Jump to content

נושא מלפפונים לעונת 2016/2017 ע"ש עומר אצילי

Armagedon

Recommended Posts

עזרא שחקן בינוני שחי בסרט של לצאת לארופה

שילך להפועל ועדיף לחכות לעטר שאם באמת רוצה לבוא שחר לא יצליח לעצור אותו

מדברים איתי על סגל?!?!

ההתנהלות של מכבי הקיץ מוזרה וחובבנית

1. מאמן שכבר שומעים עליו כאופציה מסוף מאי חותם ביום היציאה למחנה האימונים וגם זה לא מתפרסם ברשמי אלא דרך אתר ספורט.

2. המאמן מגיע למחנה יומיים לאחר תחילתו ללא עוזרי מאמנים כלשהם - דרך אגב עד עכשיו אין עוזר מאמן.

3. שני שחקנים מרכזיים מגיעים למחנה 4 ימים לאחר תחילתו.

4. מנכ"ל המועדון מסיים את תפקידו שבוע הבא - עדיין לא מונה מחליף שלא לדבר על תהליך חפיפה מסודר.

שכחתי משהו???

אם הנ"ל היה קורה במועדון אחר היינו צוחקים שזו הנהלה ישראלית טיפוסית.

בוא נבחן רגע את מה שאתה רושם (אני עדיין מחכה לראות גם את מה שבאטי חושב):

עזרא עפ"י הדיבור מחכה להצעות מאירופה, מכבי הביע בו עניין ומלבדנו יש לו הצעה של איזה 200 אלף מהפועל, בוא נגיד שאם נרצה אותו הוא ילבש צהוב. השאלה היא האם הוא משדרג לך את הסגל? האם מזה תהיה מסופק? מצד אחד אני נוטה להסכים איתך כי הוא פוטנציאל כמו בן חיים ומצד שני אשמח לראות זר בכנף.

גולסה? זה ששנתיים לא שיחק, זה מבחינתך חיזוק? נוטה לחשוב שהוא יתגלה כבלוף, אבל מצד שני יכול לפרוץ - ימים יגידו, למיטב ידיעתי (שדיי מבוססת על מקורות אמינים) אם זה תלוי בו הוא יהיה שחקן מכבי וצפויות עם זה התפתחויות בקרוב.

אצילי? עוד לא קרע זוג נעליים, שווה ערך מבחינת יכולות לעזרא/מוגרבי/מזרחי/עאבד.

טוואטחה או זר? מסכים איתך לגמרי.

אתה אומר להגיד שלום לעדן, קרלוס, נוסא וסה כאילו זה החלטה הגיונית ב-100%, תוך כדי אתה שוכח שכלכלית שום בעל עסק לא יעשה דבר כזה.

באופן מפתיע ולמרות כל הביקורת על מה שרשמת אני מסכים איתך שזה הרכש שיגיע +-, אין מה לעשות אין ישראלים טובים בשוק שיכולים לשדרג אותנו מעבר לרמה שבה אנחנו עכשיו. הישג מבחינתי בחלון הזה יהיה הגעה של חלוץ יהודי משובח (חמד/דמארי/שוינפלד/יהודי אחר), מעבר לזה בלם יהודי ברמת טיבי+, שחקן כנף זר, שחקן כנף ישראלי, טוואטחה, קשר אמצע ישראלי וקשר זר ברמת נוסא בריא.

לזה תוסיף עוד רכישה של שחקן ישראלי צעיר (עדן שמיר, פלקוצ'נקו או משהו בסגנון).

מבחינת שחקני נוער המצב כרגע הוא שגלזר, אליאל ודור פרץ עם הקבוצה הבוגרת, 3 שחקני נוער זה מכובד מאוד בסגל, חוזז, יונתן כהן ודומיהם צריכים לראות הרבה דשא, להבקיע ולהוכיח שהם ראויים. אם יהיו טובים יצטרפו, כרגע לא מספיק ובעמדות שאי אפשר לבנות עליהם גם כמחליפים.

