Jump to content

נושא מלפפונים לעונת 2016/2017 ע"ש עומר אצילי

Armagedon

Recommended Posts

זה היה הפוך

אכן, זכרתי שזה היה מפ"ת לפ"ת, משום מה חשבתי שזה היה הפועל למכבי.

למיטב ידיעתי, זה חוקי רק באישור הקבוצה שלה שייך השחקן. מכבי לא אישרו את זה.

זכור לי ידיעה על זה שבמכבי כועסים עליהם... מכבי עשו עם זה משהו?

סיכום היום בגזרת הרכש (מכל האתרים):

עטר לא יבוא, טוואטחה לא יבוא, קהת וגולסה על הכוונת של חיפה, שרוצה גם את עאבד, שוינפלד לאירופה, חיפה במו"מ מתקדם עם בירנבאום.

אני תוהה את מי זה משאיר לנו בסופו של יום, ערן לוי?

איגואנות לא מתות, הן רק מתחלפות

אכן, זכרתי שזה היה מפ"ת לפ"ת, משום מה חשבתי שזה היה הפועל למכבי.

זכור לי ידיעה על זה שבמכבי כועסים עליהם... מכבי עשו עם זה משהו?

עד כמה שאני זוכר רק איימו שלא ישאילו יותר שחקנים למכבי פ"ת (לא היה למכבי ממש קייס לגבי הז, כי הם חתמו על השאלת-המשנה).

בינתיים מתן חוזז כנראה יושאל לשם בעונה הבאה.

אז במי הם אמורים להיות תלויים בנו?

לא לרדוף אחרי שחקן קיץ שלם. מה הבעיה לתת דד ליין לשחקן שיגיד בוודאות עד תאריך מסוים אם הוא מגיע או לא ואם לא ללכת לאופציה הבאה? כל קיץ מחדש אותו סיפור והקיץ הזה הוא הכי קריטי מכולם

כי אז אתה מקבל "לא", ונשאר עם שחקנים ברמה בינונית, ומשאיר אותם לב"ש\חיפה שבועיים מאוחר יותר כשהם מגלים שאין להם הצעות מריאל מדריד..

תפסיקו לחשוב שמכבי זה פסגת השאיפות של כל כדורגלני העולם.

נמאס כבר המרדף הזה. לשחרר מטוואטחה, מאצילי וכנראה גם מעטר. זה יהיה סאגה ארוכה ומתישה.

לשחרר את אייגבור, להחתים 3 זרים: קישור קדמי, כנף ימין ונגן שמאלי וגולסה. זהו, לסגור.

נמאס כבר המרדף הזה. לשחרר מטוואטחה, מאצילי וכנראה גם מעטר. זה יהיה סאגה ארוכה ומתישה.

לשחרר את אייגבור, להחתים 3 זרים: קישור קדמי, כנף ימין ונגן שמאלי וגולסה. זהו, לסגור.

אתה צריך לשחרר עוד זר ולקוות ל6 זרים

זה מה שרשמתי אחי, לשחרר את אייגבור ולהחתים 3. לא יהיה כזה מסובך למצוא לנוסא קבוצה.

יודע מה? אם מתקשים עם נוסא ואין ברירה, אז מוותר על מגן שמאלי. זה מקרה קיצוני אבל אם

זה המחיר כדי להשתחרר מכל זבי החוטם שמושכים אותנו באף כל הקיץ - קדימה, להחתים

2 זרים: קשר התקפי+כנף ימין.

לגבי ה 6 זרים, לא רואה אף אחד מפיל את זה עכשיו אחרי שאיגוד השחקנים והקבוצות הסכימו.

גם חיפה ש"התנגדה" כבר בונה על זה, ואם שחר בונה על זה, זה יקרה.

מוריו, עטר לא יעשה רייכרט כי הוא מקצוען (לא אוהב להשקיע אולי אבל מקצוען), אני מת על עטר

תאמין לי אבל אי אפשר לחכות עד סוף החלון כדי לראות מה נסגר איתו, צריכים שחקן על לאגף ימין וכמה שיותר מהר.

מקווה שסאגת עטר תלמד את ג'ורדי לא לעשות ג'סטות ליענקל'ה (ורמוט בחינם) או לכ"א אחר בליגה ולחשוב שזה יחזור אליו באיזושהי צורה חוץ מעם יריקה בפנים. אין לעטר מה לחפש בכרמל עם פלט, מוגרבי ורוקאביצה בחוד ואיזה רוני לוי אחד על הקווים, ועדיין שחר מנצל את הסיטואציה כדי לחלוב ממכבי כמה שיותר (לא קונה את זה שהוא באמת רוצה את עטר בסגל).

