Jump to content

נושא מלפפונים לעונת 2016/2017 ע"ש עומר אצילי

Armagedon

Recommended Posts

עם כל הרצון להיפטר מבן בסט, לא מבין למה לשחרר אותו ועוד לפצות אותו בחצי חוזה עונתי שלו.

אם הוא באמת יעבור לחיפה אז לא עדיף לכלול אותו כחלק מטרייד ואולי להפיק מזה משהו?

במסגרת טרייד לבן בסט מגולם שווי שלילי

רוצה לומר, נניח עטר על אזולאי זה עסקה אחת. אז עטר על אזולאי בן בסט ו250 אלף יורו זו עסקה שניה.

הגיעו למסקנה שאין בעצם שום הבדל.

עם כל הרצון להיפטר מבן בסט, לא מבין למה לשחרר אותו ועוד לפצות אותו בחצי חוזה עונתי שלו.

אם הוא באמת יעבור לחיפה אז לא עדיף לכלול אותו כחלק מטרייד ואולי להפיק מזה משהו?

הבעיה לטעמי היא כזו :

יש לו חוזה לעוד שנתיים (העונה הזו והבאה) בשכר של בערך 600 אלף דולר לעונה. 1.2 מליון דולר.

הוא הגיע למצב שאף קבוצה בארץ לא תיתן לו יותר מ300, בחיים, לעולם, וגם זה בהגזמה.

אם הוא עובר כחלק מטרייד, מוותר על החוזה אצלנו, קבוצה מחתימה אותו על חוזה של 300, כל ה1.2 שלו הולכים לפח.

אבל אם הוא משוחרר, הוא מקבל 300 אלף דולר, והולך לחתום בקבוצה אחרת בחוזה של 300, ואז את העונה הזו הוא מבחינתו סוגר על פלוס מינוס 600.

אז למה שהוא יסכים להיכלל בטרייד ששווה לו 300 אלף דולר פחות? הוא לא יסכים, בטח לא אחרי שמכבי די סגרו איתו על פיצוי והתרת חוזה.

מבחינת מכבי, הפחד לשלם 1.2 מליון דולר על אוויר שעושה פרצופים ואווירת נכאים הביא לזה שמעדיפים לשלם 300 ולגמור את השידוך הכושל הזה.

הבעיה לטעמי היא כזו :

יש לו חוזה לעוד שנתיים (העונה הזו והבאה) בשכר של בערך 600 אלף דולר לעונה. 1.2 מליון דולר.

הוא הגיע למצב שאף קבוצה בארץ לא תיתן לו יותר מ300, בחיים, לעולם, וגם זה בהגזמה.

אם הוא עובר כחלק מטרייד, מוותר על החוזה אצלנו, קבוצה מחתימה אותו על חוזה של 300, כל ה1.2 שלו הולכים לפח.

אבל אם הוא משוחרר, הוא מקבל 300 אלף דולר, והולך לחתום בקבוצה אחרת בחוזה של 300, ואז את העונה הזו הוא מבחינתו סוגר על פלוס מינוס 600.

אז למה שהוא יסכים להיכלל בטרייד ששווה לו 300 אלף דולר פחות? הוא לא יסכים, בטח לא אחרי שמכבי די סגרו איתו על פיצוי והתרת חוזה.

מבחינת מכבי, הפחד לשלם 1.2 מליון דולר על אוויר שעושה פרצופים ואווירת נכאים הביא לזה שמעדיפים לשלם 300 ולגמור את השידוך הכושל הזה.

למה נראה לך שאם הוא יעבור בטרייד הוא יוותר על כל השכר שלו?

טרייד רלוונטי לקבוצות. מבחינת השחקן הוא יכול לחייב את הקבוצה הקודמת להשלים לו את מלוא השכר.

לפימצה שאני מבין (מאוסף הדיווחים בתקשורת, לא ממידע מהשטח), הבעיה עם אצילי היא... הרצון שלו עצמו. לא נראה שהוא מתלהב להגיע למכבי, נראה שהוא מכוון לאירופה.

