Jump to content

נושא מעקב לשיפוצים בבלומפילד 🌞

Recommended Posts

אני לא מצליח להבין את הלחץ של חלק מהאוהדים על כך שבלומפילד אצטדיון מיושן ולא יהיה לו תאי צפייה כמו בחיפה, אז שטרן חלובה יישב על כיסא תחת כיפת השמיים כמו שאר בני התמותה (למרות שתכלס בונים תאים).

מבחינתי בלומפילד בגודל הזה זה סוג של חלום (עד 30 אלף). וכן, גם בלי גג בכל היציעים הוא יכול להיות חתיכת מפלצת.

פלוס הערך הרומנטי/נוסטלגי בזה שאתה יושב במגרש שסבא שלך ישב בו בצעירותו והנכד שלך ישב בו בעתיד. כמו אולד טראפורד כמו מדיסון סקוור גארדן . האצטדיון היחיד בארץ שהוא סוג של אגדה, מיתוס . כל הרגעים הכי גדולים בכדורגל שלנו נמצאים ברדיוס הקטן הזה ביפו. איך אפשר לוותר על זה כל כך בקלות . או לבכות למה לא בונים אצטדיון חלופי בצומת חרייה(wtf).

וגם הרצון הזה שיהיה מרכז מסחרי סביב המגרש . נכון יש כאן קטע כלכלי, אבל לדעתי זה אמור להיות שיקול של הבעלים בטח לא של האוהדים. אוהד כמוני, אם תשאלו אותו ,מעדיף שהאצטדיון יהיה כמה שיותר נגיש לרחוב, עם כמה שפחות טבעות בטון שמפרידות בין האוהדים שבאים מהרחוב לבין הטריבונה.

אם יש דבר אחד שלא חסר בישראל זה מרכזים מסחריים.

בשביל פאב, קיוסק וכמה מזנונים לא צריך לבנות מרכז מסחרי סביב האצטדיון. בקיצור, אני דווקא דיי מתרגש מהשיפוץ והדבר היחיד שמעיק זה כל התקופה הארורה הזאת בנתניה.

כל מילה

לגמרי מסכים איתך.. אין על בלומפילד, ואני אוהב מאוד את המיקום שלו אבל -

רוצים שיבנו לנו איצטדיון לא בשביל מרכז מסחרי ותאי צפייה מין הסתם. איצטדיון פרטי בבעלות מכבי יעיף את המועדון הזה קדימה בכ"כ הרבה מובנים.

וזה כן שיקול של האוהדים ולא רק הבעלים - לרצות שהמועדון שלנו ילך הכי רחוק שרק אפשר.

באיזה מובנים?

נניח ומכבי אכן רוכשת שטח להקים אצטדיון, כלכלית יקח שנים להחזיר את ההשקעה... (וזה בהנחה שכל החלומות על שטחי מסחר באמת יתממשו)

אל תדאג :), הגג מעל היציע המערבי יפורק.

ממקורות "יודעי דבר" בעיריית ת"א אני יכול לעדכן שהשיפוץ יצא לדרך כשבוע לפני המועד המתוכנן (תודה לאל שזאת עיריית ת"א...).

בנוסף, כרגע בהוראת חולדאי עלות השיפוץ עלתה ל-320 מילון ש"ח, כשהתוכנית המקורית הייתה הוצאה של 250 מיליון ש"ח - כנראה שחולדאי מבין שתל אביב לא יכולה להישאר מאחורי חיפה וירושלים שיש בהן אצטדיונים של 30K ומעלה ובגלל זה אושרה אושרה העלאת כמות המושבים ל-29K.

ההוצאה התקציבית של עיריית ת"א על שיפוץ בלומפילד עתידה לגדול בעוד 30 מיליון ש"ח בהוצאות שיפוץ מחוץ לאיצטדיון (ציר שלבים, פינוי שטח מערב- בלומפילד, חנייה ושדרוג גן כרונינגן).

