Jump to content

נושא מלפפונים לעונת 2016/2017 ע"ש עומר אצילי

Armagedon

Recommended Posts

זאת דעתך (שהכל יהיה בסדר,אין מה לדאוג וכו') וכמובן שאני מכבד אותה.

אני רק לא מסכים לגבי זה שאתה אומר שאנשים פה מלחיצים את המערכת וזה מפריע להצלחת הקבוצה.

אני מסתכל על העמודים האחרונים ולא בהודעה אחת ולא בשתיים, ולא ממשתמש אחד ולא משניים, אני רואה דברים בסגנון :" גם אם לא ניקח תואר, הכל בסדר. העיקר שגולדהאר פה, אנחנו בידיים טובות, המועדון בריא, חזק, העיקר שנהנה מכדורגל טוב ושהמועדון יהיה יציב",

אני אפילו רואה תגובות בסגנון של :" לא מפריעה לי "עונה פיננסית", לשחק עם הנוער המוכשר שלנו + חיזוק מקומי זול ולהמתין עד שיסתיימו החוזים הכבדים של שחקנים כמו בן בסט, סה וכו' ונוכל לצאת חזקים יותר לדרך חדשה".

אני שואל ברצינות, לא בהתססה, מה לא בסדר במשפטים כאלו? כי רוב מה שאתה מגדיר " ביקורות על המועדון " אילו דברים בסגנון הזה.

בודדות התגובות" קרויף המניאק רוצה להרוס אותנו כדי לדפוק את גולדהאר", אם בכלל יש כאלו.

מה גם שמהכרות עם חלק ניכר מהמגיבים פה, גם הפסימיים שבפסימיים, הם מעבירים ביקורת לגטימית (שבחלקה אני מסכים איתם ובחלקה לא) וברגע שהמשחק הראשון בליגה נפתח הם הופכים להיות האופטימיים הגדולים ביותר ומתעסקים אך ורק בתמיכה ועידוד. ז"א שהם מעבירים ביקורת עניינית, כל עוד היא יכולה להשפיע ולטפל בבעיות שהם רואים וברגע שזה כבר מאוחר מידי והביקורת לא תעזור אלא רק תספק את היצר של "אמרתי לכם!", הם פשוט מפסיקים. שזה לזכותם יאמר.

לצורך העניין, אני כרגע פסימי לגבי הסגל של הקבוצה. אני חושב שבלי מגן שמאלי+ בלם נוסף שראוי להרכב + אלטרנטיבה למיכה או לטב"ח, לפחות לאחד מהם + 2 חלוצים טובים (כמובן שיש כמה שחקנים שאפשר וצריך לשחרר) , אני פשוט לא רואה אותנו מתמודדים ברצינות על אליפות ובוודאי שלא זוכים בה. הרי אנחנו נחלשנו מהעונה שעברה וב"ש התחזקו מהעונה שעברה וכבר אז הם זכו בתואר, כך שתיאורטית הפער רק גדל.

אני לא אומר את זה מתוך ביקורת, לא תמצא הודעה שלי מקלל או משמיץ מישהו במועדון (לא את ג'ורדי ובוודאי שלא את גולדהאר), בסה"כ ביקורת עניינת על סגל הקבוצה ועל שחקנים מסויימים שאנחנו מתעקשים עליהם, למרות שהם לא בפורמה (כפי שהיה עם הניסיון העיקש להחתים את שכטר, כדוגמה).

אני אשמח באמת אם תגיד לי את דעתך, מה בדיוק מהדברים שאמרתי מכעיס אותך או גורם לך לחשוב שאני אלך ואשרוק בוז או אשמיץ את מכבי ועובדיה? כי זאת ממש לא הכוונה שלי. הכוונה שלי להצביע על בעיות,מבעוד מועד, ובתקווה שיסדרו אותן כדי שתהיה קבוצה טובה. זה הכל.

כי זה ניסוח אחר ל"רק חורבן יביא תקומה"

עברנו את זה כבר.

מה למה? אני צריך עכשיו 3 שחקני התקפה תותחים ויש לי עמדה אחת לזר בהתקפה גג.

מה נראה לך קבוצות משחררות שחקנים בחינם? זה המשחק אחי.. היינו צריכים לשים 4 מליון דולר גם אם זהבי היה נשאר אז בטח עכשיו שהוא הלך.

אנחנו צריכים 35 גולים שיתחלקו באופן שווה בין שלושה שחקנים וכך גם נהיה יותר מאוזנים ונכבוש בכל משחק ולא רק במשחקים שבהם לא שמרו על זהבי אבל לא צריך יותר מ35.