עזרא הוא השחקן קו שמאל הכי טוב בארץ אחרי מוח ולדעת רבים גם טוב ממנו (למרות העונה הגרועה) לכן להביא אותו עכשיו ללא דמי העברה זאת הזדמנות.

גולסה בעונה האחרונה עם חיפה לא שיחק כי סירב להאריך חוזה ושחר יבש אותו אבל השנה הוא שיחק לפחות 15 משחקים באלופת יון והיה לא רע בכלל ונראה אפילו שהשתפר מאיך שאתה זוכר אותו.

בקשר לאצילי אז הוא באמת לא קרע זוג נעליים למרות שעשה לנו בית ספר בכל המפגשים אבל תסכים איתי שיש לו פוטנציאל וכמובן גם יש את הקטע של מצוי ורצוי.

אם שחררו את וורמוט בכזאת קלות ועוד ליריבה אז אפשר גם לשחרר את נוסא, סה ובן בסט כשאת נוסא חובה אבל חובה לשחרר רק מהסיבה שהוא שחקן פצוע שתופס לך מקום של זר ובקשר לקרלוס אז להזכירך קרלוס כבר הודיע שהוא רוצה לעזוב אבל ג'ורדי אובססיבי לשחקנים איטיים לכן הוא שיכנע אותו להישאר וחיזק את מרכז ההגנה בשחקן שהוא קצת יותר איטי מקרלוס כדי שקרלוס ירגיש מהיר.

להחתים אותו לא רק כי הוא פנוי אלא כי לדעתי הוא השחקן קו שמאל השני הכי טוב בארץ אחרי מוח, הוא מהיר שזה משהו שחסר למכבי שנים והוא נותן לך אפשרות לסגנון אחר בקו שמאל כמו שאצילי יתן לך סגנון אחר ממיכה בצד ימין.

וממתי להתכונן מראש נקרא פאניקה? השנה לא יהיה לג'ורדי את זהבי שיציל אותו לכן חשוב לסיים לבנות את הקבוצה כמה שיותר מהר ולא לחכות לרגע האחרון ולהביא לנו ראדוניץ'.

עזרא הוא שם גנרי. זה יכול להיות כל אחד מהאחרים(מלבד קהת), שהיום הם טעם החודש.

כדאי גם לזכור מי החתים את זהבי.מי נלחם עליו ונתן לו חוזה לארבע שנים לאחר שכמעט לא שיחק. מעניין יהיה גם לקרוא את התגובות פה בזמן אמת. הרבה משתמשים יובכו פה.

אז תדע לך, לא אני החתמתי את ערן.

המצב לא מזהיר, אני לא טוען אחרת. אבל אני גם לא בהיסטריה.

עזרא הוא השחקן קו שמאל הכי טוב בארץ אחרי מוח ולדעת רבים גם טוב ממנו (למרות העונה הגרועה) לכן להביא אותו עכשיו ללא דמי העברה זאת הזדמנות.

גולסה בעונה האחרונה עם חיפה לא שיחק כי סירב להאריך חוזה ושחר יבש אותו אבל השנה הוא שיחק לפחות 15 משחקים באלופת יון והיה לא רע בכלל ונראה אפילו שהשתפר מאיך שאתה זוכר אותו.

בקשר לאצילי אז הוא באמת לא קרע זוג נעליים למרות שעשה לנו בית ספר בכל המפגשים אבל תסכים איתי שיש לו פוטנציאל וכמובן גם יש את הקטע של מצוי ורצוי.

אם שחררו את וורמוט בכזאת קלות ועוד ליריבה אז אפשר גם לשחרר את נוסא, סה ובן בסט כשאת נוסא חובה אבל חובה לשחרר רק מהסיבה שהוא שחקן פצוע שתופס לך מקום של זר ובקשר לקרלוס אז להזכירך קרלוס כבר הודיע שהוא רוצה לעזוב אבל ג'ורדי אובססיבי לשחקנים איטיים לכן הוא שיכנע אותו להישאר וחיזק את מרכז ההגנה בשחקן שהוא קצת יותר איטי מקרלוס כדי שקרלוס ירגיש מהיר.

