Jump to content

נושא מעקב לשיפוצים בבלומפילד 🌞

Recommended Posts

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001298156

ורד נבון, תושבת יפו ומומחית למורשת העיר, שאף פרסמה בשנה האחרונה את הספר "השדרה", המתאר את ההיסטוריה המצולמת של שדרות ירושלים ביפו, מאמינה שאופן קידום התכנון של האצטדיון בעייתי: "יש לי כבוד לאוהדי הכדורגל, אבל, אני רואה את הליקוי שחוזר על עצמו במקומות אחרים ביפו. בונים מיזם גדול ומשוכלל ושוכחים איך הוא מתייחס לסביבה. מה יקרה לבני אדם שיחיו מסביב? יש כאן אצטדיון ענק, שאין בו גג ואין בו חניה, והוא יושב בתוך שכונת מגורים. אין פה תחבורה ציבורית. איך האוהדים יגיעו בשבת? וזה אומר שיהיו כאן רעש ותאורה חזקה מדי. הבנייה הרסה את גינת כרונינגן, שבה ממוקם מרכז מוסיקה לתושבי דרום ת"א ויפו. לפי מה שכתוב באתר ה-GIS של העירייה הגן "יותאם לתפעול ביום משחק". מה זה אומר? אני מנסה להבין, למה לא שאלו אותנו? אנחנו חיים כאן". היא לא היחידה שחוששת. בשיחה שקיימנו עם מיכל, תושבת האזור, היא לא נשמעת נלהבת לחזור לתקופה של לפני 2016, אז הופסקו המשחקים במגרש לרגל השיפוץ. "כל משחק הביא איתו רכבים שחונים בפראות, רעש וגם אוהדים שעושים את צרכיהם ברחובות סמוכים", היא משחזרת.

יאללה יא אהבלה שלא נחרבן לך בדירה, עלק עושים צרכיהם ברחובות סמוכים

10 minutes ago, ROEIMTA said:

בין איזה אזור לאיזה אזור ב8 תחתון התמונות האלה מצולמות? 

8 תחתון, סוף תא הכסף בצד שמאל

לא יודע על איזה גוש זה נופל...

45 minutes ago, פנחס שוף said:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001298156

ורד נבון, תושבת יפו ומומחית למורשת העיר, שאף פרסמה בשנה האחרונה את הספר "השדרה", המתאר את ההיסטוריה המצולמת של שדרות ירושלים ביפו, מאמינה שאופן קידום התכנון של האצטדיון בעייתי: "יש לי כבוד לאוהדי הכדורגל, אבל, אני רואה את הליקוי שחוזר על עצמו במקומות אחרים ביפו. בונים מיזם גדול ומשוכלל ושוכחים איך הוא מתייחס לסביבה. מה יקרה לבני אדם שיחיו מסביב? יש כאן אצטדיון ענק, שאין בו גג ואין בו חניה, והוא יושב בתוך שכונת מגורים. אין פה תחבורה ציבורית. איך האוהדים יגיעו בשבת? וזה אומר שיהיו כאן רעש ותאורה חזקה מדי. הבנייה הרסה את גינת כרונינגן, שבה ממוקם מרכז מוסיקה לתושבי דרום ת"א ויפו. לפי מה שכתוב באתר ה-GIS של העירייה הגן "יותאם לתפעול ביום משחק". מה זה אומר? אני מנסה להבין, למה לא שאלו אותנו? אנחנו חיים כאן". היא לא היחידה שחוששת. בשיחה שקיימנו עם מיכל, תושבת האזור, היא לא נשמעת נלהבת לחזור לתקופה של לפני 2016, אז הופסקו המשחקים במגרש לרגל השיפוץ. "כל משחק הביא איתו רכבים שחונים בפראות, רעש וגם אוהדים שעושים את צרכיהם ברחובות סמוכים", היא משחזרת.

יאללה יא אהבלה שלא נחרבן לך בדירה, עלק עושים צרכיהם ברחובות סמוכים

מה אהבלה? את הישראלי המכוער אתה מכיר? באים הרבה כאלה למגרשי הכדורגל...

