Jump to content

ישראל-סרביה

daniel1

Recommended Posts

ארה"ב קונים הצלחה ספורטיבית בכסף. כל האלופים האולימפיים שיש להם בכל כך הרבה ענפים זה תוצאה של השקעה עצומה בתשתיות כאמור בדגש על מדע, טכנולוגיה, מערכות מיחשוב, ציוד הנדסי ועוד המון דברים יצירתיים לפיתוח הספורטאי. הם בסך הכל אומה מאוד מאוד תחרותית.

זה לא הכל.

הם גם אומה מאוד מגוונת אתנית, יש שם אנשים מכל העמים האפשריים בעולם. זה אחד הגורמים שעוזרים להם להיות כל כך טובים כמעט בכל תחום ספורט אפשרי.

אגב, הזינוק בפופולריות של הכדורגל לא מגיע בגלל שינוי עצמאי במחשבה של האמריקאים, אלא בזכות המהגרים. בעיקר המקסיקנים.

אבל גם אנחנו אומה מאוד מגוונת אתנית, וגם אנחנו מאוד תחרותיים

למה זה לא בא לידי ביטוי גם בספורט?

קודם כל, זה לא רק גורם אחד, אלא כמה שונים.

אנחנו תחרותיים, אבל אין פה את המשמעת, ההקפדה והמסורת הספורטיבית שיש לאמריקאים.

יש פה גיוון אתני גדול אבל לא באותה רמה של האמריקאים. יש לך שם אסייתים, אפריקאים (לא רק אתיופים, אלא ממש מכל היבשת. שלא לדבר על כך שהם עברו סלקציה אכזרית בתהליך העבדות שהביאה אותם למימדים פיזיים עצומים), אירופאים (שוב, לא מכמה מדינות, אלא מכל אירופה) ועוד ועוד.

לא רמזתי שאם תוציא את כל המהגרים אנחנו נהיה בטופ העולמי, וברור שגם האירופאי הממוצע הוא יותר טוב מהישראלי הממוצע.

זה שבישראל אין תרבות ספורט זה דבר ידוע, מה שאני אומר שכנראה גם במדינות מפותחות אחרות הילד הממוצע לא יתעסק בספורט בעדיפות ראשונה ובמספרים גבוהים, ואלה שיככבו יהיו שייכים לשכבות החלשות יותר, זאת לא בעיה בלעדית שלנו.

בברזיל מגיל 3 הם בועטים בפחיות ברחוב כל היום, פלא שגדלים שם כל כך הרבה שחקנים טובים?

בישראל ילד בן 3 לא יוצא החוצה אם חם

זיזו - הסגל של גרמניה ב2014 כלל את השמות הבאים: סמי חדירה, מסוט אוזיל, לוקאס פודולסקי, מירוסלב קלוזה, ג'רום בואטנג.

ממליץ לקרוא - http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3634830,00.html

אוזיל אגב נולד בגרמניה. הוא למעשה גרמני לכל דבר.

נכון, ואני חושב שדיברתי על זה בעמוד שעבר שבעוד 10 שנים נראה שם דור מדהים.

הכדורגל שם רק ממש בשנים האחרונות התחיל להכנס לתודעה ולצבור קהל ופופולריות, התחילה להיות תודעה עצומה לענף שגובלת בטירוף(וזה מידיעה אישית), ויחד עם זה התחילו עם פיתוח והטמעה של תשתיות ומסגרות נכונות שיוכלו להצמיח דור מעולה וכמו שאמרת, לא שיעור ספורט פעם בשבוע.

אני לא יודע אם זה קיים כבר, אבל אם לא אני מאמין שבשנים הבאות אולי אם הוא ימשיך לצבור פופולריות ולא להעלם(ואני בספק אם הוא יאבד פופולריות), זה אפילו יכנס לקולג'ים עם מלגות וליגה

וזה מחזיר אותי למה שדיברתי בהתחלה, אתה לא יכול גם לא להיות מדינת כדורגל וגם לא להטמיע תשתיות, וארצות הברית הפנימה את זה

לא בטוח. הכדורגל לא נתפס שם כספורט גברי במיוחד, ולכן מאבד פופולאריות בתיכון.

