Jump to content

הליכודניקים החדשים

udisea

Recommended Posts

היי לכולם

במידה ואתם טיפה מתעניינים בפוליטיקה וברצונכם אשכרה להיות בעלי כח לשנות את העתיד ובין אם אתם מחשיבים את עצמכם לאנשי ימין או אנשי שמאל אשמח שתתעניינו ותקראו (והלוואי שגם תצורפו) על הלכודניקים החדשים: http://www.newlikud.org/

בגדול מדובר על קבוצת מתפקדי ליכוד המורכבת מאנשי מעמד הביניים שעובדים, לומדים, משרתים ומשלמים מיסים שהחליטו שמספיק להתבכיין והגיע הזמן לקחת את העיניינים בידיים, לליכודניקים החדשים מספר רב של מטרות כאשר העיקריות ביניהן:

- דאגה לאינטרסים הכלכליים של מעמד הביניים

- שמירה על דמוקרטיה ליברלית

- הורדת יוקר המחיה

- שיוויון בנטל

- הפחתת כוחם של הוועדים הגדולים

- טיפוח חינוך מודרני ואיכותי

- מניעת כפייה דתית

במידה וישנם אנשים שמעניין אותם הנושא והפרויקט ומעוניינים לשאול שאלות אשמח לענות ולעזור

יום טוב וצהוב

ליכודניק עם מצע זה סוג של אוקסימורון.

אבל ברצינות, למה להתפקד לליכוד בטענה של חוסר ייצוג בכנסת? זו מפלגת השלטון בשנים האחרונות.

מהדף הראשי זה נשמע יותר כמו מפלגת כולנו של כחלון מאשר הליכוד.

בכל מקרה מאחל בהצלחה.

דווקא מכיוון שהליכוד היא מפלגת שלטון יש לדאוג שהרשימה תהייה כמה שיותר ראוייה ואיכותית, לצערי השתלטו על הליכוד מספר מוקדי כח אינטרסנטיים שמונעים מהליכוד והממשלה לתפקד ולפעול לטובת כלל הציבור.

סתם בשביל ידע כללי בבחירות האחרונות הליכודניקים החדשים הריצו והצליחו להכניס את שרן השכל (https://www.facebook.com/sharren1) וככל שיהיו יותר מתפקדים כך ההשפעה על הרשימה תהיה גדולה יותר וחברי הכנסת יהיו מחוייבים לכלל הציבור ולא לקבוצות אינטרסיים למיניהן.

בגדול אם הייתם מפלגה אני חושב שהייתם המפלגה שהכי קרובה לדעות שלי, השאלה שלי היא- איך אתם קשורים לליכוד הנוכחי? כי אני לא לגמרי מבין את החיבור לליכוד הנוכחי (כקבוצה שפחות מתעסקת בעניינים מדיניים).

אני לא לגמרי רואה איך ערכים כמו לחימה בוועדים הגדולים מתחבר עם חיים כץ לדוגמה והכוח שיש לו בפריימריז הליכוד או הקישור של שוויון בנטל לליכוד הנוכחי שרואה בחרדים "שותפים טבעיים".

אני יכול להבין את הרעיון שבליכוד יש יכולת להשפיע על הרשימה דרך פריימריז ושהאידיאולוגיה מבוססת "שוק חופשי" שלכם שללה את מפלגת העבודה כאופציה (ושבהתחשב במינימום כניסה לכנסת דרך עצמאית היא מאוד קשה) אבל אני עדיין חושב שהליכוד לא באמת מייצג את הערכים שאתם מציבים.

תתפלא אבל המטרות שלנו ברובן מתבססות על הכתוב בחוקת הליכוד.

אבל שוב זה לא העיקר ולא באמת חשוב מה רשום או לא רשום כי זאת פוליטיקה ומה שחשוב לחברי כנסת זה להיבחר שוב (לצערנו) וכאשר נהיה כח משמעותי בליכוד פתאום תראה שחברי כנסת כמו מירי רגב, אורן חזן ודומיהם יעלמו מהרשימות ובמקומם יעלו נבחרים שהציבור יהיה בראש מעיינותיהם כי אם לא הם פשוט לא יהיו בכנסת.

