Jump to content

ישראל-סרביה

daniel1

Recommended Posts

הכדורגלן הישראלי עשוי מחומר אנושי נחות, רובם ערסים טיפשים שלא קולטים איזה מתנה הם קיבלו.

אני חושב שכל ילד בן 14-15 שכבר רואה שהכדורגל מתחיל להיות רציני ולא סתם תחביב צריך לעשות סוויץ' בראש ולהגיד לעצמו שמעכשיו הוא נותן הכל מעצמו בשביל הכדורגל, גם אם זה יציאות עם חברים וכו'.

היום ילדים זורקים זין, מעדיפים מועדונים עם חברים וחארטות כאלה במקום להשקיע הכל בקריירה שלהם, וזו התוצאה.

אני רואה את אלי זיזוב מצטלם עם שחקני מכבי (כמובן שבמועדון) וכותב שהוא מתגעגע לימים במכבי, יא חתיכת ילד טמבל במקום להעלות כל היום לפייסבוק תמונות של ארגזי רוסקי סטנדרט תלך להתאמן ואולי ייצא ממך משהו.

זה הורג אותי שהם אשכרה מרוויחים מלא כסף כדי לשחק משחק שהם אוהבים ועוד לא משקיעים בזה את החיים שלהם.

זה מזכיר לי מקרה שראיתי בפיצוצייה ילד בערך בן 15-16 עם מדים של הפועל (היה גם עם תיק, כנראה חזר או שהוא היה בדרך לאימון) והוא ביקש ממני לקנות לו סיגריות, ראיתי שהוא אדום אז אמרתי כוסאומו מצידי שימות, אבל רק תבינו שהילדים האלה אמורים להגיע לבוגרים מתישהו.

הכדורגלן הישראלי עשוי מחומר אנושי נחות, רובם ערסים טיפשים שלא קולטים איזה מתנה הם קיבלו.

ברוב העולם הם כאלה. כדורגלנים ערסים יש ברוב המקומות....

כי בארץ אין התמדה אין כלום לא מלמדים בסיס ולא כלום

אל תשוו אותנו לדרום אמריקה, בברזיל למשל ההגנות לא הכי חזקות

אבל הם משחקים מגיל 0 על החוף כמעט 12 שעות ביום ומשפרים את הטכניקה שלהם

ברוסיה ומדינות הסלאביות למשל אין טכניקה רצינית

אבל הגוף וההתמדה מחפות על זה

אנחנו סתם עם עצלן ופשוט לא משקיע בכלום

אני חושב שכל ילד בן 14-15 שכבר רואה שהכדורגל מתחיל להיות רציני ולא סתם תחביב צריך לעשות סוויץ' בראש ולהגיד לעצמו שמעכשיו הוא נותן הכל מעצמו בשביל הכדורגל, גם אם זה יציאות עם חברים וכו'.

היום ילדים זורקים זין, מעדיפים מועדונים עם חברים וחארטות כאלה במקום להשקיע הכל בקריירה שלהם, וזו התוצאה.

אני רואה את אלי זיזוב מצטלם עם שחקני מכבי (כמובן שבמועדון) וכותב שהוא מתגעגע לימים במכבי, יא חתיכת ילד טמבל במקום להעלות כל היום לפייסבוק תמונות של ארגזי רוסקי סטנדרט תלך להתאמן ואולי ייצא ממך משהו.

זה הורג אותי שהם אשכרה מרוויחים מלא כסף כדי לשחק משחק שהם אוהבים ועוד לא משקיעים בזה את החיים שלהם.

זה מזכיר לי מקרה שראיתי בפיצוצייה ילד בערך בן 15-16 עם מדים של הפועל (היה גם עם תיק, כנראה חזר או שהוא היה בדרך לאימון) והוא ביקש ממני לקנות לו סיגריות, ראיתי שהוא אדום אז אמרתי כוסאומו מצידי שימות, אבל רק תבינו שהילדים האלה אמורים להגיע לבוגרים מתישהו.

ברכותיי,מצאת את היורש של שי אבוטבול.

ברוב העולם הם כאלה. כדורגלנים ערסים יש ברוב המקומות....

ההבדל שבחול השחקנים עושים שכונה עד שזה מגיע למגרש. באימון הם נהיים רובוטים מגיל צעיר, פה השכונה נמשכת גם במגרש. בחול אין הרבה אומץ לשחקנים לדבר פתוח ולהגיד ״המאמן לא סופר אותי״ ועוד משפטי בוזגלו.

