Jump to content

ציטוטים מהשדים עונת 2016/2017

YallaMaccabi

Recommended Posts

דוגמא טובה למה העולם נראה ככה

בגלל ערסים כמוהו שאין להם זכות לנשום אוויר

מקווה שלא יתרבה

איפה הימים שלבני האדם היה כבוד?

הדור הזה דפוק

זה בסדר יש להם הרי ערביות

אני לא מבין למה בכלל טורחים להעביר חוזים שלהם בבקרה התקציבית. בשביל מה ההצגה הזאת? אם הם לא הורדו לליגה א' עד עכשיו, הם גם לא יקבלו אפילו קנס בחיים.

דוגמא טובה למה העולם נראה ככה

בגלל ערסים כמוהו שאין להם זכות לנשום אוויר

מקווה שלא יתרבה

איפה הימים שלבני האדם היה כבוד?

פואד הזה דפוק

אפשר להעתיק את הכתבה?

פואד, הבנתי שאתה עכשיו אדם חופשי.

כן, כל התנאים נגמרו. אחרי שקיבלתי שליש עוד הייתי צריך ללכת לחתום במשטרה, במעצר בית בלילה, ללכת לפגישה עם עובדת סוציאלית. זהו, עכשיו זה נגמר.

ישבת רק שלושה חודשים בכלא, יצאת בזול.

לפני זה ישבתי חודש במעצר ועל תיק אחר ישבתי עוד חצי שנה במאסר בית. סך הכל זה עשרה חודשים.

אבל רוב החודשים בבית שזה עדיף, לא?

התחשבו בי כי במקרה הקודם סתם ישבתי חצי שנה במעצר בית. אז הם קיזזו, עשו את החשבונות שלהם בבית משפט.

איך היה לשבת בכלא?

אחלה. אני רגיל למסגרות, אין לי בעיה.

במשפט שלך באו להעיד גם ערן זהבי ואיתן טיבי.

כן, הם באו עם מאבטחים.

זהבי העיד במשטרה שאתה לא שפוי.

(צוחק) בסדר, שיגיד.

ובבית המשפט העיד שהוא סובב את הקרסול וסבל מחבלה בלחי כתוצאה מהתקרית אתך.

אני לא יודע ממה הוא סבל, אבל לא נורא.

הוא גם טען שהוא מעולם לא דיבר אתך.

זה השקר הכי גדול.

למה?

הוא מכיר אותי מגיל קטן, ממתי שהוא בנוער וגם אחרי זה בבוגרים. מכיר אותי, דיבר אתי, הכל. הייתי הולך למשחקים של הנוער, לאימונים. לפעמים גם היה יושב לידי באירועים, במועדונים. שקרן.

הורחקת מהמגרש לשלוש שנים וקיצרו לך את זה לשנתיים.

אסף (אלוויה) וחיים (יצחקי, עורכי הדין שלו; ע"צ) הגישו ערעור והורידו את זה לשנתיים, אני מורחק עכשיו עד תחילת עונה הבאה.

מורחק טוטאלית?

מכל אירוע ספורט, לא רק כדורגל.

ראיון של ערן זהבי בערוץ 2 - דלג

איך הצליחו להוריד לך את ההרחקה לאור האווירה הציבורית?

ראו שעשיתי הרבה דברים טובים מסביב לכדורגל, אז הורידו קצת.

לא חששת שאתה הולך לקבל עונש חסר תקדים למען יראו וייראו? חבר הכנסת יואל רזבוזוב הגיע לדיונים שלך.

ידעתי שזה ישפיע. הוא נכנס לבית המשפט ואמר לשופט "תרשום שהגעתי", אז עורך הדין שלי אמר לו "מי אתה שתגיד שהגעת?". הוא ניסה להפחיד את השופט. שמע, העונש שקיבלתי בסופו של דבר רק על העניין של זהבי היה עשרה חודשים מאסר ושלוש שנים הרחקה שקוצר בערעור לשנתיים. אני חושב שהגזימו קצת.

הדעה הרווחת היתה הפוכה, רזבוזוב הוציא הודעה שזה משדר שהבריונות משתלמת.

נו ברור, קודם כל כי זה אוהד הפועל.

מה הקשר?

נו, כולם שונאים אותנו, מה לעשות? גם בגלל שזה היה דרבי, בגלל שהיה מתוקשר. אף אחד מאוהדי מכבי שפרץ למגרש לא קיבל מאסר, גם לא זה שבעט בראש של מאבטח.

תגיד, אתה מתחרט על המקרה?

נו, מה נראה לך?

תגיד אתה.

אתה רוצה שאחר כך אסף (עורך הדין; ע"צ) יתקשר ויצעק עליי?

למה שיצעק? נגמר הסיפור. בבית המשפט הבעת חרטה?

