Jump to content

הפוסט של הפנאטיקס בעניין זהבי

Recommended Posts

ההתעכבות בהחתמה (ככל הנראה עקב הויזה/סוגיות המיסוי) והעדרה של הודעה רשמית, פתחה צוהר לכל כתבי הדימולוקו והסו-קולד מקורבים שמסתובבים בכל פינה אפשרית לחרושת השמועות חסרות הבסיס אודות הסיבות לעיכוב בהחתמה. הנפגעים היחידים הם אנחנו - האנשים הפשוטים שניזונים מאותם שקרים, שאף עלולים בטעות להאמין להם.

חייבים לשים את תקופת ערן בצד, ולהשלים עם העובדה שהגדול מכולם כבר לא איתנו. להתקדם, להתחזק ובעיקר להפנים שפנינו לעידן חדש.

למרות הדעה הרווחת, אני משוכנע שגורדי יודע מה הוא עושה. בואו ניתן לו את הזמן.

בכנות, אני קצת לא מבין חלק מהתגובות

לעיתים אני טועה לחשוב שאני לא בפורום של אוהדי כדורגל אלא של רואי חשבון,

כולם עסוקים בלהסביר למה מכבי לא יכולה להשאיר את זהבי, במקום להיות פשוט אוהדי כדורגל ולרצות שהשחקן הכי גדול שהיה במכבי בדור הנוכחי יישאר פה.

בושה לרצות או לעשות הכל שהשחקן שהביא לנו הכי הרבה רגעי אושר במקום לשמו התכנסנו יישאר פה ?

הפאנטיקס מביכים ?

אפילו אם הם טועים (ואני נוטה לחשוב שהם לא סתם פתאום יצאו עם דבר כזה) מה יש לכם להפסיד ?

במקרה הרע, נהיה בדיוק איפה שאנחנו כרגע וזהבי יהיה בסין, במקרה הטוב אולי אולי זה כן ישפיע על משהו וזהבי יישאר..

כל עוד הוא לא חתם שם, למה לא להאמין שאפשר לשנות ?

באיזה זכות אתם מוותרים בכזאת קלות על דבר כזה (ובעניי זהבי זה סמל הדומיננטיות של מכבי בארץ, ומי שמוותר עליו מוותר על הדומיננטיות שלנו)

מקצועית מה עדיף?

שזהבי יישאר וזו שוב תהיה קבוצה של איש אחד? הרי כל עוד הוא נשאר לגורדי יש חיים קלים ולא יתאמץ בגזרת הרכש.

מצד שני אם יעזוב, נסבול מאד בטווח הקצר אבל אולי זה יגרום למיץ' להבין שאדון גורדי לא מבין גדול ברכש ויקים מחלקת סקאוטינג רצינית וסוף סוף תהיה לנו פה קבוצה כמו בעונה של אוסקר ולא בן אדם אחד שמחזיק קבוצה על הכתפיים וברגע ששמים עליו שמירה כפולה הקבוצה לא יודעת מה לעשות

לא מבין למה חושבים פה שמיץ' מטומטם\פראייר\קמצן א-לה שחר\אין לו מושג.

הרי הוא מיליארדר בגלל הראלה. היא גם מייעצת לו עסקית וגם היא אמרה לו להביא את ג'ורדי ואנגלידיס וביין וכו'

לא מבין למה חושבים פה שמיץ' מטומטם\פראייר\קמצן א-לה שחר\אין לו מושג.

הרי הוא מיליארדר בגלל הראלה. היא גם מייעצת לו עסקית וגם היא אמרה לו להביא את ג'ורדי ואנגלידיס וביין וכו'

לא חושבים את זה,

אבל כדורגל זה לא עסקים, אתה לא שווה כמו שורת העו"ש שלך.

גם אם ההחלטה הגיונית כלכלית /עסקית/וואטאבר זה לא אומר שכאוהד כדורגל זה הדבר שצריך לעניין אותי.

סרייסלי, חוגגים שערים לא שורת עו"ש...זה כל ההבדל. בספורט ההיגיון הוא שולי לרצון להתחרות ולנצח

זה עולם עם ערכים אחרים לגמרי. לוגיקה של עסקים לא בהכרח תופסת בדת הכדורגל.

חסר מקרים של החלטות נכונות עפ"י עקרונות עסקיים שהסתיימו באסונות ספורטיבייים ?

