Jump to content

נושא מלפפונים לעונת 2016/2017 ע"ש עומר אצילי

Armagedon

Recommended Posts

אבי זה טיעון דמגוגי של מוכיח כלום, חזרה למשוואות הלינאריות.

איזה שחקנים היו בהפועל מלבד השלושה הנ"ל באותן עונות? איזה מאמן עמד על הקווים?

כדורגל לא משחקים 1 על 1 וגם לא 3 על 3.

ברור. אבל אתה זה שהתחיל לחלק גולים לשחקנים.. אתה מכיר את ארבלדזה? אתה יודע מי יהיו הבלמים? מה שלום גולסה?

לא אני רשמתי סה 15, טבח 10-12 וכו׳..

בהצלחה, תביא, נראה אותך. נראה אותך מביא סטטיסטיקות כה ברורות וקיצוניות להוכחת כל דבר שבא לך, שנסתמכות על ראיות נוספות. זה כל מהות הפורום.

אני גם זוכר את הכתבה הזאת שהראו את הנתונים האלה, אבל הבן אדם שואל אותך שאלה פשוטה - לפי מה קבעו שם את הפי 65 על ייני? לפי איזה מדדים זה עובד, מה הוא עושה נכון שדסה לצורך העניין לא עושה.

במקום לענות לו אתה עובר לדבר על ב"ש. מה הקשר?

ברור. אבל אתה זה שהתחיל לחלק גולים לשחקנים.. אתה מכיר את ארבלדזה? אתה יודע מי יהיו הבלמים? מה שלום גולסה?

לא אני רשמתי סה 15, טבח 10-12 וכו׳..

אני עניתי לקמחי שכתב:

קשה לי לראות את מכבי כובשת מעל 50 שערים העונה ללא תרומה מהותית מחוליית הקישור, אולי כתשובה לשאלה המוזרה שעלתה כאן.

אז עניתי בהקשר לתרומה המהותית מחוליית הקישור, שאין הבדל בינינו לב"ש בפן הזה, ושהפער (אם קיים בכלל) נובע מהשחקנים השונים בחלק הקדמי.

אצילי יכול לרצות אירופה. מי ערב לו שאירופה רוצה אותו?

את השכר שהוא יכול לקבל במכבי לא נראה לי שיש קבוצה באירופה שתשלם לו.

נו כאילו לא יצאה רכבת של שחקנים בינוניים ומטה, כרטיס ביד בגיל שלו + פונטציאל? בבלגיה תהיה לו בחירה.

אני גם זוכר את הכתבה הזאת שהראו את הנתונים האלה, אבל הבן אדם שואל אותך שאלה פשוטה - לפי מה קבעו שם את הפי 65 על ייני? לפי איזה מדדים זה עובד, מה הוא עושה נכון שדסה לצורך העניין לא עושה.

במקום לענות לו אתה עובר לדבר על ב"ש. מה הקשר?

נו.. ואתה עובר לדבר על קמחי כאילו לא ביקרתי אותך לעניין. ספרת גולים, נקודה. חלק קדמי אחורי.. אם כבר, אז ספרת לקדמי. אז שאלתי אותך כמה נראה לך שחלק קדמי שכזה יוכל לתת במכבי של היום, זה הכל. אם הדוגמאות שנתתי היו מסתכמות בהפרש מזערי.. לא הייתי מציין אותם. אבל זגורי ורמוט ודמארי סיפקו 42 גולים שלושתם בלבד. בעוד טבח טוטו ודמארי סיפקו רק 30. עזוב שההפרש די גדול, הוא ענק בהתחשב בעובדה שהיית מהמר שהשלישייה השנייה תבקיע לפחות 15 גולים יותר. רוצה לומר, שיכול להיות שסה ללא טבח במקום 12 גולים יבקיע 26 כשיוסי לידו מבקיע רק 8 ולא 11 כמו טב״ח. צריך לבנות קבוצה ולא להביא חמישייה של 30 נק׳ כ״א כי לא תגיע ל150.

אני עניתי לקמחי שכתב:

אז עניתי בהקשר לתרומה המהותית מחוליית הקישור, שאין הבדל בינינו לב"ש בפן הזה, ושהפער (אם קיים בכלל) נובע מהשחקנים השונים בחלק הקדמי.

