Jump to content

טל בן חיים.

MTA For Ever

Recommended Posts

מתוך הכתבה של של אורי קופר בנוגע למדד כדרור/מסירות מפתח נכון לעונת 14/15. שוואקמה עוד היה ברעננה ובניון בחיפה.

״יישום הנוסחה על הקשרים ההתקפיים בישראל מראה היטב הבדל בין שתי קבוצות שחקנים. שימו לב לשמות הבולטים ברשימה המצורפת: בן־חיים, אוחנה, דני פרדה, זגורי, עומר אצילי. מדובר בשחקנים מאותו זן פחות או יותר (שוב, לא ברמה, אלא באופי). בצד השני של הסקאלה, אלו שמכדררים הכי פחות יחסית למספר המסירות שלהם, נמצאים שחקנים כמו דור מיכה (מקום ראשון), יוסי בניון, ערן זהבי, מאור מליקסון וטוני אנווקאמה.״

ולמרבה ה״פלא״, בעונת 15/16, במדד אחר לגמרי אולם גם מעיד על קבוצתיות. אותו מדד שאני חופר פה עליו בנושא הזה, נמצא קשר ישיר בין היעילות הזו לבין ממוצע דקות לשערים קבוצתיים. את המדד מוביל מיכה עם שער ל35 דק׳(בלעדיו שער לכל 60דק). שני זהבי עם שער ל41 דק׳. שלישי וואקמה עם שער ל42.7 דק׳ (בלעדיו שער לכל 90 דק׳). מהנתונים עולה, שוואקמה קריטי ליכולת של ב״שׁ. בלעדיו אין גולים

מקרי? לא חושב.

אני חושב שהבעיה של בן חיים היא שהוא באנקר בהרכב.

שים אותו בספסל, ותראה איך כל פעם שהוא עולה הוא כובש שער.

הוא פשוט שחקן כזה שלא מתאמץ אם אין צורך.

תאמין לי שבאירופה הוא יתן משחקים יפים.

אנשים פה הם מקרה אבוד.. שנה שנייה ברציפות שדור מיכה עם ממוצע השערים הקבוצתיים לדקה הגבוה ביותר בליגה. ומדברים איתי על סחיטות פנדלים. תהיו בריאים.. ״מהירות שווה זהב״ חחח איזה קלישאה.. זהב.. אבל לא אליפות.

ממוצע השערים הקבוצתיים לדקה הגבוהה הליגה

רב״ש יכול לעבור אצלך השתלמויות.

כדור ברשת , זה מה שאני מחפש משחקן התקפה.

לא יודע לכבוש? תהיה קשר אמצע.

פנדל זה מצב ודאי לכיבוש, מעדיף שטב״ח יסחוט פנדל כל משחק מאשר מיכה יציב שחקן מול שוער כל משחק, זה הכדורגל.

ולגבי מהירות, רק בשבילך היא קלישאה.

תאשים את טב״ח שהוא לא כובש במאני טיים או כל תירוץ אחר,

אם מיכה היה כובש חצי ממנו היינו זוכים.

נראה את מיכה בעונה הבאה, כשאין לו את הפינישר הטוב בעולם.

אני חושב שהבעיה של בן חיים היא שהוא באנקר בהרכב.

שים אותו בספסל, ותראה איך כל פעם שהוא עולה הוא כובש שער.

הוא פשוט שחקן כזה שלא מתאמץ אם אין צורך.

תאמין לי שבאירופה הוא יתן משחקים יפים.

א׳ הוא שחקן ספסל קלאסי. זה בדיוק היתרון שלו. להיכנס למשחק שכולם עייפים, אחרת הוא המתעייף הראשון בעוד להגנה יש כח להתמודד איתו. אגב גם אחוזי ההצלחה בעלייה מהספסל מעידים שהוא חילוף טוב ממיכה (73% לעומת 56%). ודי עם השטות האירופאית הזו... דריבלים שמביאים לשום מקום. תאמין לי שאם לא היה משחק בכלל באלופות.. היינו כובשים. אם איתו אנחנו כובשים כל 55דק׳ בליגת הפח.ץ אז באלופות אין לנו סיכוי, מה עוד שמיכה לא סיים 90 דקות בכל הקמפיין... ואין הפתעות. אין גולים.

