Jump to content

הנושא החודשי- אמסטרדם

dilen

Recommended Posts

מישהו כאן נוסע בזמן הקרוב ויכול לעשות לי משלוח?

הזמנתי לשם סנפירים ארוכים (85 ס"מ)

קלים מאוד אבל עדיין ארוכים.

אתה מודע לכך שזו הודעה שלא יכולה לעבור בשקט, נכון?

אשמח לעצות מומחים בפרטי לגבי האופציה לסגור אמסטרדם (ובכלל הולנד, אשמח לבקר ברוטרדם) בהכי זול שרק אפשר

אחרי המחשב אני מקווה :)

טוב, סגרתי אמסטרדם בפעם השלישית בחיי אתמול, וגם בפעם השלישית לא אהיה במשחק של אייאקס. אני ביזיון.

מישהו היה פעם באמסטרדם בסילבסטר ויש לו המלצות? אני טס מה29.12 עד ה4.1 עם החברה.

טוב, סגרתי אמסטרדם בפעם השלישית בחיי אתמול, וגם בפעם השלישית לא אהיה במשחק של אייאקס. אני ביזיון.

מישהו היה פעם באמסטרדם בסילבסטר ויש לו המלצות? אני טס מה29.12 עד ה4.1 עם החברה.

הייתי שנה שעברה עם חברה שלי, וואלה הם מפוצצים ים נפצים כמו ילדים קטנים במשך איזה 8 שעות רצוף.

חוץ מזה שקר שם מאוד בזמן הזה של השנה תבוא עם כפפות, חם צוואר, מטרייה, נעליים גבוהות וגטקס.

נפצים? הם זורקים שם זיקוקי דינור של רחבת עירייה בארץ הם לא נורמלים.

תתכנן את הטיול שבוע לפני, השווקים והרחובות ממש יפים בתקופה הזאת, ואם לא גשום אז הייתי מטייל יותר בחוץ מאשר מקומום סגורים.

איך אתם עם קור?

וואלה סגרנו לפני שבוע ל28.11 לשבוע ויש גם משחק מול דן האג, בהתחלה אמרתי אני אעשה חבר מועדון באתר שלהם ואזמין לf-side (לא יציע של הארגון הכל מנויים אצלהם) ואז וואלה דיברנו עם דני נשמה טהורה סידר לנו כמה כרטיסים אחרונים שהיו ליציע שלהם.

קיצור זרקו המלצות פעם ראשונה שלי באמסטרדם.

מתכנן לטוס סביבות אפריל , רוצה לתפוס אייקס-פסו. בכל האתרים רשום שהמשחק ב31.3 ובאתר מסוים ראיתי שהוא ב3.4. כמה זמן לפני אפשר להסגר על תאריך רשמי ? ואשמח לעזרה בכרטיסים למשחק .

המשחק ב31 במרץ בשעה 16:45

כרטיסים קונים דרך האתר הרשמי של אייאקס, כתבתי בפורום כמה פעמים איך עושים את זה. לפני כרטיס חברות המועדון שאתה יכול לקנות, יש מנויים וסוג נוסף של חברי מועדון (גם אליו אתה יכול להירשם) שמקבלים גישה ראשונית לכרטיסים. בהתחשב בזה שהמשחק כנראה יכריע את גורל האליפות, קח בחשבון שייתכן ותצטרך לקנות כרטיסים בספסרות כי יהיה מאד קשה לקנות כרטיס רשמי

• 3 weeks later...

פעם ראשונה באמסטרדם לקראת סוף פברואר, אז כמה שאלות:

1. מבחינת מיקום, אני בהתלבטות אם שווה לי להשקיע יותר בשביל מלון / אכסניה / דירה (העניין עוד לא סגור) במרכז. הבנתי ששווה להשקיע בשביל להיות קרובים לאזור, אבל בגלל מזג האוויר בתקופה הזאת המחשבה שלי היא שאולי בכל מקרה אני לא אוכל ללכת ברגל או אופניים, אלא רק תחבורה ציבורית. אם אני גם ככה בתחבורה ציבורית אולי שווה להתרחק ולחסוך קצת. אשמח למידע והמלצות בעניין.

2. אם אני רוצה להיות עוד כמה ימים מחוץ לאמסטרדם, איפה כדאי? שמעתי המלצות על אוטרכט, האג ורוטרדם, אם מישהו מכיר, או שיש המלצה על מקום אחר.

3. איך כדאי להתנייד מחוץ לאמסטרדם? עם דגש על מזג האויר בתקופה הזאת. בכלל, מידע יותר מפורט על מזג האוויר בהולנד בתקופה הזאת יכול לעזור.

4. אייאקס - אני כנראה אהיה כשיש משחק מול ברדה. איך מתארגנים על כרטיסים? בעקרון זה לא משחק אטרקטיבי במיוחד, אז אני בספק לגבי האופציה של לקנות חברות מועדון, כמו שהמליצו בנושא הזה. מישהו יודע איך אפשר לדאוג לזה?