במידה ואתם טיפה מתעניינים בפוליטיקה וברצונכם אשכרה להיות בעלי כח לשנות את העתיד ובין אם אתם מחשיבים את עצמכם לאנשי ימין או אנשי שמאל אשמח שתתעניינו ותקראו (והלוואי שגם תצורפו) על הלכודניקים החדשים: http://www.newlikud.org

למי שלא מבין, באה קבוצה של אנשים שהקשר בינם לבין הימין או ליכוד מקרי, ומחליטה לבצע השתלטות עוינות על רשימת הליכוד במסווה של "שמירה על הדמוקרטיה".

הליכוד היא מפלגת ימין. מי שלא ימני, צריך להיות הוגן ודמוקרט אמיתי שמכבד את החלטת העם, ולעזוב אותו להשאר ימני, מבלי לנסות לזהות את זהותו.

מי שרוצה מפלגת מרכז - יש כמה כאלה.

אם הן לא מפלגות שלטון והליכוד פעם אחר פעם כן, כנראה שיש סיבה לזה. זאת דמוקרטיה וכיבוד רצון העם ולא הניסיון הזה שאומר "לא הצלחתי לנצח בבחירות את הליכוד, אז אנסה להשפיע על עיצוב זהות הליכוד".

אבל העיקור לכתוב אנחנו שומרים על הדמוקרטיה...

אגב, הזכירו פה את המושג "הליכוד הנוכחי". נזכיר שהליכוד בברית עם חרדים מ-77', ומסיבות רבות הם בהחלט שותפים טבעיים הרבה יותר ממה שהשמאל יכול להיות עם החרדים.

נזכיר גם שלמנחם בגין ז"ל קראו פאשיסט ועוד כינויים קשים, כך שמי שחושב שהליכוד היום ימני, לא מבין על מה הוא מדבר.

נ.ב

שרן השכל :wubyellow3:

הגיוני שאנשי שמאל יתפקדו בליכוד?

זאת הדמוקרטיה לפי השמאל.

לא הצלחת לנצח בבחירות? תתפקד למפלגה שאתה לא מאמין בה ולערכיה ותשנה אותה כמו שבא לך.

מתפקדים לליכוד ובקלפי בבחירות הארציות מצביעים למפלגות השמאל.

דמוקרטיה במיטבה.

הגיוני שאנשי שמאל יתפקדו בליכוד?

אני אישית פחות מאמין בימין ושמאל אבל בוא נגיד שבבחירות הכלליות מאחורי הפרגוד אתה יכול לשים איזה פתק שאתה רוצה. המטרה של הליכודניקים החדשים היא ליצור רשימה איכותית של אנשים שירוצו מטעם הליכוד על מנת להעלות את איכות השלטון. (ששולט על ימניים ושמאלנים כאחד)

נראה כמו ניסיון לעצור את הליכוד מבפנים. לא חסרים אנשים איכותיים שמתפקדים ויתפקדו בליכוד, יחליפו את הדרעק שחוגג שם ובנוסף לזה גם יאמין וילך לפי תורת ז'בוטינסקי.

אני לא מתפלא (אבל כמו שאמרת בין מה שכתוב בחוקה לבין מה שקורה בפועל אין הרבה) ואין לי רתיעה מיוחדת מהליכוד (הצבעתי ליכוד בבחירות האחרונות) פשוט אני מתקשה לראות איך זה יעבוד.

לליכוד יש מספר מתפקדים די עצום (חלק מהם "מתפקדים" מטעם), בערך כפול מהעבודה לדוגמה והשיטה (לפי מה שאני זוכר מההסבר של ההורים שלי כמתפקדי ליכוד) היא שאתה מסמן את המועמדים שלך (משהו כמו 10-12 לפי מה שאני זוכר) ואין קרדיטציה ככה שגם אם יהיה לכם המון כוח שם אז עדיין ייכנסו האנשים שאתם לא אוהבים.

