Jump to content

סוכמה העברת ערן זהבי לסין תמורת 7.5 מיליון יורו

Recommended Posts

אושר לא נמדד רק עפ כסף אבל בני אדם לא אומרים לא לכסף

מסכים לגמרי (וגם אמרתי את זה), אבל הנקודה היא שברמות האלה של כסף זה כבר לא משנה, אנשים אוהבים לקחת מכפלות אבל ההבדל ברמת חיים שלך בין 6,000 לחודש ל30,000 הוא תהומי בעוד שההבדל בין מיליון ל5 מיליון הוא לא מאוד מורגש.

אני נוטה לא להאמין למחקרים כאלו מהסיבה הפשוטה שהם לא רלוונטיים לעולם הכדורגל.

כמה אנשים בעולם כבר מרוויחים מיליון יורו ואז מכפילים אותו פי 5? וכמה מהם ענו על הסקר?

איך עולם הכדורגל שונה מעולם העסקים, בידור או כל דבר אחר? והמחקר לא בדק אם אנשים אומרים לא לכסף הוא בדק אם אנשים יותר מאושרים ככל שיש להם יותר כסף.

עד נקודה מסוימת כסף משפיע על האושר שלך משמעותית כי החיים והאפשרויות שלך עם 6,000 בחודש או 30,000 שונה לגמרי- אבל רמת החיים שלך לא משתנה מרגע שאתה מגיע לסכום מסוים של כסף.

מסכים לגמרי (וגם אמרתי את זה), אבל הנקודה היא שברמות האלה של כסף זה כבר לא משנה, אנשים אוהבים לקחת מכפלות אבל ההבדל ברמת חיים שלך בין 6,000 לחודש ל30,000 הוא תהומי בעוד שההבדל בין מיליון ל5 מיליון הוא לא מאוד מורגש.

איך עולם הכדורגל שונה מעולם העסקים, בידור או כל דבר אחר? והמחקר לא בדק אם אנשים אומרים לא לכסף הוא בדק אם אנשים יותר מאושרים ככל שיש להם יותר כסף.

עד נקודה מסוימת כסף משפיע על האושר שלך משמעותית כי החיים והאפשרויות שלך עם 6,000 בחודש או 30,000 שונה לגמרי- אבל רמת החיים שלך לא משתנה מרגע שאתה מגיע לסכום מסוים של כסף.

בוודאי שרמת החיים עולה ושההבדל בין מיליון יורו בשנה לבין 5 מיליון בשנה הוא משמעותי לאורך זמן.

עם 80 מיליון שקל אתה יכול לקנות אחוזה, יאכטה וכמה מכוניות יוקרה וישאר לך עודף לכל החיים. ב20 מיליון אתה לא יכול.

אתה גם שוכח שמדובר פה על כדורגלן שאין לו הכנסה מובטחת אחרי הפרישה ולכן יש תמיד שאיפה למקסם את הפן הכלכלי ולמצות אותו עד תום.

אתה מסתכל על מליון יורו בשנה מנק מבט של אדם ממוצע במשק הישראלי. גם אני כמוך אומר מה צריך יותר מזה, מסודר לכל החיים , ואם ידע למנף את הכספים שלו נכון גם נכדיו יהיו כאלו.

אבל, אם היית מסתכל מנק מבט של אדם שזה השכר שלו, זה מרגיש טבעי לחלוטין לקבל כזה שכר, אורח החיים שונה, ההוצאות מזמן גדלו (גם אם מדובר במותרות). מציעים לו פי 5 בתנאים אטרקטיביים, שליש מהכסף באופן מידי, בגיל 31 הוא בארץ. אין מצב להגיד לא.

לצורך העניין, נדמיין שאתה עובד בעסק קטן ו״ביתי״ שקרוב לביתך ומרוויח 6 אלף בחודש. במשך שנים אתה שם, כיף לך לבוא לעבודה, אתה מקבל יחס אישי ומתייחסים אלייך כמו מלך. אתה מקבל הצעה לשנתיים וחצי בעסק באותו התחום שממוקם בצפון הארץ ודורש מעבר דירה (זמני כמובן) אך ממוסחר ונטול רגש, בשכר של 30 אלף בחודש.

בחישוב פשוט זה 900 אלף בשנתיים וחצי, 75% מערך דירה בישראל, או לפחות משכנתא בקלות.

לא תלך? תלך על זה כמו גדול.