בתכנון כרגע, ייבנה גג חדש (דמוי נתניה יותר מאשר מושבה או סמי עופר..) מעל יציעי 13-2, (שישנו את מספרם עם פתיחת האצטדיון החדש) בלבד, כשבסוף השיפוץ לא מתוכנן גג מעל שאר היציעים. הסיבה אינה איכות הדשא אלא סיבה תקציבית, שזה מפתיע מבחינת עיריית ת"א שדי מפוצצת בכסף.

אני מאמין שעם האוכל יבוא התיאבון, ובסוף יהיה גג לפחות מעל היציע המערבי והמזרחי.

עוד אנקדוטה, תוספת המושבים לכמות של 29K לפי הכרזת חולדאי מגבילה בצורה פתאלית את התקנת הגג מעל יציעי 4-5 ו- 10-11, שכן במצב כזה ה"קערה" שתיווצר בבלומפילד (כך הוא בנוי ולפי דגם הקערה הוא גם יורחב) תמנע חדירת אור שמש במהלך רוב שעות היממה דבר שיחייב את השארת יציעי 4-5, ו- 10-11 חשופים.

בסתיו הקרוב אמורים לעלות על בלומפילד דחפורים ובחורף הוא יתחיל לקרוב יציקות בטון חדשות, האצטדיון שהכרנו כבר לא ייראה אותו הדבר...

האדריכל של השיפוץ זה משרד מנספלד-קהת ,באתר שלהם אין אזכור לפרוייקט לדעתי מהסיבה הפשוטה שחוץ מהדמייה מאוד כללית אין באמת תכנון סופי שהם "חתומים" עליו לביצוע.

וגם אין חברת מבצעת .כאמור עד עכשיו פורסמו כל מיני הדמיות מאוד כלליות שאי אפשר להבין מהם איזה רמת גימור וצורה תהיה לאיצטדיון. אז אתם סתם מבזבזים זמן לנסות לנתח איפה יהיה כניסות חירום וחורים למינהם. מבחינת תקציב הם (בעירייה) זרקו משהו שזה הסכום המוכר פחות או יותר לשיפוץ כזה, שהפרוייקט קיבל אישר אז גם הבינו שאפשר לעשות איצטדיון גדול יותר כי עלות חומרי גלם היום כמו ברזל ועלויות הובלה זה בידיוק חצי מאשר בשנים שבנו את סמי עופר, אבל נכון להיום אין תוכנית סופית וסגורה כרגע. אם היתה אז היו מפרסמים אותה. מצד שני אולי יש משהו סגור ב 90% שרק בודקים שמבחינת הייצור הוא אפשרי והם בשלב של התאמות אחרונות.

אני לא יודע ממי שמעת שיהיה גג רק בצד אחד, או אם פורסם באופן רשמי שהגג יכסה רק חלק עליון מהיציע כמו שזה בטדי. אין שום איצטדיון מודרני בעולם שנבנה ב 10 שנים האחרונות שלא כולו היה מקורה עם גג .בסמי עופר היה מחדל עם נושא הדשא, ובכלל בפרייקט שם לקחו חוברת תקנים לאיצטדיון באנגליה/גרמניה ולא עשו התאמות למצב בישראל. לדוגמא התאורה בסמי עופר היא מפרוזקטורים בגוון תאורה מאוד גבוהה ומכוער (לבן בוהק) כי זה מתאים למזג אויר אפרורי ועל גגות גבוהים יותר, אבל בסמי עופר זה נראה פשוט מכוער (אבל נסבל).

באיזה מובנים?

נניח ומכבי אכן רוכשת שטח להקים אצטדיון, כלכלית יקח שנים להחזיר את ההשקעה... (וזה בהנחה שכל החלומות על שטחי מסחר באמת יתממשו)

ההשקעה באצטדיון לא נכללת בפייר פליי הפיננסי ולכן פוגעת פיננסית רק בבעלים ולא במועדון. ההכנסות מהאצטדיון והמרכז המסחרי כמובן שכן נכללים בהכנסות כל שנה ולכן מתחם כזה יכול לעזור לקרב אותנו לחלום של מועדון עם הכנסות מספיק גדולות כך שהתקציב השנתי שלו לא תלוי בהשקעה נוספת מצד הבעלים.

