Jump to content

נושא מעקב לשיפוצים בבלומפילד 🌞

Recommended Posts

מה זאת ההצעה הזאת שנבחנת ע״י העירייה?

עיריית תל אביב יפו הגיבה: “מי שמכיר את התוכניות של אצטדיון בלומפילד יודע ומבין שקירוי של האצטדיון הקיים הוא סוגיה מורכבת ביותר לביצוע ברמה הקונסטרוקטיבית ובטח שזה לא עניין להבטחות קמפיין. כפי שנאמר בעבר לא אחת - נושא קירוי האצטדיון נמצא בבחינה מקצועית ועניינית בעירייה ובמסגרת זו נבחנים פתרונות מתקדמים המתאימים לאקלים הישראלי כגון שימוש ביריעות קירוי נפתחות בדומה לפתרון שבוצע במונדיאל האחרון בקטאר”

לפני1 שעה , איתי-מכביסט said:

מה זאת ההצעה הזאת שנבחנת ע״י העירייה?

עיריית תל אביב יפו הגיבה: “מי שמכיר את התוכניות של אצטדיון בלומפילד יודע ומבין שקירוי של האצטדיון הקיים הוא סוגיה מורכבת ביותר לביצוע ברמה הקונסטרוקטיבית ובטח שזה לא עניין להבטחות קמפיין. כפי שנאמר בעבר לא אחת - נושא קירוי האצטדיון נמצא בבחינה מקצועית ועניינית בעירייה ובמסגרת זו נבחנים פתרונות מתקדמים המתאימים לאקלים הישראלי כגון שימוש ביריעות קירוי נפתחות בדומה לפתרון שבוצע במונדיאל האחרון בקטאר”

להבנתי השטויות שלהם מתכוונות לתחזוקה של הדשא.

שהגג יפגע בגידול והאיכות של הדשא.

כבר מספר חודשים שאנחנו בתהליך מאחורי הקלעים כדי לדחוף לזה שיהיה גג בבלומפילד. 

הכתבה יצאה אחרי שערכנו פגישות עם מאור מנכל היכלי הספורט של תל אביב וכמובן אחרי שנוצר קשר בנושא עם אורנה ועם אסף זמיר.

הגיע הזמן שנדאג לעצמנו כקהילת אוהדים ולא נחכה לישועות מאחרים.

לכן אמרנו להם בצורה ברורה לאור זה שהם ביקשו את תמיכתנו - כל אחד שייתן לנו פרקטיקה, עם תכנית הנדסית ברורה והבנה שעלות גג בבלומפלילד יכולה להגיע לאיזור ה60-100 מיליון ושיראה לנו מאיזה סעיפים תקציבים הוא מתכוון לקחת את הסכום הזה, אנחנו נפעל כדי לתמוך בו. 

לא יקנו אותנו בסיסמאות-כתבות באתרים. רק מעשים.

האינטרסים של הקהילה שלנו מעל לכל.

On 7.9.2023 at 07:28, אחים לסמל said:

כבר מספר חודשים שאנחנו בתהליך מאחורי הקלעים כדי לדחוף לזה שיהיה גג בבלומפילד. 

הכתבה יצאה אחרי שערכנו פגישות עם מאור מנכל היכלי הספורט של תל אביב וכמובן אחרי שנוצר קשר בנושא עם אורנה ועם אסף זמיר.

הגיע הזמן שנדאג לעצמנו כקהילת אוהדים ולא נחכה לישועות מאחרים.

לכן אמרנו להם בצורה ברורה לאור זה שהם ביקשו את תמיכתנו - כל אחד שייתן לנו פרקטיקה, עם תכנית הנדסית ברורה והבנה שעלות גג בבלומפלילד יכולה להגיע לאיזור ה60-100 מיליון ושיראה לנו מאיזה סעיפים תקציבים הוא מתכוון לקחת את הסכום הזה, אנחנו נפעל כדי לתמוך בו. 

לא יקנו אותנו בסיסמאות-כתבות באתרים. רק מעשים.

האינטרסים של הקהילה שלנו מעל לכל.

