Jump to content

ציטוטים מהשדים עונת 2016/2017

YallaMaccabi

Recommended Posts

שיווק. ויש לנו אוהדים ערבים, אולי פחות (בטח במשחקים - בצפון הגיוני שהולכים למשחקים של חיפה אבל לא של מכבי) אבל יש.

בסדר

אפ/שר להסתדר גם בלי השיווק למגזר הערבי

אחרי מה שהיה עם סכנין גם ככה אין להם סימפתיה מיוחד, ואם נהיה אמיתי זה הדדי

זה לא נכון אבל. מכבי הייתה מזוהה עם הליברלים והציונים הכלליים, שביחד עם תנועת חירות המזוהה עם בית"ר הקימו את הליכוד. את ז'בוטינסקי הם הכירו מקרוב, ואף נפגשו לא פעם. הם לא היו קיצוניים כמו בית"ר, אבל הרעיון הכללי היה דומה. הייתה יריבות ספורטיבית גדולה בהמשך, בגלל החוזק של מכבי והרצון להוכיח שהם יותר טובים מאיתנו, שהתעצמה עם מעברי השחקנים המפורסמים, והשער שמוטי איווניר תקע להם בזמן שהם חוגגים את השער שלהם. ונכון שמבחינתם היינו התל אביבים הבורגנים העשירים והמתנשאים, אבל זה היה יותר מרצון להידמות לנו מאשר שנאה אידיאולוגית כמו במקרה של הפועל למשל. וכמובן כל שאר הדברים שציינתי. היום ובכלל בעשור-שניים האחרונים זה השתנה.

אולי ראשוני המקימים של האגודה היו משויכים למסגרת כזו או אחרת, אבל האגודה מעולם לא שימשה שופר של אותה מסגרת, בניגוד להפועל ובית"ר. אין לזה משמעות אמיתית.

בית"ר היא מועדון פוליטי, אנשיה הם חברי מרכז הליכוד לאורך ההיסטוריה, מנהלים שלה המשיכו ממנה לליכוד הפוליטיקאים כולל ראש עירייה, ראש ממשלה ונשיא. במכבי זה לא ככה.

באופן כללי אפשר גם לערוך השוואה בין מרכזים. מכבי תל אביב זו האגודה המרכזית במרכז מכבי, הפועל תל אביב במרכז הפועל, ובית"ר ירושלים במרכז בית"ר. בעוד הפועל זו תנועת ספורט של ההסתדרות, ובית"ר זו תנועה של הרוויזיוניסטים, מכבי זו פשוט תנועה ציונית, על שלל זרועות הציונות, והיא אפילו בינלאומית, של ספורט.

בסדר

בני סכנין, מועדון כדורגל מצ'וקמק שמייצג עיר ערבית, זה לא כל המגזר הערבי.

ראוי שלכל מועדון בישראל יהיה אתר גם בערבית מתוקף היותה שפה רשמית במדינה. הרי יש אתר באנגלית.

האמת שגם אתר ברוסית יכול להיות נחמד, אבל זה בונוס.

בסדר

יש כמה מקומות לידי בשורה 2 מנויים ערבים , מנויים ותיקים דיי מבוגרים כבר כמה שנים טובות, ואוהדים שרופים.

חרא יש בכל מקום, אבל לא צריך לזרוק חרא במקומות שאין.

בני סכנין, מועדון כדורגל מצ'וקמק שמייצג עיר ערבית, זה לא כל המגזר הערבי.

ראוי שלכל מועדון בישראל יהיה אתר גם בערבית מתוקף היותה שפה רשמית במדינה. הרי יש אתר באנגלית.

האמת שגם אתר ברוסית יכול להיות נחמד, אבל זה בונוס.

אין צורך באתר בערבית מכיוון שאנחנו לא מכוונים לשם

ובשביל כמה אוהדים בודדים אין צורך להשיקע כסף ומשאבים על אתר בערבית

אין צורך באתר בערבית מכיוון שאנחנו לא מכוונים לשם

ובשביל כמה אוהדים בודדים אין צורך להשיקע כסף ומשאבים על אתר בערבית

מי לא מכוון לשם? אתה? הפנאטיקס?

כמועדון אני לא חושב שמכבי, בטח כרגע, לא מכוונת לאיזשהו חלק באוכלוסייה.

מי לא מכוון לשם? אתה? הפנאטיקס?

כמועדון אני לא חושב שמכבי, בטח כרגע, לא מכוונת לאיזשהו חלק באוכלוסייה.