אין לי פתרונות יותר מדי אני פשוט חושב שאם הגעתם למצב שאתם באמת יכולים להשפיע על הפריימריז בליכוד בצורה משמעותית אז אתם יכולים כבר לצאת לדרך עצמאית ואם לא אז אתם משתתפים במפלגה שהחברים בה חולקים מעט מאוד מהערכים שלכם.

אני אישית פחות מאמין בימין ושמאל אבל בוא נגיד שבבחירות הכלליות מאחורי הפרגוד אתה יכול לשים איזה פתק שאתה רוצה. המטרה של הליכודניקים החדשים היא ליצור רשימה איכותית של אנשים שירוצו מטעם הליכוד על מנת להעלות את איכות השלטון. (ששולט על ימניים ושמאלנים כאחד)

רגע אז יש פה עניין אחר, אני קראתי את זה כימין כלכלי בלי דגש ביטחוני שרוצה להשפיע על מפלגת ימין.

מה שאתה מתאר פה הרבה יותר בעייתי מבחינתי- מה זאת אומרת אתה יכול להצביע מאחורי הפרגוד מה שאתה רוצה? אם אתה לא מתכוון מראש לתמוך במפלגה להתפקד עליה זה בעייתי.

הליכוד היא לא מפלגת שלטון בגלל גזירת גורל.

למי שלא מבין, באה קבוצה של אנשים שהקשר בינם לבין הימין או ליכוד מקרי, ומחליטה לבצע השתלטות עוינות על רשימת הליכוד במסווה של "שמירה על הדמוקרטיה".

הליכוד היא מפלגת ימין. מי שלא ימני, צריך להיות הוגן ודמוקרט אמיתי שמכבד את החלטת העם, ולעזוב אותו להשאר ימני, מבלי לנסות לזהות את זהותו.

מי שרוצה מפלגת מרכז - יש כמה כאלה.

אם הן לא מפלגות שלטון והליכוד פעם אחר פעם כן, כנראה שיש סיבה לזה. זאת דמוקרטיה וכיבוד רצון העם ולא הניסיון הזה שאומר "לא הצלחתי לנצח בבחירות את הליכוד, אז אנסה להשפיע על עיצוב זהות הליכוד".

אבל העיקור לכתוב אנחנו שומרים על הדמוקרטיה...

אגב, הזכירו פה את המושג "הליכוד הנוכחי". נזכיר שהליכוד בברית עם חרדים מ-77', ומסיבות רבות הם בהחלט שותפים טבעיים הרבה יותר ממה שהשמאל יכול להיות עם החרדים.

נזכיר גם שלמנחם בגין ז"ל קראו פאשיסט ועוד כינויים קשים, כך שמי שחושב שהליכוד היום ימני, לא מבין על מה הוא מדבר.

נ.ב

שרן השכל :wubyellow3:

אני חושב שהשתלטות עוינת כבר נעשתה ע"י חברי ימין רדיקלי, ועדי עובדים וקבוצות אינטרסיים שהשלטתו על הליכוד, אנחנו רק רוצים להחזיר אותו לעם ולמקורות

אני חושב שהשתלטות עוינת כבר נעשתה ע"י חברי ימין רדיקלי, ועדי עובדים וקבוצות אינטרסיים שהשלטתו על הליכוד, אנחנו רק רוצים להחזיר אותו לעם ולמקורות

אתה מודע לזה שהמקורות שלו זה ארץ ישראל השלמה, כן?

העם עובדתית בוחר בליכוד פעם אחר פעם. אם אתה אומר שצריך להחזיר את העם לליכוד בסיטואציה הזאת, זה אומר שאתה טוען שהעם מטומטם והוא בחור בליכוד סתם?

נראה כמו ניסיון לעצור את הליכוד מבפנים. לא חסרים אנשים איכותיים שמתפקדים ויתפקדו בליכוד, יחליפו את הדרעק שחוגג שם ובנוסף לזה גם יאמין וילך לפי תורת ז'בוטינסקי.