גדולים אתם 

מקווה שמדובר בקירוי מלא כולל את שער 10-11 כי אם לא כך הדברים עדיף שיפרקו את הקיים ולים נבנה במקום אחר 

הכי מצחיק יהיה אם עוד אוזה עשור יהיה לנו אצטדיון משלנו והפועל ישארו בבלומפילד מקורה שאחים לסמל דאגו לו

אצטדיון בלומפילד ע"ש האחים לסמל:wubyellow3:

לפני6 שעות , Meron's said:

גדולים אתם 

מקווה שמדובר בקירוי מלא כולל את שער 10-11 כי אם לא כך הדברים עדיף שיפרקו את הקיים ולים נבנה במקום אחר 

כרגע ההכנה לגג היא רק ב7-8 ו2-13.
קירוי מלא כולל ב10-11 ו4-5 יעלה יותר מ-100 מיליון, קשה לי לראות את העירייה תשקיע על זה גם אם יתחלף ראש העיר.

דוגמא לקירוי מלא באצטדיון דומה לבלומפילד, באסטנה
fTCOgb2.png

WfHxw2Y.png

18 דקות לפני, Double said:

כרגע ההכנה לגג היא רק ב7-8 ו2-13.
קירוי מלא כולל ב10-11 ו4-5 יעלה יותר מ-100 מיליון, קשה לי לראות את העירייה תשקיע על זה גם אם יתחלף ראש העיר.

דוגמא לקירוי מלא באצטדיון דומה לבלומפילד, באסטנה
fTCOgb2.png

WfHxw2Y.png

הכל שטויות מי שתכננה את השדרוג מראש שכחה את השכל בבית 

האמת שלי הגג פחות מזיז אם ימצאו פתרון לאקוסטיקה ,אולי תוספת מסויימת מסביב לכל היציעים שתתן את אותו אפקט שגג נותן מבחינת אקוסטיקה ואז אולי

מבחינת זמני בנייה הזמנים הרבה יותר קצרים וגם עלויות הרבה יותר נמוכות

עם הגשם נסתדר 

לגבי מה ששאלו כאן - 

בפגישה עם מאור מנכל היכלי הספורט ראינו שאכן יש תכנית אדריכלית לגג בשערים 7-8\2-13 אבל זה לא גג רגיל אלא גג מיריעות כמו הגג שהיה במונדיאל בקטר (סוג של חומר אלסטי וקשיח דמוי PVC) תסיקו את המשמעויות בעצמכם בנושא האקוסטיקה. 

אנחנו פועלים כדי לקדם גג עם קירוי מלא בבלמופילד כולל כלל השערים.

זו עלות של קרוב למאה מיליון ש"ח מהסיבה שאין קונסטרוקציה והכנה לתשתית ומי שחושב שאנחנו נאיבים וניפול מהרגליים עם סיסמאות לא מבין את הסיטואציה עד הסוף.

מה שכן, כנראה שהיינו נאיבים כקהל כשחשבנו שבמאה ה-21 נקבל אצטדיון מרכזי עם גג וסמכנו עליהם בלי לבדוק לעומק את פני הדברים.

אז אין ברירה אלא לקדם את הנושא.

עדכונים בהמשך.

לפני5 שעות , BMTA said:

האמת שלי הגג פחות מזיז אם ימצאו פתרון לאקוסטיקה ,אולי תוספת מסויימת מסביב לכל היציעים שתתן את אותו אפקט שגג נותן מבחינת אקוסטיקה ואז אולי

מבחינת זמני בנייה הזמנים הרבה יותר קצרים וגם עלויות הרבה יותר נמוכות

עם הגשם נסתדר 

אבל זה מה שהבטיחו לנו לפני השיפוץ, שיהיה 'קיר אקוסטי' שיחפה על זה שאין גג. נראה שרק קירוי מלא יפתור את הבעיה

http://www.levda.com/gallery.aspx?id=48375

בטדי כל הגג ביציע הדרומי עלה 11 מליון שקל לפי מה שכתוב בקישור הזה של החברה המבצעת, וידוע שמדובר בגג שהאקוסטיקה שלו היא נדירה...

אז איך זה הגיוני שהשלמת הגג בבלומפילד צפויה לעלות מעל 100 מליון שקל?!

פשוט הזייה מוחלטת!!!

On 11.9.2023 at 14:04, אחים לסמל said:

לגבי מה ששאלו כאן - 

בפגישה עם מאור מנכל היכלי הספורט ראינו שאכן יש תכנית אדריכלית לגג בשערים 7-8\2-13 אבל זה לא גג רגיל אלא גג מיריעות כמו הגג שהיה במונדיאל בקטר (סוג של חומר אלסטי וקשיח דמוי PVC) תסיקו את המשמעויות בעצמכם בנושא האקוסטיקה. 