אני מאמין שאם הוא היה קורץ לטביב שמכבי אופציה, טביב היה הולך לסגור עם מכבי כי אחרת מה? הוא ישאר בעונה הבאה בלי כלום. בינואר כבר אפשר לנהל מן"מ עם אצילי, בסוף מאי הוא שחקן חופשי לגמרי. אתם רואים קבוצה אירופית שתשים עליו 2 מליון יורו? אני לא. אולי בסין :).

חושב שאצילי ישמח לבוא לפה. אין תסריט שבו טביב ממשיך איתו ככה עד ינואר (משחק ולא מאריך), סין לא אופציה מבחינתו אם יש לו שאיפות מעבר לכסף קל.

חוציזה אסור לאצילי להראות פרומיל של תקשורת עם קבוצות בארץ, זה יפגע בו בבוררות ובעצם יעביר את הכדור לטביב. לדעתי יש שתי אופציות:

1. טביב מקבל את התנאי שהאחים קצב דרשו לפני הפיצוץ - הארכת תמורת סעיף יציאה

2. מכירה לפני קביעת תג מחיר על ידי הבורר לקבוצה בארץ או בחו"ל בתוספת אחוזים עתידיים.

אצילי במכבי יקבל חוזה יפה לפחות כמו טוואטחה (450 אלף יורו נטו) + סעיף יציאה, גם האחים קצב שבקשרים טובים עם גו'רדי ירצו בכך כי להם תהיה פה פוטנציאלית עסקה כפולה תוך שנתיים.

כרגע המצב הוא שחיפה מציעים על אזולאי 400-500 אלף. על עטר מכבי 700-800 אלף. כך שיש בינהם פער של כ 300 אלף.

אם באמת חיפה מעוניינת בבן בסט, זכות ראשונים עליו (בלי קשר לסיכום מול מכבי על פיצוי תמורת התרת החוזה) - יכולה לחסוך

את ה 300 הפרש. בקטעים האלו, אני סומך על מיץ'. אין מצב שהוא יוצא פראייר אם הוא יכול להתעקש. במקרים בהם אין לו קלף

(ורמוט) אז אין ברירה.

למה נראה לך שאם הוא יעבור בטרייד הוא יוותר על כל השכר שלו?

טרייד רלוונטי לקבוצות. מבחינת השחקן הוא יכול לחייב את הקבוצה הקודמת להשלים לו את מלוא השכר.

התשובה נמצאת בתגובה שלך. איזה קבוצה תשלם לו 600 אלף? אף קבוצה.

ואם קבוצה תסכים לשלם העונה 300, ואתה תשלים ל600.

מה עם העונה הבאה? עוד פעם 300 ? זה כבר 600 אלף על שנתיים של שחקן שלא משחק אצלך.

עדיף לשלם לו 300 ושיעוף פה, מה שגם הסכומים בתקשורת נמוכים מזה.

אני אוהב את אזולאי וחושב שיש לו מה לתרום. אני אפילו אגדיל ואומר שלדעתי בטופ שלו הוא יכול להתקרב לעונה של ראדי תחת אוסקר או לפחות השחקן בסגל שבתכונותיו הכי מתקרב לראדי- הוא בדיוק הקשר המאוד דינמי עם מסירה טובה ואיום מרחוק על שער היריבה.

עם זאת, במידה ומכבי החליטו לותר עליו (כי באמת יש אינפלציה בעמדה שלו) חצי מליון יורו זה ממש אחלה.

אני גם חושב שחשוב שמכבי יפרידו בין העסקה עם עטר לעסקה עם אזולאי.

אם קהת או אצילי מגיעים אני לגמרי יכולים להביא זר לעמדה שלו, וזה לפני שדיברנו על האופציה שסה עוזב

אם משלימים לבן בסט שכר והוא הולך למועדון כמו חיפה זה ממש כאילו הוא משתין מהמקפצה. אני לא לא אומר שלא ילך לחיפה אפילו רצוי אבל חיפה זאת לא מכבי פ"ת שאין לה את הכסף בשביל לשלם לו את השכר

חושב שאצילי ישמח לבוא לפה. אין תסריט שבו טביב ממשיך איתו ככה עד ינואר (משחק ולא מאריך), סין לא אופציה מבחינתו אם יש לו שאיפות מעבר לכסף קל.