השאלה היא לא כמה ילדים אוהדים קבוצה. השאלה היא כמה ילדים יקומו ביום שבת ב 7:30 כדי ללכת לשחק כדורגל.

ופה בארץ גם קמים בבוקר ולרוב יש מזג אוויר נוח ונעים

תחשוב ילדים בסרביה, קרואטיה, פולין וכו' קמים בבוקר גשם, קור, הולכים להתאמן וכל המגרש בוץ, וכולם עושים את זה ואף אחד לא מתלונן

בכל אופן, אתם מדברים פה על כדורגל, אבל זה הרבה מעבר לכך. מעט מדי אנשים עוסקים בספורט, כל ספורט. כבר מגיל קטן ילדים בבית ספר מעדיפים לשבת בכיתה עם הסמארטפון במקום לצאת החוצה לשחק עם כדור. שיעורי ספורט הם בדיחה. מגיעים הבייתה ורואים טלוויזיה/מחשב/מציירים אוזניים ולשון של כלב על התמונות שלהם בסנאפצ'ט ולא עוסקים בפעילות גופנית.

תחשוב ילדים בסרביה, קרואטיה, פולין וכו' קמים בבוקר גשם, קור, הולכים להתאמן וכל המגרש בוץ, וכולם עושים את זה ואף אחד לא מתלונן

בכל אופן, אתם מדברים פה על כדורגל, אבל זה הרבה מעבר לכך. מעט מדי אנשים עוסקים בספורט, כל ספורט. כבר מגיל קטן ילדים בבית ספר מעדיפים לשבת בכיתה עם הסמארטפון במקום לצאת החוצה לשחק עם כדור. שיעורי ספורט הם בדיחה. מגיעים הבייתה ורואים טלוויזיה/מחשב/מציירים אוזניים ולשון של כלב על התמונות שלהם בסנאפצ'ט ולא עוסקים בפעילות גופנית.

את האמת העסיק אותי מה שאתה אומר, אמרתי לעצמי - המדינה שלנו יחסית מפותחת וילדים מעדיפים להיות מול המחשב וההורים שלהם מעדיפים שילכו לעשות תואר, איך זה במקומות אחרים בעולם?

אז בניגוד לדעה הרווחת של "תשתיות = שחקנים טובים", אפשר לשים לב שביחס לאוכלוסיה, הכמות של שחקני הטופ לבל שבאים מדרום אמריקה הוא דיי משוגע.

ואם תעברו על סגלים של נבחרות אירופאיות ממדינות "מפותחות", תשימו לב שהמצב לא שונה מאצלנו ו"הילידים" של אותם נבחרות הם לא משהו להתגאות בו יותר מדי, ואת המקום שלהם תופסים כמויות לא הגיוניות של מהגרים (צרפת, גרמניה ושוויץ כדוגמאות בולטות).

שורה תחתונה אני לא חושב שזה קשור אלינו ספציפית, פשוט צריכים לקבל את העובדה שהכדורגל שייך לשכבות החלשות (מהגרים/מדינות עניות) ולשמחתנו אנחנו לא כאלה.

אגב זה גם לא רק לעסוק בספורט, זה גם ממש לאהוב ספורט.

קל לומר כאן בישראל שילדים אוהדים קבוצות, אבל כמה באמת הולכים למשחקים? תראה באנגליה משחק ליגה רביעית עם עשרות אלפי צופים. זה כמובן חריג, אבל ברוב הקבוצות ממוצע של אלפי צופים בכל משחק, וזה ליגה רביעית.

אוהבים לומר כאן ש"אוהבים" ספורט, אבל לא באמת *אוהבים* את זה. אפשר לראות את זה גם בתקשורת, שעוסקת כל הזמן בכל מה שמסביב, ומחפשת בדרך כלל את הרע במקום לטפח את הטוב. הבחור שמפעיל את הדף של 'ציון 3' אמר כמה פעמים שאנשים כמו קופמן או שרף לא באמת אוהבים כדורגל ישראלי, כי אחרת השיח שלהם לא היה נשמע ככה. מסכים איתו.

