Jump to content

הליכודניקים החדשים

udisea

Recommended Posts

אני לא חושב שיש משהו לא הוגן בזה- אם הם היו מתפקדים כדי לבחור מועמדים רעים שירחיקו אנשים מהמפלגה זה היה שלילי אבל כל עוד זה בא מתוך כוונה לשפר את המפלגה (לדעתם) ולהצביע עבור אותם האנשים אני לא רואה עם זה בעיה.

מקבל את מה שאתה אומר, במובן מסוים זאת החלטה אסטרטגית די מחויבת המציאות כי יש קושי לעשות את אותו דבר בבחירות כלליות.

אני עדיין חושב שאדיאלית היה עדיף להקים מפלגה נפרדת עם האג'נדה הזאת אבל מבין שזה קצת קשה במצב הנוכחי.

אפשר להקים מפלגה חדשה. עשרות מפלגות חדשות מוקמות כל ערב בשיחות סלון ובבתי קפה ברחבי הארץ, ומתפרקות לפני שמשלמים את החשבון.

הקמת מפלגה חדשה שתצליח בבחירות, היא מאמץ קשה מאוד מאוד. יכולתנו להשפיע באמצעות מפלגה חדשה, כאזרחים מן השורה, נמוכה לאין שיעור מיכולתנו לשנות אם נפעל באמצעות מפלגה קיימת. כדי לעבור את אחוז החסימה החדש שנקבע ב-2014 (3.25% מהקולות הכשרים) בבחירות האחרונות, היה צריך לקבל 136807 קולות, השווים לארבעה מנדטים בכנסת. בפריימריז האחרונים בליכוד הגיע גלעד ארדן למקום הראשון עם 38517 קולות. בפריימריז יש למתפקד (אשר מצביע ל-11 מועמדים) הרבה יותר השפעה מאשר לאדם רגיל בבחירות הכלליות.

אם תקום מפלגה חדשה, שתתאים לדעותיך, ויש לה סיכוי אמיתי לשנות את המצב – לך על זה! עד אז, לתיקון אמיתי של המדינה יש סיכוי גבוה בהרבה להתרחש באמצעות המפלגות הקיימות, ובעיקר מפלגת השלטון

אתה באמת לא מבין מה לא הוגן להתפקד לליכוד, להשפיע על הרשימה שלו ולהצביע בבחירות לשמאל?

מצטער אם היה נשמע שאני ממליץ להתפקד לליכוד ולבחור מפלגה אחרת בבחירות, ממליץ להתפקד למפלגה שאתה גם תבחר בה מן הסתם

אתה יכול לא לאהוב את השיטה. אבל היא דמוקרטית.

אתה באמת לא מבין מה לא הוגן להתפקד לליכוד, להשפיע על הרשימה שלו ולהצביע בבחירות לשמאל?

:g:

אני אישית פחות מאמין בימין ושמאל אבל בוא נגיד שבבחירות הכלליות מאחורי הפרגוד אתה יכול לשים איזה פתק שאתה רוצה. המטרה של הליכודניקים החדשים היא ליצור רשימה איכותית של אנשים שירוצו מטעם הליכוד על מנת להעלות את איכות השלטון. (ששולט על ימניים ושמאלנים כאחד)

אם כל הכבוד לא הגיוני שבליכוד יהיו אנשים שפחות מאמינים בימין ושמאל, כל אחד שמתפקד בליכוד צריך להיות ימני אמיתי, לא כמו בוגי, שהוא שמאל שמתחפש לימין.

אודיסאה, תוכל להסביר איך עובד הפריימריז בליכוד? מי רשאי להצביע? כמה קולות ניתן לתת לכל מועמד? האם ישנה תופעה של קבלני קולות? כל מידע יהיה מבורך.

בוגי שמאלני אה? כאילו לאן עוד תקחו את זה? לא שיש לי בעיה עם להגדיל את השורות אצלנו, מקבלים אנשים בברכה, אבל כל מי שהוא לא בעד מוות לכל הערבים באשר הם וממש עכשיו ועדיף בצורה כואבת הוא איש שמאל עכשיו?

אודיסאה, תוכל להסביר איך עובד הפריימריז בליכוד? מי רשאי להצביע? כמה קולות ניתן לתת לכל מועמד? האם ישנה תופעה של קבלני קולות? כל מידע יהיה מבורך.

מי רשאי להצביע? כל מי מתפקד ליכוד עם וותק (אם אני לא טועה שנה לפחות)

כמה קולות ניתן לתת לכל מועמד? יש לך זכות הצבעה ל-11 מועמדים ללא הצבעות כפולות

האם ישנה תופעה של קבלני קולות? לצערנו כן והרבה

מי רשאי להצביע? כל מי מתפקד ליכוד עם וותק (אם אני לא טועה שנה לפחות)

כמה קולות ניתן לתת לכל מועמד? יש לך זכות הצבעה ל-11 מועמדים ללא הצבעות כפולות

האם ישנה תופעה של קבלני קולות? לצערנו כן והרבה

תודה

האם ישנם דמי חבר? האם יש שריונים ברשימה לנציגים איזוריים/מגזריים?