נהפכו, לא מנסים לעצור אף אחד אלא לקדם את האג'נדה שלנו שאמורה להתאים לכל מי שמתייג עצמו שאיש מרכז (ליכוד, עבודה, כחלון, לפיד) מה שאמור דווקא להעצים את כוחו של הליכוד. ולצערי חסרים אנשים איכותיים שיתפקדו לליכוד לכן קמה הקבוצה

מה זה להחזיר אותו למקורות? איך איש שמאל יכול להחזיר אותו למקורות? תנו לימין להחזיר אותו למקורות! זה לא הימין הרדיקלי השתלט אלא העסקנים והנוכלים. איזה ימין רדיקלי אתה מוצא בליכוד כאשר הלכה למעשה יש הנהגה רופסת שלא בדיוק מתנהגת באופן תואם לימין הרדיקלי שטענת? הליכוד איבד כיוון לגמרי, זה לא מקום השמאל להחזיר את הליכוד למקומו.

מדהים, אפילו לא מנסים להסתיר.

איך זה מסתדר עם החשיבות של הדמוקרטיה שאתם מדברים עליה? הוגנות?

אני לא מתפלא (אבל כמו שאמרת בין מה שכתוב בחוקה לבין מה שקורה בפועל אין הרבה) ואין לי רתיעה מיוחדת מהליכוד (הצבעתי ליכוד בבחירות האחרונות) פשוט אני מתקשה לראות איך זה יעבוד.

לליכוד יש מספר מתפקדים די עצום (חלק מהם "מתפקדים" מטעם), בערך כפול מהעבודה לדוגמה והשיטה (לפי מה שאני זוכר מההסבר של ההורים שלי כמתפקדי ליכוד) היא שאתה מסמן את המועמדים שלך (משהו כמו 10-12 לפי מה שאני זוכר) ואין קרדיטציה ככה שגם אם יהיה לכם המון כוח שם אז עדיין ייכנסו האנשים שאתם לא אוהבים.

אין לי פתרונות יותר מדי אני פשוט חושב שאם הגעתם למצב שאתם באמת יכולים להשפיע על הפריימריז בליכוד בצורה משמעותית אז אתם יכולים כבר לצאת לדרך עצמאית ואם לא אז אתם משתתפים במפלגה שהחברים בה חולקים מעט מאוד מהערכים שלכם.

היום פקודים לליכוד תחת הליכודניקים החדשים מספר אלפים בודדים של מתפקדים שהצליחו בבחירות האחרונות להכניס 2 חברי כנסת (שזה יפה מאוד), במידה ונגיע ל-10K מתפקדים מטעמנו כבר נהיה יכולים להשפיע על חלק גדול מהרשימה וסתם לסבר את אוזניך 25K מתפקדים יכולים גם להחליט מי יעמוד בראש הרשימה לכנסת דהיינו מי יהיה ראש הממשלה.

היתרון בהתפקדות למפלגה הוא שהכח וההשפעה שלך הוא עצום ביחס לבחירות הכלליות

זאת הדמוקרטיה לפי השמאל.

לא הצלחת לנצח בבחירות? תתפקד למפלגה שאתה לא מאמין בה ולערכיה ותשנה אותה כמו שבא לך.

מתפקדים לליכוד ובקלפי בבחירות הארציות מצביעים למפלגות השמאל.

דמוקרטיה במיטבה.

לא כי 3000 אנשי מרכז ליכוד שקובעים דה פקטו מי יהיו האנשים שמנהלים את המדינה. זה דמוקרטי.

רגע אז יש פה עניין אחר, אני קראתי את זה כימין כלכלי בלי דגש ביטחוני שרוצה להשפיע על מפלגת ימין.

מה שאתה מתאר פה הרבה יותר בעייתי מבחינתי- מה זאת אומרת אתה יכול להצביע מאחורי הפרגוד מה שאתה רוצה? אם אתה לא מתכוון מראש לתמוך במפלגה להתפקד עליה זה בעייתי.

