Jump to content

נושא מעקב לשיפוצים בבלומפילד 🌞

Recommended Posts

13 דקות לפני, Krishi said:

כל חורף כמעט יש הצפות בת"א. עזוב. זה לא רציני. עאלק ממש לא קורה...

לא ככה. זה חריג. זה שיש יותר מקרים בשנים האחרונות לא הופך את זה למשהו שבשגרה או למצב של מדינת עולם שלישי. ועדיין, יש הבדל בין רוב ההצפות של השנים האחרונות למה שהיה היום.

4 דקות לפני, Omer said:

לא ככה. זה חריג. זה שיש יותר מקרים בשנים האחרונות לא הופך את זה למשהו שבשגרה או למצב של מדינת עולם שלישי. ועדיין, יש הבדל בין רוב ההצפות של השנים האחרונות למה שהיה היום.

עומר, המראות האלו חוזרים כמעט כל שנה. אני לא מבין למה אתה מנסה להתכחש לזה.

16 דקות לפני, Krishi said:

כל חורף כמעט יש הצפות בת"א. עזוב. זה לא רציני. עאלק ממש לא קורה...

עזוה כל חורף, תן דוגמא של פעם אחת שהיה דבר כזה ב-20 שנה האחרונות בגוש דן.

גם ב-2013 עם הסערה הגדולה שאנשים נתקעו בלי חשמל בבתים והשלג חסם את הצירים באיזור ירושלים לא היה ככה.

מהבוקר עד עכשיו יש ברחובות ובחצרות ברד שלא נמס. מתי קרה ככה?

4 דקות לפני, Krishi said:

עומר, המראות האלו חוזרים כמעט כל שנה. אני לא מבין למה אתה מנסה להתכחש לזה.

בכל שנה נמיר מוצף? בכל שנה איילון נסגר? יש נתונים שאומרים לך שירדה כמות גשם חריגה. בחודש שעבר נשברו שיאי מדידה ואמרו שהשיא לפנינו. אתם יכולים להגיד "שתי טיפות" עד מחר, בכל העולם יש הצפות, ואם תבדקו כמה גשם יורד שם תראו שלא בהכרח הרבה יותר.

מה שעולה לי לראש זה חורף 1992, הסופה של 2013, שנה שעברה, והשנה. זה לא "כמעט כל שנה".

9 דקות לפני, yellow_blood said:

עזוה כל חורף, תן דוגמא של פעם אחת שהיה דבר כזה ב-20 שנה האחרונות בגוש דן.

גם ב-2013 עם הסערה הגדולה שאנשים נתקעו בלי חשמל בבתים והשלג חסם את הצירים באיזור ירושלים לא היה ככה.

מהבוקר עד עכשיו יש ברחובות ובחצרות ברד שלא נמס. מתי קרה ככה?

7 דקות לפני, Omer said:

בכל שנה נמיר מוצף? בכל שנה איילון נסגר? יש נתונים שאומרים לך שירדה כמות גשם חריגה. אתם יכולים להגיד "שתי טיפות" עד מחר, בכל העולם יש הצפות, ולא בהכרח גשום יותר.

מה שעולה לי לראש זה חורף 1992, הסופה של 2013, שנה שעברה, והשנה. זה לא "כמעט כל שנה".

אני באמת לא מבין מה האינטרס שלכם להגן בכזאת תקיפות ועקשנות על עיריית ת"א.

אתם באמת רוצים להכריח אותי לחפש לכם בגוגל את כל ההצפות שהיו בת"א בעשורים האחרונים?

לכו להודעה המצחיקה של עיריית ת"א בפייסבוק שלה לגבי ההצפות היום ותקראו תגובות של תושבים שמתלוננים על זה כל שנה כמעט.

43 דקות לפני, Krishi said:

זה גם לא נדיר כי זה קורה כל שנה.

התירוצים של עיריית ת"א זה פשוט לעשות צחוק מהאינטליגנציה שלנו.

בתאכלס, הם לא משקיעים בתשתיות איפה שבא להם. עדיף לעשות עוד איזה מירוץ או אירוע לילה לבן. כל השאר סתם תירוצים.

ממש לא כל שנה יש בת"א 80 ממ ב3 שעות. אתה מוזמן להביא סימוכין לזה שזה קורה כל שנה.