בבית המשפט התחרטתי על הכניסה למגרש, לא על מה שקרה. שמע, המקום שלי בתור אוהד ביציע, אבל זה הגיע לו.

למה?

כי הוא מתגרה באוהדים פעם אחר פעם במשך שלוש שנים. הגיע הזמן שמישהו יעורר אותו ויעמיד אותו במקום.

כי הוא עושה פיו-פיו? אתה ילד קטן?

מה, הוא ילד קטן שעושה פיו-פיו?

זה מרגיז, אבל...

אין בעיה, אז שיקבל אדום. אסור להתגרות בקהל, הרבה שחקנים קיבלו אדום על התגרות בקהל.

צהוב מספיק פה, הוא גם קיבל על זה מתישהו.

אחרי שנתיים וחצי, באמת תודה רבה לאיגוד ולקבוצה שלו שהרגיעו אותו.

היו שמועות שהפריצה למגרש היתה מתוכננת מראש כדי לגרום לפיצוץ המשחק.

לא מתוכנן כלום, אני השתחררתי בדיוק ממעצר בית ואז קרה המקרה. תאמין לי, כבר השכרתי דירה, ריהטתי אותה, שיפצתי, ואז זה קרה. שום דבר לא מתוכנן ככה.

1894212258.jpg

צילום: מוטי מילרוד

אז זה היה ספונטני?

הכי ספונטי בעולם. אחרי הפנדל שהוא בעט והמשיך לרוץ לעברנו והתגרה וקילל, החלטתי.

הכניסה שלך לדשא היתה במטרה להתעמת אתו פיזית?

לא. נכנסתי, קיללתי אותו, הוא דחף אותי פעם אחת, פעם שנייה, פעם שלישית כבר הבאתי לו סטירה.

אתה בעטת עליו את הכדור והתקרבת אליו בצורה מאיימת, והוא דחף אותך ומשם זה התפתח לחילופי בעיטות.

התקרבתי אליו וקיללתי אותו וכשהתקרבתי הוא דחף אותי. הידיים שלי - תראה לפי התמונות - היו בצדדים. לא באתי להרביץ לו, הוא דחף אותי פעם אחת, פעם שנייה, פעם שלישית.

הוא דחף פעם אחת וניסית לדחוף אותו בחזרה.

לא, לא, תסתכל ותראה. פעם שלישית שהוא דחף אותי נתתי לו סטירה.

היית שיכור, לא היית חד כל כך.

ברור. למזלו. ולמזלי גם, נראה לי.

כמה שיכור היית?

הייתי שיכור מספיק. אבל אני יודע מה אני עושה.

כשאתה אלכוהוליסט זה כבר לא כל כך משנה.

לא, אלכוהוליסט זו לא מילה טובה. בית המשפט רצה לשלוח אותי לקבוצה, כל מי שנעצר תחת השפעת אלכוהול אוטומטית רוצים לשלוח אותו לגמילה. הלכתי לעובדת סוציאלית, עשו לי אבחון והיא אמרה שלא צריך, שאני לא אלכוהוליסט. מה אני שותה? הייתי שותה פעם בשבוע במשחק, היום אני עושה את זה פעם בשבוע כשאני יוצא.

יצאו ממים אדירים מהתמונות של התגרה שלכם.

כן, כן, ראיתי.

הכי אהבתי את ההוא ששמו לכם כובעים והפכו אתכם לראפרים.

כן, אחרי חודש ראיתי את זה.

מה קרה אחרי שתפסו אותך? המאבטח במגרש טען שנשכת אותו.

כן, נשכתי אותו. הוא תפס אותי, חנק אותי, לא היה לי אוויר, הצמיד את הראש שלי לבטן, תפסו אותי חמישה-שישה מאבטחים, אז נשכתי אותו.

ואז מה קרה?

הרביצו לי שם איזה חמישה-שישה, לא שהרגשתי משהו, ואז עוד האשימו אותי שאני תקפתי והתנגדתי למעצר. אבל לא משנה, עבר. אחרי זה לקחו אותי לכלא ניצן.

חיים רמון הפך את השם שלך לאידיאולוגיה בעקבות המקרה – פואדיזם.

נו, מצוין. אני אוהב להטביע חותם.

1749616369.jpg

צילום: שרון בוקוב

אבל הסיפור באמת פגע בהפועל ת"א באותה עונה.

אתה מכיר עונה בלי עונש? היום שזורקים שקית גרעינים יש עונש, הכל חסר פרופורציות. בגלל בן אדם אחד לא צריך להעניש את כולם. אני קיבלתי את העונש שלי, נכון?

מעבר לעונש של הקבוצה גם היתה פגיעה תדמיתית, רמון טען שזה הפיל את רכישת המועדון בידי סאני קאהן.