פעם ראשונה באמסטרדם לקראת סוף פברואר, אז כמה שאלות:

1. מבחינת מיקום, אני בהתלבטות אם שווה לי להשקיע יותר בשביל מלון / אכסניה / דירה (העניין עוד לא סגור) במרכז. הבנתי ששווה להשקיע בשביל להיות קרובים לאזור, אבל בגלל מזג האוויר בתקופה הזאת המחשבה שלי היא שאולי בכל מקרה אני לא אוכל ללכת ברגל או אופניים, אלא רק תחבורה ציבורית. אם אני גם ככה בתחבורה ציבורית אולי שווה להתרחק ולחסוך קצת. אשמח למידע והמלצות בעניין.

2. אם אני רוצה להיות עוד כמה ימים מחוץ לאמסטרדם, איפה כדאי? שמעתי המלצות על אוטרכט, האג ורוטרדם, אם מישהו מכיר, או שיש המלצה על מקום אחר.

3. איך כדאי להתנייד מחוץ לאמסטרדם? עם דגש על מזג האויר בתקופה הזאת. בכלל, מידע יותר מפורט על מזג האוויר בהולנד בתקופה הזאת יכול לעזור.

4. אייאקס - אני כנראה אהיה כשיש משחק מול ברדה. איך מתארגנים על כרטיסים? בעקרון זה לא משחק אטרקטיבי במיוחד, אז אני בספק לגבי האופציה של לקנות חברות מועדון, כמו שהמליצו בנושא הזה. מישהו יודע איך אפשר לדאוג לזה?

1. אם "מרכז" זה כיכר דאם - הכי אוברייטד בעולם. יש שכונות מדהימות (יורדאן/דה פייפ) ששווה הרבה יותר לישון בהן ופשוט לסוע למרכז בטראמ. ישנתי כמה פעמים דרך איירביאנבי, היה מצוין, ולדעתי מעביר את החוויה של העיר הרבה יותר טוב מאכסניית זבל/מלון.

2. הייתי ברוטרדם, יש שוק אוכל טוב ואדריכלות מטורפת. אפשר להעביר שם חצי יום בכיף. חפש על חיטהורן.

3. כמה זמן אתה שם? בגדול רכבות, אבל אם אתה מתכנן לצאת מהעיר לפחות ליומיים היתי מתחיל לשקול רכב.

4. לא יודע, אבל בטוח יש כאן מבינים ממני בנושא הזה.

עם דגש על מזג האויר בתקופה הזאת. בכלל, מידע יותר מפורט על מזג האוויר בהולנד בתקופה הזאת יכול לעזור.

הולנד בפברואר? קר. בהחלט קר.

כולל מתחת ל-0 פוטנציאלי בקלות.

1. אם "מרכז" זה כיכר דאם - הכי אוברייטד בעולם. יש שכונות מדהימות (יורדאן/דה פייפ) ששווה הרבה יותר לישון בהן ופשוט לסוע למרכז בטראמ. ישנתי כמה פעמים דרך איירביאנבי, היה מצוין, ולדעתי מעביר את החוויה של העיר הרבה יותר טוב מאכסניית זבל/מלון.

2. הייתי ברוטרדם, יש שוק אוכל טוב ואדריכלות מטורפת. אפשר להעביר שם חצי יום בכיף. חפש על חיטהורן.

3. כמה זמן אתה שם? בגדול רכבות, אבל אם אתה מתכנן לצאת מהעיר לפחות ליומיים היתי מתחיל לשקול רכב.

4. לא יודע, אבל בטוח יש כאן מבינים ממני בנושא הזה.

קודם כל תודה רבה.

שמעתי על חיטהורן, אבל התכוונתי יותר לערים שיהיה נחמד לישון בהם לילה שניים.

בעקרון התכנון שלי זה בערך 8-10 ימים בהולנד, עם יותר זמן באמסטרדם. אני רוצה קצת לצאת מאמסטרדם, אבל זה תלוי בעיקר במזג האוויר. בהתלבטות איך ילך עם רכב עם מזג אויר קשה.

הולנד בפברואר? קר. בהחלט קר.

כולל מתחת ל-0 פוטנציאלי בקלות.

סיכוי גדול לגשם? שלג?

לגבי מקומות מחוץ לאמסטרדם - הייתי 3 ימים באוטרכט ונהנתי בטירוף.

עיר יפה ממש, בלי הרבה תיירים, קופישופס סבבה לגמרי(יש שם איזה קופישופ נהדר בתוך סירה), חיי לילה נהדרים ובכללי עיר מגניבה בטירוף בזכות האונ' הכי גדולה בהולנד שנמצאת ממש במרכז.

שווה ביקור נהנתי מכל שנייה.

