Jump to content

נושא מלפפונים לעונת 2016/2017 ע"ש עומר אצילי

Armagedon

Recommended Posts

תראה לי איפה הוא אמר את זה.

באחד הראיונות סוף עונה שלו (לא הנוכחית), אני לא באמת הולך לצפות עכשיו ולחפש. נקווה שיש מישהו שזוכר את זה חוץ ממני :)

הרגשה שמיטש נותן ברקס חזק לגורדי בנושא הרכש.

אחרי הנפילות עם בן בסט, אזולאי וסה הוא מוכן לקבל רק שחקנים ללא דמי העברה.

אבל מיליון יורו לחזי? זה בקטנה.

אצלי כבר ערב ועדיין אין רכש

אבל למה ספויילרים?

זה החתמת שחקנים ללא דמי העברה

למיץ' אין בעיה לשלם חוזים

אבל לא מוכן לשלם סכומי העברה

בכל פעם שהוא עשה את זה

הוא הפסיד חוץ ממקרה זהבי

אבל יהיה קשה למצוא שחקן איכותי ללא דמי העברה, כי אלה שאין להם חוזים נחטפו כבר

אסור שיהיה שאלטר בכל הקשור למדיניות הרכש

אם הוא לכאן או לכאן

מאיפה אתם מביאים את הכללים האלו? כסף זה כסף, מיץ' מתווה מסגרת תקציבית, ג'ורדי הוא שמחליט איך להקצות אותה. אם בריסטול מוכנה מחר מיץ' הבונקר מוציא 2 מיליון יורו על חמד.

זה החתמת שחקנים ללא דמי העברה

למיץ' אין בעיה לשלם חוזים

אבל לא מוכן לשלם סכומי העברה

בכל פעם שהוא עשה את זה

הוא הפסיד חוץ ממקרה זהבי

אבל יהיה קשה למצוא שחקן איכותי ללא דמי העברה, כי אלה שאין להם חוזים נחטפו כבר

אסור שיהיה שאלטר בכל הקשור למדיניות הרכש

אם הוא לכאן או לכאן

אין צורך להגזים. אני לא חושב שיש שאלטר. מלא מעט שמועות בחלונות האחרונים, ג'ורדי מנסה ללכת בגדול (אולי בגדול מדי- דאבור, שרי), עסקאות לא נסגרות בגלל העלויות ובסוף מאלתרים.

חייב לציין שבעניין הזרים ג'ורדי דווקא במגמה לא רעה. הזרים שגיעו מתחילת העונה שעברה הגיעו ראדו, ראייקו, סה, מדו, חזי. על הנייר ארבעת האחרונים אמורים/היו אמורים להצליח פה. ראדוניץ' היה הימור ונחתך אחרי חצי עונה (וכן, זו היתה טעות פטאלית להמר על חלוץ כזה בעונה שבה העפלת לצ'מפיונס ואין לך שום תחליף ראוי בסגל).

מאיפה אתם מביאים את הכללים האלו? כסף זה כסף, מיץ' מתווה מסגרת תקציבית, ג'ורדי הוא שמחליט איך להקצות אותה. אם בריסטול מוכנה מחר מיץ' הבונקר מוציא 2 מיליון יורו על חמד.

ברייטון.

בכל אופן, בכל קיץ עובדים לאט, רק שהקיץ לא משקיעים בינתיים כסף בהעברות. אני מניח שהתסכול הגיע לשיא, ככה שכל אחד ממציא תיאוריה קצרה למה לעזאזל לא מתחזקים בעמדות נדרשות-מגן שמאלי וחלוץ(עמדות חובה), בעוד שדפקטים כמוני עוד רוצים את קהת, אצילי\קיצוני זר.

פשוט עובדים לאט, זהו. אין הרבה מאחורי זה, ככה זה עובד בכל קיץ.

אז לך בערך שנתיים אחורה לראיונות של ג'ורדי, אם אני זוכר נכון (ואני די בטוח שכן), ג'ורדי אמר שמיטש לא נותן לא תקציב וג'ורדי עושה מה שבא לו אלא ג'ורדי מחליט שהוא רוצה את X, מסביר למיטש למה ואת העלויות והאחרון מחליט אם לאשר או לא.

כלומר אין מסגרת ברורה (לטוב ולרע- הכל לפי הצרכים והשיקולים של ג'ורדי את גולדהאר) ומיץ' מאשר כל עסקה. (שוב, אני זוכר את האמירות האלה די בוודאות, אבל אם אני היחיד אז אולי אני טועה).

