה כמו שייצג מנחם בגין ז"ל ומייצגים בני בגין וראובן ריבלין.

הליכדונקים החדשים, לצערי וסליחה על הביטוי, מייצגים תרבות של שקר וגניבת דעת פוליטית. מה ליברלי ודמוקרטי לפקוד אנשי שמאל כדי להשפיע איך יראה הליכוד?

אי אפשר להתפקד לליכוד מבלי להאמין בערכים הלאומיים והליברלים של המפלגה.

תשמע עזוב את זה שאתה משתמש בדמגוגיה בשקל ומכפיש קבוצה ענקית של אנשים מאוד מאוד טובים ואיכותיים שחלקם הגיעו מתוך הליכוד והשאר אנשים כמוני ששוכנעו להצטרף לליכוד אז בוא ותסביר לי מה לא דמוקרטי פה?

תרבות שקר??!! באמת??!! אחלה איש אתה תישאר תקוע עם תרבות האמת שלך שכוללת 5000 מתפקדים מטעם תע"ש ועוד 5000 מטעם חברת חשמל ועוד 5000 מטעם "קבלה לעם" ועוד כל מיני קבוצות אינטרסים שאשכרה שולטות פה במדינה מי ישמע זורם להם דם כחול בוורידים. זה בעצם היתרון של דמוקרטיה- אני יכול להחליט למי להצביע ועם כל הכבוד לא אתה, לא מירי רגב, לא ישראל כץ ולא אורן חזן קיבלתם בעלות על הליכוד וערכיו.

פוסט של שי גולדן שמסביר חלק מהסיבה מדוע כדי להתפקד:

13423977_258719631154827_859874484189225

Shai Golden

כולם מזועזעים מזה שמירי רגב משתוללת כך, פשוט משתוללת. כולם המומים שניר ברקת מסרב להשתתף במצעד הגאווה בעיר שלו, שנה אחרי שנרצחה שם שירה בנקי ז״ל. כולם שוכחים שגם למירי רגב וגם לניר ברקת, וגם לעוד המון אנשים ממפלגת השלטון, יש נמען אחד בלבד לכל הפעולות ולכל המעשים: מתפקדי הליכוד.

מעל לראש של כולנו הם מנהלים קמפיין פריימריז מתמשך וממושך. הנחת היסוד שלהם היא זאת: הליכוד ימשיך להיות מפלגת שלטון עוד הרבה שנים ונתניהו ימשול לעולם. המקום היחיד בו ניתן להשפיע על גורלך הפוליטי הוא הפריימריז בליכוד. אפילו הבחירות הכלליות לא מעניינות אותם באמת. הציבור בכיס שלהם. כל פעולה שהם מבצעים נועדה לשרת רק קהל אחד: את זה שמקיף את השמות בעיגול ביום הבוחר בליכוד.

ומי שלא מבין זאת, ומנסה להבין לאן נעלמו ההגינות, המצפון, חוש האחריות הלאומי והאינטגרטי של נבחרי הציבור פשוט לא מבין מה הפכה מדינת ישראל להיות - סניף של הליכוד. לא פחות ולא יותר. סניף של הליכוד.

ואלה פני הדברים בסניף של הליכוד. לטוב ולרע. יש לכם בעיה עם זה? בעיה שלכם. תתפקדו לליכוד. שיהיה בהצלחה.

13423977_258719631154827_859874484189225

Shai Golden

כולם מזועזעים מזה שמירי רגב משתוללת כך, פשוט משתוללת. כולם המומים שניר ברקת מסרב להשתתף במצעד הגאווה בעיר שלו, שנה אחרי שנרצחה שם שירה בנקי ז״ל. כולם שוכחים שגם למירי רגב וגם לניר ברקת, וגם לעוד המון אנשים ממפלגת השלטון, יש נמען אחד בלבד לכל הפעולות ולכל המעשים: מתפקדי הליכוד.