נראה לי שיותר ממה שהם באמת רוצים את עטר, הם לא רוצים בלאגן עם הקהל באמצע תקופת מכירת המנויים.

בכל מקרה עטר עכשיו עובר שיקום חודש וחצי, יחמיץ את כל אימוני טרום העונה ויוכל להיכנס לכושר משחק נורמלי עוד חודשיים שלוש וגם אז יהיה מאוד פגיע לפציעות,

.. הייתי מחכה עד ינואר. מאמין שאז גם התנאים יבשילו.

זה מה שרשמתי אחי, לשחרר את אייגבור ולהחתים 3. לא יהיה כזה מסובך למצוא לנוסא קבוצה.

יודע מה? אם מתקשים עם נוסא ואין ברירה, אז מוותר על מגן שמאלי. זה מקרה קיצוני אבל אם

זה המחיר כדי להשתחרר מכל זבי החוטם שמושכים אותנו באף כל הקיץ - קדימה, להחתים

2 זרים: קשר התקפי+כנף ימין.

לגבי ה 6 זרים, לא רואה אף אחד מפיל את זה עכשיו אחרי שאיגוד השחקנים והקבוצות הסכימו.

גם חיפה ש"התנגדה" כבר בונה על זה, ואם שחר בונה על זה, זה יקרה.

מוריו, עטר לא יעשה רייכרט כי הוא מקצוען (לא אוהב להשקיע אולי אבל מקצוען), אני מת על עטר

תאמין לי אבל אי אפשר לחכות עד סוף החלון כדי לראות מה נסגר איתו, צריכים שחקן על לאגף ימין וכמה שיותר מהר.

יש לך כרגע חמישה זרים-ראיקו, קרלוס, מדו, נוסא, סה. איך תשחרר אחד ותביא שלושה?

יש לך כרגע חמישה זרים-ראיקו, קרלוס, מדו, נוסא, סה. איך תשחרר אחד ותביא שלושה?

צודק. תשחרר את נוסא ותביא 2. קשר קדמי+כנף ימין.

בעמדת המגן נסתדר עם עמב"ה+ריקן רק לא הסאגות

המעיקות האלו עד לרגע האחרון של החלון ובסוף אתה נשאר

בלי כלום.

צודק. תשחרר את נוסא ותביא 2. קשר קדמי+כנף ימין.

בעמדת המגן נסתדר עם עמב"ה+ריקן רק לא הסאגות

המעיקות האלו עד לרגע האחרון של החלון ובסוף אתה נשאר

בלי כלום.

אם עסקת טוואטחה אכן נפלה, אז אולי שווה לשמור מקום של זר למגן שמאלי.

אני מעריך שגולדהאר כבר מתכנן על הקמת מערכת סקאוטינג מקצועית.

איזו מערכת סקוטיינג רצינית אתה יכול להרים בשביל שישה זרים?

אם עסקת טוואטחה אכן נפלה, אז אולי שווה לשמור מקום של זר למגן שמאלי.

לא יודע אם היא נפלה. לדעתי היא מלכתחילה בהולד ותישאר בהולד עד לרגע האחרון. אני לא מאמין ששחר ימצא לו קבוצה שתשלם 1.5 מ'. לא רואה את זה קורה אבל יש הפתעות בחיים.

אני חושב שבתיעדוף זרים זה צריך להיות: 1. קשר קדמי עם חוש לשערים. 2. שחקן לכנף ימין. סקורר. 3. מגן שמאלי.

הסיבה היא שלדעתי בליגה כשאתה נתקל בבונקרים (רוב מוחץ של המשחקים שלנו), מעדיף שחקנים שישעו גול מהמעט הזדמניות ושחקנים שידעו ליצור הזדמנויות. כשיש לך שחקן כנף כמו דסה, שבהתקפות הופך ממש לסוג של קשר על הקו, המגן השמאלי פחות קריטי. בן הרוש יכול לשחק בלם 3 בהתקפות שלנו, ריקן מגן שמאלי לא רע. שלא תבין לא נכון, צריך שם חיזןק אבל מבחינת תיעדוף, לדעתי הוא אחרי 2 שחקני התקפה, בפרט כשאין כבר את המוזהב.

ריקן מגן שמאלי רע מאוד.

להמשיך לשבץ אותו בעמדה הזו זה לעשות לו עוול.

בהיעדר טוואטחה, נראה שאין ברירה אלא להביא זר במשבצת הזו. אמבולה?

ריקן מגן שמאלי רע מאוד.

להמשיך לשבץ אותו בעמדה הזו זה לעשות לו עוול.

בהיעדר טוואטחה, נראה שאין ברירה אלא להביא זר במשבצת הזו. אמבולה?

ומקדימה תמשיך עם מה שיש? מי יתן גולים??