ההשקעה באצטדיון לא נכללת בפייר פליי הפיננסי ולכן פוגעת פיננסית רק בבעלים ולא במועדון. ההכנסות מהאצטדיון והמרכז המסחרי כמובן שכן נכללים בהכנסות כל שנה ולכן מתחם כזה יכול לעזור לקרב אותנו לחלום של מועדון עם הכנסות מספיק גדולות כך שהתקציב השנתי שלו לא תלוי בהשקעה נוספת מצד הבעלים.

מיץ לא משקיע כסף במכבי לא בגלל שאנחנו חורגים מהפייר פליי

אלא כי הוא פשוט לא מעוניין לשפוך פה כספים

ומה שאתה מציע דרך שתגרום לו לשפוך עוד יותר כספים

די, נו.. כמה כסף נגיד השטחי מסחר ביד אליהו מכניסים? זה נחמד שיש אבל זה לא תחליף לקניון ולא מגלגל מחזורים שקרובים לכך בכלל.

איזה הכנסות יש מאצטדיון? שאתה לא משלם דמי שימוש? אבל אתה משלם תחזוקה מלאה.

די, נו.. כמה כסף נגיד השטחי מסחר ביד אליהו מכניסים? זה נחמד שיש אבל זה לא תחליף לקניון ולא מגלגל מחזורים שקרובים לכך בכלל.

איזה הכנסות יש מאצטדיון? שאתה לא משלם דמי שימוש? אבל אתה משלם תחזוקה מלאה.

בידיוק, אם בבעלות מכבי יש איצטדיון אז האופרציה הניהולית של העסק כבר הרבה יותר מורכבת

כי יש לך נכס שאתה צריך אנשים שיודעים לנהל ולתפעל אותו.

ממה שהבנת מיץ' רצה לקבל שטח אדמה חינם ובלי חסמים בירוקרטיים , לבנות עליו איצטדיון בתור תמורה שיוכר בתור נכס שמכבי יכולה להשתמש בו חינם

אבל הניהול ותפעול שלו יעשה ע"י העירייה והיא תוכל לגבות כספים על שטחי מסחר.

אין שום עירייה באיזור המרכז שזה יכל להתבצע מולה וכרגע נראה שזה נזנח לחלוטין.

אי אפשר להרוס את קריית שלום ולבנות על זה אצטדיון חדש רק של מכבי? אני מאמין שיהיה אפשר לבנות שם גם קומפלקס אימונים ושטחי מסחר. יש שם הרבה שטח גם מסביב לקרית שלום, זה קרוב לרכבת, 2 מטר מבלומפילד ככה שאין שינוי במרחק. למה לא בעצם? הרי זה שטח שכבר שייך למכבי, ושבנתיים יתאמנו באיזה אצטדיון בחולון או משהו באיזור

כן, מיטש קמצן מניאק שלא בא לו להשקיע כסף במכבי.

אז אתה טוען שבעצם עד עכשיו הוא חיפש דרך לבנות אצטדיון בהשקעת העירייה בלבד בלי להוציא שקל וכל הדיבורים על רצון לבנות אצטדיון שיהיה בבעלות של מכבי זה בולשיט? טוב לדעת.

מאיפה לך שהמטרה של מיץ׳ היא להשקיע כמה שפחות שנה הבאה ולא לחזק את המועדון כמו שהוא עשה עד עכשיו? בשנים הראשונות כשהוא חשב שהשקעה גדולה ברכש תביא לתוצאות הוא לא היסס, רק אחרי שהוא הבין שזה לא המצב המדיניות השתנה. נשמע לי הגיוני לגמרי שהוא יסכים להשקיע באצטדיון במידה ויהיו שותפים לו עוד משקיעים.

אי אפשר להרוס את קריית שלום ולבנות על זה אצטדיון חדש רק של מכבי? אני מאמין שיהיה אפשר לבנות שם גם קומפלקס אימונים ושטחי מסחר. יש שם הרבה שטח גם מסביב לקרית שלום, זה קרוב לרכבת, 2 מטר מבלומפילד ככה שאין שינוי במרחק. למה לא בעצם? הרי זה שטח שכבר שייך למכבי, ושבנתיים יתאמנו באיזה אצטדיון בחולון או משהו באיזור

היית פעם איזו כתבה שגולדהאר רצה לשדרג את ק"ש ואפילו בזה עשו לו בעיות באישורים אז לא נראה לי שיאשרו שם אצטדיון שבקושי נותנים לך לשדרג את מתחם האימונים

אתה קורא את מה שאתה כותב לפני שאתה שולח????