ולגבי הנתונים, אני אכן לא יודע איך היא מודדת שחקני הגנה. אבל אני יודע שהשקיעו הרבה מאמת בלפתח אותה ואני מאמין שיש בה משהו והיא לא מחטיאה את המטרה, מה עוד שקבוצה מתקדמת כמו ב״ש אימצה אותה. וגם אם כן מחטיאה, נתון של פי65!! זה מספיק מרחב טעות בשביל שייני יהיה רק פי 2 טוב יותר. ובלי קשר, אם יש לי אלגוריתם שמוציא נתון שייני המגן הטוב בליגה, במקום לשלול אותו ולהגיד ״חרא אלגוריתם אין לך מושג איך הוא עובד״ , אשמח אם תמצאו לי אסמכתא כלשהי שאומרת אחרת. כלומר, מלבד הצלחה בקריירה, אליפויות, עדויות ממאמנים ושחקנים אני גם מחזק את ההשערה באלגוריתם שמקובל על אלופת המדינה. מה רע בזה?

נו.. ואתה עובר לדבר על קמחי כאילו לא ביקרתי אותך לעניין. ספרת גולים, נקודה. חלק קדמי אחורי.. אם כבר, אז ספרת לקדמי. אז שאלתי אותך כמה נראה לך שחלק קדמי שכזה יוכל לתת במכבי של היום, זה הכל. אם הדוגמאות שנתתי היו מסתכמות בהפרש מזערי.. לא הייתי מציין אותם. אבל זגורי ורמוט ודמארי סיפקו 42 גולים שלושתם בלבד. בעוד טבח טוטו ודמארי סיפקו רק 30. עזוב שההפרש די גדול, הוא ענק בהתחשב בעובדה שהיית מהמר שהשלישייה השנייה תבקיע לפחות 15 גולים יותר. רוצה לומר, שיכול להיות שסה ללא טבח במקום 12 גולים יבקיע 26 כשיוסי לידו מבקיע רק 8 ולא 11 כמו טב״ח. צריך לבנות קבוצה ולא להביא חמישייה של 30 נק׳ כ״א כי לא תגיע ל150.

אבל פעם נוספת אני אענה לך, שכדורגל לא משחקים 3 על 3, יש דינמיקה של קבוצה, קשרים, הגנה, מאמן ועוד גורמים נוספים שמשפיעים על היכולת והמספרים של שחקנים אחרים.

מה לעשות שהפועל של רן בן שמעון הייתה טובה יותר מזאת של העונה הקודמת (או זאת שהייתה גם אחריו)? אם היו 4 דרבים במהלך העונה, אפשר לומר שבמאץ'-אפ שלו מול סוזה הוא לא בדיוק הפסיד.

אני לא יודע כמה גולים כל אחד יבקיע, אפשר לנחש, וזה מה שאנחנו עושים כאן. יכול להיות גם שסה ללא זהבי יבקיע יותר, בלי קשר לטב"ח. הכל יכול להיות.

ולגבי הנתונים, אני אכן לא יודע איך היא מודדת שחקני הגנה. אבל אני יודע שהשקיעו הרבה מאמת בלפתח אותה ואני מאמין שיש בה משהו והיא לא מחטיאה את המטרה, מה עוד שקבוצה מתקדמת כמו ב״ש אימצה אותה. וגם אם כן מחטיאה, נתון של פי65!! זה מספיק מרחב טעות בשביל שייני יהיה רק פי 2 טוב יותר. ובלי קשר, אם יש לי אלגוריתם שמוציא נתון שייני המגן הטוב בליגה, במקום לשלול אותו ולהגיד ״חרא אלגוריתם אין לך מושג איך הוא עובד״ , אשמח אם תמצאו לי אסמכתא כלשהי שאומרת אחרת. כלומר, מלבד הצלחה בקריירה, אליפויות, עדויות ממאמנים ושחקנים אני גם מחזק את ההשערה באלגוריתם שמקובל על אלופת המדינה. מה רע בזה?