ובאמת שיש לי את מלוא ההערכה למיטש, ולאופן שבו הוא בונה את מכבי, אבל כאוהד לא תמיד אני חייב להסכים עם כל החלטה.

כולם עסוקים בלהסביר למה מכבי לא יכולה להשאיר את זהבי, במקום להיות פשוט אוהדי כדורגל ולרצות שהשחקן הכי גדול שהיה במכבי בדור הנוכחי יישאר פה.

בושה לרצות או לעשות הכל שהשחקן שהביא לנו הכי הרבה רגעי אושר במקום לשמו התכנסנו יישאר פה ?

הפאנטיקס מביכים ?

אפילו אם הם טועים (ואני נוטה לחשוב שהם לא סתם פתאום יצאו עם דבר כזה) מה יש לכם להפסיד ?

במקרה הרע, נהיה בדיוק איפה שאנחנו כרגע וזהבי יהיה בסין, במקרה הטוב אולי אולי זה כן ישפיע על משהו וזהבי יישאר..

באיזה זכות אתם מוותרים בכזאת קלות על דבר כזה (ובעניי זהבי זה סמל הדומיננטיות של מכבי בארץ, ומי שמוותר עליו מוותר על הדומיננטיות שלנו)

זה לא שלך או שלי לוותר. אלו החיים שלו ומכבד את הבחירות שלו. אין לזה שום קשר אליך או אלי.

לא פורום של רואי חשבון פורום של וואנה בי הכי חכמים בעולם.

הפאנטיקס הצמידו אקדח לרקה של מיץ? כולכם צועקים מחאות, מביך ובלה בלה - מה כבר קרה? כולה אוהדי כדורגל רוצים לראות את הכוכב שלהם נשאר.

אני יכול להרחיב אבל כל זה לא יעזור. מתי נהיינו כאלה בכיינים ומביכים?

כל הכבוד לפאנטיקס גם עכשיו ולא רק שיש תפאורה או משהו מגניב.

הלוואי שזהבי יישאר.

קצת סדר:

א. כשאתה אומר 300 -400 אלף יורו, זה נשמע כמעט אפסי למול הסכום שהסינים מציעים, אבל שזה לעונה, על חוזה של 4 שנים זה כבר 10 מיליון שקל (על ה-20 מיליון שכבר יש לו בחוזה הקיים), כלומר מכבי לכאורה הציעה 30 מיליון שקל לארבע שנים - הסינים 50 לשנתיים וחצי... אז זה אומנם לא מספיק כנראה, אבל זה כן מתקרב..

ב.למה צריכה להיות פתיחה נוספת של החוזה ? - כי הוא קיבל הצעה. ומרגע שהייתה הצעה, זה השווי שוק שלו (אתה שווה כמה שמשלמים עליך), וטבעי שהוא ירצה את שווי השוק שלו ולא פחות

ככה זה עובד. לזה כמובן ניתן להכניס עוד משתנים שאולי בגללם הוא יהיה מוכן לוותר על כסף, אבל לא על 60 אחוז מן הסתם...

ג.כי ערן מבין שהוא הכניס למכבי לבד 100 מיליון שקל העונה - וכן, הוא חושב שמגיע לו יותר. זאת קריירה קצרה וצריך למקסם את הערך שלך.

כמו שכתבתי כל הזמן, בין הקטבים של: מכבי עשו הכל על מנת להשאיר את ערן שהתעקש לעזוב - לבין - ערן רוצה להישאר במכבי שמתעקשת למכור אותו, האמת כנראה היא איפשהו באמצע. ולא חד משמעית כמו שניסו לצייר אותה (ושוב, כבר לפני כמה ימים כתבתי שיש המון דיסאינפורמציה מכוונת בנושא הזה).

תראה, אפשר להסביר ולשכנע עד מחר למה מכבי צודקת עקרונית, אבל בעניי, בשורה התחתונה, מכבי צריכה את ערן יותר ממה שהוא צריך את מכבי ועזיבה שלו תפגע בה הרבה יותר מאשר תפגע בו, ולכן מכבי צריכה לשלם כמה שצריך (גם אם באופן קר זה לא נשמע כמה הדבר הכי הגיוני) כי לא היה לנו ולא יהיה עוד ערן זהבי.

