Jump to content

סוכמה העברת ערן זהבי לסין תמורת 7.5 מיליון יורו

Recommended Posts

אגב - משהו שהוא בגדר עניין תאורטי כרגע...

מה המועדון יעשה אם הקבוצה תעפיל לליגת האלופות האסייתית?

הם לא יוכלו לשחק עם השחקן הכי טוב שלהם מול קבוצות מאיחוד האמירויות, קטאר, איראן, ערב הסעודית ועוד.

זאת המטרה שלהם בהבאה שלו - זהבי מביא אותם לליגת האלופות ומשם ניצחונות טכניים כל הדרך לתואר.

די ברור לי שהחשק שלו למשחק ירד ברמה מטורפת בסין

למה? כל משחק שלהם יש 20 אלף אוהדים. הסינים אוהבים מאוד כדורגל. אני בכלל לא בטוח.

למה? כל משחק שלהם יש 20 אלף אוהדים. הסינים אוהבים מאוד כדורגל. אני בכלל לא בטוח.

אליפות בסין? זה מה שיאתגר אותו?

עם כל הכבוד לזהבי ויש אליו המון כבוד , המחשבה שאי אפשר לקחת בלעדיו אליפות היא מצחיקה מאוד.

נכון,זה יהיה טיפה יותר קשה כי נצטרך שה-30 שערים שלו יתחלקו בין יותר שחקנים, אבל זה אפשרי ומכבי של 12/13 וב"ש של השנה הוכיחו את זה.

מה גם שבצ'מפיונס ראינו שגם עם זהבי אנחנו עדיין לא מדגדגים את הקבוצות שם.

מכבי לקחה אליפות אצל אוסקר שזהבי לא היה בורג משמעותי.

בש לקחה השנה אליפות נגד זהבי.

אנחנו צריכים לקחת אליפות גם בלעדיו.

זהבי הולך להיות לדעתי אחד מ200 השחקנים עם השכר הכי גבוהה בעולם ואתם מדברים על להשוות?

מי יסרב להצעה כזאת?

מבחינת המועדון אנחנו משאילים אותו לשנתיים תמורת 8 מיליון יורו.

הטעות היא שהגענו למצב שאנחנו כל כך תלויים בו שבלעדיו צריך להביא 10 שחקנים חדשים.

המכירה שלו היא צעד חשוב בהתפחות המועדון, אם לא נצליח להישאר בטופ בלעדיו זה כישלון עצום של ג'ורדי.

(שלא התחיל מהיום כמובן).

יאללה יש לך תקציב פי 2 מבש תבנה לנו שושלת חדשה. (שלד חדש, צעיר, רעב, שיקח פה עוד 3 אליפויות רצוף).

אחרי הדיכאון הגדול וההכחשה עכשיו שזה סופי צריך להסתכל על ההזדמנות שנוצרה פה. נכפה על גורדי לבנות שלד חדש- מה שהוא מתחמק ממנו כבר שנתיים וחצי. ואם אובדן אליפות לא העיר אותו, עזיבה של ערן בטוח כן.

כל מילה. זה לא יהיה קל בהינתן המצב שהגענו אליו, אבל אין שום סיבה שנחזור לדשדש במקומות 4-6. אם ג'ורדי יעשה את העבודה שלו כמו שעשה בחלון הראשון כשרק הגיע לפה, נסיים את השנה עם צלחת. לפחות מבחינת המערכת והמעטפת מסביב, יש לו את כל התנאים להצליח, הכל תלוי בו.

אתה באופן קבוע בונה תיאוריות על ניהול כושל של מכבי וטועה בכל פעם. לא נמאס?

העונה האחרונה כמובן הייתה אמורה להוכיח לי סופית שאני טועה, שהרי כל מה שטענתי לפניה התברר כלא נכון

אבל בעצם...

ומתחיל להימאס לי מהדמגוגיה שלך, אני משתדל להבליג לעקיצות שלך, כי לא ממש בא לי לנהל דיון עם בנאדם שרק מחפש לעקוץ, אבל מעבר לזה שאתה לא מדייק, אתה גם די משקר - בנתיים מי שיצא חומוס העונה זה אתה.

לא אמרתי ניהול כושל, אמרתי שאני לא מסכים עם חלק מההחלטות. תתמודד.

העונה האחרונה כמובן הייתה אמורה להוכיח לי סופית שאני טועה,

אבל בעצם...

ומה לגבי 3 העונות שלפני העונה הזו?