אם כל הכבוד לא הגיוני שבליכוד יהיו אנשים שפחות מאמינים בימין ושמאל, כל אחד שמתפקד בליכוד צריך להיות ימני אמיתי, לא כמו בוגי, שהוא שמאל שמתחפש לימין.

שמח שמישהו העלה טענה כזו, כי אנו לא עוסקים בנושאים מדיניים (עתיד שטחי יהודה ושומרון, המשא ומתן עם הפלסטינים וכו'). להשקפתנו, בהקשר זה ההפרדה ימין-שמאל היא ברובה מלאכותית. בשל המחלוקת העיקרית הזאת לא טופלו נושאים חשובים בשנים האחרונות, והזנחתם זועקת לשמיים. מעבר לכך, אנו מאמינים שבליכוד יש מקום לקשת לגיטימית של דעות בנושא זה, בעיקר לאור העמדות אותן משמיע בשנים האחרונות ראש הממשלה. כך או אחרת, אנו מאמינים שככל שפתרון בנושא זה הוא בר השגה, רק ממשלת מרכז ציונית-ליברלית תוכל להביא להסכמה לאומית רחבה שתאפשר להוציא פתרון כזה אל הפועל.

תודה

האם ישנם דמי חבר? האם יש שריונים ברשימה לנציגים איזוריים/מגזריים?

העלות ליחיד היא 64 ₪ לשנה ו-96 ₪ לזוג

לקראת הפריימריז פועלים בקבוצה כדי לסכם את פועלו של כל ח"כ: איזה אג'נדות פעל לקדם, בעד מי ומה הצביע, האם הוא איתנו או נגדנו וכו'. אנו בוחנים את פעילותם של הח"כים בכנסת ובודקים מי באמת עובד עבורנו ומי סתם מחמם את הכסא. כך אנחנו בוחרים את חברי הכנסת ששירתו וישרתו את הציבור כראוי. לקראת הפריימריז האחרונים פורסם מסמך המלצות. המסמך פורסם בגלוי והופץ גם לכלי התקשורת, אנו דוגלים בשקיפות.

העלות ליחיד היא 64 ₪ לשנה ו-96 ₪ לזוג

לקראת הפריימריז פועלים בקבוצה כדי לסכם את פועלו של כל ח"כ: איזה אג'נדות פעל לקדם, בעד מי ומה הצביע, האם הוא איתנו או נגדנו וכו'. אנו בוחנים את פעילותם של הח"כים בכנסת ובודקים מי באמת עובד עבורנו ומי סתם מחמם את הכסא. כך אנחנו בוחרים את חברי הכנסת ששירתו וישרתו את הציבור כראוי. לקראת הפריימריז האחרונים פורסם מסמך המלצות. המסמך פורסם בגלוי והופץ גם לכלי התקשורת, אנו דוגלים בשקיפות.

תודה!

האם ישנן מגבלות כלשהן על המועמדים ברשימה? האם אחד מהקבוצה שלכם יוכל לרוץ כמועמד?

תודה!

האם ישנן מגבלות כלשהן על המועמדים ברשימה? האם אחד מהקבוצה שלכם יוכל לרוץ כמועמד?

עד כה הקבוצה לא הריצה מועמד מתוכה כאשר נראה לי זה נובע מהחלטה אישית (לרוץ לפריימריז זו השקעה מאוד גדולה מהרבה מאוד בחינות)

שמח שמישהו העלה טענה כזו, כי אנו לא עוסקים בנושאים מדיניים (עתיד שטחי יהודה ושומרון, המשא ומתן עם הפלסטינים וכו'). להשקפתנו, בהקשר זה ההפרדה ימין-שמאל היא ברובה מלאכותית. בשל המחלוקת העיקרית הזאת לא טופלו נושאים חשובים בשנים האחרונות, והזנחתם זועקת לשמיים. מעבר לכך, אנו מאמינים שבליכוד יש מקום לקשת לגיטימית של דעות בנושא זה, בעיקר לאור העמדות אותן משמיע בשנים האחרונות ראש הממשלה. כך או אחרת, אנו מאמינים שככל שפתרון בנושא זה הוא בר השגה, רק ממשלת מרכז ציונית-ליברלית תוכל להביא להסכמה לאומית רחבה שתאפשר להוציא פתרון כזה אל הפועל.

לא עוסקים בנושאים מדיניים? אז למה שאצביע לכם?

הרי הבעיה הגדולה במדינה היא השסע הגדול בין ימין ושמאל כלכלי וימין ושמאל מדיני והעובדה שאין תמיד קורלציה בין 2 התחומים.

מדובר ב-2 תחומים סופר משמעותיים וחשובים. אני לא אצביע למפלגה שתהיה שמאל מדינית ולא אצביע למפלגה שתהיה שמאל כלכלית. אם אתה אומר שאתם ימין כלכלי אבל לא יכולים להבטיח לי שאתם ימין מדינית, אין שום סיכוי שאתמוך בכם.

זאת הדמוקרטיה לפי השמאל.