ואז עובדת הניקיון שמועסקת דרך קבלן ומרוויחה 2600 שקל בחודש תגיד מי זה החזיר הזה, מי עוזב עסק שמתייחסים (כי היא רק ת.ז) אליו ועוד עם שכר של 6 אלף בחודש.

אחי, מליון יורו בשנה (עוד כמה כאלה שיש לו שוכבים), במצב כזה אני מקבל את הזכות לעשות כל דבר שארצה, אני לא הייתי שמח לשחק בסין כשאני מלך מכבי (או כמו שהוא טוען שהוא שמח וטוב לו) בשביל להיות מולטי מליונר ולא מליונר. כזה מנותק מהמציאות אה?

לפי ההיגיון של ג׳ק, למה צריך לזכות בדאבל כל שנה??

מספיק אליפות בעשור...

אז זהו שלא! אנחנו מכבי, זהבי מכבי, תמיד רוצים את המקסימום האפשרי!

אחי, מליון יורו בשנה (עוד כמה כאלה שיש לו שוכבים), במצב כזה אני מקבל את הזכות לעשות כל דבר שארצה, אני לא הייתי שמח לשחק בסין כשאני מלך מכבי (או כמו שהוא טוען שהוא שמח וטוב לו) בשביל להיות מולטי מליונר ולא מליונר. כזה מנותק מהמציאות אה?

אתה בן אדם מיוחד במינו, 90% מהאנשים היו הולכים על המולטי מליונר.

בוודאי שרמת החיים עולה ושההבדל בין מיליון יורו בשנה לבין 5 מיליון בשנה הוא משמעותי לאורך זמן.

עם 80 מיליון שקל אתה יכול לקנות אחוזה, יאכטה וכמה מכוניות יוקרה וישאר לך עודף לכל החיים. ב20 מיליון אתה לא יכול.

אתה גם שוכח שמדובר פה על כדורגלן שאין לו הכנסה מובטחת אחרי הפרישה ולכן יש תמיד שאיפה למקסם את הפן הכלכלי ולמצות אותו עד תום.

השאלה אם אתה באמת יותר מאושר עם יאכטה יותר גדולה ו5 מכוניות יוקרה במקום 2, מה שהמחקר מצא זה שככל הנראה זה לא- בכלל המסקנה באופן כללי היא שאנשים מגיעים לאותה רמת אושר ברגע שכסף הוא כבר לא דאגה, הם לאו דווקא מסוגלים לקנות את מה שהם רוצים מיידית אבל יש להם בסיס כלכלי יציב.

שים לב שהמחקר מצא רף (יחסית) נמוך בשביל זה של הכנסה של 75,000$ לשנה (פלוס מינוס 25,000 שקל לחודש), ערן בשלוש שנים במכבי עושה את המקבילה של 40 שנה של משכורת כזאת, וזה רק מכדורגל נטו.

שוב אני לא שופט את ערן בשום צורה ומהיכרות שלי עם עצמי אני די בטוח שהייתי עושה אותו דבר במקומו, אבל אני לא חושב שזה משוגע לטעון הפוך.

אם הוא מרוויח באמת "רק" מיליון יורו לעונה , אפשר להבין איך הוא לוקח את ההצעה הסינית שבשנתיים וחצי יעניקו לו 65 מיליון שקל , אבל תכלס זה נשמע הגיוני שתמורת שדרוג טוב הוא ישאר , נניח יציעו לו שכר בסיס של 1.5מילייו יורו (עם בונוסים נקודות ותארים וזיבי יגיע בודאות ל2 מיליון)לחמש שנים , זה מבטיח לו סכום של 50 מילייו שקל , שאיתם הנכדים שלו מבוססים+הוא נשאר במקום שהוא אוהב ובמקום שהוא מלך בו+רק יאהבו אותו יותר אחרי כל הסאגה.

איך עולם הכדורגל שונה מעולם העסקים, בידור או כל דבר אחר?

לא יודע, עדיין לא ראיתי שחקן כדורגל מקצועני בגיל של וורן באפט או פול מקארטני

ספורט1 בכתה עם אבא של ערן ואשתו

תעברי לגור בסין?
"ברור. מה, אני יכולה להשאיר אותו לבד? אף בעל אי אפשר להשאיר לבד. אנחנו נוסעים איתו. ניסע כולנו וזו חוויה. תודה לך".