ממוצע השערים הקבוצתיים לדקה הגבוהה הליגה

רב״ש יכול לעבור אצלך השתלמויות.

כדור ברשת , זה מה שאני מחפש משחקן התקפה.

לא יודע לכבוש? תהיה קשר אמצע.

פנדל זה מצב ודאי לכיבוש, מעדיף שטב״ח יסחוט פנדל כל משחק מאשר מיכה יציב שחקן מול שוער כל משחק, זה הכדורגל.

ולגבי מהירות, רק בשבילך היא קלישאה.

תאשים את טב״ח שהוא לא כובש במאני טיים או כל תירוץ אחר,

אם מיכה היה כובש חצי ממנו היינו זוכים.

נראה את מיכה בעונה הבאה, כשאין לו את הפינישר הטוב בעולם.

אח שלי, תצפה בשש בש, עזוב אותך כדורגל. אתה לא יודע להעריך משחק. רק סיומות.

ומיכה בישל לפריצה בערימות אגב, זה לא זהבי שהציל את מיכה, זה עבודה משותפת שהפכה את זהבי למה שהוא. כי בלי מיכה על המגרש... גם זהבי הגדול לא כבש, איפה בן חיים? למה הוא לא בישל לו גם?

וברור שבלי שום גולר אז רק טב״ח יכבוש. אז מה אתה רוצה להגיד בזה?? כל הכבוד לו. יסיים מלך השערים ואנחנו נסיים מקום 6.

יסלח לי דור מיכה, אבל הוא נראה זוועה מול גוריצה, חזר לכדרר את עצמו למוות ומסר לא משהו

איזה יופי לשלוף סטטיסטיקה שהיא של צמד-חמד שהחצי השני בו הוא ערן זהבי

הוא כבר בן 24 ולא מתקדם בין עונות, נשאר עם בעיטה חלבית

סה"כ ההבדל בינו לבין ורמוט לבין אעבד הוא שלמיכה היה תאום עיוור עם זהבי

עדיף להרכיב כנפיים של טב"ח ימין ועטר שמאל

אח שלי, תצפה בשש בש, עזוב אותך כדורגל. אתה לא יודע להעריך משחק. רק סיומות.

ומיכה בישל לפריצה בערימות אגב, זה לא זהבי שהציל את מיכה, זה עבודה משותפת שהפכה את זהבי למה שהוא. כי בלי מיכה על המגרש... גם זהבי הגדול לא כבש, איפה בן חיים? למה הוא לא בישל לו גם?

וברור שבלי שום גולר אז רק טב״ח יכבוש. אז מה אתה רוצה להגיד בזה?? כל הכבוד לו. יסיים מלך השערים ואנחנו נסיים מקום 6.

אני יודע להעריך כל אספקט שיש תאמין לי, הכל בהתאם לעמדה.

מיכה מוסר מחונן, אבל הוא לא גולר, תסתכל על כל קבוצה בעולם, השלישייה הקדמית כובשת, אין דבר כזה שלא.

שוב, לא טוען שהוא לא שחקן, הלוואי ויוצב מאחורי החלוץ ויתן 15 בישולים בעונה. אני אהיה מאושר.

כל מה שאני אומר שהמספרים של המוח יפים לליגה

אם יש לך 2 שחקני כנף עם מספרים כאלו וחלוץ טוב אתה מסודר.

יסלח לי דור מיכה, אבל הוא נראה זוועה מול גוריצה, חזר לכדרר את עצמו למוות ומסר לא משהו

נראה זוועה, אבל לפחות מעורב באחד הגולים בניגוד לטב״ח. למה לטב״ח לא היה תיאום עם זהבי? זה כזה מסובך? חוץ מזה.. אני מדבר איתך על 55 שערים, כשרק ל13 הוא אחראי ישיר. מה הקשר לתיאום עם זהבי. אבל עזוב, אתה משווה אותו לורמוט ועאבד שאפילו בין השניים האחרונים אין מקום להשוואה.

אני מיואש.. יאללה פרשתי תעשו חיים.

אני יודע להעריך כל אספקט שיש תאמין לי, הכל בהתאם לעמדה.

מיכה מוסר מחונן, אבל הוא לא גולר, תסתכל על כל קבוצה בעולם, השלישייה הקדמית כובשת, אין דבר כזה שלא.