הליכוד היא לא מפלגת שלטון בגלל גזירת גורל.

זה נכון מה שאתה אומר אך מצד שני תיקח מישהו כמוני (ורבים כמוני) שכל בחירות חיפשתי מחדש מפלגה והינה פתאום אני מרגיש מחובר לליכוד ולא רק שאני אבחר בהם אלא כנראה גם כל המתפקדים המתנדנדים כביכול.

וכן הליכודניקים החדשים בעד ימין כלכלי

מה לא הוגן אני לא מבין?

יוזמה ברוכה, אשמח לקחת בה חלק.

תתעלמו מזעקות החמס הצבועות של אלה שעשו בדיוק את אותו דבר והפכו את הליכוד לימני קיצוני. אני מדבר על אלה שמכניסים את חוטובלי, אלקין ופייגלין לרשימה ואחר כך מצביעים לבנט או לעוצמה לישראל.

אני לא חושב שיש משהו לא הוגן בזה- אם הם היו מתפקדים כדי לבחור מועמדים רעים שירחיקו אנשים מהמפלגה זה היה שלילי אבל כל עוד זה בא מתוך כוונה לשפר את המפלגה (לדעתם) ולהצביע עבור אותם האנשים אני לא רואה עם זה בעיה.

היום פקודים לליכוד תחת הליכודניקים החדשים מספר אלפים בודדים של מתפקדים שהצליחו בבחירות האחרונות להכניס 2 חברי כנסת (שזה יפה מאוד), במידה ונגיע ל-10K מתפקדים מטעמנו כבר נהיה יכולים להשפיע על חלק גדול מהרשימה וסתם לסבר את אוזניך 25K מתפקדים יכולים גם להחליט מי יעמוד בראש הרשימה לכנסת דהיינו מי יהיה ראש הממשלה.

היתרון בהתפקדות למפלגה הוא שהכח וההשפעה שלך הוא עצום ביחס לבחירות הכלליות

מקבל את מה שאתה אומר, במובן מסוים זאת החלטה אסטרטגית די מחויבת המציאות כי יש קושי לעשות את אותו דבר בבחירות כלליות.

אני עדיין חושב שאדיאלית היה עדיף להקים מפלגה נפרדת עם האג'נדה הזאת אבל מבין שזה קצת קשה במצב הנוכחי.

מה זה להחזיר אותו למקורות? איך איש שמאל יכול להחזיר אותו למקורות? תנו לימין להחזיר אותו למקורות! זה לא הימין הרדיקלי השתלט אלא העסקנים והנוכלים. איזה ימין רדיקלי אתה מוצא בליכוד כאשר הלכה למעשה יש הנהגה רופסת שלא בדיוק מתנהגת באופן תואם לימין הרדיקלי שטענת? הליכוד איבד כיוון לגמרי, זה לא מקום השמאל להחזיר את הליכוד למקומו.

הליכוד היא מפלגה עם מורשת דמוקרטית, ובבסיסה מפלגה של מעמד הביניים. קח כמה דקות לעיין בחוקת הליכוד – חוקה שהעקרונות המותווים בה מתאימים לדמותה של ישראל כפי שאנו רוצים לראות: מדינת חוק שוויונית, שאינה מפלה אזרחים על רקע אתני או אחר. אין אזרח שפוי שלא היה חותם על העקרונות האלה בשתי ידיים.

מזה מספר שנים שהמפלגה התרחקה מהמסורת והמורשת המרשימות שלה. קבוצות אינטרסנטים השתלטו על המפלגה, ועל ידי הפעלת לחץ בלתי פוסק על הח"כים והשרים של הליכוד גררו אותה למקומות שהדמוקרטיה זרה להם. שלושה-עשר אלף מתפקדים מהימין הקיצוני, בראשם כהניסטים ואנשי ימין קיצוני וסהרורי, צברו כוח בליכוד שבאמצעותו הם מניעים יוזמות בלתי דמוקרטיות הפוגעות בצביונה הדמוקרטי והשוויוני של המדינה.