לא הצלחת לנצח בבחירות? תתפקד למפלגה שאתה לא מאמין בה ולערכיה ותשנה אותה כמו שבא לך.

מתפקדים לליכוד ובקלפי בבחירות הארציות מצביעים למפלגות השמאל.

דמוקרטיה במיטבה.

זאת די שיטה שהמציאו אצל ראשי המתנחלים, מתפקדים לליכוד שבקלפי שמים "בית יהודי" ככה שזה לא חדש.

לדעתך עובדי התעשייה האווירית מייצגים את ערכי הליכוד האמיתיים?

הרי הבעיה הגדולה במדינה היא השסע הגדול בין ימין ושמאל כלכלי וימין ושמאל מדיני והעובדה שאין תמיד קורלציה בין 2 התחומים.

מדובר ב-2 תחומים סופר משמעותיים וחשובים. אני לא אצביע למפלגה שתהיה שמאל מדינית ולא אצביע למפלגה שתהיה שמאל כלכלית. אם אתה אומר שאתם ימין כלכלי אבל לא יכולים להבטיח לי שאתם ימין מדינית, אין שום סיכוי שאתמוך בכם.

הליכוד היא כבר מפלגת ימין מדיני, אם הם אומרים שהם לא מתכוונים לנסות להשפיע על התחום הזה אז אני לא רואה איפה הבעיה.

כמו שאמרתי, בליכודניקים החדשים מתוך ראייה אסטראטגית החליטו שלא לעסוק בנושאים מדיניים ונותנים את הבמה למי שכן רוצה ומעוניין. כלומר אין ניגוד בין מה שאנו מציעים למה שאתה דורש.

איך אתם שונים מהליברלים בליכוד?

לא כלכך מכיר את הליברלים בליכוד, יש מצב טוב שישנה חפיפה בין הגופים במגוון נושאים

אם כל מי שבחר עלה ירוק היה מתפקד לליכוד ובוחר את הרשימה, היינו הופכים להיות אמסטרדם תוך מערכת בחירות אחת.

חח זה גם מצחיק וגם נכון

לא כלכך מכיר את הליברלים בליכוד, יש מצב טוב שישנה חפיפה בין הגופים במגוון נושאים

קצת מצחיק אם שתי קבוצות שיש סיכוי שיש ביניהן חפיפה לא קטנה, ועושה רושם שהן באותו סדר גודל, לא מכירות לעומק את פועלה של הקבוצה השנייה.

כנראה שיהיו הרבה נושאים משותפים שתוכלו להכפיל את כוחיכם ברגע

קצת מצחיק אם שתי קבוצות שיש סיכוי שיש ביניהן חפיפה לא קטנה, ועושה רושם שהן באותו סדר גודל, לא מכירות לעומק את פועלה של הקבוצה השנייה.

כנראה שיהיו הרבה נושאים משותפים שתוכלו להכפיל את כוחיכם ברגע

אני די חדש בליכודניקים החדשים כך שאין לי מושג אם היה אי פעם דיבורים או קשר בין הקבוצות

אתה מודע לזה שהמקורות שלו זה ארץ ישראל השלמה, כן?

העם עובדתית בוחר בליכוד פעם אחר פעם. אם אתה אומר שצריך להחזיר את העם לליכוד בסיטואציה הזאת, זה אומר שאתה טוען שהעם מטומטם והוא בחור בליכוד סתם?

זה נכון שהמקורות של הליכוד הם בגדול א"י השלמה, אבל האמת שמבחינה רשמית זה כבר לא קיים בליכוד, גם אם נתניהו מנסה למסמס תהליכים מדיניים. הימים שבהם הליכוד הכריז בצורה רשמית וגלויה ש"כח ערבי לא יחצה את הירדן" היו רלוונטיים לימים שעד הסכמי אוסלו. גם בליכוד ידעו שברגע שאוסלו יצא לדרך, אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור לחלוטין ולפרק את הכח המזוין (מחומש...) הפלסטיני שנכנס לגדה ב-1994 והגביר את השטח שלו שם בסוף 1995.

זה נכון שהמקורות של הליכוד הם בגדול א"י השלמה, אבל האמת שמבחינה רשמית זה כבר לא קיים בליכוד, גם אם נתניהו מנסה למסמס תהליכים מדיניים. הימים שבהם הליכוד הכריז בצורה רשמית וגלויה ש"כח ערבי לא יחצה את הירדן" היו רלוונטיים לימים שעד הסכמי אוסלו. גם בליכוד ידעו שברגע שאוסלו יצא לדרך, אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור לחלוטין ולפרק את הכח המזוין (מחומש...) הפלסטיני שנכנס לגדה ב-1994 והגביר את השטח שלו שם בסוף 1995.

אתה נכנס לקטנות.

קיצר לא חסרות מפלגות אחרות שבאמת בעלות השקפה שתתאים לכם אל תנסו להשמיד את הימין מבפנים

ממילא הליכוד גוסס.

שוב אחזור ואומר שהליכודניקים החדשים לא עוסקים בנושאים מדיניים לכן יש אצלנו מקום למי שמאמין בא"י השלמה וגם מי שלא