לגבי התניידות - לערים רק רכבות, תענוג של דבר.

תקנה הלוך-חזור יצא יותר זול

1. תמיד טוב להיות בסמוך למרכז העיר, בראש ובראשונה בשביל החוויה ושנית בשביל לחסוך נסיעות בתחבורה ציבורית, כשתצא בלילה ותחזור מפורק מעישון ו/או אלכוהול ו/או סמים אחרים סיכוי סביר שתגיד לעצמך למה לא שילמתי עוד 100 יורו בשביל לחסוך מעצמי את זה. האזור הדרומי של העיר יותר קרוב לנקודות מרכזיות ונגיש וזמין מבחינת מסעדות ותחבורה ציבורית בהשוואה ליורדאן שבנוסף לכל זה מרגיש כמו אזור קצת יומרני

2. רוטרדם עיר נהדרת ושונה לחלוטין מאמסטרדם, מודרנית לגמרי אולי גם מתוך איזשהו מרד והתחושה בה בהתאם. הייתי שם ארבעה ימים מתוכם יומיים היו בפסטיבל ועדיין הצלחתי להשתעמם מדי פעם, אבל הייתי לבד והיה קשה עם הקור אז אני מתקבל על הדעת. כמו שמייק אמר יש בעיר מבנים מעניינים וכמה מוזיאונים טובים, אבל זו לא סיבה מספיק טובה לנסוע לעיר. אם תצמד ללינה בסביבות הרחוב witte de withstraat ותגיע לשני לילות אני מאמין שתהיה לך חוויה שונה. מצטרף להמלצה של מייק על אוטרכט, ריכוז של נקודות עניין ומקומות בילוי באווירת סטודנטים

3. מעבר לזה שהכביש חלק בגלל הקרח ויכול להיות שיהיה מושלג ואתה לא מורגל ומנוסה בנסיעה בתנאים כאלה, התחבורה הציבורית בהולנד עדיפה על רכב, נסיעה ברכבת מאסמטרדם לרוטרדם אורכת 40 דקות ושעה לפחות ברכב. השכרת רכב היא רעיון מיותר לנסיעה של שעתיים וחצי הלוך-חזור כדי להגיע לערים שתוכננו כדי להפחית שימוש ברכבים. אם אתה מתכנן לנסוע לעיר קטנה בסמוך לים הצפוני זה כבר עניין אחר.

4. יש 53 אלף צופים העונה בממוצע במשחקים של אייאקס. להרבה משחקים כבר אין מכירה חופשית, קודם כל בעלי מנויים יכולים לקנות עוד כרטיס/ים ואח"כ שני סוגי חברי המועדון - קודם כל Ajax Life שעולה 58 יורו למי שגר בחו"ל, אח"כ חבר המועדון של אייאקס שעולה 6 יורו חד-פעמיים ותקף לחמש שנים. נאק ברדה קבוצה חלשה אבל המשחק ביום ראשון בצהריים אז המגרש יהיה מלא. חבר המועדון הרגיל יספיק, רק אל תבנה על כרטיסים צמודים

הייתי שנה שעברה עם חברה שלי, וואלה הם מפוצצים ים נפצים כמו ילדים קטנים במשך איזה 8 שעות רצוף.

חוץ מזה שקר שם מאוד בזמן הזה של השנה תבוא עם כפפות, חם צוואר, מטרייה, נעליים גבוהות וגטקס.

נפצים? הם זורקים שם זיקוקי דינור של רחבת עירייה בארץ הם לא נורמלים.

תתכנן את הטיול שבוע לפני, השווקים והרחובות ממש יפים בתקופה הזאת, ואם לא גשום אז הייתי מטייל יותר בחוץ מאשר מקומום סגורים.

איך אתם עם קור?

אנחנו מוכנים נפשית לקור, אני חושב שיהיה בסדר מהבחינה הזאת.

יש המלצות ספציפיות לגבי הסילבסטר? עדיף לטייל בחוץ ברחבות הגדולות או לסגור מסיבה?

שווקים ספציפיים שכדאי ללכת? מקומות שאקסטרה יפים בסילבסטר?

תודה! (וסליחה שלקח לי כל כך הרבה זמן להגיב חח)

יש לך את פסטיבל האורות בתאריכים האלה, תגגל קצת תראה איפה אמור להיות מיצגים, זה אש.

השווקים ובככל העיר יפה מאוד בתקופה הכל מואר ואיפה שתלכו יהיה לכם יפה.

בכלל אווירה שאני אישית מאוד אוהב זה להסתובב קצת ולהיכנס לשתות משהו חם כשהכל קר בחוץ.

• 2 weeks later...

טס עוד יומיים ל8 ימים, צפוי כל השבוע שלנו גשם קצת מבאס אבל לא ישבור אותנו, קיצור זרקו המלצות לדברים מעניינים לעשות/דברים שחובה לדעתם