בהצלחה.

אין לאף אחד "אינטרס", יש הרבה מה לבקר את העירייה, וגם לא אמרתי שלא צריך לחשוב על פיתרונות. אבל אין קשר ל"תשתיות של עולם שלישי" ולזה שמה שהיה היום הוא קיצוני במיוחד. אתה מוזמן להביא לי סימוכין לגשמים והצפות בסדר גודל כזה.

3 דקות לפני, החתול הצהוב said:

ממש לא כל שנה יש בת"א 80 ממ ב3 שעות. אתה מוזמן להביא סימוכין לזה שזה קורה כל שנה.

בהצלחה.

Just now, Omer said:

אין לאף אחד "אינטרס", יש הרבה מה לבקר את העירייה, וגם לא אמרתי שלא צריך לחשוב על פיתרונות. אבל אין קשר ל"תשתיות של עולם שלישי" ולזה שמה שהיה היום הוא קיצוני במיוחד. אתה מוזמן להביא לי סימוכין לגשמים והצפות בסדר גודל כזה.

אני לא אמרתי תשתית עולם שלישי.

אמרתי שכל שנה או כמעט כל שנה יש הצפות בת"א.

גם בפחות מהכמות שירדה השנה.

למה שאני אעבוד קשה ואביא סימוכין? אתם טוענים גם משהו, תוכיחו אתם.

1 דקה לפני, Krishi said:

אני לא אמרתי תשתית עולם שלישי.

אמרתי שכל שנה או כמעט כל שנה יש הצפות בת"א.

גם בפחות מהכמות שירדה השנה.

למה שאני אעבוד קשה ואביא סימוכין? אתם טוענים גם משהו, תוכיחו אתם.

אתה מבקש מאנשים להוכיח שאין להם אחות. אני אומר לך שדבר כזה לא קורה כל שנה, אתה אומר לי שכן, אני אומר שתביא סימוכין, אתה אומר לי להביא לך סימוכין שלא? איך אני אמור לעשות את זה? להביא לך צילומים של 24 שעות ביממה של ת"א לאורך חורפים שלמים?

תבדיל בין מקרים שאי אפשר לחצות את הכביש למקרים כמו היום שאנשים טובעים במעלית, או בחודש שעבר בחיפה כשהיו צריכים לחלץ אנשים ממכוניות. זה קיצוני ושום תשתית שקיימת בעולם כנראה לא היתה פותרת את זה.

Just now, Omer said:

אתה מבקש מאנשים להוכיח שאין להם אחות. אני אומר לך שדבר כזה לא קורה כל שנה, אתה אומר לי שכן, אני אומר שתביא סימוכין, אתה אומר לי להביא לך סימוכין שלא? איך אני אמור לעשות את זה? להביא לך צילומים של 24 שעות ביממה של ת"א לאורך חורפים שלמים?

תבדיל בין מקרים שאי אפשר לחצות את הכביש למקרים כמו היום שאנשים טובעים במעלית, או בחודש שעבר בחיפה כשהיו צריכים לחלץ אנשים ממכוניות. זה קיצוני ושום תשתית שקיימת בעולם כנראה לא היתה פותרת את זה.

מה זאת אומרת? כל שנה יש כתבות על הצפות ויש נתוני משקעים. בהצלחה.

די קרישי, מה נותן לך להתווכח ולהוכיח שאתה צודק גם כשזה בפירוש לא נכון?

אנשים שחיים עשרות שנים בת"א אמרו שלא זכור להם הרבה מאוד זמן דבר כזה.

בחדשות הביאו נתונים ואמרו שזו כמות משקעים חריגה מאוד. מה אתה באמת לא רואה שמה שהיה היום היה שונה מכל שנה? מעבר לנתונים, רואים את זה בעיניים.

שורה תחתונה, העיריה כשלה מבחינת הנזילות ביציעים והשלמת החיפוי ואף אחד לא בא להגן עליה פה. העניין הוא לגבי היום, להיות פופוליסטי בביקורת על העיריה כשאין הצדקה לזה ולהגיד שבגלל עיריית ת"א לא היה משחק היום זה לא הגיוני. גם אם היה גג וניקוז יותר טוב ובלומפילד היה פרפקט, לא היה משחק. הכל היה משותק סביב האצטדיון, אין קשר לבניה בבלומפילד ושום כר דשא בעולם לא היה עומד במה שהיה היום שעה לפני משחק שאמור להתקיים.