הבעיה מתחלקת ל2

הבעיה הגדולה יותר היא אחוז הילדים שמשתתפים בקבוצות (בכל ספורט אפשרי)

וכפועל יוצא מכך אחוז האוכלוסייה שרשום בהתאחדויות השונות (מספרית מדינות קטנות מאיתנו עוקפות אותנו בספורטאים/כדורגלנים פעילים , כמובן שמבחינת אחוזים אנחנו בתחתית)

הבעיה הקטנה יותר היא שגם אלו שכבר רשומים בקבוצןת ומשתתפים בפעילות ספורטיבית סובלים ממעטפת חובבנית

מאמנים שמלמדים חינוך גופני בחטיבת ביניים ביום לא יכולים להיות באמת מקצוענים אחרי הצהריים עם קבוצות ילדים

כמובן שאין מה לדבר על מאמני כושר , תזונאים וכו...

עזבו רק את המוטיבציה של הילדים

גם המערכת עצמה לא משקיעה בזה.

שעתיים ספורט בשבוע בבית הספר זה כלום ושום דבר.בכיף יכולים להוסיף עוד שעתיים וככה תהיה יותר חשיפה.

וגם רוב המורים נותנים כדור ומאז לא רואים אותם.

מעט מאוד מורים באמת עובדים איתך על דברים שמעבר (אצלי ביסודי המורה לימד איך לרוץ נכון וזה משהו שמשמש אותי עד היום ובתיכון המורה תמיד היה עושה איתנו אימונים שעובדים על כל מיני דברים כמו כוח מתפרץ ומהירות מחשבה אבל אין הרבה כאלה) . בעיני השינוי קודם צריך לבוא בדברים האלה

את האמת העסיק אותי מה שאתה אומר, אמרתי לעצמי - המדינה שלנו יחסית מפותחת וילדים מעדיפים להיות מול המחשב וההורים שלהם מעדיפים שילכו לעשות תואר, איך זה במקומות אחרים בעולם?

אז בניגוד לדעה הרווחת של "תשתיות = שחקנים טובים", אפשר לשים לב שביחס לאוכלוסיה, הכמות של שחקני הטופ לבל שבאים מדרום אמריקה הוא דיי משוגע.

ואם תעברו על סגלים של נבחרות אירופאיות ממדינות "מפותחות", תשימו לב שהמצב לא שונה מאצלנו ו"הילידים" של אותם נבחרות הם לא משהו להתגאות בו יותר מדי, ואת המקום שלהם תופסים כמויות לא הגיוניות של מהגרים (צרפת, גרמניה ושוויץ כדוגמאות בולטות).

שורה תחתונה אני לא חושב שזה קשור אלינו ספציפית, פשוט צריכים לקבל את העובדה שהכדורגל שייך לשכבות החלשות (מהגרים/מדינות עניות) ולשמחתנו אנחנו לא כאלה.

שתי אלופות העולם האחרונות הם מדינות עולם שלישי?

אין בארץ תרבות ספורט, רוב האוכלוסייה עדיין רואה באוהדי ושחקני כדורגל כאנשים נחותים (העובדה שאמן בסדר גודל של אריק איינשטיין היה אוהד כדורגל היוותה הפתעה), ואין לנו כמדינה שום זהות ספורטיבית היסטורית. האמא היהודייה ממש לא רוצה שהבן שלה יהיה כדורגלן, וב 90% מהמקרים שכדורגל עולה לכותרות בארץ זה בקונוטציות שליליות (דרבי פואד, בית"ר גזענים וכו').

זה ממש שטויות אח שלי. בלי להעליב. נכון, במדינות כמו שווייץ וגרמניה יש לא מעט מהגרים בנבחרת. ועדיין אני מבטיח לך שגם נבחרת "ילידים" תשאיר לנו אבק. היא פשוט תהיה מעט פחות טובה מהנבחרת מחוזקת במהגרים, אבל עדיין בפער גדול מאיתנו. יותר מזה אני אגיד לך- תיקח מדגם אקראי של 8 מיליון גרמנים/שווייצרים ותרכיב נבחרת מהכדורגלנים שהאוכלוסיה הזאת מייצרת- גם הנבחרת הזאת תשאיר לנו אבק בדיוק כמו נבחרות של מדינות קטנות כגון בוסניה, וויילס, איסלנד, יוון ודנמרק שעברו לכדורגל אמיתי. אין מה לעשות, זה ההבדל בין כדורגל מקצועי שיש ברמה כזו או אחרת באירופה, ובין כדורגל ישראלי.

כמה מהגרים שיחקו ביוון ב-2004 או בדנמרק ששמה לנו שמיניה?

שתי אלופות העולם האחרונות הם מדינות עולם שלישי?