אתה שוב חוזר לפי 65 פי 2 מבלי לדבר על מה זה מודד, אז פשוט אל תביא את הנתון הזה אם אתה לא יודע מה הוא אומר.

ואתה לא צריך לשכנע אותי שייני שחקן מצויין. ברור לי שהוא שחקן (ומגן) טוב יותר מדסה, וגם כתבתי בעמוד הקודם בנוגע לטענה שייני הוא מעמסה בהתקפה שההבדל הסתכם בבישול אחד פחות שלו בעונה האחרונה במכבי.

אלברמן נוסא ומדוניאנין יכולים לכבוש לא פחות אם לא יותר מאוגו הובאן וראדי

ההבדל כרגע הוא בחלק הקדמי. אין לב"ש (כרגע) שחקן שיתן מעל 15 שערים בעונה, אבל יש להם הרבה שיכולים לתת 8-12-14, ואצלנו יש סימן שאלה גדול בנוגע לכך.

אם סה יהיה בריא ויוכל לתת 14-15 שערים? הלוואי, גם טב"ח יתן 10-12 העונה לדעתי. אתה צריך שגם מיכה, בניון, יצחקי, בן בסט (אם נשאר) ומי שיבוא ישלימו לך את המכסה.

עם כל הקטע הזה שאומרים שהבעיה שנה שעברה הייתה בחלק הקדמי, אנחנו הבקענו יותר מב"ש. פשוט עשינו את זה באופן לא מאוזן: היו משחקים שנתנו 5 (ו 6) חתיכות ומנגד יותר מדי משחקים מבלי להבקיע. זה קרה כי ברגע שסגרו את זהבי שאר השחקנים או שלא הגיעו למצבים או שהחטיאו. תוסיף עוד גיוון בחלק הקדמי, ואז אולי לא תביס הרבה פעמים עם חמישיות אבל יהיו לך פחות משחקים שבהם לא יהיה מי שיבקיע.

אבל פעם נוספת אני אענה לך, שכדורגל לא משחקים 3 על 3, יש דינמיקה של קבוצה, קשרים, הגנה, מאמן ועוד גורמים נוספים שמשפיעים על היכולת והמספרים של שחקנים אחרים.

מה לעשות שהפועל של רן בן שמעון הייתה טובה יותר מזאת של העונה הקודמת (או זאת שהייתה גם אחריו)? אם היו 4 דרבים במהלך העונה, אפשר לומר שבמאץ'-אפ שלו מול סוזה הוא לא בדיוק הפסיד.

אני לא יודע כמה גולים כל אחד יבקיע, אפשר לנחש, וזה מה שאנחנו עושים כאן. יכול להיות גם שסה ללא זהבי יבקיע יותר, בלי קשר לטב"ח. הכל יכול להיות.

אוקיי, אז ניחשת שאין לב״שׁ שחקן שיתן מעל 15? ניחשת שטב״ח יתן 10-12 לדעתך? הכל בסדר.

ביקשתי ממך גם לנחש כמה יתנו החבר׳ה, זה הכל, לא ביקשתי שתקבע, ברור שאתה לא קובע או יודע. כנראה שהיית מנחש גרוע... זה הכל.

אתה שוב חוזר לפי 65 פי 2 מבלי לדבר על מה זה מודד, אז פשוט אל תביא את הנתון הזה אם אתה לא יודע מה הוא אומר.

ואתה לא צריך לשכנע אותי שייני שחקן מצויין. ברור לי שהוא שחקן (ומגן) טוב יותר מדסה, וגם כתבתי בעמוד הקודם בנוגע לטענה שייני הוא מעמסה בהתקפה שההבדל הסתכם בבישול אחד פחות שלו בעונה האחרונה במכבי.

אני יודע שאתה גם חושב שייני טוב מדסה, אבל מה העניין להכריח אותי להבין באיך האלגוריתם עובד. מה איכפת לך? אתה חושב שהם משקרים? לא מבין. אתה חושב שזה אלגוריתם פשוט ומפגר? יכול להיות. אבל היי, לפחות יש אלגוריתם אחד שמעיד כך, תמצא לי אחר. בבקשה. ואני בטוח שהוא מתוחכם ורציונאלי, גם אם לא מושלם, אבל בטוח יורד יותר לעומק מהניתוח הפשטני והזול של האוהד הממוצע..