זה שחקן אחד שמשנה מורשת ותפיסה של מועדון. זה שחקן שהופך אותך מעוד קבוצה להקבוצה. זה שווה בעניי תעוד מיליונים האלה, שגם ככה יילכו על שחקנים אחרים לאורך השנים הבאות.

כבר עברנו על העניין הזה

אתה לא יכול להשוות בין חוזה של שנתיים וחצי לחוזה של 4 (או 5) שנים. בוא נעשה חשבון פעם נוספת:

4 שנים כפול 1.4 מיליון יורו בשנה כפול 4.37 ש"ח ליורו = 24.4 מיליון ש"ח

אם תנרמל את זה לשנתיים וחצי, לפי ההצעה הסינית, זה יוצא 15.3 מיליון ש"ח. איפשהו בין 25-30 אחוזים ממה שהסינים מציעים לו. למה לחשב לפי שנתיים וחצי? כי הוא לא יפרוש מכדורגל אחרי הפרק הזה בסין, והוא יקבל חוזה חדש, בין אם בסין, באירופה או כאן בישראל, ויקבל עוד כסף.

אז כן, עוד 300-400 אלף יורו לעונה הם כאין וכאפס לעומת ההצעה הסינית.

אם זהבי חושב שהוא באמת שווה את הסכומים האלה, הוא מוזמן לנסוע לסין. אבל אתה יודע טוב מאוד שהוא לא שווה אותם, אפילו לא קרוב. אלה סכומים גבוהים יותר ממה שמרוויחים חלק מכוכבי הכדורגל הטובים בעולם. בגלל זה ההצעה היא מסין ולא מאירופה. הוא לא שווה את הסכומים האלה, והוא יודע את זה, בגלל זה גואנז'או RF הציעה לו אותם ולא קבוצה מובילה באירופה, אז תוריד את הטיעון הזה.

זהבי לא הכניס למכבי לבד 100 מיליון ש"ח העונה, או שאתה נופל לסטיגמה של כל הטמבלים בתקשורת. כן, לולא הגולים של זהבי לא היינו מעפילים לבתים באלופות, אבל אתה מתייחס לזה כאילו הוא שיחק 1 מול 11. לכל אחד מהשחקנים ששיחקו היה חלק בהעפלה הזאת, וכל אחד מהם גם תוגמל בבונוס יפה. בונוס קטן מ 100 מיליון, נכון, אבל ככה זה בבונוסים. אני לא חושב שמכבי דרשה מזהבי או משחקנים אחרים לקצץ בשכר שלהם בעקבות אובדן האליפות מאידך.

קריירה קצרה וצריכים למקסם את ההכנסות - שיקח את ההצעה. הוא לא רוצה לנסוע לסין ומעדיף להמשיך במכבי? הלוואי שיעשה את זה ויישאר פה, עם החוזה שיש לו, ובלי משחקי סוכנים.

אין כזה דבר מכבי מתעקשת למכור את זהבי. לולא הסכמת השחקן, אי אפשר להכריח אותו לעשות שום דבר. זה לא כמו ב NBA שמעבירים שחקנים מבלי לשאול אותם (וגם לא כמו הפועל והלוזונים).

בשורה התחתונה אני מאוד אשמח אם זהבי יישאר (כבר השלמתי עם העזיבה), אבל הוא לא יותר גדול מהמועדון (ולמה זה יפגע במכבי מקצועית לשדרג את החוזה שלו כבר כתבתי מספיק פעמים, כמו גם פן חברתי ופן כלכלי - FFP).

זה לא שלך או שלי לוותר. אלו החיים שלו ומכבד את הבחירות שלו. אין לזה שום קשר אליך או אלי.

זה שלי כאוהד שיהיו לי הרצונות שלי.

זה שלי לרצות שיעשו הכל על מנת שישאר (ועזוב, עכשיו אם זה כן הגיוני כלכלית או לא)

הפאנטיקס מביכים ?

זה יוצר רעש מיותר מסביב למועדון שזה הדבר האחרון שמכבי צריכים בקיץ הזה מצד הקהל. וזה כמובן כשאני יוצא מנקודת הנחה שמה שהם רשמו נכון וזהבי באמת מעדיף להישאר - משהו שאני מאוד סקפטי לגביו.