ומה לגבי העלייה לליגת האלופות ומה שהפריד בינך לבין אליפות זה למעשה גול בודד אחד באחד המשחקים שעשית בהם תיקו , ואנשים כמוך מדברים כאילו ירדנו ליגה?

ואללה לא בקטע אישי אבל איך אני שונא אנשים בסגנון שלך , כל הזמן ינסו לדחוף בכוח את ה "אמרתי לכם" וינצלו את המשבר הראשון בשביל לקשקש.

מה שמדהים שלאורך כל התקופה הזאת , אותם סיפורים ב-ד-י-ו-ק!

בשנה של אוסקר אחרי ההפסד לבני יהודה ובדרבי , אנשים קיפלו את העונה , יודע מה? עוד מקבל את זה , כי זה היה דז'ה וו מטורף לעונות הקודמות.

בשנה של סוזה , קטלו אותו עוד לפני שהגיע , אינסוף ביקורות וזיוני מוח אחרי שהודחנו לבאזל , השורה התחתונה היא אליפות ואחלה קמפיין באירופית.

והשיא זה השנה של פאקו , אחרי שלא עלינו לאף שלב בתים , אוסקר , הגיע פאקו , אוי מה שהלך פה. בסוף נגמר עם טרבל.

והשנה הזאת התחילה נהדר , עם עלייה לליגת האלופות ככה שאי אפשר לומר שלא התקדמנו לאנשהו ,אבל לצערנו הפעם הסוף היה שונה.

כל שנה , אותו תסריט , אותו סיפור , אותם אנשים , אותם זיוני מוח.

אני לא מבין , אתם לא לומדים? אין לך טיפת אמון במערכת של מכבי שהביאה אותנו עד לכאן?

ותרשה לי לגחך על זה שאמרת "העונה האחרונה כמובן הייתה אמורה להוכיח לי סופית שאני טועה" , אני יודע שזה ציניות אבל מוכן להתערב על אחת מהכליות שלי שגם אם היינו לוקחים השנה דאבל עדיין היית באותו ראש.

ומה לגבי 3 העונות שלפני העונה הזו?

ומה לגבי העלייה לליגת האלופות ומה שהפריד בינך לבין אליפות זה למעשה גול בודד אחד באחד המשחקים שעשית בהם תיקו , ואנשים כמוך מדברים כאילו ירדנו ליגה?

ואללה לא בקטע אישי אבל איך אני שונא אנשים בסגנון שלך , כל הזמן ינסו לדחוף בכוח את ה "אמרתי לכם" וינצלו את המשבר הראשון בשביל לקשקש.

מה שמדהים שלאורך כל התקופה הזאת , אותם סיפורים ב-ד-י-ו-ק!

בשנה של אוסקר אחרי ההפסד לבני יהודה ובדרבי , אנשים קיפלו את העונה , יודע מה? עוד מקבל את זה , כי זה היה דז'ה וו מטורף לעונות הקודמות.

בשנה של סוזה , קטלו אותו עוד לפני שהגיע , אינסוף ביקורות וזיוני מוח אחרי שהודחנו לבאזל , השורה התחתונה היא אליפות ואחלה קמפיין באירופית.

והשיא זה השנה של פאקו , אחרי שלא עלינו לאף שלב בתים , אוסקר , הגיע פאקו , אוי מה שהלך פה. בסוף נגמר עם טרבל.

והשנה הזאת התחילה נהדר , עם עלייה לליגת האלופות ככה שאי אפשר לומר שלא התקדמנו לאנשהו ,אבל לצערנו הפעם הסוף היה שונה.

כל שנה , אותו תסריט , אותו סיפור , אותם אנשים , אותם זיוני מוח.

אני לא מבין , אתם לא לומדים? אין לך טיפת אמון במערכת של מכבי שהביאה אותנו עד לכאן?

ותרשה לי לגחך על זה שאמרת "העונה האחרונה כמובן הייתה אמורה להוכיח לי סופית שאני טועה" , אני יודע שזה ציניות אבל מוכן להתערב על אחת מהכליות שלי שגם אם היינו לוקחים השנה דאבל עדיין היית באותו ראש.

תבדיל בין אמון לאמון עיוור.

וכרגע רמת האמון שלי בניהול של מכבי היא לא בעננים.

א. בגלל הניהול המקצועי - שכבר שנתיים הקבוצה דועכת לאיתה ולא ידעו להגיב, ככה שכן, יש לי ספק מאוד גדול כלפי ג'ורדי והיכולת שלו לבנות פה מחדש אחרי ערן.

ב.בגלל הניהול הכללי - וואלה, ההתייחסות של מכבי לאוהדים שלה השנה זה גועל נפש אחד גדול. זה התחיל בצ'מפיונס, המשיך בנתניה ובאמצע יש עוד דוגמאות.