"לא מעוניין לשפוך פה כספים".... מעניין למה מאז שהוא הגיע התקציב שלנו הוא הגבוה בליגה.(רמז:לא בגלל המנוי שאתה קונה.)

בואו אני ארד מהעץ בסדר? (למרות שאני חושב שההודעה שלי היא אחת ההודעות הכי נכונות שנכתבו בהקשר של בלומפילד) ואתייחס רק למספר המושבים. אני לא מבין למה אתם מסופקים מ29 אלף. כמו שכתבו בהודעה מעלי, אם בש הפכו 5 ל15, חיפה הפכו 8 ל18, אנחנו נהפוך 11 ל25 בקלות ואז עוד מלא טרמפיסטים. תסתכלו על התמונה הרחבה ולא על ה״אוהדים האמיתיים״ והרומנטיקה וכל הדברים שחשובים לנו בתור אוהדים שמלווים את הקבוצה שנים. אתם חייבים לראות את זה בעיניי העירייה והעירייה עושה הרבה טעויות שאנחנו, האוהדים בסוף נתחרט עליהם.

אתה קורא את מה שאתה כותב לפני שאתה שולח????

"לא מעוניין לשפוך פה כספים".... מעניין למה מאז שהוא הגיע התקציב שלנו הוא הגבוה בליגה.(רמז:לא בגלל המנוי שאתה קונה.)

שמע יחתיכת כלומניק אתה מוכן להפסיק לצטט אוהד שלי

לך תרשום שמכבי רמוסה חבוטה וכל השטויות האלו ושחרר אותנו

אני אמשיך לצטט כפויי טובה כמוך כמה שארצה. לא נאה לך? אל תרשום שטויות.

תמשיך לצטט עד מחר כפוי טובה

אבל תצטט גם כאלו שרושמים שמכבי מאוסה וכל השטויות האלו

וגם תצטט את זה שכלומניקים יושבים באמצע הגוש ולא קופצים ולא מעודדים דקה אחת

מה הקשר עכשיו עידוד וישיבה בגוש?

כרגיל, אין לך תשובה חכמה למה למכבי יש תקציב גבוה למרות שלדעתך הבעלים לא שופך כסף אז אתה מנסה לרדת לפסים אישיים. אז אבקש מחילה מאלוהי העידוד העונה לשם רפי. ברשותך אפרוש בזאת מהדיון. איך אבא שלי אומר "אל תתווכח אף פעם עם טיפש, הוא יוריד אותך לרמה שלו ותפסיד" שא ברכה.

כרגיל, אין לך תשובה חכמה למה למכבי יש תקציב גבוה למרות שלדעתך הבעלים לא שופך כסף אז אתה מנסה לרדת לפסים אישיים. אז אבקש מחילה מאלוהי העידוד העונה לשם רפי. ברשותך אפרוש בזאת מהדיון. איך אבא שלי אומר "אל תתווכח אף פעם עם טיפש, הוא יוריד אותך לרמה שלו ותפסיד" שא ברכה.

פשש רמה גבוה אבא שלך אה

כמו שאמרתי לך תפסיק להיות כלומניק ולדבר באוויר התקציב גבוה כי משקיעים בנוער שלא יוצא ממנו כלום ומשלמים משכורות לשחקנים גמורים כמו בניון

הכסף לא מתבזבז כמעט על העברות

אבל אתה אפס מאופס שבא לזיין תשכל ואתה רגיל לעשות את זה במשחקים

ומשלמים משכורות לשחקנים גמורים כמו בניון

שמע, לא רוצה לבלבל אותך עם עובדות, אבל אם מכבי עולים היום לשלב הבא אז בניון החזיר את עלויות השכר שלו כבר עכשיו.