נקווה רק שבקיץ לפני המוקדמות באירופה העיריה כבר תתקן את הדליפות כי אם לא זה יכול להיות לפגוע בהכנסות ובקהל שלא יגיע. מכבי חייבת ללחוץ עליהם בזה.

4 דקות לפני, yellow_blood said:

די קרישי, מה נותן לך להתווכח ולהוכיח שאתה צודק גם כשזה בפירוש לא נכון?

אנשים שחיים עשרות שנים בת"א אמרו שלא זכור להם הרבה מאוד זמן דבר כזה.

בחדשות הביאו נתונים ואמרו שזו כמות משקעים חריגה מאוד. מה אתה באמת לא רואה שמה שהיה היום היה שונה מכל שנה? מעבר לנתונים, רואים את זה בעיניים.

שורה תחתונה, העיריה כשלה מבחינת הנזילות ביציעים והשלמת החיפוי ואף אחד לא בא להגן עליה פה. העניין הוא לגבי היום, להיות פופוליסטי בביקורת על העיריה כשאין הצדקה לזה ולהגיד שבגלל עיריית ת"א לא היה משחק היום זה לא הגיוני. גם אם היה גג וניקוז יותר טוב ובלומפילד היה פרפקט, לא היה משחק. הכל היה משותק סביב האצטדיון, אין קשר לבניה בבלומפילד ושום כר דשא בעולם לא היה עומד במה שהיה היום שעה לפני משחק שאמור להתקיים.

נקווה רק שבקיץ לפני המוקדמות באירופה העיריה כבר תתקן את הדליפות כי אם לא זה יכול להיות לפגוע בהכנסות ובקהל שלא יגיע. מכבי חייבת ללחוץ עליהם בזה.

הייתי מסכים עם הטענה הזאת אם בשאר החורפים לא היינו רואים את אותם מראות, אבל אנחנו כן רואים אותם. אז זה סתם תירוץ. התשתיות בת"א לא מוכנות גם לכמות משקעים יותר נמוכה מזו (על כן אי אפשר להגיד שזה חריג. אם לא היינו רואים הצפות כאלה כמעט כל שנה ואז פתאום רק השנה כן הייתי מקבל את הטיעון הזה).

אגב זאת לא הפעם הראשונה שכמות כזאת יורדת בת"א.

47 דקות לפני, Krishi said:

הייתי מסכים עם הטענה הזאת אם בשאר החורפים לא היינו רואים את אותם מראות, אבל אנחנו כן רואים אותם. אז זה סתם תירוץ. התשתיות בת"א לא מוכנות גם לכמות משקעים יותר נמוכה מזו (על כן אי אפשר להגיד שזה חריג. אם לא היינו רואים הצפות כאלה כמעט כל שנה ואז פתאום רק השנה כן הייתי מקבל את הטיעון הזה).

אגב זאת לא הפעם הראשונה שכמות כזאת יורדת בת"א.

הפוך גוטה.

הכמות היום היא לא הוכחה לתשתיות שיש או אין בת"א מאחר ובניגוד למה שאתה אומר, היא נדירה מאוד. בהחלט היה דבר כזה בעבר ככל הנראה, רק ששוב - הוא נדיר מאוד (70 מ"מ בשעתיים, מזכיר שוב - זה כמעט מחצית מה שיורד בחודש שלם בינואר).

יכול להיות שהתשתית לא הכי טובה (במאמר מוסגר: שעתיים אחרי אירוע הגשם כבר לא נותרו שום הצפות ברחובות יפו, יש לומר) רק שגם אם היא הייתה כזו, היא לא ערוכה ולא אמורה להיות ערוכה עם מה שהיה הבוקר כי אף אחד לא בונה תשתיות למקרי קיצון נדירים.

ואם כבר בלומפילד, כמו שנאמר קודם - במנצ'סטר לא שיחקו משחק אלופות בגלל 30 מ"מ בשעה. פה אנחנו מדברים על 70 בשעתיים ו-80 בשלוש.