לפנאטיקס יש יכולת להוביל דעת קהל, ולפוסט הזה יש ניחוחות של "קהל נגד הנהלה", וזה חלק מהעבר הלא רחוק של הקבוצה שאנחנו מעדיפים לשכוח, אלא אם כן אתה לא כזה מבסוט מהנוכחות של מיץ' ואז זה כבר סיפור אחר. שורה תחתונה - תנו להנהלה לעשות את שלה, אני בטוח שהם רוצים לטובת מכבי בדיוק כמו כל אחד ואחד מכאן, וטובת מכבי היא הישארות של זהבי בקבוצה.

יותר מעצבן שלקחו את מה שתומר לוי האגודל המציא "הורד מהמטוס".. זה ממש לא נכון. היה 2-4 דק' אחרי תהליך הדרכונים, אבל ההמצאה של האגודל ולהאמין לשקר הגס הזה - זו ירייה לעצמנו ברגל.

כמישהו שהיה על המטוס - ערן הורד מהמטוס. ישב על כיסא וירד מהמטוס. הטיסה התעכבה בגלל זה

כבר עברנו על העניין הזה

אתה לא יכול להשוות בין חוזה של שנתיים וחצי לחוזה של 4 (או 5) שנים. בוא נעשה חשבון פעם נוספת:

4 שנים כפול 1.4 מיליון יורו בשנה כפול 4.37 ש"ח ליורו = 24.4 מיליון ש"ח

אם תנרמל את זה לשנתיים וחצי, לפי ההצעה הסינית, זה יוצא 15.3 מיליון ש"ח. איפשהו בין 25-30 אחוזים ממה שהסינים מציעים לו. למה לחשב לפי שנתיים וחצי? כי הוא לא יפרוש מכדורגל אחרי הפרק הזה בסין, והוא יקבל חוזה חדש, בין אם בסין, באירופה או כאן בישראל, ויקבל עוד כסף.

אז כן, עוד 300-400 אלף יורו לעונה הם כאין וכאפס לעומת ההצעה הסינית.

אם זהבי חושב שהוא באמת שווה את הסכומים האלה, הוא מוזמן לנסוע לסין. אבל אתה יודע טוב מאוד שהוא לא שווה אותם, אפילו לא קרוב. אלה סכומים גבוהים יותר ממה שמרוויחים חלק מכוכבי הכדורגל הטובים בעולם. בגלל זה ההצעה היא מסין ולא מאירופה. הוא לא שווה את הסכומים האלה, והוא יודע את זה, בגלל זה גואנז'או RF הציעה לו אותם ולא קבוצה מובילה באירופה, אז תוריד את הטיעון הזה.

זהבי לא הכניס למכבי לבד 100 מיליון ש"ח העונה, או שאתה נופל לסטיגמה של כל הטמבלים בתקשורת. כן, לולא הגולים של זהבי לא היינו מעפילים לבתים באלופות, אבל אתה מתייחס לזה כאילו הוא שיחק 1 מול 11. לכל אחד מהשחקנים ששיחקו היה חלק בהעפלה הזאת, וכל אחד מהם גם תוגמל בבונוס יפה. בונוס קטן מ 100 מיליון, נכון, אבל ככה זה בבונוסים. אני לא חושב שמכבי דרשה מזהבי או משחקנים אחרים לקצץ בשכר שלהם בעקבות אובדן האליפות מאידך.

קריירה קצרה וצריכים למקסם את ההכנסות - שיקח את ההצעה. הוא לא רוצה לנסוע לסין ומעדיף להמשיך במכבי? הלוואי שיעשה את זה ויישאר פה, עם החוזה שיש לו, ובלי משחקי סוכנים.

אין כזה דבר מכבי מתעקשת למכור את זהבי. לולא הסכמת השחקן, אי אפשר להכריח אותו לעשות שום דבר. זה לא כמו ב NBA שמעבירים שחקנים מבלי לשאול אותם (וגם לא כמו הפועל והלוזונים).

בשורה התחתונה אני מאוד אשמח אם זהבי יישאר (כבר השלמתי עם העזיבה), אבל הוא לא יותר גדול מהמועדון (ולמה זה יפגע במכבי מקצועית לשדרג את החוזה שלו כבר כתבתי מספיק פעמים, כמו גם פן חברתי ופן כלכלי - FFP).

בול

ארגון האוהדים ממשיך לאכזב כשהוא יורה שטויות חסרות בסיס לאוויר, וחמור מכך, בלי אג'נדה או אסטרטגיה מסוימת.

זה נראה כאילו יושבים שם 2-3 ילדים בני 17 ומחפשים משהו מגניב לעשות בחופש הגדול.