וכן, 30 אלף איש שבאים לאצטדיון כדורגל שנמצא בסמוך לשכונות מגורים זה סיוט לתושבים... אנשים מתנהגים כמו בהמות, חונים בכניסות לבתים, על איי תנועה ועל כל סנטימטר פנוי.

כשיש לך שעה שעתיים עם בירה להעביר בכיף מחוץ לאצטדיון, ואין לך שירותים ציבוריים, אז כן, גם אני וכנראה גם עוד אלפי אוהדים כמוני, נכנסים חצרות ביניינים ועושים פיפי... אני בטוח שגם אתה השתנת על איזה קיר ביפו או בפלורנטין ליד הפרלה... 

להזכירך זאת אחת הסיבות שאצטדיון אוסישקין נהרס על ידי העירייה... שמה יש אוכלוסייה חזקה שדרשה להעיף את המפגע התברואתי ובהמתי שהיה מסתובב להם מתחת לבית כל שבוע...

44 minutes ago, maccabi forever said:

מה אהבלה? את הישראלי המכוער אתה מכיר? באים הרבה כאלה למגרשי הכדורגל...

וכן, 30 אלף איש שבאים לאצטדיון כדורגל שנמצא בסמוך לשכונות מגורים זה סיוט לתושבים... אנשים מתנהגים כמו בהמות, חונים בכניסות לבתים, על איי תנועה ועל כל סנטימטר פנוי.

כשיש לך שעה שעתיים עם בירה להעביר בכיף מחוץ לאצטדיון, ואין לך שירותים ציבוריים, אז כן, גם אני וכנראה גם עוד אלפי אוהדים כמוני, נכנסים חצרות ביניינים ועושים פיפי... אני בטוח שגם אתה השתנת על איזה קיר ביפו או בפלורנטין ליד הפרלה... 

להזכירך זאת אחת הסיבות שאצטדיון אוסישקין נהרס על ידי העירייה... שמה יש אוכלוסייה חזקה שדרשה להעיף את המפגע התברואתי ובהמתי שהיה מסתובב להם מתחת לבית כל שבוע...

בלומפילד קיים משנת 1962, מתי הגברת קנתה את הדירה?  

היא ידעה טוב מאוד שהיא קונה דירה בצמוד לאיצטדיון כדורגל ומה המשמעות של זה. 

כמו לקנות דירה בזול מתחת לשדה תעופה בגלל הרעש של המטוסים ואז לדרוש מנתב"ג להזיז את הטיסות.
שתעשה חמוצים ותפצח אגוזים.

4 minutes ago, YoC said:

בלומפילד קיים משנת 1926, מתי הגברת קנתה את הדירה?  

היא ידעה טוב מאוד שהיא קונה דירה בצמוד לאיצטדיון כדורגל ומה המשמעות של זה. 
שתעשה חמוצים ותפצח אגוזים.

קודם כל מותר לבצע טעות הקלדה כשמדובר באות- אבל כשמדובר במספר אז זה משנה את המשמעות של מה שכתבת (:

אז כן בתאוריה יכול להיות שיש תושב שתיכנן את הבית שלו בקרבת בלומפילד לפני 1962

אבל עזוב את עניין הדיירים-

האחריות היא של העירייה, יש לה אינטרס לשמור על תנאי המגורים של התושב.

בלב שכונה עירונית זה לא בריא לדחוף 30,000 איש

מה גם שהיא לא ניגשת לזה רק מהזווית של התושב-

אלא מדגימה זה לא נח לאוהד.

נכון שלנו, השרופים אין מציאות אחרת חוץ מלהישאר בבלומפילד המרגש בעל מבנה האמבטיה.

אבל בעדשה ציבורית זה כשל בתכנון, או ליתר דיוק: כשל באי-תכנון.

14 minutes ago, ששון הצהוב said:

קודם כל מותר לבצע טעות הקלדה כשמדובר באות- אבל כשמדובר במספר אז זה משנה את המשמעות של מה שכתבת (:

אז כן בתאוריה יכול להיות שיש תושב שתיכנן את הבית שלו בקרבת בלומפילד לפני 1962

אבל עזוב את עניין הדיירים-

האחריות היא של העירייה, יש לה אינטרס לשמור על תנאי המגורים של התושב.