למעט אתה אף אחד לא מכוון לשם

עכשיו אם בא לך, אתה מוזמן להכין דף בערבית על חשבון הזמן והכסף שלך

בגדול עד אליפות השרוכים אנחנו לא היינו היריבה הכי גדולה של בית"ר? מסורתית אנחנו והפועל ירושלים הקבוצות הכי שנואות עליהם. ובערך כל אוהד בית"ר שיצא לי לדבר איתו אמר לי ששונא אותנו לא פחות מהפועל.

בגדול עד אליפות השרוכים אנחנו לא היינו היריבה הכי גדולה של בית"ר? מסורתית אנחנו והפועל ירושלים הקבוצות הכי שנואות עליהם. ובערך כל אוהד בית"ר שיצא לי לדבר איתו אמר לי ששונא אותנו לא פחות מהפועל.

אף פעם לא, לא זכור לי גם שאי פעם היה מאבק אליפות צמוד בין מכבי לבינם. הקבוצה השנואה על בית"ר מאז ומעולם היו הפועל בטח שאחרי שסיני לקח להם אליפות מהיד בימקא.

אף פעם לא, לא זכור לי גם שאי פעם היה מאבק אליפות צמוד בין מכבי לבינם. הקבוצה השנואה על בית"ר מאז ומעולם היו הפועל בטח שאחרי שסיני לקח להם אליפות מהיד בימקא.

מאז ומעולם? ממש לא. שוב, תדבר עם כל אוהד בית"ר שיש לו מושג על מה שקרה במועדון שלו לפני שנות התשעים (מודה שזה לא הרבה). הם שנאו אותנו ואת הפועל י-ם. הפועל ת"א לא עניינה אותם.

אין קבוצה בארץ שלא שנאה אותנו שנאת מוות, כל אחת בתקופה שלה... תשאלו את אוהדי מכבי נתניה למשל את מי הם שונאים.. עוד משנות ה 70...

אנחנו תמיד נהיה הקבוצה הכי שנואה, כי הכי הרבה הצלחנו לאורך השנים. להצלחה לפעמים יש מחיר וזה שלפעמים שונאים אותך מאוד.. אבל הלוואי שימשיך ככה.

מאז ומעולם? ממש לא. שוב, תדבר עם כל אוהד בית"ר שיש לו מושג על מה שקרה במועדון שלו לפני שנות התשעים (מודה שזה לא הרבה). הם שנאו אותנו ואת הפועל י-ם. הפועל ת"א לא עניינה אותם.

אז היה קצת דם רע בסוף שנות השבעים, כמה אוהדים נשארו ? מאה בכל קבוצה ?

בפועל מאז אמצע שנות השמונים הפועל זה הנמסיס של בית"ר ומכבי זה קבוצה לא אהובה במיוחד אבל לא יותר מזה.

נו באמת. מה דיברת עם שני אוהדי בית"ר שהם במקרה עם אותן דעות פוליטיות כמו שלך אז לפי זה הסקת מסקנות לגבי כל הקהל שלהם?

אני מכיר מליון אוהדי בית"ר (בערך כמו שאני מכיר אוהדי מכבי), מכל הסוגים - ירושלמים ולא ירושלמים, מזרחי או מערבי, לה פמיליה או סתם רגילים, וכולם כולל כולם שונאים את הפועל פי 10 ממה שהם שונאים אותך. וכך גם את סכנין. וחיפה. ובאר שבע.

בכל מקרה, מכבי היא מועדון עממי עם רוב מוחלט של אוהדים ימניים וכך גם ביתר ולכן אין שנאה גדולה כל כך בין האגודות, ואם יש שנאה כיום זה בזכות ארגוני האוהדים שהוסיפו לה המון דלק, הלכו הרבו מכות בינם לבין עצמם וכתבו שירים הדדים. כל מי שאומר אחרת אומר את זה נטו מתוך אג'נדה פוליטית ולא בצורה אובייקטיבית ולכן אין טעם להתייחס אליו ברצינות.

לדעתי זה חבל מאוד שאוהדי מכבי ואוהדי ביתר הולכים מכות וחייב להפסיק את זה.

זה לא קשור לשנות השבעים, זה קשור לזה שאנחנו הקבוצה הכי שנואה על כל מועדון בארץ. נתניה, חיפה, באר שבע, בני יהודה. זה ממש לא קשור למאבקים. זה הדיפולט. גם עם חיפה הקטע של המאבקים פשוט השפיע על זה שאנחנו שונאים אותם בחזרה, אבל לא הסיבה שהם שונאים אותנו.