חרטה. הסיפור עם הרוכש נגמר כבר שבוע לפני המקרה בגלל אנשים אחרים שמשכו בחוטים מאחורי הקלעים.

אז הוא השתמש בזה?

כולם השתמשו בזה. הפועל לא הצליחה – אני אשם. לא ניצחנו את הדרבי – אני אשם. כאילו היינו מנצחים, כן?

אבל בקהל הפכת לסוג של גיבור.

כן, אנשים הפכו אותי לכזה.

מה חשבת על המעבר של זהבי לסין?

יותר טוב. מה אנחנו צריכים אותו פה? מכבי היו קבוצה של שחקן אחד, הוא עכשיו רחוק, לא צריך לראות אותו כל הזמן בדרבי, מה רע? הוא לא יראה אותי, אני לא יראה אותו. אני מפרגן לו, רק שיישאר שם (מגחך).

אם היית רואה אותו היום ברחוב, מה היית עושה או אומר?

אני תחת תנאים, אבל הייתי יורק על הרצפה כאילו ראיתי חתול שחור. למרות שאני אוהב חתולים, גם כשאני רואה חתולים שחורים אני לא יורק.

אתה יודע שדווקא לפני שחתם במכבי, זהבי יצא ממש בסדר עם הפועל. הוא פנה אליהם.

אל תגיד לי את זה. הוא חיכה להפועל, הפועל לא רצו. בסדר, אף אחד לא ישנא אותך שהלכת לשחק במכבי. שונאים אותו בגלל ההתגרות, מהדרבי הראשון נגדנו הוא התגרה. ולא אוהב לשמוע את הסיפורים האלה שקיללו אותו וקיללו את אמא שלו ואת הבן שלו. זה לא מעניין, אין משחק שלא מקללים את האמא והבן והכושלרברבאק. אין, את כולם מקללים. הלכת לשחק במכבי, הכל טוב ויפה, תלך. לשחקנים שרפו מכוניות, עשו להם גרפיטי מתחת לבית.

לשמעון גרשון אוהדי מכבי שרפו מכונית.

גם לאבי נמני אוהדי הפועל שרפו, כשהונדה עוד היתה נחשבת. ולא ראיתי אותו מתגרה בקהל. אתה שחקן כדורגל, אתה צריך לדעת לספוג את זה. אין שחקן שלא מקללים אותו. שחקנים ערבים בסכנין איזה קללות מקבלים? ובשבילם לקלל את אמא ואת מוחמד זה הכי גרוע בעולם. והם עושים משהו? הוא עשה את זה כדי שיאהבו אותו במכבי, זה הכל, הוא רצה להיות מישהו.

אתה מתכוון לחזור למגרשים אחרי שתסתיים ההרחקה שלך?

נו ברור, בכל הכוח.

על הגדר והכל?

בטח, עד המוות.

עד כמה אמיר כבירי עזר לך בנושא המשפט שלך?

אני לא יכול לדבר על זה. סתם סתם, אין עזרה, תוציא את זה מהמשוואה. אנחנו קרובים לסכסוך.

למה?

כי אני לא רוצה לעבור לבת ים. משפצים עכשיו את בלומפילד ל-30 אלף מקומות, למה לעבור? בגלל נדל"ן? אותי נדל"ן לא מעניין, אני רוצה את המגרש שלי איפה שהוא היה.

אתה בקשר עם כבירי לפעמים?

הייתי באיזושהי פגישת אוהדים אתו שהיתה לגבי המשכורות והאיצטדיון.

1419597947.jpg

צילום: שרון בוקוב

כבירי מחבב אותך או שהוא יודע שאתה בעל השפעה בקרב הקהל ורוצה להיות אתך בטוב?

הוא מחבב אותי, בוא נגיד ככה.

מה אתה עושה ביומיום?

עכשיו כשסיימתי את העניינים אני עובד בחצי משרה. חוץ מזה, יש תכנית לפתוח איזה עסק.

מה דעתך על תרבות האולטראס בישראל? מצד אחד, תפאורה ושירים יותר חזקים מפעם. מצד שני, יותר אלימות ואוהדים שמתרכזים בארגון יותר מאשר בקבוצה.

העידוד נשחק עם הזמן, אנשים מתרכזים יותר בעצמם ובלהיראות אולטראס מאשר בלהיות אוהדים.

ובללכת מכות עם אולטראס יריבים.

אני לא יודע, אני לא הולך למכות.

רק עם זהבי.

אני אלך עם מי שצריך. מי שבא אליי, יקבל מכות. מי שעוזב אותי בשקט, אני אעזוב אותו בשקט.

נדמה לי שבמקרה ההוא אתה באת לזהבי.

אני באתי לדבר, באתי להגיד לו מה אני חושב עליו. זה התגלגל.

השם שלך זה אלרואי ידעי. למה קוראים לך פואד?