אגב, לגביי הכמויות בת"א. הלכתי לבדוק במאגר נתוני השירות המטארולוגי את התחנה הממוחשבת שלהם שהוקמה ב-2005 ליד בית האצ"ל (קרוב ממש לבלומפילד).

ב-15 שנות התחנה היום הכי גשום היה 11/1/06 . באותה יממה נמדדו בתחנה כ-72 מ"מ , בכל היממה.

היום כאמור היינו על כ-70 מ"מ בשעתיים וכ-80 מ"מ בשלוש שעות.

במילים אחרות: מאז שהתחנה הזו קיימת שזה כבר מעל 14 שנה מעולם לא נמדדו בה כמויות כאלו לא כמותית ולא ביחס לפרק הזמן כמות משקעים/זמן ירידת משקעים.

26 דקות לפני, Krishi said:

לא הבנתי עדיין איך זה סותר את מה שאני אמרתי. 

זה סותר מאחר ואתה טוען ש:

• המערכת אתמול היא הוכחה לכלום בערך מאחר ומה שהיה אתמול הוא נדיר בכל קנה מידה כך שהיא לא מהווה שום דוגמה למצב התשתיות של בלומפילד ו/או העיר.
  • המערכת אתמול היא ממש לא משהו שקורה כל שנה ולא שכיחה בעליל.

24 דקות לפני, החתול הצהוב said:

זה סותר מאחר ואתה טוען ש:

• המערכת אתמול היא הוכחה לכלום בערך מאחר ומה שהיה אתמול הוא נדיר בכל קנה מידה כך שהיא לא מהווה שום דוגמה למצב התשתיות של בלומפילד ו/או העיר.
  • המערכת אתמול היא ממש לא משהו שקורה כל שנה ולא שכיחה בעליל.

אמרתי שכל שנה יש הצפות. זה לא נכון? המערכת אתמול היא לא תירוץ, כי ההצפות גם ברמה כזאת קורות גם בכמות משקעים קטנה יותר. 

מה שלא ברור לי זה למה לנסות להגן על מחדלי העירייה עם טענות לא רלוונטיות. מצידי שירד אתמול כמות משקעים של פעם בהיסטוריה, זה לא רלוונטי. 

בוא נגיד שאם התשתיות היו מסוגלות להתמודד עם כמות משקעים שקצת קטנה יותר ממה שהיה אתמול, אז גם הנזקים של אתמול לא היו כאלה חמורים. ואז הטיעון שזאת כמות חריגה היה מתקבל. אבל זה פשוט כסת"ח

14 דקות לפני, Krishi said:

אמרתי שכל שנה יש הצפות. זה לא נכון? המערכת אתמול היא לא תירוץ, כי ההצפות גם ברמה כזאת קורות גם בכמות משקעים קטנה יותר. 

מה שלא ברור לי זה למה לנסות להגן על מחדלי העירייה עם טענות לא רלוונטיות. מצידי שירד אתמול כמות משקעים של פעם בהיסטוריה, זה לא רלוונטי. 

בוא נגיד שאם התשתיות היו מסוגלות להתמודד עם כמות משקעים שקצת קטנה יותר ממה שהיה אתמול, אז גם הנזקים של אתמול לא היו כאלה חמורים. ואז הטיעון שזאת כמות חריגה היה מתקבל. אבל זה פשוט כסת"ח

המערכת אתמול היא "תירוץ" מהסיבה הפשוטה שהמערכת אתמול היא לא דוגמה לשום דבר לענייני תשתיות בעייתיות או לא בעייתיות. לא בענייני בלומפילד ולא בענייני רחובות ברמת המאקרו.

שוב, אין לך שום אפשרות להתמודד עם מה שהיה אתמול ברמת המאקרו. אין. האם יש ליקויים? ברור שיש. אין עיר אגב שאין בה ליקויים. מה שאנחנו מנסים לומר לך כאן, גם בהקשר של בלומפילד שהוצף הוא שמה שהיה אתמול חריג בצורה פסיכית ולא בר ביצוע מבחינת הערכות שתעביר אירוע כזה באהלן אהלן כאילו לא קרה דבר. לא ברמה העירונית אבל גם לא ברמת האצטדיון. 