סמפר פדליס, ממש לא בדעות הפוליטיות שלי. אתם מדברים על דם רע בשנים האחרונות, בפועל אני בספק רב לגבי כמות האנשים מעל גיל 30 בקהל שלהם שלא שונאים אותנו כמו גדולים, לא מדבר בכלל על האנשים שיותר מבוגרים מזה.

אין קבוצה בארץ שלא שנאה אותנו שנאת מוות, כל אחת בתקופה שלה... תשאלו את אוהדי מכבי נתניה למשל את מי הם שונאים.. עוד משנות ה 70...

אנחנו תמיד נהיה הקבוצה הכי שנואה, כי הכי הרבה הצלחנו לאורך השנים. להצלחה לפעמים יש מחיר וזה שלפעמים שונאים אותך מאוד.. אבל הלוואי שימשיך ככה.

בנתניה באמת שונאים אותנו, אבל שוב, זה פשוט כי אנחנו הדיפולט. הם לא רואים בנו יריבה, אבל בערך כל אחד מהם בנפרד שונא אותנו ממה שיצא לי לראות. לא נראה לי שקשור למאבקים כאלה ואחרים. אני אישית גם אף פעם לא נעלבתי מזה או לקחתי ללב, אני דווקא אוהב את נתניה. גם את בני יהודה ששונאת אותנו (ואצלם זה בטח הגיוני, קבוצה תל-אביבית) אני מחבב. לא באמת מזיז לי.

סמפר פדליס, ממש לא בדעות הפוליטיות שלי. אתם מדברים על דם רע בשנים האחרונות, בפועל אני בספק רב לגבי כמות האנשים מעל גיל 30 בקהל שלהם שלא שונאים אותנו כמו גדולים, לא מדבר בכלל על האנשים שיותר מבוגרים מזה.

עם כל הכבוד לאוהדים ותיקים, ויש טונה של כבוד לכל אוהד ותיק בכל צבע (חוץ מבאדום טפי עליהם), הם לא תמיד קובעים וביתר היא דוגמא נהדרת. רובם נגד הלה פמיליה ונגד האלימות וה"גזענות", ומה קורה בשטח?

ממש לא צריך אתר בערבית.. תכף תגידו שצריך גם אתר באמהרית(ראיתי מלא אתיופים אוהדי מכבי, אתר ברוסית(יש מלא רוסים) אתר בצרפתית איטלקית וכו וכו וכו ...

מכבי זה מועדון ישראלי אירופי. האתר צריך בעברית ובאנגלית.

נו באמת. מה דיברת עם שני אוהדי בית"ר שהם במקרה עם אותן דעות פוליטיות כמו שלך אז לפי זה הסקת מסקנות לגבי כל הקהל שלהם?

אני מכיר מליון אוהדי בית"ר (בערך כמו שאני מכיר אוהדי מכבי), מכל הסוגים - ירושלמים ולא ירושלמים, מזרחי או מערבי, לה פמיליה או סתם רגילים, וכולם כולל כולם שונאים את הפועל פי 10 ממה שהם שונאים אותך. וכך גם את סכנין. וחיפה. ובאר שבע.

בכל מקרה, מכבי היא מועדון עממי עם רוב מוחלט של אוהדים ימניים וכך גם ביתר ולכן אין שנאה גדולה כל כך בין האגודות, ואם יש שנאה כיום זה בזכות ארגוני האוהדים שהוסיפו לה המון דלק, הלכו הרבו מכות בינם לבין עצמם וכתבו שירים הדדים. כל מי שאומר אחרת אומר את זה נטו מתוך אג'נדה פוליטית ולא בצורה אובייקטיבית ולכן אין טעם להתייחס אליו ברצינות.

לדעתי זה חבל מאוד שאוהדי מכבי ואוהדי ביתר הולכים מכות וחייב להפסיק את זה.

לא רוצה להפוך את זה לדיון פוליטי, אבל איך הסקת שרוב מוחלט של אוהדי מכבי הם ימניים? עשית סקר? לדעתי אתה טועה ובגדול.

עומר, בני יהודה שונאת אותנו? יותר מאשר את הפועל נניח?

מה לנו ולהם?

ואוהדי נתניה שבגיל שלך שאתה מכיר, שלא חוו יריבות ספורטיבית מול מכבי, למה שהם ישנאו אותנו? וגם לגביהם, שונאים אותנו יותר מאשר את הפועל?

