Jump to content

ערן זהבי, תישאר

Omer

Recommended Posts

שני הסכומים הם נקיים, נטו. ככה שהוא יקבל בסין פי 4 ממה שהוא עשוי, על פי הפירסומים, לקבל במכבי. 50 מליון שקל נטו בשנתיים וחצי! זה לא נתפש.

סין היא כבר מזמן לא שוק לכוכבי עבר בפנסיה, הם כבר מאיימים משמעותית על מועדוני צמרת באירופה ביכולת שלהם להחתים שחקנים וזה רק יילך ויגדל.

זהו, עכשיו אתה יכול להמשיך לגנוב דעת עם עובדות שגויות.

בהנחה שהוא חוזר לארץ בתום החוזה, חצי מהכסף לא הולך למס הכנסה?

עדיין סכום אסטרונומי אבל חצי ממנו...

בהנחה שהוא חוזר לארץ בתום החוזה, חצי מהכסף לא הולך למס הכנסה?

עדיין סכום אסטרונומי אבל חצי ממנו...

הסכומים הם נטו לגמרי, אחרי כל הניכויים, מסים, סעד ו...הכל.

כי אתה אמרת?! אהה... בסדר

מציע לך לקרוא אנשים שמבינים קצת יותר ממני וממך ובניגוד אליך, גם מגבים את זה בנתונים ועובדות.

http://m.ynet.co.il/Articles/4762434

א. מי אמר שנדב יעקובי מבין יותר ממני וממך?

ב. 'נתונים ועובדות' זה תיאור קצת מפוצץ לזריקת סכומי העברות ושכר שאפשר למצוא בויקיפדיה.

ג. ניתוח קצר, קצרצר, של ההעברות בסין (ואפילו של הספקולציות בכתבה) מגלה פרופיל די דומה לשחקנים שמגיעים לשם: לא-אירופאים, טעמו את הטופ העולמי והאישי, נמצאים מעבר להר ומחפשים את המכה האחרונה בקריירה. לאבצי, ג'רביניו, ראמירז, מרטינס, פאוליניו... כולם שם. הליגה הסינית מציבה אתגר בפני ה-MLS, לא בפני הצמרת האירופית. יוצא הדופן היחיד הוא טשיירה. בסדר, פה ושם תמיד יהיו בודדים. הם זורקים הרים של כסף לכל כיוון ומדי פעם יהיה מי שירים. הם אפילו הצליחו לבנות ככה אחלה ליגה וכנראה שהיא עוד תשתפר. לקרוא תיגר על המועדונים הבכירים בעולם... נו שוין.

הבעיה בסכומים של זהבי - שם אותו מעל הקבוצה בפער משמעותי מהשאר.

לא בריא.

לדעתי זאת הבעיה הכי קטנה , כל הסגל השלים עם המעמד שזהבי זוכה לו ודי בצדק.

א. מי אמר שנדב יעקובי מבין יותר ממני וממך?

ב. 'נתונים ועובדות' זה תיאור קצת מפוצץ לזריקת סכומי העברות ושכר שאפשר למצוא בויקיפדיה.

ג. ניתוח קצר, קצרצר, של ההעברות בסין (ואפילו של הספקולציות בכתבה) מגלה פרופיל די דומה לשחקנים שמגיעים לשם: לא-אירופאים, טעמו את הטופ העולמי והאישי, נמצאים מעבר להר ומחפשים את המכה האחרונה בקריירה. לאבצי, ג'רביניו, ראמירז, מרטינס, פאוליניו... כולם שם. הליגה הסינית מציבה אתגר בפני ה-MLS, לא בפני הצמרת האירופית. יוצא הדופן היחיד הוא טשיירה. בסדר, פה ושם תמיד יהיו בודדים. הם זורקים הרים של כסף לכל כיוון ומדי פעם יהיה מי שירים. הם אפילו הצליחו לבנות ככה אחלה ליגה וכנראה שהיא עוד תשתפר. לקרוא תיגר על המועדונים הבכירים בעולם... נו שוין.

שמע, יכול להיות שאנחנו רואים את המציאות קצת אחרת. בעצם, ככל הנראה זה המצב.