לא מחפשים שחקן של 50 מחפשים 3 תותחים שיהיו טובים מכל הליגה. 2 מהם חייבים להיות ישראלים. אז אני לא מבין מה הבעיה. אין לך באמת איך להגיב מלבד להיות רואה חשבון עכשיו.. מה איכפת לך כמה ישלמו על חמד? אתה דואג שזה יבוא ע״ח זר?

אנחנו ממש לא צריכים 35 גולים שיתחלקו באופן שווה בין שלושה שחקנים, מאיפה הגעת לזה?

חמד ב3 מיליון יורו... בא לי להקיא.

ג׳ורדי קום מהשנ״צ כבר, אתמול היו פה כמה זרים שעשו צחוק מההגנה של ב״ש.

שנ"צ אפשר להגיד על חלון אחד , שניים , או אפילו שלושה ( במקרים חריגים )

כך שזה לא עניין של שנ"צ , אלא קו מחשבה מסוים

כל היבט " איתור השחקנים " וחשיבותו לרמת המועדון והקבוצה , הוא מאוד לוקה בחסר ,

כך שאין כל כך מה לצפות לדברים גדולים ( כמו 2 או 3 זרים איכותיים בסכום כולל של כ - 5 מיליון אירו רכש ועוד כבין 1.5 מיליון אירו עד כ - 2 מיליון אירו שכר כולל שלהם ) אלא אם כן יהיה שינוי מפתיע בקו המחשבה

אנחנו ממש לא צריכים 35 גולים שיתחלקו באופן שווה בין שלושה שחקנים, מאיפה הגעת לזה?

אל תתפוס אותי על הגול.. אבל תמקד יותר את השאלה. ובגדול אני מסכים אפשר להסתפק אפילו בפחות, סתם כתבתי את זה לJack שרמז שהניסיון להביא את חמד מופרך ויקר ולא חשוב כמה נשקיע לא נמצא שחקן של 50 גולים בעונה. אז עניתי שלא מחפשים שחקן של 50 אלא אוגרים אחד בינתיים מאלו שאמורים לכבוש את הכמות שכבש זהבי בערך.

אל תתפוס אותי על הגול.. אבל תמקד יותר את השאלה.

35 זה אכן הכמות שזהבי כבש בליגה בשנה האחרונה, אבל:

א) בלעדיו, התפוקה של אחרים תעלה. אם זהבי לקח המון בעיטות כל משחק, אז עכשיו גם שחקנים אחרים יקבלו מסירות ויגיעו למצבים, יבעטו ויבקיעו. טב"ח ישים יותר, נוסא ישים יותר, אולי אפילו מיכה ינסה גם להבקיע יותר ולא רק למסור. תוסיף גם פנדלים שאחרים יבעטו ולא רק הוא.

ב) כבשת שנה שעברה הכי הרבה בליגה. לא נפלת בגלל מספר הגולים שהבקעת.

לדעתי מתבשל פה איזה טרייד עם שרצקי.

כל הקבוצות בליגה עושות לנו שרירים ואת המוות ולהערכתי לא ישחררו לנו שום ישראלי, אולי בינואר אצילי יגיע לכאן.

במצב הנוכחי וכמה שזה עגום ועצוב אחרי שהפסדנו את עזרא, רוקאביצה, עטר וכנראה גם שוינפלד וליגיונרים כמו קהת, חמד לא יגיעו לכאן..

החיזוק הישראלי היחידי שנשאר זה אחמד עאבד, עדיף מכלום.

במקרה הטוב יהיה הברקה בסגנון ראדי/טיבי.

במקרה הרע לא הפסדנו יותר מדי.

35 זה אכן הכמות שזהבי כבש בליגה בשנה האחרונה, אבל:

א) בלעדיו, התפוקה של אחרים תעלה. אם זהבי לקח המון בעיטות כל משחק, אז עכשיו גם שחקנים אחרים יקבלו מסירות ויגיעו למצבים, יבעטו ויבקיעו. טב"ח ישים יותר, נוסא ישים יותר, אולי אפילו מיכה ינסה גם להבקיע יותר ולא רק למסור. תוסיף גם פנדלים שאחרים יבעטו ולא רק הוא.

ב) כבשת שנה שעברה הכי הרבה בליגה. לא נפלת בגלל מספר הגולים שהבקעת.

הלוגיקה שלך שגויה לדעתי גם בא׳ וגם בב׳

עברנו את זה כבר.

ממש לא.

אומנם אני יכול לדבר רק בשם עצמי (אם כי אני מניח ומאמין שזה כך גם לגבי האחרים).