לגבי בית"ר נגיד אני יכול להבין אוהדים שלהם שגם היום שונאים אותנו כי חלקם מסתכלים עלינו עד היום בתור התל אביבים העשירים מהבועה וכו'.

לא רוצה להפוך את זה לדיון פוליטי, אבל איך הסקת שרוב מוחלט של אוהדי מכבי הם ימניים? עשית סקר? לדעתי אתה טועה ובגדול.

אפרופו סקר, בכל סקר בחירות בפורום הזה הליכוד והבית היהודי ראשונים בפער. וזה הפורום הזה! שאם חלקו היחסי של השמאל ביציעי מכבי הוא נניח 20 אחוז, אז פה זה מתבטא ב40 אחוז (אין לי הסבר למה). בכל מקרה, יש דברים שאי אפשר להוכיח אבל הם ברורים. אם אתה חושב שרוב אוהדי מכבי לא ימניים, אז צר לי לאכזב אותך. או שאתה מנותק מהמציאות או שאתה משקר לעצמך.

לבית"ר יש רגשי נחיתות (שלמען האמת לא כל-כך מוצדקים) מהפועל ומאיתנו, בעיקר מבחינה חברתית, אבל ההבדל בשנאה שלהם להפועל מתבטא גם בהיבט הפוליטי.

זאת הסיבה שבבית"ר ישנאו את הפועל יותר מאשר אותנו.

מה לנו ולהם?

ואוהדי נתניה שבגיל שלך שאתה מכיר, שלא חוו יריבות ספורטיבית מול מכבי, למה שהם ישנאו אותנו? וגם לגביהם, שונאים אותנו יותר מאשר את הפועל?

לגבי בית"ר נגיד אני יכול להבין אוהדים שלהם שגם היום שונאים אותנו כי חלקם מסתכלים עלינו עד היום בתור התל אביבים העשירים מהבועה וכו'.

בני יהודה שונאים אותנו, גדלתי בשכונה מכירה את זה מקרוב, שונאים ממש.

מה לנו ולהם?

שוב, כולם שונאים אותנו. אנחנו המועדון הכי גדול, הכי מוצלח, הכי מתוקשר, בעיני כולם אנחנו מתנשאים. במקרה של בני יהודה אנחנו גם המועדון הכי גדול בעיר שלהם. אם כבר אז מה להם ולהפועל, חוץ מכמה היתקלויות לפני 15 שנים? למה שישנאו את הפועל יותר מאיתנו? לא שהם אוהבים את הפועל, אבל בטח שלא שונאים אותם יותר מאיתנו. לנתניה בכלל מה יש לשנוא את הפועל? נתקלתי בכמה אנשים (מודה שמיעוט) שאפילו מחבבים את הפועל. בגדול אין להם שום סיבה לשנוא אותם. להוציא את התקופה של ילדי השטן, הפועל זה מועדון שמעורר הרבה פחות אנטגוניזם. רק תראה כמה "אחוות" יש להם. גם את חיפה שונאים בנתניה יותר מאת הפועל, כי יש להם יותר אוהדים כאן (אוהדי הפועל ומכבי ממש נדיר למצוא כאן, ולרוב זה כי יש להם או למשפחה שלהם שורשים מחוץ לעיר).

אפרופו סקר, בכל סקר בחירות בפורום הזה הליכוד והבית היהודי ראשונים בפער. וזה הפורום הזה! שאם חלקו היחסי של השמאל ביציעי מכבי הוא נניח 20 אחוז, אז פה זה מתבטא ב40 אחוז (אין לי הסבר למה). בכל מקרה, יש דברים שאי אפשר להוכיח אבל הם ברורים. אם אתה חושב שרוב אוהדי מכבי לא ימניים, אז צר לי לאכזב אותך. או שאתה מנותק מהמציאות או שאתה משקר לעצמך.

https://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=160111&view=&hl=&fromsearch=1

איזה פער?

הימין הוא רוב במדינה, השמאל הוא רוב בתל אביב. זה פורום של אוהדי מכבי תל אביב, מועדון אהוד בכל הארץ שבסיסו בתל אביב, לכן הגיוני שהיחסים יהיו יותר מאוזנים מכל הארץ, ולימין יהיה רוב, אבל פחות מובהק.

אני, אגב, מהצד הימני של המפה. אין בין לבין מחשבה שאתר בערבית יכול להיות נחוץ שום קשר.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.