שוב, לא טוען שהוא לא שחקן, הלוואי ויוצב מאחורי החלוץ ויתן 15 בישולים בעונה. אני אהיה מאושר.

כל מה שאני אומר שהמספרים של המוח יפים לליגה

אם יש לך 2 שחקני כנף עם מספרים כאלו וחלוץ טוב אתה מסודר.

איזה מספרים יפים!! אני מסביר לך שעם טב״ח על המגרש אנחנו כובשים כל 55 דקות!! בלעדיו כל 31 דק׳! אתה מבין מה זה אוומר?? שב1200 דקות בלי הכובש השני שלנו, בקבוצה ללא כובשים ועם מיכה החלבי הצלחנו לכבוש יותר מאשר ב2000 דקות איתו! על איזה מספרים אתה מדבר?

מיכה מסר לבישול וגם איים על השער מספר פעמים מול גוריצה. וגם בעט ברגל שמאל.

אני חושב שמבין הישראלים, הוא הכי התבלט.

מי שהיה לו משחק זוועה הוא בן חיים שרק נפל ואיבד כדורים ולא היה מעורב בכלום. ובשלב מסויים היה נראה שמפסיקים למסור לו.

איזה מספרים יפים!! אני מסביר לך שעם טב״ח על המגרש אנחנו כובשים כל 55 דקות!! בלעדיו כל 31 דק׳! אתה מבין מה זה אוומר?? שב1200 דקות בלי הכובש השני שלנו, בקבוצה ללא כובשים ועם מיכה החלבי הצלחנו לכבוש יותר מאשר ב2000 דקות איתו! על איזה מספרים אתה מדבר?

הסטטיסטיקה הזו ממש לא עושה עליי רושם, היא מושפעת מהמון גורמים.

בצורת של ערן, משחק חלש של כל הקבוצה ועדיין, סיימנו עם הכי הרבה כיבושים בליגה.

אתה יכול לשאול למה בן חיים לא בישל לזהבי, אני אשאל למה מיכה לא כבש. שחקן התקפה תפקידו לכבוש, בישול זה בונוס.

עובדתית שבאים לבחון שחקן בוחנים כיבושים ובישולים, ספק אם קבוצה תסתכל על הנתון שלך כי הוא תלוי בכל הקבוצה ובמשחק נתון כזה או אחר.

אם קבוצה אירופאית צריכה לבחור, את מי היא תרכוש מביניהם?

מי מהם שחקן הרכב בנבחרת?

מצאת איזה נתון וסלאמתק מיכה הוא צאבי. אל תהיה ראש בקיר, זה לא מועיל בשום דבר בחיים.

הסטטיסטיקה הזו ממש לא עושה עליי רושם, היא מושפעת מהמון גורמים.

בצורת של ערן, משחק חלש של כל הקבוצה ועדיין, סיימנו עם הכי הרבה כיבושים בליגה.

אתה יכול לשאול למה בן חיים לא בישל לזהבי, אני אשאל למה מיכה לא כבש. שחקן התקפה תפקידו לכבוש, בישול זה בונוס.

עובדתית שבאים לבחון שחקן בוחנים כיבושים ובישולים, ספק אם קבוצה תסתכל על הנתון שלך כי הוא תלוי בכל הקבוצה ובמשחק נתון כזה או אחר.

אם קבוצה אירופאית צריכה לבחור, את מי היא תרכוש מביניהם?

מי מהם שחקן הרכב בנבחרת?

מצאת איזה נתון וסלאמתק מיכה הוא צאבי. אל תהיה ראש בקיר, זה לא מועיל בשום דבר בחיים.

חח אני ראש בקיר. אני משלב פה בין 2 מדדים ולאורך שלוש שנים. ואני ראש בקיר.

די די שחרר אותי, אני בא לטובתנו, אין לי שום דבר אישי נגד טל בן חיים. להפיך, בניגוד לסטיגמה, אני חושב שהוא די אינטלגנט.

אני פשוט מאמין אמונה שלמה, שבתור שחקן הרכב, יהיה לנו קשה לזכות איתו באליפות.

ועובדתית, שבאים לבחון שחקן, מסתכלים על מיליארד 400 אלף נתונים.