רוצה ללמוד יותר על האלגוריתם? מעניין אותך? בבקשה , אני קטנתי מלבקר אותה או למצוא בה פאקים ככה על רגל אחת, אני בטוח שהמפתחים התעמקו והתחבטו בכל הקונפליקטים/באגים שאני אוכל למצוא ב10 דקות ואפילו בשבוע של חקר התכנה. בקורות חייה כתוב שייני מלך? שב״ש אימצה אותה? שכנעו אותי, מאמין להם.

http://www.soccerissue.com/2015/04/12/ronaldo-vs-messi-who-makes-better-decisions/

בתרגום(ללא טבלאות מעניינות): http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3656721,00.html

http://www.soccerissue.com/wp-content/uploads/2015/04/unnamed.png

בהצלחה, תביא, נראה אותך. נראה אותך מביא סטטיסטיקות כה ברורות וקיצוניות להוכחת כל דבר שבא לך, שנסתמכות על ראיות נוספות. זה כל מהות הפורום.

חוצמזה שקל לקרוא לי דמגוג. אבל שנח לכם אז הג׳פיאסים זה מהפכה ולתכנות כמו גודקול חשיבות שולית והיא ״כמו כל סטטיסטיקה לכל גחמה״, אז תגיד לי, איך אפשר למדוד יעילות חידוש בספורט, אם לא ע״פ תוצאות. ואם הצלחה היא לא מדד להצלחה, אז איך נמדוד אותה? למה לספור בכלל גולים או בישולים? למה להעמיק את הידע? איך אתה יכול לזלזל בתכנות ניתוח משחק , בניית אימונים וכו׳? מי שמך? באמת אני לא מבין מה אתם נופלים עליי, סה״כ מעלה פה את רמת הדיון ונכנס לעובי הקורה, מצטער שאני לא שותף למשחקי הקלישאות. יש לך משהו רע להגיד על גודקול? איזה משהו שמעמיד את ניתוחיה בספק? בבקשה, אתה מוזמן, כרגע הראיות לטובתה. למה אנשים מתאמצים לשפר את המשחק ולפתח תכנות

ניתוח מתקדמות, איך לדעתך ניתן יהיה לבחון אותן, מעניין אותי. אתה לא מוכן לקבל את העובדה שהן לוקחת צעד קדימה את מה שידענו על המשחק עד היום? קבוצות משקיעות מאות אלפי דולרים בשנה על תכנות כאלה, ובא שבלול וקובע שאפשר למצוא סטטיסטיקה שתעיד אחרת, אז בבקשה. תמצא.

שאלתי שאלה אחת פשוטה ואתה פשוט לא מסוגל לענות עליה ובמקום זה אתה כבר קבעת שאני חושב שזו תוכנה רעה, שפוגעים ברמת הדיון בפורום ועוד כמה האשמות שאין בינן למציאות כל קשר. קצת עצוב.

לענייננו, השאלה: מה התוכנה הזו מודדת ואיך היא מבצעת את החישוב הזה?

עד שתהיה מסוגל לענות על השאלה הזו, אין לי כוונה לקבוע אם היא טובה או רעה ואתה מוזמן ׳להעשיר׳ את הפורום באיזה נתונים שאתה רוצה. אבל רק תדע שאם אני לא הצלחתי להבין עדיין מה התוכנה בדיוק עושה (ואני משוכנע שיש כאן עוד כמה) אז כל זה מבחינתי לא רלוונטי.

מה אתם אומרים מי זמרת גדולה יותר ? מריה קארי , ביונסה , ויטני יוסטון , או מדונה?

סטטיסטיקות לביסוס דעתכם יתקבלו בברכה.

שיט צודק שכחתי, כדורגל זה בידור ואנחנו בכלל לקוחות. קרקסרגל כבר אמרתי?

אני לא זוכר שהזמרות מתמודדות אחת מול השנייה, ואם כבר, ניתן למדוד את זה בפרסים.

אתה יכול לאהוב זמרת אחת יותר, כמו שאתה יכול להעדיף את המשחק של אתלטיקו על ריאל, אבל יותר טובה/מצליחה יש רק אחת.