אבל אני לפחות מעריך את העובדה שהתייחסת עניינית וכתבת תגובה מנומקת שאפשר להגיב אליה ברציונליות ובאופן שמכבד את הדיון וגם את עצמך.

בוא נשאיר את המחלוקות הללו ככה ונסכים שלא להסכים.

תהיה לגבי הליגה הסינית: אני דווקא אוהב את המגמה הזו, שמתאר יעקובי בכתבה שלו.

המגמה שם משתנה מזקנים בסוף הקרירה שבאים לעשות קופה לשחקנים בשיא הקרירה

או לפחות לשחקנים שעוד "יש להם מה למכור" שלנה עד שלוש שנים. מעניין מאוד.

אי אוהב את זה כי אולי בסוף התהליך בעוד שנים , מישהו ירים את הכפפה ויעשה טורניר

של אלופות עם אלופות מאסיה ואירופה יחד. הכדורגל צריך להיות כמה שיותר אוניברסלי.

תהיה לגבי הליגה הסינית: אני דווקא אוהב את המגמה הזו, שמתאר יעקובי בכתבה שלו.

המגמה שם משתנה מזקנים בסוף הקרירה שבאים לעשות קופה לשחקנים בשיא הקרירה

או לפחות לשחקנים שעוד "יש להם מה למכור" שלנה עד שלוש שנים. מעניין מאוד.

אי אוהב את זה כי אולי בסוף התהליך בעוד שנים , מישהו ירים את הכפפה ויעשה טורניר

של אלופות עם אלופות מאסיה ואירופה יחד. הכדורגל צריך להיות כמה שיותר אוניברסלי.

כן יהיה כיף משחק חוץ בתאילנד....ובאיראן.

כן יהיה כיף משחק חוץ בתאילנד....ובאיראן.

לפחות בתאילנד השחקנים יקבלו מסאג' טוב להרפיית השרירים לאחר המשחק :yellow_cool1:

בלי דוד דתי או אחיין צרקסי מה שאני כתוב בדוק ונצור

ערן בשותפות עיסקית עם מישהו מהמשפחה שלי והראה לו תמונות של הדירה שלו בסין

לצערי המוזהב עוזב - תבדקו אותי במהלך הימים הקרובים

לא רואה אותו ממריא למחנה אם מה שהוא אמר לנו נכון.

בלי דוד דתי או אחיין צרקסי מה שאני כתוב בדוק ונצור

ערן בשותפות עיסקית עם מישהו מהמשפחה שלי והראה לו תמונות של הדירה שלו בסין

לצערי המוזהב עוזב - תבדקו אותי במהלך הימים הקרובים

לא רואה אותו ממריא למחנה אם מה שהוא אמר לנו נכון.

ידוע. רק נס ישאיר אותו כאן.

הבנאדם הזה גרם לרגעי אושר הכי עצומים שלי כאוהד מכבי ואולי בחיים, כל מה שכתבת פה יוצא מהלב של כל אוהד מכבי אמיתי גם אם הוא יכחיש זאת, לא יודע אם יהיו עוד כמו האיש הזה.

לדעתי להציע לערן חוזה לחמש שנים עם משכורת של 2 מיליון יורו , אין מה לעשות הוא שווה את זה , ואם בונים מסביבו קבוצה טובה ועמוקה אז בכלל נדרוס את הליגה.

הצעה כזאת לחמש שנים תבטיח לו 10 מיליון יורו שזה בערך 50 מיליון שקל , אמנם בסין הוא יעשה את אותו סכום בחצי מהזמן , אבל זה בהחלט סכום מדהים וחסר תקדים שאולי יישקל בחיוב בשל הרצון להשאר בישראל ולא לגמור תקריירה.

היי ערן,

אני מבין את הדילמה שלך. יש כאן המון כסף על השולחן. ואתה יודע מה? בניגוד לקהלים אחרים, לא נאיים עליך שתימחק, או שתקבל קללות. לא. נתת לנו המון, ונזכור אותך לנצח. כך או כך, תהיה חרוט בליבנו לעד.