איך להגיד שלא דרמה אם לא ניקח אליפות, העיקר שהמועדון ישאר יציב ומסודר מגיע ל"רק חורבן יביא תקומה", שאיך שאני מבין את זה לפחות, אומר "להרוס הכל, להעיף את כולם הביתה ולהתחיל מחדש". בעוד שהמשפט שאני אמרתי הוא בדיוק להפך- להשאיר את כולם (מיץ', צוות מקצועי וכו'), העיקר שיהיה רגוע וגם אם זה אומר שלא ניקח תואר השנה - לא נורא.

זה ממש ההפך מאיך שפירשת את זה.

שוב, יכול לדבר רק בשם עצמי אבל אין לי שום סיבה להאמין שמישהו אומר משפט כזה הוא מתכוון ל"להרוס את כל הרקבון הזה ולבנות מחדש!".

יצא לך לדבר איתי בנושאים שונים בפורום, בעיקר בנושא הנוכחי,אבל לא רק.

אתה מחזיק ממני אחד שרוצה להרוס את הקבוצה כדי להתחיל לבנות אותה מחדש?

אני ממש לא רוצה להרוס את הקבוצה. אני רוצה (ומקווה) לחיזוק נקודתי במס' עמדות ( מה לעשות שלא עשינו את הדברים האלו טיפין טיפין בין החלונות השונים ולכן זה בא לנו יחסית ב"בום" עכשיו?) כדי שנראה קבוצה טובה שתתאים למועדון הטוב והמסודר שגולדהאר נתן לנו.

העמודים האחרונים פה הם שפל חדש.

אני כבר לא מתרגש מזה, רק עצוב לי בשבילכם.

הלוואי בשבילכם שתמצאו דרך לראות את הדברים החיוביים שקורים בחיים האישיים ובמכבי, אנשים ספציפיים פה ללא רסן לא משנה מה קורה מנבאים תחזיות שליליות בלבד, ואני מבין שאו שהם מושפעים בקלות או שזה האופי שלהם, אני מקבל את זה אבל לא אמשיך לבזבז את הזמן שלי על לנסות להסביר לאנשים שאם הם ינשמו עד 10/יחכו עד מחזור 10 הם יהיו רגועים.

נשאר רק לקוות שהאנרגיה המסריחה הזאת לא תחלחל באופן משמעותי לבלומפילד (יענו נתניה), הרי מאז שאני זוכר את עצמי אמרו לי שמכבי זה מועדון עם הכי הרבה לחץ מהקהל, שהמועדון עולה ונופל מהלחצים האלו. ככה שאני מקווה שאנשים פה זוכרים מה היה עד לפני כמה שנים ולא יביאו את הבולשיט שהולך פה למגרש.

צ'או.

אני איתך. אנשים פה משתגעים וחופרים כאילו עכשיו אמצע אוגוסט.

אני איתך. אנשים פה משתגעים וחופרים כאילו עכשיו אמצע אוגוסט.

כי מה יהיה שונה באמצע אוגוסט? יש שחקנים ישראלים ששווים משהו שיצוצו פתאום?

היה על המדף את עזרא, מוגרבי, רוקאביצה, אופיר מזרחי, טוואטחה, בוזגלו ובניון.

אצילי וקהת כנראה לא ריאלים לחלון הזה.

יש את שוינפלד שזאת סאגה ארוכה, חמד ועאבד שאני מקווה מאוד שלא יבואו ואת בירנבויים שאפשר להביא על תקן ישראלי.

זהו.

עכשיו גם אם בתרחיש האופטימי יביאו לפה את בירנבויים ואת שוינפלד, יודע מה? אפילו נפרגן לך באצילי.

לדעתך זאת קבוצה שיכולה להתמודד על האליפות?

ולאור ההתנהלות עם הזרים ב4 העונות האחרונות נראה לך שהזרים שיגיעו יהיו שוברי שיוויון?

שהם אלו שיקפיצו אותנו מדרגה?

כי לדעתי אם היו רוצים להביא זרים שיהיו המנוע של הקבוצה אז לא היו מחכים לאצילי/חמד/שוינפלד/עטר.

ההתנהלות בחלון הזה לא שונה מהתנהלות באף חלון אחר החל מינואר סוזה. כולנו יודעים איך זה יגמר בסוף. נצא מהחלון חלשים יותר משנכנסנו.

אז תרשה לי לפקפק בכך שעוד חודש המדיניות תשתנה ב180 מעלות או שיצוצו ישראלים חדשים פתאום.