מליקסון ועטר יותר טובים מעזרא ובכל מקרה לא רואה איך הוא משדרג אותנו. כבר מוח אחד בצד שמאל יש לנו.

גולסה זו חידה, לאף אחד אין מושג איזה שחקן יגיע.

אצילי הוא פוטנציאל כן, עדיין לא הוכיח כלום.

לא מבין את הקשר של שיחרור וורמוט לשיחרור זרים.

הטיעון שג׳ורדי אוהב בלמים איטיים לא היה שווה אפילו תגובה.

עזרא הוא שם גנרי. זה יכול להיות כל אחד מהאחרים(מלבד קהת), שהיום הם טעם החודש.

כדאי גם לזכור מי החתים את זהבי.מי נלחם עליו ונתן לו חוזה לארבע שנים לאחר שכמעט לא שיחק. מעניין יהיה גם לקרוא את התגובות פה בזמן אמת. הרבה משתמשים יובכו פה.

אז תדע לך, לא אני החתמתי את ערן.

המצב לא מזהיר, אני לא טוען אחרת. אבל אני גם לא בהיסטריה.

עזרא זה לא שם גנרי זה שחקן שאתה צריך בשביל שיהיה למכבי מגוון אפשרויות בהתקפה ושמכבי לא ימשיכו ללכת על בסיס קבוע לצד ימין לתרגיל הקבוע של מיכה וזהבי כשאין את זהבי.

ג'ורדי החתים את זהבי והוא מקבל על זה את הקרדיט אבל ברוב הרכש אם נהיה הוגנים הוא נכשל ואנשים כאן לא בהיסטריה הם פשוט מתוסכלים.

הלוואי שהוא יחזור, הוא אחד השחקנים האהובים עליי.

רק מתקן את ההודעה הראשונה:

הוא לא סירב לבוא, אלא מכבי לא יודעים אם הוא מעוניין לבוא. כך שזה טיפה יותר אופטימי מהנוסח הראשוני שלי.

זה יצא לא ברור. תבוא כל יום לבאס אותנו :(

מליקסון ועטר יותר טובים מעזרא ובכל מקרה לא רואה איך הוא משדרג אותנו. כבר מוח אחד בצד שמאל יש לנו.

גולסה זו חידה, לאף אחד אין מושג איזה שחקן יגיע.

אצילי הוא פוטנציאל כן, עדיין לא הוכיח כלום.

לא מבין את הקשר של שיחרור וורמוט לשיחרור זרים.

הטיעון שג׳ורדי אוהב בלמים איטיים לא היה שווה אפילו תגובה.

עטר עם פציעת גב כרונית ורגיל להתאמן שני אימונים בשבוע במקרה הטוב, מליקסון לא משחק בקו שמאל, הוא נוטה להיפצע המון ושנה שעברה אנשים טענו שהוא עגלה.

אני ראיתי את גולסה השנה ולא סתם אני מת שיגיע הוא פשוט נהיה סוס יאור והשתפר משמעותית ולא הבנתי איך הוא לא שיחק יותר.

אצילי הוא פוטנציאל והוא כרגע מה שמצוי לכן אולי שווה לקחת את הסיכון, אם יש לך שחקן קו ימין מוכח בשוק אשמח שיגיע אני לא אובססיבי דווקא לאצילי פשוט זה מה יש.

העליתי את שחרור וורמוט כי השני למאי טען שלא פשוט לשחרר שחקנים ולדעתי הוא התכוון לעניין החוזים לכן טענתי שאם זה קשור לחוזים אז כמו ששיחררו את וורמוט אז אפשר לשחרר שחקנים אחרים תחת חוזה ואין קשר לזרים הרי טענתי גם שצריך לשחרר את בן בסט ושוב אני חייב להדגיש שאת נוסא חייבים לשחרר כי הוא עם פציעה לא ברורה ואתה לא יודע מה תקבל ממנו.

החלק האחרון לא היה טיעון זאת הייתה ציניות שנובעת מתיסכול.