מסכים איתך לגבי התקשורת, אבל לגבי ממוצע הקהל אני חושב שאנחנו (שוב) יותר מדי קשים עם עצמנו

ממוצעי קהל בליגות אירופאיות :

גרמניה: 43300

אנגליה: 36452

ספרד: 28191

איטליה: 22644

צרפת: 20976

הולנד: 19412

בלגיה: 11959

פורטוגל: 10860

שוויץ: 10751

רוסיה: 10155

שבדיה: 9967

סקוטלנד: 9655

פולין: 8250

טורקיה: 8211

ישראל: 7365

דנמרק: 7253

נורבגיה: 6711

אוסטריה: 6585

אוקראינה: 6143

צכיה: 4745

יוון: 3978

רומניה: 3465

קפריסין: 3088

קרואטיה: 2860

סרביה: 2418

נתונים מויקיפדיה ו http://www.european-...ics.co.uk/attn/

המספרים הם טובים, אבל האמת היא שהם לא חזות הכל. שווה גם לבדוק אותם ביחס לגודל האוכלוסיה.

מסכים איתך לגבי התקשורת, אבל לגבי ממוצע הקהל אני חושב שאנחנו (שוב) יותר מדי קשים עם עצמנו

ממוצעי קהל בליגות אירופאיות :

גרמניה: 43300

אנגליה: 36452

ספרד: 28191

איטליה: 22644

צרפת: 20976

הולנד: 19412

בלגיה: 11959

פורטוגל: 10860

שוויץ: 10751

רוסיה: 10155

שבדיה: 9967

סקוטלנד: 9655

פולין: 8250

טורקיה: 8211

ישראל: 7365

דנמרק: 7253

נורבגיה: 6711

אוסטריה: 6585

אוקראינה: 6143

צכיה: 4745

יוון: 3978

רומניה: 3465

קפריסין: 3088

קרואטיה: 2860

סרביה: 2418

נתונים מויקיפדיה ו http://www.european-...ics.co.uk/attn/

המספרים מפתיעים

אבל זה כנראה כי המתקנים שבנו כאן בשנים האחרונות עולים על המתקנים במדינות שמדורגות מתחתינו, שהקפיצו את ממוצע הקהל בישראל

המספרים הם טובים, אבל האמת היא שהם לא חזות הכל. שווה גם לבדוק אותם ביחס לגודל האוכלוסיה.

אם נבדוק לפי גודל האוכלוסיה, המיקום שלנו יהיה הרבה יותר גבוה.

חפרתי קצת באתר הזה, רציתי לראות איפה אנחנו (מכבי, לא ישראל) עומדים מבחינת ממוצע קהל.

להפתעתי גיליתי שמחוץ לליגות הגדולות (גרמניה, אנגליה, ספרד, איטליה וצרפת), יש רק 14 קבוצות עם ממוצע קהל של 25K ומעלה. להלן השמות:

אייאקס, פיינורד, פסוו, טוונטה (הולנד), בנפיקה, ספורטינג, פורטו (פורטוגל), סלטיק, ריינג'רס (סקוטלנד), ברוז (בלגיה), באזל (נו באמת), ספרטק מוסקבה (רוסיה), האמרבי (שבדיה), פנרבחצ'ה (טורקיה).

לשם השוואה: חיפה בעונה פח עם ממוצע של 23 אלף ובאר שבע עם 16 אלף. אני בטוח שאם גם לנו היה סמי עופר בתל אביב היינו עוברים את ה25 בממוצע.

מצד אחד מגביר את התסכול על זה שאין לנו אצטדיון שתואם לצרכים שלנו, מצד שני מעודד מבחינת הפוטנציאל הכלכלי שלנו ביחס לאירופה, הרבה יותר גבוה משחשבתי.

מעיד על העוצמה שלנו כמועדון וגורם לי עוד יותר לא להבין את כל הישראלים דמיקולו שבוחרים לצאת לבוורן ולאוסטריה וינה.

את האמת העסיק אותי מה שאתה אומר, אמרתי לעצמי - המדינה שלנו יחסית מפותחת וילדים מעדיפים להיות מול המחשב וההורים שלהם מעדיפים שילכו לעשות תואר, איך זה במקומות אחרים בעולם?