הדבר היחיד שיכול לקרות זה פלסטר של 7 מיליון יורו בדמות חמד.

עברנו את זה כבר.

הכוונה הייתה שאם כבר פספסנו את הרכבת החלון הזה, ואין אמונה שינחתו פה זרים שוברי שיוויון, אז במקום לזרוק כסף על עאבד וחמד ולסנדל את הפייר פליי עם סכומי העברה וחוזים מנופחים, בוא נרוץ עם מה שיש, נתחזק נקודתית בזול ולטווח קצר (כרטיס ביד, עונה עם אופציה), נראה מי בנוער שווה משהו (פרצים, חוזז, מאוויס, גלזר) ובעונה הבאה כשנשתחרר מכמה חוזים כבדים (בניון, טבח בלם, עדן אם לא ישוחרר העונה, יצחקי, נוסא) יהיה למנהל המקצועי החדש תקציב גבוהה וסגל ריק להרכיב לפי ראות עיניו.

עכשיו גם אם בתרחיש האופטימי יביאו לפה את בירנבויים ואת שוינפלד, יודע מה? אפילו נפרגן לך באצילי.

לדעתך זאת קבוצה שיכולה להתמודד על האליפות?

לדעתי כן.

הלוגיקה שלך שגויה לדעתי גם בא׳ וגם בב׳

לא סיכמנו שאין משוואות לינאריות?

אם זהבי כובש 35 שערים בעונה, וכל מכבי נשארת על סכום דומה, זה אומר שאחרים כובשים פחות. הוא עוזב? הנטל ייפול על יותר שחקנים, לא רק על שחקן אחד שיגיע וגם לא על 3.

אבל עזוב, גם אם אתה לא מסכים איתי, מה עם הפנדלים? מסכים ששחקן אחר שהוא לא זהבי יבעט את הפנדלים העונה?

ממש לא.

אומנם אני יכול לדבר רק בשם עצמי (אם כי אני מניח ומאמין שזה כך גם לגבי האחרים).

איך להגיד שלא דרמה אם לא ניקח אליפות, העיקר שהמועדון ישאר יציב ומסודר מגיע ל"רק חורבן יביא תקומה", שאיך שאני מבין את זה לפחות, אומר "להרוס הכל, להעיף את כולם הביתה ולהתחיל מחדש". בעוד שהמשפט שאני אמרתי הוא בדיוק להפך- להשאיר את כולם (מיץ', צוות מקצועי וכו'), העיקר שיהיה רגוע וגם אם זה אומר שלא ניקח תואר השנה - לא נורא.

זה ממש ההפך מאיך שפירשת את זה.

שוב, יכול לדבר רק בשם עצמי אבל אין לי שום סיבה להאמין שמישהו אומר משפט כזה הוא מתכוון ל"להרוס את כל הרקבון הזה ולבנות מחדש!".

יצא לך לדבר איתי בנושאים שונים בפורום, בעיקר בנושא הנוכחי,אבל לא רק.

אתה מחזיק ממני אחד שרוצה להרוס את הקבוצה כדי להתחיל לבנות אותה מחדש?

אני ממש לא רוצה להרוס את הקבוצה. אני רוצה (ומקווה) לחיזוק נקודתי במס' עמדות ( מה לעשות שלא עשינו את הדברים האלו טיפין טיפין בין החלונות השונים ולכן זה בא לנו יחסית ב"בום" עכשיו?) כדי שנראה קבוצה טובה שתתאים למועדון הטוב והמסודר שגולדהאר נתן לנו.

אלי אחי, אתה בסדר אתה.

אבל אם אנשים אחרים כותבים שצריך לשחרר יותר מחצי סגל ולהביא שחקנים במקומם + את ג'ורדי, אז מה זה אם לא לבנות מחדש?

אני לא מחזיק מחמד, אני מפחד לקבל את אחמד החשאב.

יכולת להגיד מראש שאתה לא מחזיק ממנו ואז הדיון היה אחר, התכוונת בלי קשר לכסף מבחינת הרצון ולא מבחינת היכולת.

זר יבוא לפה בכל מקרה, אז מה איכפת לך לקבל גם את חמד? לא מבין מה הבעיה.

א. לא אוהב שחקנים שלא רוצים להיות פה ואז נכנעים לכסף (עטר בחיפה, ורמוט אצלנו)

ב. במידה ואתה מביא שחקן במחיר כזה אתה חושב שהוא יראה ספסל אם הוא לא יהיה טוב? (ואז תיאוריית הדק שלך תקבל עוד בעיה) זה יהיה יותר גרוע מבבט, אין מה להביא אותו להיות הכוכב הבא כי הוא לא יהיה.