אבל קשה לנו לקבל את העזיבה האפשרית שלך. נכון, אנחנו לא אובייקטיביים. אנחנו לא אובייקטיביים כי רוצים שחקנים טובים. אבל לא רק. ערן, אתה יודע מה אתה. אתה סמל של מכבי תל-אביב. אתה יודע שגם אם לא תפגע במשחקים, עדיין תהיה אהוב הקהל על כל מה שנתת. אתה יודע שמעבר לגולים, שהם כמובן העיקר, סיפקת לנו המון רגעי אושר אחרים. אתה יודע שאנחנו לא אוהדי הפועל שצעקו לך "מוכר בורקסים" ואז בדיעבד נזכרו שאתה "סמל". אצלנו אתה באמת סמל. אתה מסמל את כל מה שמכבי תל-אביב אי פעם סימלה. אתה עושה את האוהדים שלנו גאים.

אתה שחקן מהסוג שכבר אין היום. שחקן שאומר מה שחושב בראיונות, למשל על דקל קינן. שחקן שלא מתבייש להגיד שחושב שהכי טוב. שחקן שעומד תמיד לצד חבריו לקבוצה ויגן עליהם בכל מצב. שחקן שגם כשישבור את שיא ההבקעות, יבקש בריאיון לדבר על השחקנים לקבוצה שבישלו לו.

השיר "ריקדי" שבשבילך, הקריאות "פיו פיו" בסופו ואחרי גולים, שלט הפריסה לאחר הדרבי ההוא, התמיכה האדירה שקיבלת מאיתנו אחרי שאוהד הפועל שיכור החליט לתקוף אותך - אנחנו לא אוהדי הפועל, שקראו לך "מכביסט" בזמן אמת, ואז בדיעבד נזכרו שאתה אדיר. לא, אנחנו... ובכן, גם אנחנו קוראים לך "מכביסט" בזמן אמת. עוד לפני ששברת את השיאים. תמיד היה ברור - אתה מכביסט. לכאן אתה שייך. וכמה כיף וכמה טוב שרוי כבר נולד לתוך מכבי תל-אביב. תיקון היסטורי. משפחת זהבי היא משפחה צהובה-כחולה.

ערן, אם אתה תעזוב, אני לא אשקר - אאחל לך כישלון. אם תצליח, אשמח. אם יהיה לך טוב, אחייך. אבל אני מקווה שלא ישלמו לך, או שלא תשתלב. כי אני באמת מאמין שהכי טוב לך לחזור למכבי. כנראה כי לא אובייקטיבי. אבל ערן, כאן הבית שלך. כסף רב תרוויח גם במכבי, שלא לדבר על הצעות לפרסומות שתקבל בכל פעם שתשבור עוד שיא ישראלי נוסף. ערן, אתה השחקן הכי גדול בהיסטוריה של מכבי ת"א. תישאר כזה גם אם תעזוב לסין. אבל כבר אמרת שאתה לא רוצה לעזוב כי מאושר כאן. וערן... יכולתנו לעשות אותך מאושר מוגבלת. אין לנו את היכולת הכלכלית לשלם לך כמו בסין. אבל זה הכל? בעצמך אמרת שויתרת על כסף מפאלרמו כדי להגיע למכבי. וכולנו יודעים שיכולת להרוויח בחו"ל כבר בשנים קודמות. המשפחה מעל הכל, ואני לא אגיד שלא טוב למשפחה שלך להיות תקופה קצרה בסין, כי זה ניצול ציני, וברור לי שאתה מנסה להרוויח את הכסף הזה לטובתם. אבל עד עכשיו החלטת שטוב למשפחה להישאר בארץ. אתה לא רוצה שרוי יידע בבית ספר שאבא שלו השחקן הכי גדול בהיסטוריה של הליגה הישראלית? אתה לא מדמיין את התאומות כל כך מחוזרות עד שצריכות להדוף חנפנים ולמצוא מי אוהב אותן באמת - מיומנות שאבא שלהן רכש כשדחה את האהבה המזוייפת של שער 5 וקיבל את זאת של שער 11?

אף אחד לא יאהב אותך יותר מאיתנו, ערן. אף קהל בעולם לא יאהב שחקן כמו שאנחנו אוהבים אותך. כשאני בגיל 27 חושב שזה לגיטימי לתלות מעל המיטה תמונה שלך, זה אומר הכל.