אין בכך כדי לרמוז שמיטש תוקע עסקאות, ואני לא רואה שום פגם במדיניות הזאת (כשברור שבזכותה היה אפשר להביא שחקן כמו ראייקו למשל).

לא מבין את הטלת האחריות על מיץ'.

שמענו פה הרבה את הטענות האלו, ואז מקבלים משומקום את סקאריונה עם חוזה מרשים לפי כל הדיווחים.

וגם ההצעות על בירנבאום הן כנראה גבוהות מספיק (מעל למליון יורו).

כנראה שמיץ' הוא ממש לא הבעיה.

בנושא קהת: כפי שלא מעט משתמשים פה רשמו מכבי פנו אליו בעבר וגם בתחילת חלון ההעברות. עפ"י וואלה היום הוא הודיע לב"ש שהוא בחר לשחק בחיפה. מסתמן שברגע שהמעבר נהיה ריאלי הוא החליט בעצמו לשחק במכבי חיפה (מסיבותיו שלו - אהדה ומעמד מקצועי). על כן כל התעצבנות על התנהלות מכבי בגזרתו היא מגוחכת.

נ.

לא ציינתי בכלל שהעלות שלו היא מיליון יורו לכרטיס + שכר של 400-500 אלף יורו לשחקן שאין לו מקום בהרכב אצלנו.

נ.ב 2

יחד עם זאת אני חושב שהוא שחקן טוב ויש לו מקום בסגל שלנו, ולכן הייתי מאוד שמח שיגיע, אבל קשה לי להאמין שיש לזה הצדקה כלכלית/מקצועית מובהקת.

אז לך בערך שנתיים אחורה לראיונות של ג'ורדי, אם אני זוכר נכון (ואני די בטוח שכן), ג'ורדי אמר שמיטש לא נותן לא תקציב וג'ורדי עושה מה שבא לו אלא ג'ורדי מחליט שהוא רוצה את X, מסביר למיטש למה ואת העלויות והאחרון מחליט אם לאשר או לא.

כלומר אין מסגרת ברורה (לטוב ולרע- הכל לפי הצרכים והשיקולים של ג'ורדי את גולדהאר) ומיץ' מאשר כל עסקה. (שוב, אני זוכר את האמירות האלה די בוודאות, אבל אם אני היחיד אז אולי אני טועה).

אין בכך כדי לרמוז שמיטש תוקע עסקאות, ואני לא רואה שום פגם במדיניות הזאת (כשברור שבזכותה היה אפשר להביא שחקן כמו ראייקו למשל).

ברור שהדברים עוברים אישור של מיץ', אבל זה גם לא שמיץ' נותן אישור כמו שחר. מיץ' לא מאשר 3 מיליון יורו לראייקו ולא מוכן להשקיע עוד מאה אלף על בירנבוים בגלל שהוא עבר כל הלילה על קלטות של השניים. זה פונקציה של שיקול דעת. ככל שהסכומים גבוהים יותר, כך השכנוע שג'ורדי נזקק לו רב יותר (וזה מה שג'ורדי אמר), אבל אין "ברקסים".

בכלל כל התיאוריה הזו מגוחכת. לו ג'ורדי לא היה סומך על שיקול דעתו של ג'ורדי בעניין הרכש, תחום אחריות מרכזי לכל מנהל ספורטיבי, ג'ורדי מזמן לא היה פה.

לא מבין את הטלת האחריות על מיץ'.

שמענו פה הרבה את הטענות האלו, ואז מקבלים משומקום את סקאריונה עם חוזה מרשים לפי כל הדיווחים.

וגם ההצעות על בירנבאום הן כנראה גבוהות מספיק (מעל למליון יורו).

כנראה שמיץ' הוא ממש לא הבעיה.

בונקר במרכאות.

איזה כיף, קהת חותם בחיפה, יותר לא נשמע על היצור הזה.

איזו שנאה יוקדת.

זה התחיל אצלך בביקורת מקצועית, אחרי זה בריחה מתחרות, ועכשיו הוא יצור. נחמד.

בנושא קהת: כפי שלא מעט משתמשים פה רשמו מכבי פנו אליו בעבר וגם בתחילת חלון ההעברות. עפ"י וואלה היום הוא הודיע לב"ש שהוא בחר לשחק בחיפה. מסתמן שברגע שהמעבר נהיה ריאלי הוא החליט בעצמו לשחק במכבי חיפה (מסיבותיו שלו - אהדה ומעמד מקצועי). על כן כל התעצבנות על התנהלות מכבי בגזרתו היא מגוחכת.

