Jump to content

נושא מעקב לשיפוצים בבלומפילד 🌞

Recommended Posts

איך הגעת לחישוב של מיליארד שקל? סמי עופר עלה בסביבות החצי מיליארד, וגם זה אחרי ניפוח עלויות ועיכובים.

כשזה יהיה כסף פרטי של מיטש זה לא יקרה כל כך בקלות.

סמי עלה ככה בבניה, ללא תשלום על אדמה.

אם אנחנו מפנטזים על איצטדיון ממש שלנו? זה אומר שהאדמה נקנתה. והאדמה זה בעצם הדבר היקר כאן, לא הבניה.

אני לא רואה סיטואציה בה קניית החלקה יקרה מעלות הבנייה או מתקרבת אליה.

זה יכול לעלות עשרות מיליונים, כן, אבל זה לא החלק היקר.

אולי לא אדמה בשיפולי עיר שנועדה למגורים.

לא אדמה מרכזית לאיצטדיון מסחרי. זה הכסף הגדול.

ואם סמי עלה 600 ללא אדמה, משאיר לך לנחש כמה זה עולה עם האדמה.

מעריך שלפחות כפול.

אולי לא אדמה בשיפולי עיר שנועדה למגורים.

לא אדמה מרכזית לאיצטדיון מסחרי. זה הכסף הגדול.

ואם סמי עלה 600 ללא אדמה, משאיר לך לנחש כמה זה עולה עם האדמה.

מעריך שלפחות כפול.

1. אם האדמות הן אדמות מנהל (מה שסביר), ולא אדמות עיריה, אז גם סמי עלה.

2. אני משוכנע שעירית או יהודה כל-כך רוצה את האיצטדיון שם והרווחים שנובעים ממנו מאשר לקחת סיכון שהעסקה תתפוצץ בשביל כמה לירות.

ההשקעה לא צריכה להחזיר את עצמה תוך מספר חד ספרתי של שנים, זה לא עובד ככה. הכנסה של 10 מליון שקל בשנה זה תשואה של 12% על סמך עלות של מליארד שקל.

ההשקעה לא צריכה להחזיר את עצמה תוך מספר חד ספרתי של שנים, זה לא עובד ככה. הכנסה של 10 מליון שקל בשנה זה תשואה של 12% על סמך עלות של מליארד שקל.

אתה יכול להסביר את החישוב שלך לגבי התשואה

10 מיליון בחודש זה בערך פדיון של קניון בסדר גודל של עזריאלי או מלחה. וזאת רק ההכנסה, לא הרווח. בקיצור לא בטוח שלזרוק כאן מספרים זה כל כך ריאלי.

זה לפני החיסכון על שכירת אצטדיון אחר לשימוש והכנסות גבוהות יותר בגלל יותר אוהדים + יציעי ותאי כבוד.

10 מיליון בחודש זה בערך פדיון של קניון בסדר גודל של עזריאלי או מלחה. וזאת רק ההכנסה, לא הרווח. בקיצור לא בטוח שלזרוק כאן מספרים זה כל כך ריאלי.

יכול להיות שקצת הפרזתי, אבל זה די בכוונה. גם חצי מזה זו תשואה של 6%. לצורך העניין, גם אם התשואה היא אפסית, אין ספק שזה משתלם.

משתלם למי?

ולגבי הפדיון של הקניון , זה פדיון . הבעלים שמשכיר את החנויות לעסקים מקבל אחוזים בודדים .

אם אנחנו מדברים נטו על פילנטרופיה של מיץ׳ , אז אין טעם לחפש היגיון כלכלי . מעבר לזה , שיתוף פעולה עם עיר אחרת שתביא אדמה , יתן רק זכויות לזמן מוגבל למועדון , זה בפירוש לא יהיה מתקן בבעלות מכבי.

אני מניח שרוב הקבוצות בעולם שיש בבעלותן אצטדיון , זה מעידן אחר. זה כמו שלמכבי (האגודה) יש שטחים בצפון תל אביב. זו הייתה תקופה אחרת . מספרים אחרים. היום אני מניח שגם מועדונים אירופאים חזקים מערים מרכזיות היו מתקשים לממן בניה של אצטדיון פרטי מאפס בלי שיש איזה קרקע בבעלות המעודון משנים עברו.

קניון מצליח יכול לרשום רווח נקי של כמה מיליונים בחודש, לא רק הכנסות.

אני לא חושב שזה יהיה המצב כי זה לא יוכל להתחרות בקניונים הגדולים בישראל, אבל זה כן יוכל להיות רווחי באופן שתהיה תשואה יפה וגם כביכול יחזיר את העלות תוך עשור-עשור וחצי.

לחשוב שמיץ' יבנה פה איצטדיון פרטי למכבי זה הזייה. לא רואה שום סיטואציה שזה באמת יקרה. יש גבול לפילנתרופיה.