מעל לראש של כולנו הם מנהלים קמפיין פריימריז מתמשך וממושך. הנחת היסוד שלהם היא זאת: הליכוד ימשיך להיות מפלגת שלטון עוד הרבה שנים ונתניהו ימשול לעולם. המקום היחיד בו ניתן להשפיע על גורלך הפוליטי הוא הפריימריז בליכוד. אפילו הבחירות הכלליות לא מעניינות אותם באמת. הציבור בכיס שלהם. כל פעולה שהם מבצעים נועדה לשרת רק קהל אחד: את זה שמקיף את השמות בעיגול ביום הבוחר בליכוד.

ומי שלא מבין זאת, ומנסה להבין לאן נעלמו ההגינות, המצפון, חוש האחריות הלאומי והאינטגרטי של נבחרי הציבור פשוט לא מבין מה הפכה מדינת ישראל להיות - סניף של הליכוד. לא פחות ולא יותר. סניף של הליכוד.

ואלה פני הדברים בסניף של הליכוד. לטוב ולרע. יש לכם בעיה עם זה? בעיה שלכם. תתפקדו לליכוד. שיהיה בהצלחה.

תשמע עזוב את זה שאתה משתמש בדמגוגיה בשקל ומכפיש קבוצה ענקית של אנשים מאוד מאוד טובים ואיכותיים שחלקם הגיעו מתוך הליכוד והשאר אנשים כמוני ששוכנעו להצטרף לליכוד אז בוא ותסביר לי מה לא דמוקרטי פה?

תרבות שקר??!! באמת??!! אחלה איש אתה תישאר תקוע עם תרבות האמת שלך שכוללת 5000 מתפקדים מטעם תע"ש ועוד 5000 מטעם חברת חשמל ועוד 5000 מטעם "קבלה לעם" ועוד כל מיני קבוצות אינטרסים שאשכרה שולטות פה במדינה מי ישמע זורם להם דם כחול בוורידים. זה בעצם היתרון של דמוקרטיה- אני יכול להחליט למי להצביע ועם כל הכבוד לא אתה, לא מירי רגב, לא ישראל כץ ולא אורן חזן קיבלתם בעלות על הליכוד וערכיו.

חבל שאתה לא קורא אותי לאורך הנושא. אני אעשה את זה ברור יותר.

אנשי ימין שמתפקדים לליכוד במטרה להשפיע על זהות הרשימה ומראש יודעים שיצביעו בקלפי למפלגה אחרת - תרבות של שקר.

אנשי שמאל שמתפקדים לליכוד במטרה להשפיע על זהות הרשימה ומראש יודעים שיצביעו בקלפי למפלגה אחרת - תרבות של שקר.

עובדים של חברת חשמל/תע"ש/לא יודע מה שמתפקדים לליכוד במטרה להשפיע על זהות הרשימה ומראש יודעים שיצביעו בקלפי למפלגה אחרת - תרבות של שקר.

זה שאתה מביא את שי גולדן, איש שמאל שמתנגד אידיאולוגית לנתניהו ולליכוד, בתור סיבה למה להצטרף לליכוד, זה מסביר נהדר כמה הסיפור לא כשר.

מי שלא מבין שזה פסול שמחר בבוקר יתפקדו 5 אלף אנשי ימין למרצ ויקבעו איך תראה הרשימה שלהם, יש לו מוסר מעוות.

רוני מילוא, מיקי איתן, דן מרידור. ניים דרופינג של אנשים שאולי אתם זוכרים, כדי שתכנסו לפרופורציות. הליכוד מעולם לא היה "בני בגין", אלא לבני בגין היה מקום בתוך הליכוד.

אתה מודע לזה שהמקורות שלו זה ארץ ישראל השלמה, כן?

העם עובדתית בוחר בליכוד פעם אחר פעם. אם אתה אומר שצריך להחזיר את העם לליכוד בסיטואציה הזאת, זה אומר שאתה טוען שהעם מטומטם והוא בחור בליכוד סתם?

לא בשביל משהו, אבל ב2 הבחירות האחרונות התעניינתי מאוד במה הסביבה שלי הולכת להצביע ולמה.