מצב שוק השחקנים הישראלים בכי רע.

אין כרגע ישראלים בליגה שהם שדרוג ממשי משמעותי לסגל. רובם במקרה הטוב בינוניים.

אלה שמשחקים (בדגש על משחקים) באירופה לא יבואו.

אלה שלא משחקים בכושר ירוד/דורשים שכר מנופח.

אין מנוס מלהתמקד בזרים. הבעיה שנכון לעכשיו, השדרוג בגזרה הזו לא נראה באופק.

עזרא זה לא שם גנרי זה שחקן שאתה צריך בשביל שיהיה למכבי מגוון אפשרויות בהתקפה ושמכבי לא ימשיכו ללכת על בסיס קבוע לצד ימין לתרגיל הקבוע של מיכה וזהבי כשאין את זהבי.

ג'ורדי החתים את זהבי והוא מקבל על זה את הקרדיט אבל ברוב הרכש אם נהיה הוגנים הוא נכשל ואנשים כאן לא בהיסטריה הם פשוט מתוסכלים.

אני הייתי נוהג אחרת. מביא מפלצת זרה לאגף, משחרר שלושה זרים ומביא ארבעה.

אבל כבר מזמן לא עוסק פרסונלית בהרכבים וכאלה.

פעם, מזמן(וזה מתועד פה), עסקתי בזה כי לא בטחתי באף אחד במערכת. היום אני פשוט יודע שבמקסימום הם יטעו.עולם אחר לגמרי בשבילי.

איזה נכשל ברכש איזה???????? על סמך מה אתם אומרים את זה?! תשוו לי לכל קבוצה ישראלית בשנים האחרונות ותראו לי איפה ה"כשלון"? ולעשות השוואה על סמך עונת שיא של ב"ש לא תקף, אין בעיה אם תשוו לי לאורך שנתיים-שלוש, שנה אחת לא אוכל סורי.

תן לי עמדה מאז הקיץ של סוזה שבה התחזקנו.

שוער, מדו טוב ממיטרו או ראדי. מגן ימני דסה הוא שדרוג בפן ההתקפי מה גם שההחלפה של ייני נכפתה על המועדון

איזה נכשל ברכש איזה???????? על סמך מה אתם אומרים את זה?! תשוו לי לכל קבוצה ישראלית בשנים האחרונות ותראו לי איפה ה"כשלון"? ולעשות השוואה על סמך עונת שיא של ב"ש לא תקף, אין בעיה אם תשוו לי לאורך שנתיים-שלוש, שנה אחת לא אוכל סורי.

אנחנו אומרים את זה על סמך התפוקה של הרכש שג'ורדי הביא ובעיקר בשנתיים האחרונות ועל בסיס זה שעם תקציב ענק הוא בנה קבוצה לא מאוזנת, איטית, שבלונית ושקופה שכל מה שיש לה להציע זה זהבי וקצת מוח.

קח 2

מגן ימני ושוער

שרן ייני יותר טוב מדסה ובכל זאת חשוב שתציין שאם מכבי לא הייתה עולה לצ'מפיונס אז דסה לא היה מגיע והיית מתבסס על שפונגין הפצוע ואת ראיקו הביא יוקאנוביץ'.

להתחיל בזרים?

תראה את באר שבע אוגו הובאן וואקמה שכולם נפגעו בול.

אצלנו:

פאבלו,ראדוניץ,סה שעד עכשיו מאכזב, איגייבור שהוא חצי פצוע, קרלוס שכבר איטי נתן שנתים מעולות אבל מספיק.

מראבל,פידלף,ארשנאו ועוד...

אז אם כל הכבוד לגורדי

חוץ מראייקוביץ שזה דבר של יוקאנוביץ האכזבה עצומה בגזרת הזרים.

שוער, מדו טוב ממיטרו או ראדי. מגן ימני דסה הוא שדרוג בפן ההתקפי מה גם שההחלפה של ייני נכפתה על המועדון

שוער, כל השאר פחות טוב, אז כנראה שנכשל ברכש. כמה שחקנים הבנו מאותו קיץ מישהו יודע?