זה התחיל מגיל 13 בערך. הייתי עושה מלא בלגן בבתי ספר, מכין כל מיני פצצות מאולתרות, זורק אבנים על חברים. מישהו רצה לתת לי שם של ערבי וזה נתפס, כולם קוראים לי ככה, אפילו אחותי. אף אחד לא קורא לי בשם שלי חוץ מאמא שלי.

השאלה אם חבר הכנסת פואד בן אליעזר מוטרד היום מהבעיות התדמיתיות שהשם שלך יצר לו, או שאתה מוטרד מהתדמית הבעייתית שלו?

לי מגיל קטן יש בעיות תדמית. בגיל 15 הייתי נכנס לגינה וילדים קטנים היו בורחים בצעקות. היו עליי סיפורים הזויים, שרצתי אחרי האוטו של ההורים שלי עד אילת, שרצחתי את ההורים שלי, היו ממציאים עליי סטיגמות. כל דבר קטן שהיה קורה היו מאשימים אותי.

התמתנת בעקבות המקרה עם זהבי?

מגיל 18 כבר התמתנתי. אני לא אחפש מכות, אבל אנשים יודעים לא להתעסק אתי יותר מדי.

אוהדי מכבי לא באו לחפש אותך אחרי זה?

לא מכבי, לא בית"ר. כולם יודעים איפה אני גר. מי שיבוא אליי, אני אבוא אליו יותר גרוע.

למה נהיית אוהד הפועל?

חבר לקח אותי. היה בלגן באותו משחק ואהבתי בלגנים, אז באתי לעוד משחק ועוד משחק והתאהבתי.

טוב, תודה פואד.

בכיף.

אני לא מבין למה בכלל טורחים להעביר חוזים שלהם בבקרה התקציבית. בשביל מה ההצגה הזאת? אם הם לא הורדו לליגה א' עד עכשיו, הם גם לא יקבלו אפילו קנס בחיים.

הם היו עוברים בבקרה בכל מקרה

כל ההצגה היתה להראות שלוקחים את השטיות שלהם ברצינות

ולהראות שיש כאן אנשים רצינים בתפקיד הזה

*פותח וואלה ספורט*

קאווה תובע את הפועל בגין משכורות שלא שולמו

*פרצוף מופתע*

ולגבי פואד, הוא רק בא לדבר איתו. זה כמובן ערן שהתחיל ללכת איתו מכות, עד שלפואד המסכן לא הייתה ברירה והוא היה חייב ״להוריד לו כאפה״.

פשוט הזוי.

הבן אדם מטר שישים עם כרס ומדבר כאילו העולם רועד מפחד ממנו.

הניסיון שלו לתקוף את זהבי מביך, אחותי הקטנה הייתה מצליחה להכאיב לזהבי יותר.

פשוט הזיה

לא היצור הזה אלא מערכת המשפט. לא להאמין שהוא לא מורחק לכל החיים מכדורגל. לא הביע חרטה והסיכוי שיחזור על המעשה עצום.

הוא פאקינג תקף שחקן ושינה תוצאה של משחק. היחיד (יחיד!) בכדורגל שאני מאחל לו לקבל **** ובאמת מתכוון לזה.

הבן אדם מטר שישים עם כרס ומדבר כאילו העולם רועד מפחד ממנו.

הניסיון שלו לתקוף את זהבי מביך, אחותי הקטנה הייתה מצליחה להכאיב לזהבי יותר.

נשמע כאילו הוא בנה לעצמו עולם בו כל אלה שסביבו סרים למרותו

ברור שהוא גם מספר את ההיסטוריה מחדש כמו שהם תמיד עושים

הפיו פיו התחיל בעונה של סוזה ושהם לא קיללו אותו לפני זה

טוב לדעת שלהארץ נגמרו המחבלים לראיין

בדרבי הראשון שזהבי כבש הוא חגג מול שער 11 באופן רגיל לגמרי והם עדיין קיללו אותו וזרקו עליו דברים משער חמש אז שלא יספרו סיפורים שזה בגלל הפיו פיו

מדהים בעיניי שאוהדי הפועל ובראשם ההנהלה גרמו לכך שבמשך שנים אנשים מבוגרים בהם שופטים בבית המשפט דנים ברצינות האם תנועת "פיו-פיו" פוגענית/מסיתה לאלימות.

פשוט מדהים.

לא יודע איפה לשים אבל רפאל גלר מהטוויטר פרסם שדואידזה ישחק בבש גם נגד סלטיק אחרי שהם הגיעו להסכמה עם גנט או גנק מה שזה לא יהיה .

עריכה :

עוד
  1. Gent & Hapoel Beer Sheva agreed that defender Ofir Davidzada will play for Beer Sheva in both legs vs. Celtic, then join Gent.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.