אין בארץ תרבות ספורט, רוב האוכלוסייה עדיין רואה באוהדי ושחקני כדורגל כאנשים נחותים (העובדה שאמן בסדר גודל של אריק איינשטיין היה אוהד כדורגל היוותה הפתעה), ואין לנו כמדינה שום זהות ספורטיבית היסטורית. האמא היהודייה ממש לא רוצה שהבן שלה יהיה כדורגלן, וב 90% מהמקרים שכדורגל עולה לכותרות בארץ זה בקונוטציות שליליות (דרבי פואד, בית"ר גזענים וכו').

זה נכון, אבל בכוונה כתבתי מקודם שזה מעבר לכדורגל

קח באמת את ספרד לדוגמה - מדובר במעצמת ספורט. נוטים לחשוב שהם אימפריית כדורגל, אבל מתעלמים מזה שהם אדירים בכדורסל, כדוריד, רכיבה על אופניים וכנראה כל דבר שקשור בכדור או מאמץ גופני.

זה לא שילדים קטנים הולכים לשחק כדורגל בשכונה כי המדינה ענייה (והאמת שכן, עכשיו הם באמת עניים אבל זה לא הסיפור בעיניי), כי עובדה שהם מצטיינים בהכל בערך. פשוט אהבה לספורט ומוכנות להתמסר לזה.

זה נכון, אבל בכוונה כתבתי מקודם שזה מעבר לכדורגל

קח באמת את ספרד לדוגמה - מדובר במעצמת ספורט. נוטים לחשוב שהם אימפריית כדורגל, אבל מתעלמים מזה שהם אדירים בכדורסל, כדוריד, רכיבה על אופניים וכנראה כל דבר שקשור בכדור או מאמץ גופני.

זה לא שילדים קטנים הולכים לשחק כדורגל בשכונה כי המדינה ענייה (והאמת שכן, עכשיו הם באמת עניים אבל זה לא הסיפור בעיניי), כי עובדה שהם מצטיינים בהכל בערך. פשוט אהבה לספורט ומוכנות להתמסר לזה.

מסכים איתך לחלוטין. אם נדבר בהכללה גסה, יהודים אף פעם לא היו טובים בספורט. אם אין את האהבה והתשוקה לספורט, שום תשתיות לא יעזרו.

מערכת החינוך רואה בספורט כמקסימום תחביב לשעות הפנאי, וככה מחנכים את הילדים.

זה ממש שטויות אח שלי. בלי להעליב. נכון, במדינות כמו שווייץ וגרמניה יש לא מעט מהגרים בנבחרת. ועדיין אני מבטיח לך שגם נבחרת "ילידים" תשאיר לנו אבק. היא פשוט תהיה מעט פחות טובה מהנבחרת מחוזקת במהגרים, אבל עדיין בפער גדול מאיתנו. יותר מזה אני אגיד לך- תיקח מדגם אקראי של 8 מיליון גרמנים/שווייצרים ותרכיב נבחרת מהכדורגלנים שהאוכלוסיה הזאת מייצרת- גם הנבחרת הזאת תשאיר לנו אבק בדיוק כמו נבחרות של מדינות קטנות כגון בוסניה, וויילס, איסלנד, יוון ודנמרק שעברו לכדורגל אמיתי. אין מה לעשות, זה ההבדל בין כדורגל מקצועי שיש ברמה כזו או אחרת באירופה, ובין כדורגל ישראלי.

כמה מהגרים שיחקו ביוון ב-2004 או בדנמרק ששמה לנו שמיניה?

לא רמזתי שאם תוציא את כל המהגרים אנחנו נהיה בטופ העולמי, וברור שגם האירופאי הממוצע הוא יותר טוב מהישראלי הממוצע.

זה שבישראל אין תרבות ספורט זה דבר ידוע, מה שאני אומר שכנראה גם במדינות מפותחות אחרות הילד הממוצע לא יתעסק בספורט בעדיפות ראשונה ובמספרים גבוהים, ואלה שיככבו יהיו שייכים לשכבות החלשות יותר, זאת לא בעיה בלעדית שלנו.

בברזיל מגיל 3 הם בועטים בפחיות ברחוב כל היום, פלא שגדלים שם כל כך הרבה שחקנים טובים?

בישראל ילד בן 3 לא יוצא החוצה אם חם

זיזו - הסגל של גרמניה ב2014 כלל את השמות הבאים: סמי חדירה, מסוט אוזיל, לוקאס פודולסקי, מירוסלב קלוזה, ג'רום בואטנג.