חייבים קודם קשר קדמי ושחקן לכנף ימין. בן הרוש מגן שמאלי סביר שמתעלה לפעמים ונותן משחקים מצויינים. ריקן נתן גם הוא משחקים לא רעים בעמדה הזו. חוץ מזה, שזו עמדה הרבה פחות קריטית למכבי בליגה מקשר קדמי וכנף ימין. בלי חיזוק להתקפה, נהיה בבעיה. וזה כשעוד לא התחלתי לדבר על האופציות בהתקפה מהספסל. כיום, חוץ מיצחקי אין אף אופציה סבירה להעלות מהספסל וכגם יצחקי זה רק כשממש הוא במוד.

1. קרלוס נשאר במכבי, אפשר להתמרמר על זה, ואפשר פשוט להפסיק עם הפנטזיות האלה שיגיעו מלאנתלפים זרים חדשים. מה הסימן הכי ברור לזה שקרלוס נשאר, מלבד הקשר הטוב עם ג'ורדי? ההודעה על צירוף פיליפנקו בתנאי שיקבל אזרחות - אני לא חושב שזה כי הוא ברירת מחדל, אלא כי פשוט לא רוצים 2 בלמים זרים בסגל כשיש כבר את טיבי ואת האחרים.

2. איך שפונגין נכנס לעניין של דילול בסגל? זה לא שהוא יושב על משכורת עתק (לעומת האחרים), וכשהוא כשיר הוא מהמגנים הטובים בארץ. סיום העונה אצל פאקו היה פנטסטי, כמו גם מוקדמות ליגת האלופות השנה. אולי מישהו שכח, אבל הוא זה שבישל לזהבי בפלזן, והיה לו חלק בהישג נגד באזל.

יכול להיות שאם פיליפנקו יוחתם, קרלוס ישוחרר, כי כישראלי הוא מועדף אבל כזר לא.

ומקדימה תמשיך עם מה שיש? מי יתן גולים??

חייבים קודם קשר קדמי ושחקן לכנף ימין. בן הרוש מגן שמאלי סביר שמתעלה לפעמים ונותן משחקים מצויינים. ריקן נתן גם הוא משחקים לא רעים בעמדה הזו. חוץ מזה, שזו עמדה הרבה פחות קריטית למכבי בליגה מקשר קדמי וכנף ימין. בלי חיזוק להתקפה, נהיה בבעיה. וזה כשעוד לא התחלתי לדבר על האופציות בהתקפה מהספסל. כיום, חוץ מיצחקי אין אף אופציה סבירה להעלות מהספסל וכגם יצחקי זה רק כשממש הוא במוד.

אתה משכנע את המשוכנעים.

אני מסכים לגבי כל שאר העמדות, אבל אי אפשר להזניח את עמדת המגן השמאלי.

בגלל זה אני חושב שצריך לשחרר יותר מזר אחד.

אתה משכנע את המשוכנעים.

אני מסכים לגבי כל שאר העמדות, אבל אי אפשר להזניח את עמדת המגן השמאלי.

בגלל זה אני חושב שצריך לשחרר יותר מזר אחד.

זה ברור אבל אני דיברתי במבט ריאלי (יש שיגידו על גבול האופטימי) שישוחרר רק זר אחד (כנראה נוסא). אז מה תעשה מבחינת תיעדוף? לדעתי: קשר קדמי ושחקן כנף ימין.

אולי אפשר לחשוב על אופציה כזו שגולסה ישחק יחד עם אלברמן ומדו יעבור להיות הקשר ההתקפי ואז אתה מביא זר לכנף ימין וזר כמגן שמאלי ומשחרר רק את נוסא לא הכי אידיאלי לדעתי אבל זו אופציה.

איזו מערכת סקוטיינג רצינית אתה יכול להרים בשביל שישה זרים?

מעבר לזה שסקוטינג זה לא רק איתור שחקנים זרים, אלא גם מקומיים, ומעבר לזה שיש גם את מחלקת הנוער, יש גם את ההיבט של סקאוטינג קבוצתי - על הקבוצה שלנו, ועל קבוצות יריבות. בנוסף, יש גם שחקנים מושאלים, ובקיצור, לא חסר.

עם זאת, בשביל מערכת סקאוטינג בריאה, ואם נסתכל על המודל של מנצ'סטר סיטי כדוגמא, יש להם כעשרה סקאוטים במשרה מלאה בבריטניה, ועוד עשרות במשרה חלקית-מלאה בחו"ל.

אז בהיקפים אחרים מן הסתם, אבל לטווח הארוך, כדי לצמצם נפילות ברכש, אתה חייב אנשים לפחות במדינות שבהן אתה בעיקר פעיל.