בלב שכונה עירונית זה לא בריא לדחוף 30,000 איש

מה גם שהיא לא ניגשת לזה רק מהזווית של התושב-

אלא מדגימה זה לא נח לאוהד.

נכון שלנו, השרופים אין מציאות אחרת חוץ מלהישאר בבלומפילד המרגש בעל מבנה האמבטיה.

אבל בעדשה ציבורית זה כשל בתכנון, או ליתר דיוק: כשל באי-תכנון.

אין מצב שהיא קנתה את הדירה לפני 1962.   

היא קנתה את הדירה הרבה אחרי שבלומפילד כבר היה קיים והיא ידעה בדיוק מה היא קונה ומה "תנאי המגורים" שם אז שלא תתבכיין. 

לא רואה שוני ממקרה של אדם שקנה שקנה דירה בישוב צמוד לנתב"ג בהנחה משמעותית בגלל רעש המטוסים ועכשיו דורש מהם להזיז את הטיסות. 

בסדר גם תושבי נתניה עשו הפגנה נגדנו ועל הפקקים שיצרנו, אין מה לעשות בנדון. 

מי שעובר לגור בת"א צריך לקחת בחשבון שעם היתרונות יש הרבה חסרונות בדמות של רעשים / הפגנות כל שני וחמישי / אזעקות של קורקינטים שמרעישות  באמצע הלילה / דררות מזדיינות  וכו' וכו'

היא מדברת על מרכז מוזיקה מחוץ לאצטדיון. 

בתוך האיצטדיון בנתניה היה פארק טרמפולינות שתגיד תודה שלא הכנסו גם את  המרכ שלה לתחומי האיצטדיון. 

בתכלס היא צודקת לגמרי, התכנון האיזורי פה הוא לא פחות מאסון.

אין שום הצדקה לאיצטדיון בשכונת מגורים ובנוסף שכל האיזור כרגע מוכה מלחמה בגלל הרכבת הקלה.

אבל אין שום אופציה אחרת (אין גרם אדמה פנוי בתל אביב) , לכן העירייה עשתה זאת.

אבל שימו לב שהיא לא מתלוננת על האצטדיון, אלא על התכנון הלקוי ואפס ההתייחסות לסביבה.

בנו את בלומפילד מחדש בלי להתחשב בגישה ובתנועה, בחניה, בעסקים וכדומה.

צודקת לגמרי.

11 minutes ago, Shlomix said:

אבל שימו לב שהיא לא מתלוננת על האצטדיון, אלא על התכנון הלקוי ואפס ההתייחסות לסביבה.

צודקת לגמרי.

אין ספק.

אבל מצד שני להתחיל לפרק את העיר ולבנות את האיזור מחדש שיהיה נגיש זה כבר סיפור אחר לגמרי.

13 minutes ago, Shlomix said:

צודקת לגמרי.

אתה מתבלבל. יש 2 נשים שונות שהגיבו בציטוט הזה, הראשונה עוד העלתה טיעונים הגיוניים, השנייה סתם מתבכיינת ולה הגבתי. 

זו כתבה לשם הרייטינג כי בכל מקום במרכז תל אביב אני יכולה לתת לכם רשימה של לקויות.

הידעתם למשל שמתחת לעיריה יש הרבה הרבה תחנות אוטובוסים וכולן נמצאות על מסלול אופניים? אתם יודעים כמה פעמים ראיתי שם תאקלים ותאונות בין הרוכבים לבין הולכי הרגל?

העיר מלאה בפגמים, על כל רחוב מסלמה עד נחל הירקון אפשר לעשות כתבה כזו של תכנון לקוי

1 minute ago, חןחן said:

זו כתבה לשם הרייטינג כי בכל מקום במרכז תל אביב אני יכולה לתת לכם רשימה של לקויות.

הידעתם למשל שמתחת לעיריה יש הרבה הרבה תחנות אוטובוסים וכולן נמצאות על מסלול אופניים? אתם יודעים כמה פעמים ראיתי שם תאקלים ותאונות בין אנשי החשמליים לאנשים?

העיר מלאה בפגמים, על כל רחוב מסלמה עד נחל הירקון אפשר לעשות כתבה כזו 

מסלמה עד נחל הירקון
מהטיילת ועד איילון

"מדינת תל אביב"