חוציזה אסור לאצילי להראות פרומיל של תקשורת עם קבוצות בארץ, זה יפגע בו בבוררות ובעצם יעביר את הכדור לטביב. לדעתי יש שתי אופציות:

1. טביב מקבל את התנאי שהאחים קצב דרשו לפני הפיצוץ - הארכת תמורת סעיף יציאה

2. מכירה לפני קביעת תג מחיר על ידי הבורר לקבוצה בארץ או בחו"ל בתוספת אחוזים עתידיים.

אצילי במכבי יקבל חוזה יפה לפחות כמו טוואטחה (450 אלף יורו נטו) + סעיף יציאה, גם האחים קצב שבקשרים טובים עם גו'רדי ירצו בכך כי להם תהיה פה פוטנציאלית עסקה כפולה תוך שנתיים.

סין היה בצחוק (אבל לך תדע..). צריך לזכור, אנחנו אמנם אוהדי מכבי אבל בעיניים אובייקטיביות,לשחקן יש שאיפה לצאת לחו"ל וךשחק באירופה. זה החלום שלו, איך שלא תהפוך את זה.

עכשיו, יש לו עוד עונה בחוזה, לקשור את עצמו לחוזה במכבי ל 4 שנים? לא יודע אם זה המהלך הכי חכם.. הוא כרגע משחק פוקא עם טביב, טביב נמצא במלכוד. הרי טביב טוען שהוא השחקן הכי טוב שיש וחשוב לקבוצה שלו, אם נניח הבוררות תסתיים ב: יש חוזה, שכל הצדדים יכבדו אותו, לא מתערבים בחוזה. טביב יהיה חייב לתת לו לשחק. מה הוא יעשה? יושיב אותו ביציע? אז אצילי חוזר לבורר ומבקש שחרור. הפרת חוזה מצד טביב שסתראת עצמו. אם טביב נותן לו לשחק, מבחינתו הכל בסדר ובזוף העונה הוא עם הכרטיס ביד, אני מאמין שלשם הוא מכוון.

אופציה נוספת היא חתימה על חוזה חדש עם טביב ובו סעיף יציאה שפוי (נניח מליון יורו) לאירופה. למרות שקצב רוצה, אני לא מאמין שזו האופציה המועדפת.

מעבר למכבי? בפחות מ 2 מליון אתה לא תראה אותו וגם אז אני מניח שטביב ידאג ךהשאיר אצלו איזה 20% למכירה עתידית.

אז כמה יהיה סעיף השחרור שלו במכבי? בטח שלא משהו ריאלי .. אני במקומו לא עובר למכבי. ממתין לסוף העונה עם החוזה הקיים, הוא לא חייב לאף אחד כלום.

בלי קשר, אני לא חושב שהוא שווה היום 2 מליון שזה המינימום שטביב ידרוש מאיתנו. גם 1.5 הוא לא שווה ובכלל כאן בפורום עשו לו האדרה שלפעמים נדמה שמדובר בחצי זהבי.

סין היה בצחוק (אבל לך תדע..). צריך לזכור, אנחנו אמנם אוהדי מכבי אבל בעיניים אובייקטיביות,לשחקן יש שאיפה לצאת לחו"ל וךשחק באירופה. זה החלום שלו, איך שלא תהפוך את זה.