סופית: אצטדיון ר"ג ייהרס, ייבנו מגדלי משרדים

האצטדיון המיתולוגי של הנבחרת - הסוף. מבחינת עיריית רמת גן, מכבי תל אביב וההתאחדות לכדורגל לא היו מספיק רציניות עם התכניות לבניית אצטדיון חדש

סופית: אצטדיון ר"ג ייהרס, ייבנו מגדלי משרדים האצטדיון המיתולוגי של הנבחרת - הסוף. מבחינת עיריית רמת גן, מכבי תל אביב וההתאחדות לכדורגל לא היו מספיק רציניות עם התכניות לבניית אצטדיון חדש

וואו, כתבו ש"מכבי לא מספיק רצינית", כנראה שהם דרשו ממכבי איזה 2 מיליארד ש"ח על השטח

עדיף מגדלי מגורים מאשר חלומות כחולים על אצטדיון מחודש שלעולם לא ייבנה

שני הסנטים שלי בנושא, למרות שאני לא כותב משהו שטרם נאמר:

איצטדיון משלנו, בסדר גודל עליו מדברים בתקשורת, עשוי להפוך אותנו בן לילה לפחות תלותיים במיץ׳ בזכותו של מיץ׳. אצטדיון מודרני של 25k+, שניתן להניח ויהיה סולד-אאוט מדי עונה, יחד עם עוד השקעה סבירה וסולידית מכל בעלים נתון, עשויים להספיק לזירה המקומית ולגיחות מזדמנות בטורנירים האירופאיים. בסופו של יום, אצטדיון משלנו יפחית באופן דרמטי את התלות שלנו בהון הקנדי, ויאפשר לנו כמועדון אורך רוח כלכלי ומתחדש על בסיס הכנסות קבועות העולות לכדי תקציב שנתי סביר. זהו החידוש הדרמטי בעייני, ומשכך שאלת המיקום שלו היא כמעט וחסרת משמעות. בין אור יהודה, ר״ג, חירייה או פ״ת התוצאה היא אותה תוצאה - הידיעה שגם בהגיעו של היום הסגרירי - עזיבה של מיץ׳ - המועדון יעמוד איתן כלכלית בזכות אותה התעקשות היסטורית של המשיח הקנדי.

נשמע כמו "תחזיקו אותי" של עיריית רמת גן, נוכח זה שכבר לפני בערך חמש שנים אמרו שתיכף עולים דחפורים וזה סופי, ומאז עדיין משחקים שם כדורגל.

יותר קל לי להאמין שזה התכנון האמיתי

אצטדיון חדש בחיים לא יהיה שם וחבל, העיקר שבדרום ובצפון יש אצטדיונים שלא מקפחים אותם ובנתיים במרכז האצטדיון הראשי הוא וינטר

לא צריך בכל כתבה לדחוף אותנו, איצטדיון ר"ג של ההתאחדות, ואם ההתאחדות הייתה רוצה שיקום משהו משופץ או חדש אז זה באחריותה.

קצת משעשע אותי שראש עיר מושחת קובע דברים ארוכי טווח כמו לחסל איצטדיון לאומי לטובת מגדלים.

היקום קורס לתוך עצמו.

לא צריך בכל כתבה לדחוף אותנו, איצטדיון ר"ג של ההתאחדות, ואם ההתאחדות הייתה רוצה שיקום משהו משופץ או חדש אז זה באחריותה.

קצת משעשע אותי שראש עיר מושחת קובע דברים ארוכי טווח כמו לחסל איצטדיון לאומי לטובת מגדלים.

היקום קורס לתוך עצמו.

קודם כל, האצטדיון בבעלות משותפת עם העירייה. דבר שני, אתה מדבר כאילו שבאים למכבי בטענות. בסה"כ כל העולם יודע שמכבי מחפשת אצטדיון ורוצה לעזוב את בלומפילד, רמת גן זאת האופציה הטבעית והמובנת מאליה, אז מן הסתם מציינים תמיד את האופציה של מכבי. ואם מכבי לא תשחק שם, אין כל סיבה לבנות שם אצטדיון גדול. פעם היית צריך אצטדיון לאומי למשחקי נבחרת ומשחקים גדולים, היום יש אצטדיונים גדולים אחרים שאפשר לשחק בהם, אף אחד לא יבנה אצטדיון ויתחזק אותו בשביל כמה משחקים בעונה.

קודם כל, האצטדיון בבעלות משותפת עם העירייה. דבר שני, אתה מדבר כאילו שבאים למכבי בטענות. בסה"כ כל העולם יודע שמכבי מחפשת אצטדיון ורוצה לעזוב את בלומפילד, רמת גן זאת האופציה הטבעית והמובנת מאליה, אז מן הסתם מציינים תמיד את האופציה של מכבי. ואם מכבי לא תשחק שם, אין כל סיבה לבנות שם אצטדיון גדול. פעם היית צריך אצטדיון לאומי למשחקי נבחרת ומשחקים גדולים, היום יש אצטדיונים גדולים אחרים שאפשר לשחק בהם, אף אחד לא יבנה אצטדיון ויתחזק אותו בשביל כמה משחקים בעונה.

התנסחתי לא מדויק מספיק, התכוונתי שהאיצטדיון בשימוש ההתאחדות כביכול, וקצת הרגיש לי בכתבה שבאים בעקיפין ומכניסים את מכבי לכל כתבה מסכנה כדי לקבל עוד כמה קליקים.

ומבחינתי שיעשו עם האיצטדיון מה שבא להם, רק מוזר לי שראש עיר מחליט להרוס איצטדיון כשאין אלטרנטיבה להתאחדות כביכול. ( אהלן חולדאי ובלומפילד).

אבל זהו, סה"כ נושא לא מעניין כל עוד לא נוגע למכבי.

עזבו אתכם רגע מכל הדיבורים מסביב

הנושא הזה הוא על שיפוץ בלומפילד

ממה שאני הבנתי יש זוכה במכרז, החופש נגמר - אז מה הסיבה לעזאזל שעוד לא התחילו לעבוד?

מה הסיבה לעיכוב עכשיו??