בבקשה, תישאר פה. תעשה היסטוריה. אל תעזוב אותנו. כאן זה הבית שלך. מצאת אותו. במקרה? אולי. לא חסרים אנשים שמצאו את אהבת חייהם במקרה. אבל אתה שייך לכאן. אתה יודע את זה.

אם תרצה לעזוב, לא ניטור טינה. ותמיד הדלת תהיה פתוחה לשחקן הכי גדול בהיסטוריה של מכבי ת"א.

אבל בבקשה, אל תעזוב. בבקשה, תישאר אותנו. ומה שמטריד אותי זאת לא האפשרות לאבד אליפות. זאת האפשרות לאבד שחקן שגורם לי בגיל 27 להרגיש כמו ילד בן 8.

יש לך כאן משהו ערן. נכון שגם אם תיסע לא תאבד אותו לנצח. אבל בבקשה. תצא הגדול מכולם. תדחה את ההצעה מסין, ותקבע את מעמדך כמכביסט הגדול בהיסטוריה.

אנחנו אוהבים אותך כמו ששום קהל לא אהב שחקן אי פעם. כן, גם בגלל הגולים. אבל לא רק. ממש לא רק. ואתה יודע את זה. אתה יודע את זה טוב מאוד. אתה זוכר מי עמד מאחוריך עם הפיו פיו. אתה יודע מי אוהב את כל תגובה שיוצאת מהפה שלך. אתה יודע מי כאן תמיד מאחוריך. אתה יודע מי מספק לך את הסביבה שבה אתה יכול לזרוח, הסביבה שבה מעריצים אנשים כמוך, שיודעים מה הם שווים.

ערן, תישאר. אל תעשה לנו את זה. אל תלך. תישאר.

עומר ימלךךךך אהבתי מאודד ואני מרגיש בדיוק כמוך!

"אתה יודע שאנחנו לא אוהדי הפועל שצעקו לך "מוכר בורקסים" חחחחחחחח......

נפלתם בזרים והשנה אתם קורסים

ערן זהבי שוב יחזור למכור בורקסים
יקח איתו את וואליד באדיר על ההתחלה
כי כל מוכר בורקס צריך עגלה!

הרעיון הוא כשהוא היה במכבי...

אתה לא רואה את ההבדל בין לרדת על שחקן שלך לבין לדבר על שחקן יריב?

כבר ענו לך על זה, אבל בכל זאת.

אם היה עולי מולי שחקן של באר שבע, והייתי מקלל אותו. ואחרי זה השחקן הזה היה עוזב את באר שבע, ואומר שהאוהדים תמיד קיללו אותו, ורק כשחתם במועדון אחר נזכרו שהוא סמל.

יהיה לא נכון מצדי להזכיר את זה ושתמיד עודדנו אותנו (בהנחה שזה מה שאכן קרה), כי קיללנו אותו לפני שחתם במכבי?

ערן זהבי אמר בעצמו בראיון שאוהדי הפועל צעקו לו "מוכר בורקסים" אחרי משחקים לא טובים. אוהדים שלו. אחרי שהביא להם שער אליפות.

כבר ענו לך על זה, אבל בכל זאת.

אם היה עולי מולי שחקן של באר שבע, והייתי מקלל אותו. ואחרי זה השחקן הזה היה עוזב את באר שבע, ואומר שהאוהדים תמיד קיללו אותו, ורק כשחתם במועדון אחר נזכרו שהוא סמל.

יהיה לא נכון מצדי להזכיר את זה ושתמיד עודדנו אותנו (בהנחה שזה מה שאכן קרה), כי קיללנו אותו לפני שחתם במכבי?

ערן זהבי אמר בעצמו בראיון שאוהדי הפועל צעקו לו "מוכר בורקסים" אחרי משחקים לא טובים. אוהדים שלו. אחרי שהביא להם שער אליפות.

הזכרת לי שבאיזה משחק לא טוב שלו מישהו בשער 7 לא התבייש והתחיל לקלל אותו עד שכל מי שישב לידו יצא עליו והוא שתק