כל מצביעי הליכוד בסביבתי התחלקו למבוגרים שפשוט קבוע מצביעים לליכוד

דור ההמשך שלהם שמצביע מחל כי זה מה שאבא וסבא עשו כל הזמן

וחבר'ה צעירים שמסכמים את הדעה שלהם ב"רק ביבי".

אז לפחות מהנקודת מבט שלי, מצביעי ליכוד הם לא בהכרח מטומטמים, אבל הבחירה שלהם למשלה בטח לא מגיעה ממקום מושכל ומחושב.אומר את זה גם על חצי מהמשפחה שלי.

חבל שאתה לא קורא אותי לאורך הנושא. אני אעשה את זה ברור יותר.

אנשי ימין שמתפקדים לליכוד במטרה להשפיע על זהות הרשימה ומראש יודעים שיצביעו בקלפי למפלגה אחרת - תרבות של שקר.

אנשי שמאל שמתפקדים לליכוד במטרה להשפיע על זהות הרשימה ומראש יודעים שיצביעו בקלפי למפלגה אחרת - תרבות של שקר.

עובדים של חברת חשמל/תע"ש/לא יודע מה שמתפקדים לליכוד במטרה להשפיע על זהות הרשימה ומראש יודעים שיצביעו בקלפי למפלגה אחרת - תרבות של שקר.

זה שאתה מביא את שי גולדן, איש שמאל שמתנגד אידיאולוגית לנתניהו ולליכוד, בתור סיבה למה להצטרף לליכוד, זה מסביר נהדר כמה הסיפור לא כשר.

מי שלא מבין שזה פסול שמחר בבוקר יתפקדו 5 אלף אנשי ימין למרצ ויקבעו איך תראה הרשימה שלהם, יש לו מוסר מעוות.

אני קראתי טוב מאוד ונראה לי שגם מבין עם מי יש לי עסק אבל זו לא הפואנטה, הפואנטה היא שאותך וכמוך המירי רגבים למיניהם הצליחו לשכנע שיש ימין ושמאל במדינה (שבתכלס עדיין לא פגשתי מישהו אחד שיודע להסביר לי מה ההבדל) ואילו אני מסתכל על הפוליטיקה כטובים מול רעים- מה הכוונה: מירי רגב, אורן חזן, ישראל כץ ועוד מספר חברי כנסת אני מקטלג אותם כ"רעים" כלומר שהאינטרס הציבורי לא נמצא בראש מעייניהם ואילו חברי כנסת כגון שרן השכל לדוגמא אני מתייג כ"טובים" שהאינטרס הציבורי עומד בראש מעיינותיהם.

מקווה שתפסיק לקחת את הדיון לעניין של ימין ושמאל וארץ ישראל השלמה זו לא הפואנטה ומשום מה אתה מתעקש לחזור על דברים לא רלוונטים. דרך אגב מקווה שאתה עושה חשבון של תרבות שקר גם לנבחרי הציבור עצמם אלא שממש קובעים ומחליטים מה יהיה פה או שאתה משחרר אותם עקב היותם "ימנים".

הרצון הוא לשפר את הליכוד כדי שיותר אנשים ימצאו לנכון להצביע לה, כמפלגה לאומית ליברלית עם מורשת דמוקרטית מפוארת. מעבר לכך, אנחנו מתחבטים בשאלות מוסריות בעוד אנשי ימין קיצוני, הרחוקים מהליכוד מרחק שנות אור (הם למשל אינם דמוקרטים ואינם ליברלים) מתפקדים אליו בהמוניהם ואף משלמים לאחרים כדי להתפקד. הם כבר הבינו את השיטה היטב ואינם סובלים מלבטים מוסריים. בין מתפקדי הליכוד נוכל למצוא למשל את מחברי "תורת המלך", ספר המסביר כיצד ומתי יש להרוג גויים. האם אנשים אלו מייצגים את הליכוד? האם אלה האנשים שנרצה שישפיעו על חברי הכנסת שלנו? זו חובתנו האישית, החברתית והמוסרית לשמש כוח נגד לכוחות אלו, בטרם ידרדרו את המדינה אל פי תהום

לא בשביל משהו, אבל ב2 הבחירות האחרונות התעניינתי מאוד במה הסביבה שלי הולכת להצביע ולמה.