אשמח אם תסביר מדוע צריכים להראות לך את הכישלון ברכש אל מול קבוצה ישראלית, הרי אנחנו רוצים להיות מודל אירופאי לא?מדוע כישלונות או אי הבאה של שחקני רכש טובים צריכה להיות אל מול קבוצה ישראלית, במקום בו כל קבוצה נחותה ממך תקציבית וניהולית?

זה ממש נחמד ויפה שאתה מגן על ג׳ורדי בחירוף נפש, אבל הגיע הזמן להתמודד עם עובדות ולהפסיק להתפתל אל מולן. ג׳ורדי נכשל ברכש, ודובר על כך רבות כאן. כמו כן, באר שבע של עונת השיא היא בהחלט דוגמה יפה לניצול מלא של אותו כישלון ברכש. אל תטעה, כמו שב״ש ניצלו את הכישלון שלך ולקחו אליפות, כך גם חיפה לקחו עלייך גביע. גם העונה יהיה לך קשה, במיוחד אל מול ב״ש אחרת, מלאת ביטחון.

אני לא מבין איך אחרי 4 שנים של ג'ורדי במועדון,אחרי שהוא יצא פעמים רבות בהצהרות שהוא בונה את מרבית הסגל על שלד ישראלי חזק ולא מתמקד בזרים אתם עדיין מחפשים לבקר כל שחקן שהוא הביא באופן פרטני,במקום לבקר את השיטה שלו.

ברגע שהוא ישנה שיטה וקונספט ויבין שהיצע הישראלים האיכותיים דל ביותר אז הכל יראה אחרת ורמת הזרים תקפוץ גם בהתאם.

ואני מניח שהקיץ הוא יהיה חייב לעשות התאמות אחרי העזיבה של ערן והתאמות משמען זרים שישדרגו את הקבוצה בצורה משמעותית.

עם כל הכבוד לנוסא וקרלוס שאני אוהב אותם ומעריך מאוד על התרומה שלהם מקומם כבר לא צריך להיות איתנו.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח לא יאומן אתם יותר אוהדי הפועל מאוהדי הפועל ביצירת מציאות

בוא נסתגל על הסגל של עכשיו אל מול סוזה לצורך העניין:

שוער - יתרון לראיקו על פאבלו.

בלמים - אותו דבר מבחינת שחקנים, בפועל קרלוס נחלש - מסתמן חיזוק העונה..

מגנים - דסה מגן ימני בעל פוטנציאל יותר מייני, אמנם ייני יותר שלם אבל לרוב העונה אני מעדיף של דסה, יותר משפיע על המשחק. מגן שמאלי הגיע ריקן שמתחרה עם בן הרוש על ההרכב, שיפור קל.

קישור - אלברמן השתבח עם השנים, נוסא איום מבחינת כשירות, יחד עם זאת הוא נתן תפוקה סבירה ודור פרץ לומד ממנו הרבה. מדו שיפור למיטרו.

התקפה - ראדוניץ' היה נפילה, אורלנדו עוד לא ניתן לשפוט.

מסכים שלא עשינו שיפור כמו שצפו תוך 3 שנים, יחד עם זאת חייבים להבין שאת הקפיצת מדרגה הענקית מכבי עשו לפני 3-4 שנים, בהשתלטות על כל שוק הישראלים הכי טובים שאפשר היה להביא, לכן אין טעם לעשות שינויים קיצוניים כל עוד אין שחקנים ישראלים שיכולים באמת לשדרג אותנו.

השינוי היחידי שיכול לשפר אותנו בעונה הזו זה עליית מדרגה מבחינת הזרים, אך גם זה בטח יתרחש כתהליך, אני אסתפק בשחקן כנף ברמה גבוהה/שחקן אמצע במקום נוסא ברמה גבוהה יחד עם כמה ישראלים שברמת המכבי (עזרא/עטר/עאבד/מזרחי/טוואטחה/אצילי או אחד מאחרים שאתם מאוננים עליהם פה כאילו הם זהבי הבא)