ואגב, לא יודע מאיפה הדמיון שלך מגיע, אבל לא קטלתי את מכבי של אוסקר אחרי בני יהודה, וגם לא קטלתי את סוזה כשהוא הגיע, לא זכור לי גם שקטלתי את פאקו

כשהוא הגיע. אני לא אקח על עצמי את כל הביקורות של כל הפורום לאורך כל ההיסטוריה בשביל שיסתדר לך הטיעון. מצטער.

א. בגלל הניהול המקצועי - שכבר שנתיים הקבוצה דועכת לאיתה ולא ידעו להגיב, ככה שכן, יש לי ספק מאוד גדול כלפי ג'ורדי והיכולת שלו לבנות פה מחדש אחרי ערן.

ב.בגלל הניהול הכללי - וואלה, ההתייחסות של מכבי לאוהדים שלה השנה זה גועל נפש אחד גדול. זה התחיל בצ'מפיונס, המשיך בנתניה ובאמצע יש עוד דוגמאות.

ואגב, לא יודע מאיפה הדמיון שלך מגיע, אבל לא קטלתי את מכבי של אוסקר אחרי בני יהודה, וגם לא קטלתי את סוזה כשהוא הגיע, לא זכור לי גם שקטלתי את פאקו

כשהוא הגיע. אני לא אקח על עצמי את כל הביקורות של כל הפורום לאורך כל ההיסטוריה בשביל שיסתדר לך הטיעון. מצטער.

כתבתי לך בפירוש שזה לא בקטע אישי כלפיך.

ואני מתייחס לצד המקצועי נטו , סעיף ב לא רלוונטי במקרה הזה ואגב אני מסכים.

א. ניהול מקצועי - לא חושב שלא ניסו להגיב, אבל שורה תחתונה לא הצליחו לחזק את הסגל והפער משאר הליגה הצטמצם עד אובדן אליפות. זוהי שעת המבחן של ג'ורדי נקודה. אבל למה זה יוצר אצלך חוסר אמון במערכת? תן למערכת צ'אנס ונראה איך הם מתמודדים עם כישלון.

ב. ניהול כלכלי - פה זה כבר סובייקטיבי. אתה אומר גועל נפש שגררו את המנויים עד חיפה ואחרים יגידו שמכבי רצו לתת לאוהדי כורסא הזדמנות לראות את מכבי ב צ'מפיונס. אנחנו לא הפועל ובסיס האוהדים שלנו יותר גדול אז בלומפילד לא מספיק. אבל אין ספק שמבחינה מקצועית המעבר לסמי עופר פגע בקבוצה.

א. ניהול מקצועי - לא חושב שלא ניסו להגיב, אבל שורה תחתונה לא הצליחו לחזק את הסגל והפער משאר הליגה הצטמצם עד אובדן אליפות. זוהי שעת המבחן של ג'ורדי נקודה. אבל למה זה יוצר אצלך חוסר אמון במערכת? תן למערכת צ'אנס ונראה איך הם מתמודדים עם כישלון.

ב. ניהול כלכלי - פה זה כבר סובייקטיבי. אתה אומר גועל נפש שגררו את המנויים עד חיפה ואחרים יגידו שמכבי רצו לתת לאוהדי כורסא הזדמנות לראות את מכבי ב צ'מפיונס. אנחנו לא הפועל ובסיס האוהדים שלנו יותר גדול אז בלומפילד לא מספיק. אבל אין ספק שמבחינה מקצועית המעבר לסמי עופר פגע בקבוצה.

אין שום בעיה.

ברור שנותן להם צ'אנס. אני רוצה לא פחות מכל אחד אחר שמכבי תצליח.. (פשוט סקפטי, הלוואי שאני טועה)

אל תחשבו שבגלל שמישהו כותב ביקורת בפורום אז הוא נגד הקבוצה נגד מיטש או נגד כל העולם.

זאת הדמגוגיה שהרבה אנשים פה עושים שלא בצדק. או שאתה מאה אחוז בעד או שאתה מאה אחוז נגד.

מי שגם יושב לידי באצטדיון יודע שהביקורת שלי היא רק בפורום - באצטדיון אני שם הכל בצד

אין שום בעיה.

ברור שנותן להם צ'אנס. אני רוצה לא פחות מכל אחד אחר שמכבי תצליח.. (פשוט סקפטי, הלוואי שאני טועה)

אל תחשבו שבגלל שמישהו כותב ביקורת בפורום אז הוא נגד הקבוצה נגד מיטש או נגד כל העולם.