ממליץ לקרוא - http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3634830,00.html

זה לא שלפני התפרצות הטכנולוגיה היינו מעצמת ספורט...

לא יודע אם ציינו פה(מאמין שכן אין לי זמן לקרוא הכל עכשיו אבל אגיג בכל זאת)

הבעיה של הסמארטפונים וכו בוודאי לא קיימת ספציפית רק בישראל אלא בעיה כלל עולמית.

אממה, כמות העוני ושכונות העוני במדינות עולם שלישי(רוב אם לא כל דרום אמריקה כזאת, למי שתהה) עצומות, וילד שחוזר הבית מהבית ספר, אם הוא בכלל הולך אליו, חוזר ל4 קירות.

אין לו מכשיר אלקטרוני להתעסק בו, ולכן הפתרון היחיד זה לצאת ולבעוט בכדור.

ואם במקרה יש לאיזה משפחה מכשיר אלקטרוני, הלחץ החברתי עושה את שלו והילד יוצא לשחק עם החברים שלו וכך מתאהבים במשחק..אמנם הרבה מהם לוקים ביסודות אבל מפצים על זה בכישרון עצום

עריכה: ועוד משהו, לפי דעתי זה הרבה יותר מרק בגלל זה, הכדורגל פשוט מושרש שם בתרבות וזה פאקינג דת שם, לראייה מקדשים של מראדונה ופלה שפוקדים אותם המון אנשים.

אחרת למה אפריקה למשל לא נחשבת כיבשת כדורגל טובה?(יחסית כמובן)

לא יודע אם ציינו פה(מאמין שכן אין לי זמן לקרוא הכל עכשיו אבל אגיג בכל זאת)

הבעיה של הסמארטפונים וכו בוודאי לא קיימת ספציפית רק בישראל אלא בעיה כלל עולמית.

אממה, כמות העוני ושכונות העוני במדינות עולם שלישי(רוב אם לא כל דרום אמריקה כזאת, למי שתהה) עצומות, וילד שחוזר הבית מהבית ספר, אם הוא בכלל הולך אליו, חוזר ל4 קירות.

אין לו מכשיר אלקטרוני להתעסק בו, ולכן הפתרון היחיד זה לצאת ולבעוט בכדור.

ואם במקרה יש לאיזה משפחה מכשיר אלקטרוני, הלחץ החברתי עושה את שלו והילד יוצא לשחק עם החברים שלו וכך מתאהבים במשחק..אמנם הרבה מהם לוקים ביסודות אבל מפצים על זה בכישרון עצום

עריכה: ועוד משהו, לפי דעתי זה הרבה יותר מרק בגלל זה, הכדורגל פשוט מושרש שם בתרבות וזה פאקינג דת שם, לראייה מקדשים של מראדונה ופלה שפוקדים אותם המון אנשים.

אחרת למה אפריקה למשל לא נחשבת כיבשת כדורגל טובה?(יחסית כמובן)

אז תראה את ארה"ב - גם מעצמה טכנולוגית, והם רק מתקדמים כל הזמן בכדורגל, וזה כשמדובר בספורט בערך השישי בפופולריות במדינה

עוד בעיה היא שכל שחקן צעיר שיודע לתת פס חושב שמגיע לו ישר לפתוח בהרכב או להיות חילוף ראשון בקבוצה גדולה לפני שקרע זוג נעלים. הם יעדיפו ללכת לעכו בשביל דקות משחק ובכך כנראה לאבד את הקריירה שלהם מאשר להילחם על המקום שלהם, ללמוד ולהתפתח במועדון גדול.

אז תראה את ארה"ב - גם מעצמה טכנולוגית, והם רק מתקדמים כל הזמן בכדורגל, וזה כשמדובר בספורט בערך השישי בפופולריות במדינה

נכון, ואני חושב שדיברתי על זה בעמוד שעבר שבעוד 10 שנים נראה שם דור מדהים.

הכדורגל שם רק ממש בשנים האחרונות התחיל להכנס לתודעה ולצבור קהל ופופולריות, התחילה להיות תודעה עצומה לענף שגובלת בטירוף(וזה מידיעה אישית), ויחד עם זה התחילו עם פיתוח והטמעה של תשתיות ומסגרות נכונות שיוכלו להצמיח דור מעולה וכמו שאמרת, לא שיעור ספורט פעם בשבוע.