עקרונית, אני יכול לקחת כל כדור ולרוץ עד השער, אכבוש 1 ל2 משחקים ואסיים עם 18 שערים. כל השאר לא יגעו בכדור, ולכן לי יהיה את כל המספרים (נפוץ בכדורסל). אבל הקבוצה? הקבוצה תהיה פח ותכבוש אחת ל180. אז מספרים אישיים הם ממש לא חזות הכל. להיפך, מדדים קבוצתיים פר שחקנים. ואני גם יכול להוכיח שטב״ח אכן מכדרר יותר מדי, שזה אכן בא על חשבון נגיעות בכדור של שחקנים אחרים. ולא צריך להיות גאון גדול בשביל לשים לב לזה, ואם לא שמת לב. אז הנה באים המספרים ומוכיחים זאת. ואתה יודע מה, אפילו במספרים אישיים.. זו העונה הראשונה שטב״ח עבר את מיכה ב2 שערים (שניהם במחצית האחרונה של העונה, נגד חיפה). והוא התאמץ לחרבן לנו את המשחק כל העונה בשביל להגיע לזה, ומנגד, מלבד זהבי למיכה לא היה למי לבשל . טבח>מיכה באישי = אין אליפות. בכל העונות אחורה, למיכה היו מספריים אישיים גבוהים משל טב״ח, בנוסף למדדים הקבוצתיים בהם הוא משאיר לו אבק, כלומר בתרומה בשאר המשחק. ואתה מדבר איתי על סטיות תקן של משחק גרוע לפה או לשם. הפערים התהומיים והעקביים, גוברים על כל סטיית תקן.

דיון על מיכהvsטבח הוא תמיד מעניין, כי הם 2 שחקנים מאוד שונים שמשחקים בערך באותם עמדות, שניהם בסגל של נבחרת ישראל נכון לעכשיו, והם הטופ הישראלי בעמדות אלו בנוסף לעוד 3-4 שחקנים, וזאת הבעיה, אין משהו יותר טוב, וזה לא מספיק טוב. צריך זרים לעמדות האלה לפחות לאחת מהם, איכותיים בהרבה כסף. אין לי ספק שיגיע לפחות אחד כזה הקיץ.

לא מבין אוהדים שרואים את מכבי ב3 שנים האחרונות וחושבים שטבח תורם לנו יותר ממיכה.

הארכת החוזה (והשדרוג הפסיכי) של טבח היא אחת הטעויות הכי גדולות של ג'ורדי במכבי.

טבח מולחם להרכב עד הפרישה בערך, או שיקרה נס וקבוצה מסין תרצה לברר איזה עוד שחקנים נמצאים בקבוצה שזהבי בא ממנה.

חואן פאבלו קולינס - עונה קודמת: 90 דקות, הקבוצה הבקיעה 3 שערים כשהוא על המגרש, סה"כ של שער כל 30 דקות

שמישהו יביא לבחור כאן איזה פרס. דיון על פי עובדות ומספרים לא קיים כאן בפורום ועד שיש כזה מזיינים על זה את המוח, אני לא מבין למה אבי מתאמץ בכלל להוציא לכם את הנתונים האלה, לא מגיע לכם.

שמישהו יביא לבחור כאן איזה פרס. דיון על פי עובדות ומספרים לא קיים כאן בפורום ועד שיש כזה מזיינים על זה את המוח, אני לא מבין למה אבי מתאמץ בכלל להוציא לכם את הנתונים האלה, לא מגיע לכם.

לא באתי להלין על נתונים מספריים וסטטיסטיקות, המספרים שהובאו כאן מעניינים מאוד והלוואי ובתקשורת היו מביאים קצת יותר מספרים שקשורים לכדורגל.

רק ניסיתי לשים בפרופורציות את ההסתכלות על המספרים ועל הסקת המסקנות הפזיזה. ניתוח של סטטיסטיקות מורכבות כאלה זה תורה שלמה.

לא מבין אוהדים שרואים את מכבי ב3 שנים האחרונות וחושבים שטבח תורם לנו יותר ממיכה.

טב"ח תורם יותר ממיכה ועדיין כדי לחזור לרמה שהשאיפה היא לעליונות בליגה והתקדמות באירופה כמו שהיה בעידן סוזה אז שניהם צריכים לקבל סטטוס אחר במקום באנקרים באגפים.