עכשיו, יש לו עוד עונה בחוזה, לקשור את עצמו לחוזה במכבי ל 4 שנים? לא יודע אם זה המהלך הכי חכם.. הוא כרגע משחק פוקא עם טביב, טביב נמצא במלכוד. הרי טביב טוען שהוא השחקן הכי טוב שיש וחשוב לקבוצה שלו, אם נניח הבוררות תסתיים ב: יש חוזה, שכל הצדדים יכבדו אותו, לא מתערבים בחוזה. טביב יהיה חייב לתת לו לשחק. מה הוא יעשה? יושיב אותו ביציע? אז אצילי חוזר לבורר ומבקש שחרור. הפרת חוזה מצד טביב שסתראת עצמו. אם טביב נותן לו לשחק, מבחינתו הכל בסדר ובזוף העונה הוא עם הכרטיס ביד, אני מאמין שלשם הוא מכוון.

אופציה נוספת היא חתימה על חוזה חדש עם טביב ובו סעיף יציאה שפוי (נניח מליון יורו) לאירופה. למרות שקצב רוצה, אני לא מאמין שזו האופציה המועדפת.

מעבר למכבי? בפחות מ 2 מליון אתה לא תראה אותו וגם אז אני מניח שטביב ידאג ךהשאיר אצלו איזה 20% למכירה עתידית.

אז כמה יהיה סעיף השחרור שלו במכבי? בטח שלא משהו ריאלי .. אני במקומו לא עובר למכבי. ממתין לסוף העונה עם החוזה הקיים, הוא לא חייב לאף אחד כלום.

בלי קשר, אני לא חושב שהוא שווה היום 2 מליון שזה המינימום שטביב ידרוש מאיתנו. גם 1.5 הוא לא שווה ובכלל כאן בפורום עשו לו האדרה שלפעמים נדמה שמדובר בחצי זהבי.

עסקה לפני בורר לא תגיע ל2 מיליון, במצב כזה מניח שמכבי והסוכנים שלו יעדיפו פסיקת בורר שלהערכתי תהיה חצי פלוס מינוס (מסתמך על החוזה שהוצע לו להארכה)

אם ננסה להיות ריאליים ב- 1.5 מיליון מכבי תסכים לקחת אותו, גם עם אחוזים עתידיים וזה, וגם טביב יסכים למכור, אין לו מה להמתין עונה בחוץ הוא בן 23 לא בן 17 תראה את גולסה זה עבד לו יופי.

אז 1.5? לדעתי הוא שווה את הכסף כי אני לא מנתק את העסקה משאר העסקאות שהיו פה בשנתיים האחרונות, ואם יש מה שמוכן לשלם אז כנראה זה מה שאתה שווה.

נמאס ממהישראלים הגרועים האלה שבסוף עולים הכי יקר. אצילי, עטר, עאבד - לא שווים אפילו חצי ממה שאנחנו כנראה נשלם עליהם.

התשובה נמצאת בתגובה שלך. איזה קבוצה תשלם לו 600 אלף? אף קבוצה.

ואם קבוצה תסכים לשלם העונה 300, ואתה תשלים ל600.

מה עם העונה הבאה? עוד פעם 300 ? זה כבר 600 אלף על שנתיים של שחקן שלא משחק אצלך.

עדיף לשלם לו 300 ושיעוף פה, מה שגם הסכומים בתקשורת נמוכים מזה.

אני כמובן מסכים איתך (כנראה עניתי למישהו אחר שלא הבין מדוע משחררים חינם ולא בטרייד ובטעות ציטטתי אותך)

נמאס ממהישראלים הגרועים האלה שבסוף עולים הכי יקר. אצילי, עטר, עאבד - לא שווים אפילו חצי ממה שאנחנו כנראה נשלם עליהם.

על עטר שילמת בזמנו 1.2 מיליון דולר ונהנת ממנו יופי, אצילי בגילו של עטר דאז.

עסקה לפני בורר לא תגיע ל2 מיליון, במצב כזה מניח שמכבי והסוכנים שלו יעדיפו פסיקת בורר שלהערכתי תהיה חצי פלוס מינוס (מסתמך על החוזה שהוצע לו להארכה)

אם ננסה להיות ריאליים ב- 1.5 מיליון מכבי תסכים לקחת אותו, גם עם אחוזים עתידיים וזה, וגם טביב יסכים למכור, אין לו מה להמתין עונה בחוץ הוא בן 23 לא בן 17 תראה את גולסה זה עבד לו יופי.