נ.

לא ציינתי בכלל שהעלות שלו היא מיליון יורו לכרטיס + שכר של 400-500 אלף יורו לשחקן שאין לו מקום בהרכב אצלנו.

נ.ב 2

יחד עם זאת אני חושב שהוא שחקן טוב ויש לו מקום בסגל שלנו, ולכן הייתי מאוד שמח שיגיע, אבל קשה לי להאמין שיש לזה הצדקה כלכלית/מקצועית מובהקת.

קהת לא יתקרב לסכומים של 500 אלף יורו, בספק אם יגיע ל-400.

הוא לא ירוויח יותר מהסכומים שהוצעו לו טרם היציאה לאירופה\ינואר האחרון, כך שהסכומים הם בקירוב ל-300-350 אלף יורו(לא מניחוש מושכל).

בהתחשב בעובדה שקהת הוא בן 24, עם עתיד ארוך לפניו, וכנראה פוטנציאל מכירה(לדמגוגים-הוא אחרי עונה סבירה בהחלט באוסטריה וינה בתור קשר אחורי מצמד קשרים אחוריים) עתידי. שווה את הסכומים האלו. הא, כן, הוא שחקן בית עם פוטנציאל גבוה.

אם מכבי היו בתחרות, והם לא, אני מאמין שיכולנו להביא אותו. חבל בפעם המאה.

הכללים הללו הובאו לפי מדיניות הרכש

4 החתמות

כולם העברה חופשית

העברה חופשית

העברה חופשית עם חוזה עצום לשנתיים. זה הרבה כסף.

לצורך הדוג', זה כמו להביא שחקן במליון יורולתת לו חוזה של 500-600 לעונה, לשנתיים. זו אותה הוצאה (אם הדיווחים על שכר של מליון נטו לעונה לשנתיים נכונים, מה גם שהדיווחים דיברו גם על מענק חתימה יפה). לא חושב שזה קשור.

מכבי לא קונה שחקן לפי מעבר או אי מעבר שלב באירופה.

ע"ע ראדוניץ שלא חיכו לראות הטם נעפיל לאלופות כדי להחתים אותו. מיץ' אמר את זה בראיון ב ynet אחרי העפלה לאלופות. כל עסקה נשקלת היטב בהתאם למכלול נסיבות.

לדעתי, הלחץ אצלנו (כולל אצלי) נובע בעיקר מאובדן האליפות+עזיבת זהבי ומכך שאין שכמעט אין שמועות סביב מכבי, לטוב ולרע. אני מניח שיש כמה מועמדים, מנסים לסגור, מנסים למצוא קבוצה לשחקנים שלא בתוכניות, לא תמיד זה עובד חלק.

תראה את חיפה למשל, כמה דברים עלו ונפלו בתקשורת? הרבה. אצלנו זה כנראה שלא מגיע לתקשורת ולכן אנו חשים קצת אי עשיה.

אחרי שאני קורא שוב את הראיון עם מיץ' בשנה שעברה, מרגיש הרבה יותר רגוע גם אם לא ינחת כאן איזה מפלצת בזמן הקרוב.

העברה חופשית

העברה חופשית ושכר של מיליון יורו לעונה זה מציאה, אבל 700 אלף יורו דמי העברה ו300 אלף יורו שכר פה כבר נותנים את הברקס.

הכללים הללו הובאו לפי מדיניות הרכש

4 החתמות

כולם העברה חופשית

לא ברורה לי הסקת המסקנות. עד כה הובאו שחקנים בהעברה חופשית בלבד. זה אומר או שג'ורדי לא יכול להביא שחקנים עם דמי העברה, או לא רוצה (כי זה כרוך בניהול מו"מ מסויים, תחום שהוא קצת רחוק מהמומחיות שלו).

איזו שנאה יוקדת.

זה התחיל אצלך בביקורת מקצועית, אחרי זה בריחה מתחרות, ועכשיו הוא יצור. נחמד.

קהת לא יתקרב לסכומים של 500 אלף יורו, בספק אם יגיע ל-400.

הוא לא ירוויח יותר מהסכומים שהוצעו לו טרם היציאה לאירופה\ינואר האחרון, כך שהסכומים הם בקירוב ל-300-350 אלף יורו(לא מניחוש מושכל).