במקום מיכה צריך איזה זר מופרע שיביא מספרים מעמדת קשר התקפי סגנון גובאני רוסו, פישונט בשיא שלו (אם היה רלוונטי הייתי אומר רפאלוב) או אצילי. מיכה יכול לשחק בכיף מול הנמושות ולהתחרות על המקום שלו.

לזכות טבח יאמר שכל שנה הוא מתשפר. הוא צריך תחרות על ההרכב מחלוץ שני כמו עטר או זר כמו רוקאביציה.

לא מבין למה שניכם מתאמצים. תשמרו את הפנינים והתחמושת להחתמה של דמארי.

לא באתי להלין על נתונים מספריים וסטטיסטיקות, המספרים שהובאו כאן מעניינים מאוד והלוואי ובתקשורת היו מביאים קצת יותר מספרים שקשורים לכדורגל.

רק ניסיתי לשים בפרופורציות את ההסתכלות על המספרים ועל הסקת המסקנות הפזיזה. ניתוח של סטטיסטיקות מורכבות כאלה זה תורה שלמה.

איזה פרופרציות כשיש לך שחקן התקפה, סגן מלך השערים בקבוצה שמשחק את רוב הדק בקבוצה ובמיעוט דק שהוא לא משחק הקבוצה כובשת יותר?

וזה בלי קשר למיכה, זה נתון משוגע.

וצר לי, מי שלא שם לב כמה טבח לא מועיל בכלום למשחק הקבוצתי ולשטף המשחק צריך למצוא ענף אחר להתעניין בו.

נ.ב. אני חושב שטבח הוא המחליף האולטימטיבי וצריך לפתוח לעיתים רחוקות, הבעיה היא שגם המועדון וגם השחקן לא מוכנים להודות בזה.

טב"ח תורם יותר ממיכה ועדיין כדי לחזור לרמה שהשאיפה היא לעליונות בליגה והתקדמות באירופה כמו שהיה בעידן סוזה אז שניהם צריכים לקבל סטטוס אחר במקום באנקרים באגפים.

במקום מיכה צריך איזה זר מופרע שיביא מספרים מעמדת קשר התקפי סגנון גובאני רוסו, פישונט בשיא שלו (אם היה רלוונטי הייתי אומר רפאלוב) או אצילי. מיכה יכול לשחק בכיף מול הנמושות ולהתחרות על המקום שלו.

לזכות טבח יאמר שכל שנה הוא מתשפר. הוא צריך תחרות על ההרכב מחלוץ שני כמו עטר או זר כמו רוקאביציה.

הנה דוגמא חיה למשפט המודגש והחוסר מודעות שיש לאוהדים פה.

חחח אז תביא דוגמא של 90 דק׳?? זה הפרופורצייה? זה כמו שתגיד שאם שאם שחקן באן בי איי זרק זריקה אחת קלע וסיים תעונה. יוביל את אחוזי השדה של הליגה. יש מינימום נדרש לכל סטטיסטיקה.. אני חושב ש2000 דק+ זה די מייצג.

רוצה להמשיך את דרכי? תבדוק בבקשה כמה דק מיכה שיחק באלופות, כמה דק׳ בן חיים. וכמה גולים כבשנו, והאם אתה מוצא קשר בין הנתונים שלעיל לבין הממצאים. תבדוק כמה שערים מתוך ה35 שהובקעו כשטל על המגרש היו כשמיכה על המגרש והפוך. תבדוק אם יש עוד שחקן ששיחק את הרוב המוחלט של דקות הקבוצה שלו ועדיין היא כבשה יותר בלעדיו. שם תחפש פרופורציות. לא תמצא

לא יאמן איך ש:

1. תמיד אתם מגיבים ביחד ובאותו מקום

2. תמיד אותה דעה

3.מנסים לערבב את כולם העיקר לא לרשום שאתם לא אוהבים את טבח וזהבי כי הגיעו מהפועל

האמת שאבי בנימין צודק בעניין טב"ח. היו לו חודשיים נהדרים בעונה שעברה (מרץ - אפריל), אבל אני די בטוח שעטר במקומו היה תורם הרבה יותר (בטח העטר של 12/13).

מה? איך הוא משתפר?

הבעיה הכי גדולה שלנו זה שלא מיכה ולא טב"ח באמת משתפרים, אלא רק שומרים פחות או יותר על אותה רמה.