זאת הדמגוגיה שהרבה אנשים פה עושים שלא בצדק. או שאתה מאה אחוז בעד או שאתה מאה אחוז נגד.

מי שגם יושב לידי באצטדיון יודע שהביקורת שלי היא רק בפורום - באצטדיון אני שם הכל בצד

כל מילה.

אין דבר יותר מעצבן מזה שאתה ומעביר ביקורת עניינית בפני אוהדים מסוימים (לאו דווקא כאן) ומקבל תגובות לא לגופו של עניין כמו:

"לך תאהד הפועל" או "לא טוב לך, אל תעשה מנוי".

אין שום בעיה.

מבחינתי מדובר בדיון. לא חושב לרגע שאתה מנסה להרעיל וביקורת זה לגיטימי.

למרות שאני אופטימי גם אני סקפטי ומי שאומר שמאה אחוז מכבי תהיה יותר חזקה מעונה שעברה משקר לעצמו.

מעניין לראות איך ג'ורדי והמערכת מתמודדים עם המצב החדש. בניון ושוינפלד (אם יגיע) מראים שג'ורדי רואה שהיה לנו סגל קצר מדי עונה שעברה. נראה איך הוא יחזק את ההרכב.

כמה פעמים צריך להגיד בפורום את העובדות בשביל שאנשים יקלטו - בלומפילד הנוכחי לא מאושר על ידי אופ״א למשחקי ליגת האלופות ובכל מקרה לא יכל להכיל את כל המנויים. אין קשר לניהול כלכלי של הקבוצה.

קצת הגזמתם עם התגובות כלפיי באטיסטוטה, הוא בסה"כ אומר דברים שיש בהם הרבה הגיון,נכון המכירה של ערן הייתה בלתי נמנעת ואני בהחלט לא מסכים עם זה שמכבי הייתה צריכה להתפרע לגביו ולהציע לו חוזה שהוא 70 או 60 אחוז כמו שבאטיסטוטה אמר.

מאידך בו זמנית צריך לדעת גם להעביר ולקבל ביקורת,זה לא הופך אוהד לפחות אמין או טוב.

ולנושא,אני חושב שאין שחקן שיתן מה שערן נתן וגם לא 3 שחקנים ולא נראה לי שיש טעם להסביר כולנו יושבים בלומפילד ומרגישים את אותה תחושה כשהכדור אצלו ברגליים.

בהחלט יש ביקורת על זה שהגענו למצב כזה מלכתחילה שהסגל שלנו כל כך חלש ותלוי רק בשחקן אחד בצורה מוחלטת ויותר מזה.

הייתה נקודה איפשהו אחרי האליפות של סוזה שנראה היה שאפשר לברוח פה לליגה בצורה תקדימית כל עוד נעשה את החיזוק הנכון(זרים שמעלים את הרמה,והישראלים הכי טובים שיש )בפועל קרה בדיוק ההפך והפערים הצטמצמו בהדרגה עד אובדן אליפות זו גם הסיבה לטעמי שנפרדנו מפאקו.

מידע משמח: העפתי מבט בתקנות מס ההכנסה לזרים בסין. אם הבנתי נכון מדרגות המס לזרים שם דומות מאוד לאלו בארץ. ערן אמור לשלם שם 45% מס הכנסה. אם זה אכן מה שהוא ישלם ולא יתבצעו תכנוני או תרגילי מס, במידה וערן ירצה לחזור לארץ אחרי תקופה שקצרה מ-5 שנים הוא כמעט ולא יצטרך להשלים למס הכנסה בארץ ובעצם החזרה שלו תהיה זולה מאוד עבורו. זה בעצם מונע את הבעיה שעיכבה בכמה שנים את חזרתם של מקל והלפרין לארץ למשל. שזה סבבה.

מידע משמח: העפתי מבט בתקנות מס ההכנסה לזרים בסין. אם הבנתי נכון מדרגות המס לזרים שם דומות מאוד לאלו בארץ. ערן אמור לשלם שם 45% מס הכנסה. אם זה אכן מה שהוא ישלם ולא יתבצעו תכנוני או תרגילי מס, במידה וערן ירצה לחזור לארץ אחרי תקופה שקצרה מ-5 שנים הוא כמעט ולא יצטרך להשלים למס הכנסה בארץ ובעצם החזרה שלו תהיה זולה מאוד עבורו. זה בעצם מונע את הבעיה שעיכבה בכמה שנים את חזרתם של מקל והלפרין לארץ למשל. שזה סבבה.