בהתחשב בעובדה שקהת הוא בן 24, עם עתיד ארוך לפניו, וכנראה פוטנציאל מכירה(לדמגוגים-הוא אחרי עונה סבירה בהחלט באוסטריה וינה בתור קשר אחורי מצמד קשרים אחוריים) עתידי. שווה את הסכומים האלו. הא, כן, הוא שחקן בית עם פוטנציאל גבוה.

אם מכבי היו בתחרות, והם לא, אני מאמין שיכולנו להביא אותו. חבל בפעם המאה.

מה היה כלכך סביר בעונה שלו??? שיחק בקבוצה בינונית בליגה ברמה של הליגה הישראלית פחות או יותר, שים לב דפוס התנהגות שלו ושל המשפחה, ברגע שלא הולך לרועי החמוד הם ישר רוצים לנטוש ולעבור ליעד הבא.

מה היה כלכך סביר בעונה שלו??? שיחק בקבוצה בינונית בליגה ברמה של הליגה הישראלית פחות או יותר, שים לב דפוס התנהגות שלו ושל המשפחה, ברגע שלא הולך לרועי החמוד הם ישר רוצים לנטוש ולעבור ליעד הבא.

מתי הם נטשו ליעד הבא?

עזב את מכבי אחרי שאחרי שמכבי לא מילאו אחר תנאי החוזה(לא קיבל מענק שחרור של כמה עשרות אלפי שקלים, בדומה למענק שקיבלו כל בני המחזור שלו), נלחם לפני כן בב"ש בלי להוציא הגה, הצליח ביבנה ונקנה ע"י שרצקי, הצליח בק"ש במשך שנה וחצי במאזן בישולים ושערים יפה מאוד. באוסטריה וינה שיחק קשר אחורי, תפקיד חדש עבורו, והגיע לכמות הופעות יפה(17 בהרכב, 27 סה"כ, וזאת לאחר פציעה של חודש וחצי בלב העונה).

ההורים של קהת בדר"כ לא מוציאים הגה, הרפש שיוצא ממך לגביו לא רק שלא מבוסס, אלא גם מצוץ מהאצבע.

לא ברור, ההודעות שלך בדרך כלל על הכיפאק. לא מובן לי מאיפה השנאה היוקדת הזו, אשמח לקבל מעין "גילוי נאות" שלך בעניין.

ברור שהדברים עוברים אישור של מיץ', אבל זה גם לא שמיץ' נותן אישור כמו שחר. מיץ' לא מאשר 3 מיליון יורו לראייקו ולא מוכן להשקיע עוד מאה אלף על בירנבוים בגלל שהוא עבר כל הלילה על קלטות של השניים. זה פונקציה של שיקול דעת. ככל שהסכומים גבוהים יותר, כך השכנוע שג'ורדי נזקק לו רב יותר (וזה מה שג'ורדי אמר), אבל אין "ברקסים".

בכלל כל התיאוריה הזו מגוחכת. לו ג'ורדי לא היה סומך על שיקול דעתו של ג'ורדי בעניין הרכש, תחום אחריות מרכזי לכל מנהל ספורטיבי, ג'ורדי מזמן לא היה פה.

בחלק הראשון אתה אומר בדיוק את מה שאני אומר (ושוב, אני לא טוען שאני ממציא פה איזו תאוריה רק מה שאני זוכר מהראיון) ואח"כ אומר שהתאוריה מגוכחת.

ממה שאני זוכר מהראיונות סיום עונה של ג'ורדי- אין מסגרת שבה לגו'רדי יש חופש פעולה, כל רכש לגופו עובר לאישורו של גולדהאר. ברור שג'ורדי הוא הסכמות המקצועית, פשוט לדעתי הדרך בה זה עובד היא לא שגולדהאר אומר לג'ורדי קח מליון יורו להעבורת ומיליון יורו לשכר וקרויף עושה מה שבא לו, אלא שגולדהאר אומר לג'ורדי תחליט את מי אתה רוצה, תביא לי את הסיבות והעלויות ואני מאשר (והרי ברור שיש מדיניות, למשל להמנע ככל האפשר מתשלום דמי העברה לזרים).

ושוב, לא טוען שמיטש עוצר רכש אני פשוט שולל את הטענה שלג'ורדי יש תקציב וחופש פעולה מלא במסגרתו.