שאלתי שאלה אחת פשוטה ואתה פשוט לא מסוגל לענות עליה ובמקום זה אתה כבר קבעת שאני חושב שזו תוכנה רעה, שפוגעים ברמת הדיון בפורום ועוד כמה האשמות שאין בינן למציאות כל קשר. קצת עצוב.

לענייננו, השאלה: מה התוכנה הזו מודדת ואיך היא מבצעת את החישוב הזה?

עד שתהיה מסוגל לענות על השאלה הזו, אין לי כוונה לקבוע אם היא טובה או רעה ואתה מוזמן ׳להעשיר׳ את הפורום באיזה נתונים שאתה רוצה. אבל רק תדע שאם אני לא הצלחתי להבין עדיין מה התוכנה בדיוק עושה (ואני משוכנע שיש כאן עוד כמה) אז כל זה מבחינתי לא רלוונטי.

1. עניתי, תקרא למעלה.

2. תתפלא, יש המון דברים שאתה מסתמך עליהם ביום יום שאתה לא יודע איך הם עובדים, באמת, מה זו הטענה הזו?

1. עניתי, תקרא למעלה.

2. תתפלא, יש המון דברים שאתה מסתמך עליהם ביום יום שאתה לא יודע איך הם עובדים, באמת, מה זו הטענה הזו?

1. אני אקרא

2. כשאני בא לקבל החלטה, אני מנסה להבין איך הדברים עובדים ואם לא, אז אני נעזר במישהו שאני סומך עליו שמבין בזה יותר ממני. שני הדברים האלו לא קורים כאן.

שיט צודק שכחתי, כדורגל זה בידור ואנחנו בכלל לקוחות. קרקסרגל כבר אמרתי?

אני לא זוכר שהזמרות מתמודדות אחת מול השנייה, ואם כבר, ניתן למדוד את זה בפרסים.

אתה יכול לאהוב זמרת אחת יותר, כמו שאתה יכול להעדיף את המשחק של אתלטיקו על ריאל, אבל יותר טובה/מצליחה יש רק אחת.

בעיקרון זה היה סתם כדי להמחיש שהנושא הזה שחור ואיבד את זה

מכבי חיפה בניחוח הפועל ת"א:

חיפה נגד מכבי ת"א: "לא מועדון אירופאי"
גורמים במועדון הירוק תקפו את התנהלות הצהובים בעניין אלירן עטר: "פנו אליו כשהוא תחת חוזה וייצרו בלאגן", מחזיקת הגביע מתכוונת להגיש לחלוץ חוזה חדש. על גולסה: "לא שווה 300 אלף דולר בעונה"
שמעון אלבזkav.jpgפורסם: 10.07.16 , 18:08

ממכבי ת"א הצעה גבוה בכ-600 אלף ש"ח לעונה מהחוזה שיש לו כיום בחיפה, דבר הגרם לו לרצות לחזור לצהוב. החלוץ לא יהיה כשיר בחודשיים הקרובים ורק בעוד שלושה

שבועות צפוי לשוב לאימונים.

בחיפה תקפו את סגנית האלופה על הפנייה לעטר. גורם בקבוצה אמר: "כל הבלאגן עם עטר נובע מההצעה שהוגשה לו ממכבי ת"א, במכבי ת"א לא מתנהלים בצורה אירופאית ועוברים על הרבה חוקים. הם לא מתנהגים כמו קבוצה עם פאסון, כשהם רוצים שחקן הם פונים אליו ולא משנה אם יש לו או אין לו חוזה. אנחנו לא פונים לשחקן תחת חוזה. עם כל הכבוד לג'ורדי קרויף, אנחנו מועדון הרבה יותר אירופאי מהם וזאת עובדה".

על ההחלטה לא להיגרר להצעות המפוצצות של הצהובים אמרו בחיפה: "זה לא הגיוני לשלם לשחקן ישראלי חצי מיליון דולר לעונה. נתנו לגולסה 300 אלף דולר כדי שישב אצלם על הספסל איפה ההיגיון? קשה לראות את אצילי מגיע אלינו עם הסכומים שהם מציעים".