א. לא אוהב שחקנים שלא רוצים להיות פה ואז נכנעים לכסף (עטר בחיפה, ורמוט אצלנו)

ב. במידה ואתה מביא שחקן במחיר כזה אתה חושב שהוא יראה ספסל אם הוא לא יהיה טוב? (ואז תיאוריית הדק שלך תקבל עוד בעיה) זה יהיה יותר גרוע מבבט, אין מה להביא אותו להיות הכוכב הבא כי הוא לא יהיה.

א. זה ככה בכל העולם וברוב הקבוצות. הכסף מניע את הכדוגל.

ב ההשוואב לבן בסט לא במקום. חמד טוב מבן בסט בכמה רמות גם מבן בסט כהגיע לכאן חמד טוב ב 2 רמות.

יחד עם זאת, אני מסכים שהסכומים מוגזמים ויכלו לעשות איתם משהו טוב יותר. אני לא באמת מכיר אצ הקושי להביא לכאן זרים תותחים באמת, כאלה עם רקורד ולא הימורים. אוגו של ב"ש למשל היה הימור, שחקן אלמוני שהגיע בזול. הובאן היה שחקן טוב אבל לא איזה וואו, אם היו מביאים שחקן עם רקורד כזה למכבי, לא היית נופל מהכיסא. נוואקמה הגיע לארץ בשקל תשעים. דווקא הזרים שהגיעו עם רקורד טוב, רובם נחשלו, כך את אוברניאק לדוגמא. זה שחקן שאתה מסתכל על הרקורד שלו וחושב שהוא לא קשור לכאן.

לצורך הדוגמא, החלוץ ההוא מהליגה האוסטרלית, אני לא חושב שריאלי לשכנע אותו להגיע לכאן. אתה צריך לחפש כאלו אולי מליגות בדרום אמריקה או ממזרח אירופה ורוב מי שתביא משם יהיה בו אלמנט של הימור גדול הרבה יותר משחקן כמו חמד. חמד הוא מניה בטוחה (כמובן שגם מניות בטוחות נופלות לפעמים אבל זה לא קורה הרבה).

נו איפה לאסה שונה

תקוע במכס מסכן ..תפסו גם אותו הנבלות.

סתם שתדעו שהיום יש משחק אז לא יהיה רכש.

זה פוגע בביטחון של השחקנים.. :doh:

א. זה ככה בכל העולם וברוב הקבוצות. הכסף מניע את הכדוגל.

ב ההשוואב לבן בסט לא במקום. חמד טוב מבן בסט בכמה רמות גם מבן בסט כהגיע לכאן חמד טוב ב 2 רמות.

יחד עם זאת, אני מסכים שהסכומים מוגזמים ויכלו לעשות איתם משהו טוב יותר. אני לא באמת מכיר אצ הקושי להביא לכאן זרים תותחים באמת, כאלה עם רקורד ולא הימורים. אוגו של ב"ש למשל היה הימור, שחקן אלמוני שהגיע בזול. הובאן היה שחקן טוב אבל לא איזה וואו, אם היו מביאים שחקן עם רקורד כזה למכבי, לא היית נופל מהכיסא. נוואקמה הגיע לארץ בשקל תשעים. דווקא הזרים שהגיעו עם רקורד טוב, רובם נחשלו, כך את אוברניאק לדוגמא. זה שחקן שאתה מסתכל על הרקורד שלו וחושב שהוא לא קשור לכאן.

לצורך הדוגמא, החלוץ ההוא מהליגה האוסטרלית, אני לא חושב שריאלי לשכנע אותו להגיע לכאן. אתה צריך לחפש כאלו אולי מליגות בדרום אמריקה או ממזרח אירופה ורוב מי שתביא משם יהיה בו אלמנט של הימור גדול הרבה יותר משחקן כמו חמד. חמד הוא מניה בטוחה (כמובן שגם מניות בטוחות נופלות לפעמים אבל זה לא קורה הרבה).

במשכורת של סה הוא מגיע וגם אם זה מצריך עוד 200 אלף עדיף שחקן טוב ובכושר בלי היסטוריית פציעות מאשר חתול בשק.

אם לא היה אופציה להביא חלוץ ישראלי טיפה יותר רעב הייתי אומר דיינו אבל יש את שוינפלד בסכומים פחות מנקרי עיניים לשאר הסגל.

טוטו תמוז מצטרף לזהבי (סוג של) וחותם בקבוצה שנמצאת במקום האחרון בליגה השנייה בסין.