אז בניגוד לדעה הרווחת של "תשתיות = שחקנים טובים", אפשר לשים לב שביחס לאוכלוסיה, הכמות של שחקני הטופ לבל שבאים מדרום אמריקה הוא דיי משוגע.

ואם תעברו על סגלים של נבחרות אירופאיות ממדינות "מפותחות", תשימו לב שהמצב לא שונה מאצלנו ו"הילידים" של אותם נבחרות הם לא משהו להתגאות בו יותר מדי, ואת המקום שלהם תופסים כמויות לא הגיוניות של מהגרים (צרפת, גרמניה ושוויץ כדוגמאות בולטות).

שורה תחתונה אני לא חושב שזה קשור אלינו ספציפית, פשוט צריכים לקבל את העובדה שהכדורגל שייך לשכבות החלשות (מהגרים/מדינות עניות) ולשמחתנו אנחנו לא כאלה.

אחוז בעלי התארים בישראל הוא די פסיכי ביחס לשאר העולם.

כתבתי פה כבר שלדעתי זה משהו שנשאר מהגולה. הסבים שלנו בכל מקום גדלו על זה שיהודים אמורים ללמוד, לא להצטיין בפעילות גופנית.

אחוז בעלי התארים בישראל הוא די פסיכי ביחס לשאר העולם.

באמת שאני לא יודע למה אנשים מתלוננים פה על שכר לימוד שנדמה לי הוא בין הנמוכים בעולם (אנחנו עדיין לא גרמניה שיכולה להרשות לעצמה להעניק לימודים חינם) וגם כמעט כל אחד יכול להשיג איזו מלגת שקרכלשהו.

דבר אחד הוא שאני לא מבין זה למה לא מעודדים אנשים ללכת לאתלטיקה מגיל צעיר בעזרת מלגות ספורט כמו שיש בארה"ב

באמת שאני לא יודע למה אנשים מתלוננים פה על שכר לימוד שנדמה לי הוא בין הנמוכים בעולם (אנחנו עדיין לא גרמניה שיכולה להרשות לעצמה להעניק לימודים חינם) וגם כמעט כל אחד יכול להשיג איזו מלגת שקרכלשהו.

דבר אחד הוא שאני לא מבין זה למה לא מעודדים אנשים ללכת לאתלטיקה מגיל צעיר בעזרת מלגות ספורט כמו שיש בארה"ב

כי לא משקיעים בזה (לא המאמנים לא הבית ספר ולא משרד הספורט)

כי אין שום סיבה לעודד ולהשקיע באתלטיקה כשזה לחלוטין לא מעניין אף אחד בארץ. זאת השקעה שלא תחזיר את עצמה.

להשקיע במלגת לימודים לספורטאים מצטיינים זאת לא השקעה בשמים וזה משהו שיכול למשוך אנשים לענפים האלו

להשקיע במלגת לימודים לספורטאים מצטיינים זאת לא השקעה בשמים וזה משהו שיכול למשוך אנשים לענפים האלו

סבבה. אז תשקיע בזה אם זה לא בשמיים. מקווה שאתה מבין לאן אני חותר.

לא הבנתי ממי אתה מצפה שהמלגה תבוא- בארה"ב יש מערכת שלמה של ספורט קולג'ים (עם פופולריות בשמיים שמכניסה למוסדות לימוד שם מיליונים), בארץ זה לא קיים.

למה זה אינטרס של קבוצה ששחקן שלה ילמד תוך כדי? למה זה אינטרס של המדינה שספורטאי אולימפי יתעסק בתואר בו זמנית?

לא מבין למה כדורגל צריך להיות שייך לשכבות חלשות.

מה מונע משחקן כדורגל ללמוד באקדמיה?

אולי אם אנשים משכבות לא חלשות ישלחו את הילדים שלהם לשחק קצת כדורגל אז אולי יצאו פה שחקני כדורגל עם מוח קצת שיודעים מה לעשות עם הכדור.

האם השחקנים הבאים, שהם ללא ספק מהמוכשרים בארץ, מהשכבות החלשות? (אני באמת שואל מתוך עניין)

זהבי, רפאלוב, נאתכו, דאבור, דמארי, מליקסון, קהת, אצילי, בוזגלו, ניר ביטון.