בקבוצה מאמינים כי למרות כל הסאגה בעניין עטר, שלומי אזולאי, שכבר סיכם את תנאיו בקבוצה, יצטרף השבוע באופן סופי למועדון וגורם בחיפה אמר: "שלומי רוצה להצטרף אלינו ואני מאמין שזה יקרה בקרוב".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4826488,00.html

מכבי חיפה בניחוח הפועל ת"א:

חיפה נגד מכבי ת"א: "לא מועדון אירופאי"

גורמים במועדון הירוק תקפו את התנהלות הצהובים בעניין אלירן עטר: "פנו אליו כשהוא תחת חוזה וייצרו בלאגן", מחזיקת הגביע מתכוונת להגיש לחלוץ חוזה חדש. על גולסה: "לא שווה 300 אלף דולר בעונה"

שמעון אלבזkav.jpgפורסם: 10.07.16 , 18:08

ממכבי ת"א הצעה גבוה בכ-600 אלף ש"ח לעונה מהחוזה שיש לו כיום בחיפה, דבר הגרם לו לרצות לחזור לצהוב. החלוץ לא יהיה כשיר בחודשיים הקרובים ורק בעוד שלושהשבועות צפוי לשוב לאימונים.

בחיפה תקפו את סגנית האלופה על הפנייה לעטר. גורם בקבוצה אמר: "כל הבלאגן עם עטר נובע מההצעה שהוגשה לו ממכבי ת"א, במכבי ת"א לא מתנהלים בצורה אירופאית ועוברים על הרבה חוקים. הם לא מתנהגים כמו קבוצה עם פאסון, כשהם רוצים שחקן הם פונים אליו ולא משנה אם יש לו או אין לו חוזה. אנחנו לא פונים לשחקן תחת חוזה. עם כל הכבוד לג'ורדי קרויף, אנחנו מועדון הרבה יותר אירופאי מהם וזאת עובדה".

על ההחלטה לא להיגרר להצעות המפוצצות של הצהובים אמרו בחיפה: "זה לא הגיוני לשלם לשחקן ישראלי חצי מיליון דולר לעונה. נתנו לגולסה 300 אלף דולר כדי שישב אצלם על הספסל איפה ההיגיון? קשה לראות את אצילי מגיע אלינו עם הסכומים שהם מציעים".

בקבוצה מאמינים כי למרות כל הסאגה בעניין עטר, שלומי אזולאי, שכבר סיכם את תנאיו בקבוצה, יצטרף השבוע באופן סופי למועדון וגורם בחיפה אמר: "שלומי רוצה להצטרף אלינו ואני מאמין שזה יקרה בקרוב".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4826488,00.html

פחיפה מועדון ל״תפארת״

מייבשים שחקנים יפה יפה

שיסבלו את עטר שימרר להם תחיים

פחיפה מועדון ל״תפארת״

מייבשים שחקנים יפה יפה

שיסבלו את עטר שימרר להם תחיים

אכן.

הם כל כך "אירופאים" שכל שחקן שלא בא להם טוב בעין מנודה ישר ומתאמן עם ילדים שנתון 2006.

אבל למה אתה נאחז בזה ששחקן שמסיים חוזה בינואר ירצה לבוא אליך ולא לנסות את מזלו באירופה? גולסה התייבש ביציע עונה שלמה ומצא קבוצה באירופה אז בטח שאצילי שהסוכן שלו הוא קצב ולפי הפרסומים הולך לקבל דרכון אירופאי ימצא בקלות קבוצה באירופה אם הוא יהיה שחקן חופשי.

מה אכפת לשחקן הישראלי לצאת לאירופה אם טוב אז סבבה לו ואם לא טוב אז חוזר לארץ ומקבל שכר מופרז וגם סבבה לו

כי אם הוא רוצה לצאת לאירופה הוא יצא לאירופה, גם אם יהיה לו חוזה במכבי, הוא ידאג לסעיף שחרור בסכום הגיוני, מטעויות לומדים.

בינואר תוכל לפתות אותו במענק חתימה גבוה, מה שקבוצות באירופה לא יקפצו עליו כל כך מהר.