אגב, שעתיים אחרי האירוע לא נותר זכר להצפות שהתמונות וסרטי הוידאו שלהם רצו ברשתות. אומר את זה בתור אחד שהיה במקומות הללו אתמול כבר בצהריים.

52 דקות לפני, החתול הצהוב said:

המערכת אתמול היא "תירוץ" מהסיבה הפשוטה שהמערכת אתמול היא לא דוגמה לשום דבר לענייני תשתיות בעייתיות או לא בעייתיות. לא בענייני בלומפילד ולא בענייני רחובות ברמת המאקרו.

שוב, אין לך שום אפשרות להתמודד עם מה שהיה אתמול ברמת המאקרו. אין. האם יש ליקויים? ברור שיש. אין עיר אגב שאין בה ליקויים. מה שאנחנו מנסים לומר לך כאן, גם בהקשר של בלומפילד שהוצף הוא שמה שהיה אתמול חריג בצורה פסיכית ולא בר ביצוע מבחינת הערכות שתעביר אירוע כזה באהלן אהלן כאילו לא קרה דבר. לא ברמה העירונית אבל גם לא ברמת האצטדיון. 

אגב, שעתיים אחרי האירוע לא נותר זכר להצפות שהתמונות וסרטי הוידאו שלהם רצו ברשתות. אומר את זה בתור אחד שהיה במקומות הללו אתמול כבר בצהריים.

וזה משנה כי?

על המערכה הזו ידעו מתחילת השבוע.

תפקיד העירייה להיערך בהתאם גם אם זה אומר לשים ביובית בכל פינת רחוב.

הגשם הזה לא הפתיע אף חזאי.

18 דקות לפני, Kimhistan said:

וזה משנה כי?

על המערכה הזו ידעו מתחילת השבוע.

תפקיד העירייה להיערך בהתאם גם אם זה אומר לשים ביובית בכל פינת רחוב.

הגשם הזה לא הפתיע אף חזאי.

הגשם הזה בהחלט הפתיע בעוצמה הנקודתית שלו.

לא היה שום צפי לכמות כזו נדירה, לא בכמות ולא מבחינת המיקום שלו.

חברים, פרופ' בטכניון שמומחה לתחום של נגר עילי ומערכות ניקוז והולכת מים בערים אמר הבוקר בראיון בגלי צה"ל שאי אפשר להערך בצורה מלאה לאירוע כזה. פשוט אי אפשר. אנשים בחלקם לא מודעים לעוצמה של האירוע שעבר אתמול שהיה עצום בכל קנה מידה.  שאלו אותו גם ספציפית על בלומפילד. הוא ענה שבשביל לבנות מערכת ניקוז באצטדיון שתוכל להתמודד עם כמות כמו שירדה אתמול זה היה מייקר את הבנייה בצורה אקספוננציאלית, והופך אותה בפועל למשהו לא אפשרי. 

האם ברמת המיקרו אפשר לשפר דברים? תמיד. ברמת המאקרו זו מערכת שפשוט אין הרבה מה לעשות נגדה והיא תעשה נזקים תמיד. גם ברמה העירונית, וגם ברמת האצטדיון עצמו (ד"ש ממנצ'סטר שבה בוטל משחק ליגת אלופות של הסיטי ב-2016 בגלל כמות יותר קטנה שירדה אתמול, אגב).

* בכלל, בכל מקום בעולם כשיש כמויות חריגות, אפילו אם יודעים עליהן מראש, עדיין יש הצפות ותקלות, אם כבר העלית את הסוגיה. 

39 דקות לפני, Mtamir said:

עוקב אחרי הוויכוח מהצד,

כרישי תהיה בריא אתה יותר אטום פה מהתעלות ניקוז שאתה מדבר עליהן.

אבל לפחות קיבלת נקודה. כל הכבוד! 

42 דקות לפני, Mtamir said:

עוקב אחרי הוויכוח מהצד,

כרישי תהיה בריא אתה יותר אטום פה מהתעלות ניקוז שאתה מדבר עליהן.

הדבר הזה אמנם הקנה לך נקודת קרישי (שלא ברור למה היא טובה, ואם בכלל הוא מנהל מעקב לכל הנקודות שהוא מעניק פה לאחרונה), אבל שמט את הקרקע מתחת להודעה שלך.

אני הייתי עורך.