כל המידע הזה כבר פורסם בארץ - מעבר לכך שכל הסכומים שדוברו מצד הסינים הם בנטו (נטל המס עליהם).

כל המידע הזה כבר פורסם בארץ - מעבר לכך שכל הסכומים שדוברו מצד הסינים הם בנטו (נטל המס עליהם).

נטו בסין. גם הלפרין קיבל נטו, אבל בארץ היה צריך להשלים, כי שיעורי המס ביוון ובארץ שונים לגמרי

נטו בסין. גם הלפרין קיבל נטו, אבל בארץ היה צריך להשלים, כי שיעורי המס ביוון ובארץ שונים לגמרי

אני אסביר שוב.

לישראל אמנה למניעת כפל מס עם סין משנת 1996.

מכיוון ששיעור המס על הכנסה לזרים בסין זהה לשיעור המס בישראל, ומכיוון שהסינים משלמים לו בנטו ולוקחים על עצמם את תשלום המס (עד 45%), לכאורה ערן פטור ממס בישראל. המקרה של הלפרין ופיני שונים בתכלית. שיעורי המס ביוון נמוכים הרבה יותר מבארץ ולכן הם נאלצו לשלם את ההפרש על אף קיומה של אמנה בין יוון לישראל שמקנה זכות ראשונים לנטילת המס אך לא פוטרת מתשלום ההפרש למדינת הצד לאמנה במידה וקיים הפרש כזה.

*הכל בכפוף לכך שהסינים משלמים מס באופן מלא ללא תכנון כזה או אחר.

תגידו אתם רציניים?

אנשים עוברים למקומות הרבה יותר גרועים בשביל הרבה פחות מזה!

לובסטר בתור אחד שעוקב אחרי הליגה הזאת, כמעט אין סיכוי שהם יעלו.

ולא רק בכדורגל, דיברתי על זה עם המשתמש שורה בדרך לעבודה ביום חמישי.

קחו את המקצוע שאתם עושים כרגע, אם היו מציעים לכם לעשות אותה עבודה (אולי אפילו יותר קלה) תמורת שכר גבוה פי 4-5, לא הייתם הולכים על זה? נכון, זה סין, זה מעפן, ועדיין, לא הייתם שוקלים לעבור לשנתיים לפחות ולחסוך?

אנשים שוכחים ששחקני כדורגל הם בני אדם ושזאת עבודה. ונכון, משפחה, אבל זה לא שהוא עובר לסין בשביל אותו שכר. הוא עובר לסין גם בשביל שיהיו לו יותר כסף לילדים ולמשפחה בהמשך.

אנחנו חיים במדינה שבה הדור שלנו נעזר בהורים, ולא ברור מה יהיה עם הדור הבא, איך אנחנו נוכל לעזור לילדים שלנו. ערן אמנם כבר מרוויח הרבה כרגע, אבל קחו בחשבון שזה מעבודה שלא יוכל להמשיך לעסוק בה בגיל 40. יש לו שלושה ילדים. אתם לא הייתם חושבים איך לחסוך במקומו למקרה שיצטרך לעזור לילדים שלו?

אל תציגו את זה כאילו הוא מיליארדר שעוזב בשביל לעשות עוד מיליארד שישתמש בו בשביל לקנות מטוס פרטי או בית עם חמש בריכות במקום ארבע.

המיסים עליהם בסין, במקרה של חזרה לארץ (לאחר תום החוזה נניח) על המועסק להשלים את ההפרש בין המס ששילם במדינה בה הועסק לבין המס במדינה שלו.

לכן זה כן רלוונטי למקרה שהיה הפרש רציני בין שיעורי המס. כמו שכתבת זה מאוד דומה ולכן זה לא משמעותי במקרה שלו.

המיסים עליהם בסין, במקרה של חזרה לארץ (לאחר תום החוזה נניח) על המועסק להשלים את ההפרש בין המס ששילם במדינה בה הועסק לבין המס במדינה שלו.

לכן זה כן רלוונטי למקרה שהיה הפרש רציני בין שיעורי המס. כמו שכתבת זה מאוד דומה ולכן זה לא משמעותי במקרה שלו.

אין הגדרה כזו "הפרש רציני" בדיני המס. על כל הפרש (גם אם מדובר בחצי אחוז) הוא יאלץ לשלם בארץ. מכיוון ששיעור המס זהה לחלוטין, ערן יהיה פטור בארץ בכפוף לכך שהוא יוכיח שהסינים אכן שילמו מס ובכפוף להוראות האמנה.

מפנה אותך להסבר המלא שתי הודעות קודם לכן.