כל מצביעי הליכוד בסביבתי התחלקו למבוגרים שפשוט קבוע מצביעים לליכוד

דור ההמשך שלהם שמצביע מחל כי זה מה שאבא וסבא עשו כל הזמן

וחבר'ה צעירים שמסכמים את הדעה שלהם ב"רק ביבי".

אז לפחות מהנקודת מבט שלי, מצביעי ליכוד הם לא בהכרח מטומטמים, אבל הבחירה שלהם למשלה בטח לא מגיעה ממקום מושכל ומחושב.אומר את זה גם על חצי מהמשפחה שלי.

יש הרבה מטומטמים במדינה הזאת, וחלקם הגדול מצביע ליכוד, זו עובדה

זה לא אומר שכל מי שמצביע לליכוד הוא מטומטם, אבל הליכוד הוא ללא ספק הבית של המטומטמים

אני מצטער שדעתי שאנשי שמאל לא יכולים להתפקד לליכוד מרגיזה אותך. תלמד לכבד דעות אחרות גם. ליברלי, לא?

אל תצייר לי פה בבקשה את "הליכדונקים החדשים" כאנשים שאכפת להם מהליכוד.

"הליכודניקים החדשים": "אפשר להפיל את ביבי עם 35 אלף קולות"

http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-521895

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/290850

זה לא ימין, וזה לא אנשים שאכפת להם מהליכוד.

הוא צודק, כבר אין כ"כ הבדל אידיאולוגי בין הליכוד לעבודה, שניהם "מחוייבים לפתרון שתי המדינות" (למרות שהליכוד לעולם לא יקיים) ואני לא יודע איך אנשי ימין ממשיכים להצביע להם. הליכוד הוא כבר מזמן לא ימין.

אני מצטער שדעתי שאנשי שמאל לא יכולים להתפקד לליכוד מרגיזה אותך. תלמד לכבד דעות אחרות גם. ליברלי, לא?

אל תצייר לי פה בבקשה את "הליכדונקים החדשים" כאנשים שאכפת להם מהליכוד.

http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-521895

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/290850

זה לא ימין, וזה לא אנשים שאכפת להם מהליכוד.

מבטיח לך שלליכודניקים החדשים יותר אכפת ממך וכמוך ששמו עצמם כשומרי הליכוד בזמן שהוא יורד לאבדון, ממש ג'ון סנואו ומשמר הלילה.

ושוב אתה ממשיך להיות דמגוג... העיניין בהדגשת העיניין של 35K קולות בשביל להפיל את ביבי זה לא באמת בשביל להפיל את ביבי אלא על מנת לתת לאנשים פרספקטיבה וקנה מידה כמה כח יש בהתפקדות למפלגה, אני חייב להוריד לך את הקוף מהגב: אין לנו שום מטרה ששמה להוציא את ביבי מהחיים הפוליטיים אלא נהפכו לדעתנו ביבי פוליטיקאי מאוד פרגמטי שמעל הכל מעוניין ומוכן לעשות הכל על מנת להיבחר שוב ושוב ולכן אם יהיה רוב בליכוד שיכתיב סדר יום לאומי, חברתי וליברלי אז כך ביבי יעשה ויפעל. שוב הבעיה שלנו היא הכוחות הרעים ואינטרסנטיים שהשלטתו על הליכוד ואת זה אנו רוצים לשנות.

מה זאת אומרת לא מתעסקים בימין ושמאל?

מה ליכוד בכם? מה מבדיל אתכם ממפלגות אחרות?

אנחנו לא מפלגה בפני עצמה אלא חלק מהליכוד והחלטנו לא להתעסק בעניינים מדיניים מתוך השקפה שהמחלוקת המדומה בין ימין לשמאל רק פוגעת ביכולת והרצון לעשייה אמיתית של חברי הכנסת.

צר לי לבשר לך שרוב המתפקדים לליכוד לא מתעסקים בעניינים מדיניים אלא בטובת האינטרסים האישיים שלהם