אני לא יודע אם זה קיים כבר, אבל אם לא אני מאמין שבשנים הבאות אולי אם הוא ימשיך לצבור פופולריות ולא להעלם(ואני בספק אם הוא יאבד פופולריות), זה אפילו יכנס לקולג'ים עם מלגות וליגה

וזה מחזיר אותי למה שדיברתי בהתחלה, אתה לא יכול גם לא להיות מדינת כדורגל וגם לא להטמיע תשתיות, וארצות הברית הפנימה את זה

אגב זה גם לא רק לעסוק בספורט, זה גם ממש לאהוב ספורט.

קל לומר כאן בישראל שילדים אוהדים קבוצות, אבל כמה באמת הולכים למשחקים? תראה באנגליה משחק ליגה רביעית עם עשרות אלפי צופים. זה כמובן חריג, אבל ברוב הקבוצות ממוצע של אלפי צופים בכל משחק, וזה ליגה רביעית.

אוהבים לומר כאן ש"אוהבים" ספורט, אבל לא באמת *אוהבים* את זה. אפשר לראות את זה גם בתקשורת, שעוסקת כל הזמן בכל מה שמסביב, ומחפשת בדרך כלל את הרע במקום לטפח את הטוב. הבחור שמפעיל את הדף של 'ציון 3' אמר כמה פעמים שאנשים כמו קופמן או שרף לא באמת אוהבים כדורגל ישראלי, כי אחרת השיח שלהם לא היה נשמע ככה. מסכים איתו.

מסכים איתך לגבי התקשורת, אבל לגבי ממוצע הקהל אני חושב שאנחנו (שוב) יותר מדי קשים עם עצמנו

ממוצעי קהל בליגות אירופאיות :

גרמניה: 43300

אנגליה: 36452

ספרד: 28191

איטליה: 22644

צרפת: 20976

הולנד: 19412

בלגיה: 11959

פורטוגל: 10860

שוויץ: 10751

רוסיה: 10155

שבדיה: 9967

סקוטלנד: 9655

פולין: 8250

טורקיה: 8211

ישראל: 7365

דנמרק: 7253

נורבגיה: 6711

אוסטריה: 6585

אוקראינה: 6143

צכיה: 4745

יוון: 3978

רומניה: 3465

קפריסין: 3088

קרואטיה: 2860

סרביה: 2418

נתונים מויקיפדיה ו http://www.european-...ics.co.uk/attn/

ארה"ב זה סוג של תמונת מראה מבחינתי לברזיל- אם בברזיל זה בא ממקום שורשי של ילדים שמשחקים 12 שעות ביום כדורגל בשכונות עוני, ארה"ב זאת אולי המדינה הכי טובה מבחינת מסגרות לפיתוח ספורטאים.

יש שם מלא טכנולגיה, אחוזי השמנת ילדים מהגבוהים בעולם ועדיין אתה רואה איך הם מצליחים בכל ענף (למרות שחשוב להזכיר שמדובר במדינת ענק מבחינת כמות אוכלוסייה ביחס למדינות אירופה), ההבנייה שיש שם מבחינת המסלול של ספורטאים והרמה של התשתיות זה בקטע אחר לגמרי- בקטע הזה של ישראל יש גם בעיה מובנת (בגלל שילד בגיל 15-16 יודע שעוד שנתיים שלוש יש לו צבא) וגם מערכות נוער נוראיות בלי קשר.

אני לא חושב שיש הרבה מקומות שהמסלול של שחקן כילד הוא כל כך ברור, הקבוצות ספורט תיכונים והקולג'ים שם זה תופעה שאני לא חושב שקיימת ביותר מדי מדינות אחרות (אם משווים לארץ זה די הזוי כמה כבוד הם נותנים למה שאפשר להגדיר "ליגות נוער"- אבל זה חלק מההצלחה) והעבודה הפיזית שם זה עולם אחר, רק לראות איך נראה שחקן צעיר לפני שהוא מגיע לNBA ואיך הוא נראה אחרי שנה מבחינה פיזית.

בישראל יש בעיה גם במסגרות וגם בכמות הילדים שעוסקים בספורט באופן רציני, בגלל זה קשה לראות שתצא מפה איזה בשורה.

בארצות הברית גם יש את הקטע של מלגות ספורט שלמרבית הספורטאים זאת הדרך היחידה להשיג מלגה ולרכוש השכלה