אז 1.5? לדעתי הוא שווה את הכסף כי אני לא מנתק את העסקה משאר העסקאות שהיו פה בשנתיים האחרונות, ואם יש מה שמוכן לשלם אז כנראה זה מה שאתה שווה.

דווקא גולסה זן דוגמא די טובה, המתין עונה קיבל את הכרטיס וחתם בפאוק (אחלה קבוצה, לא איזה קבוצת שקר מתחתית הליגה הבלגית). אני בכלל לא מאמין שהבורר יפסוק על סכום, הוא לא יתערב בחוזה. למה שיתערב? יש חוזה, שכל הצדדים יכבדו אותו. לא רואה אופציה אחרת. היחיד שיחוף לעסקה עם מכבי זה טביב כי אחרת הוא יפסיד כסף, אלא אם אצילי יסכים לחתום על חוזה חדש עם סעיף יציאה של נניח מליון יורו.

בשורה התחתונה, לא רואה את אצילי מגיע לכאן ויודע מה?

טוב שכך. בסכום שתרכוש אותו אתה יכול להביא זר ב 2 רמות מעליו.

על עטר שילמת בזמנו 1.2 מיליון דולר ונהנת ממנו יופי, אצילי בגילו של עטר דאז.

אצילי לא קרוב למה שהיה עטר אז.. עטר כיום ממש לא שווה סכומים גבוהים.

השוק כיום מזעזע.

אנחנו לא נשתפר באמצעות ההישראלים האלה - ההפך , מקצועית נחזור אחורה.

השוק כיום מזעזע.

סבבה אז מה אתה רוצה לעשות? כי עוזבים שחקנים וצריך להביא ישראלים

אם כבר מעזיבים שחקנים שיוסיפו לרשימה את אורלנדו ואז להסתמך על הישראלים זאת לא תהיה הבעיה שלנו, אתה מביא פה שלושה זרים ומוסיף להם שני ישראלים.

למשל את גולסה ואצילי/ שוינפלד אני בכיף מביא עם עוד שלושה זרים.(קשר התקפי קיצון ימין ומגן שמאלי).

זה שזה לא יקרה אף פעם זה כבר משהו אחר

דווקא גולסה זן דוגמא די טובה, המתין עונה קיבל את הכרטיס וחתם בפאוק (אחלה קבוצה, לא איזה קבוצת שקר מתחתית הליגה הבלגית). אני בכלל לא מאמין שהבורר יפסוק על סכום, הוא לא יתערב בחוזה. למה שיתערב? יש חוזה, שכל הצדדים יכבדו אותו. לא רואה אופציה אחרת. היחיד שיחוף לעסקה עם מכבי זה טביב כי אחרת הוא יפסיד כסף, אלא אם אצילי יסכים לחתום על חוזה חדש עם סעיף יציאה של נניח מליון יורו.

בשורה התחתונה, לא רואה את אצילי מגיע לכאן ויודע מה?

טוב שכך. בסכום שתרכוש אותו אתה יכול להביא זר ב 2 רמות מעליו.

התכוונתי שלשחקן בגיל כזה לשבת שנה בבית זה ברקס רציני להתפתחות המקצועית.

בעיני אצילי שחקן טוב שיכול להתפתח לשחקן מצוין, זה הימור יקר אבל בהינתן באחוזי הפגיעה של גו׳רדי בזרים ואצילי הוא פרנצייז פלייר קל כך שעדיין אני מעדיף את הסיכון הזה.

השוק כיום מזעזע.

זו דעתך, אני חושב שאצילי יכול להגיע רחוק יותר מעטר כפונטציאל.

מו"מ בין מכבי חיפה לת"א להעברת עטר

יעקב שחר משוחח עם ג'ורדי קרויף בנוגע למכירת החלוץ לצהובים. שלומי אזולאי עשוי לעשות את הדרך ההפוכה, בחיפה אישרו את השיחות והבהירו שמדובר בשתי עסקאות נפרדות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4823465,00.html