מספיק כבר. לבקש מכל אחד מהצדדים בעסקה הזו (גולדהאר וזהבי) לסגת בגלל רגש כזה או אחר - זה מגוחך. קיים גם עולם אמיתי מחוץ לכדורגל, "עולם המבוגרים", שבו כסף ומקסום הקריירה הם א'-ב'.

ולא, מיליון יורו לעונה הם לא 5 מיליון דולר לעונה. אין פה אדם אחד שהיה מוותר על זה, אחד. כולל כל ה-"Hardcore" שלנו.

מכבי תל אביב במשך שנתיים עושה הכל שזהבי לא ימכר, מעלה לו את החוזה באופן חסר תקדים, מבטלת לו סעיף יציאה ומסרבת להצעה של הסינים למכור אותו. זהבי טס לקנדה לשכנע את מיץ' שיסכים לשחרר אותו, מיץ' מוכן לבוא לקראתו יש שיאמרו בלית ברירה ומסכים למכור אותו מתוך כבוד לערן, בשאיפה למקסם רווחים/ לצמצם הפסדים (תלוי איך אתה מסתכל על זה) ומאפשר לו לעבור במידה והסינים ישלמו פי 3(!), שוב מתוך בקשה של ערן לעזוב.

ובאטיסטוטה כותב לנו פה שהמהלך הזה הוא אינטרס/יוזמה כלכלי של מיץ'. אח שלי תתחבר למציאות.

נ.ב

צרם לי שרשמת:

1. שאין כמעט הבדל בין 30 מיליון ב4 שנים לעומת 50 מיליון בשנתיים וחצי (בחישוב מהיר זה קרוב לפי 4).

2. שערן אחראי בלעדי לרגעי האושר ואחרי שיעזוב העולם יתמוטט (תוך התעלמות מזה שהמערכת הפכה את החלום הזה למציאות).

3. שאתה לא מסוגל להבין כמה רחשי הקהל יכולים לפגוע במועדון (בדגש על מכבי תא).

יש עוד כמה דברים, אבל אין לי זמן לרשום אותם.

יכול להיות שאני לא מבין כלום והמציאות שאתה מצייר היא אמיתית. אני לא רואה את זה ככה, מציע לך לקחת נשימה עמוקה ולבחון איך כל הנפשות הפועלות תיפקדו בשנים האחרונות בנושא של זהבי ואז תרשום לי אם מכבי רוצה למכור אותו או לא.

מכבי תל אביב במשך שנתיים עושה הכל שזהבי לא ימכר, מעלה לו את החוזה באופן חסר תקדים, מבטלת לו סעיף יציאה ומסרבת להצעה של הסינים למכור אותו. זהבי טס לקנדה לשכנע את מיץ' שיסכים לשחרר אותו, מיץ' מוכן לבוא לקראתו יש שיאמרו בלית ברירה ומסכים למכור אותו מתוך כבוד לערן, בשאיפה למקסם רווחים/ לצמצם הפסדים (תלוי איך אתה מסתכל על זה) ומאפשר לו לעבור במידה והסינים ישלמו פי 3(!), שוב מתוך בקשה של ערן לעזוב.

ובאטיסטוטה כותב לנו פה שהמהלך הזה הוא אינטרס/יוזמה כלכלי של מיץ'. אח שלי תתחבר למציאות.

נ.ב

צרם לי שרשמת:

1. שאין כמעט הבדל בין 30 מיליון ב4 שנים לעומת 50 מיליון בשנתיים וחצי (בחישוב מהיר זה קרוב לפי 4).

2. שערן אחראי בלעדי לרגעי האושר ואחרי שיעזוב העולם יתמוטט (תוך התעלמות מזה שהמערכת הפכה את החלום הזה למציאות).

3. שאתה לא מסוגל להבין כמה רחשי הקהל יכולים לפגוע במועדון (בדגש על מכבי תא).

יש עוד כמה דברים, אבל אין לי זמן לרשום אותם.

יכול להיות שאני לא מבין כלום והמציאות שאתה מצייר היא אמיתית. אני לא רואה את זה ככה, מציע לך לקחת נשימה עמוקה ולבחון איך כל הנפשות הפועלות תיפקדו בשנים האחרונות בנושא של זהבי ואז תרשום לי אם מכבי רוצה למכור אותו או לא.

------- נעול ----------

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.