אנחנו פועלים כדי לקדם גג עם קירוי מלא בבלמופילד כולל כלל השערים.

זו עלות של קרוב למאה מיליון ש"ח מהסיבה שאין קונסטרוקציה והכנה לתשתית ומי שחושב שאנחנו נאיבים וניפול מהרגליים עם סיסמאות לא מבין את הסיטואציה עד הסוף.

מה שכן, כנראה שהיינו נאיבים כקהל כשחשבנו שבמאה ה-21 נקבל אצטדיון מרכזי עם גג וסמכנו עליהם בלי לבדוק לעומק את פני הדברים.

אז אין ברירה אלא לקדם את הנושא.

עדכונים בהמשך.

אני כתבתי על האפשרות הזו לפני מעל שנה כאן כהצעה שלי, זה פתרון מעולה ועם תכנון טוב ובחירת חומרים מקצועית זה מצוין גם אקוסטית ויכול ליצור חלל תהודה פצצה.

גגות מחומרים קלים לאצטדיונים זה משהו נפוץ מאוד בעולם גם בפרויקטים של מיליארדים. הגג במטרופוליטנו הוא מחומר פולימרי קל שהוא בבסיסו טפלון, למשל. גם האליאנץ ארנה, הוולודרום המחודש, האצטדיון של שטוטגרט והפאקינג מרקאנה של אחרי השיפוץ הם מיריעות מתוחות (במונדיאל בברזיל היו שלושה אצטדיונים כאלה באופן כללי). אני יכול גם לתת דוגמאות למבנים לשימושים אחרים שהם כאלה, זה לגמרי לגיטימי.

ברמת העיקרון אין שום מניעה להקים גג על כל האצטדיון בשיטה הזו, פשוט אין בבלומפילד כרגע תשתית לזה, כי זה מחייב עוד קונסטרוקציה תומכת שזה עוד כסף. אתגר משמעותי הוא ויזואלי, איך משלבים בנייה של גג כזה עם החזות הנוכחית של האצטדיון (שלגמרי מדברת דברים כאלה ובתיאוריה הציפוי החיצוני כולו יכל להיות כזה בתצורה דומה, אבל בשילוב החומרים זה צריך להיות מדויק).

אני מאוד מעריך את העבודה שלכם בנושא. מלחמה בהצעה שנידונה בעירייה בנוגע לגג קל היא מיותרת ונובעת מבורות מוחלטת, אלא אם אתם מכירים תוכניות ספציפיות שהן ברמה נמוכה.

סלבה, כל מה שאמרת נכון וכמובן מוכר לנו.

ההתנגדות שלנו זה לשני דברים:

1. לקירוי חלקי ולא מלא. כלומר לשער 7-8\2-13 בלי לכלול את 10-11\4-5

2. לקירוי זול ולא מקצועי.

אנחנו לא רוצים שיעשו קירוי כדי שיגידו 'הנה עשינו'. 

בלומפילד צריך קירוי מלא ואיכותי ואין ספק שאם יהיו חומרים איכותיים, סוג גג שכזה יוכל להתאים.

On 8.9.2023 at 14:50, yellowcake said:

הכי מצחיק יהיה אם עוד אוזה עשור יהיה לנו אצטדיון משלנו והפועל ישארו בבלומפילד מקורה שאחים לסמל דאגו לו

אצטדיון בלומפילד ע"ש האחים לסמל:wubyellow3:

חלום אצטדיון משלנו(ובבעלות המועדון סטייל יובה).

On 19.9.2023 at 13:41, ת"א שלנו said:

סלבה, כל מה שאמרת נכון וכמובן מוכר לנו.

ההתנגדות שלנו זה לשני דברים:

1. לקירוי חלקי ולא מלא. כלומר לשער 7-8\2-13 בלי לכלול את 10-11\4-5

2. לקירוי זול ולא מקצועי.

אנחנו לא רוצים שיעשו קירוי כדי שיגידו 'הנה עשינו'. 

בלומפילד צריך קירוי מלא ואיכותי ואין ספק שאם יהיו חומרים איכותיים, סוג גג שכזה יוכל להתאים.

לחומרים לא הייתי דואג, עיריית תל אביב מהבודדות בישראל שעומדת ברף באופן עקבי. כן צריך להיות מאוד מקצועי בתכנון (זה חייב לחזור למנספלד-קהת שתכננו את כל השיפוץ והם משרד סופר יוקרתי בישראל) והביצוע חייב להיות של קבלן עם ניסיון.

אני עכשיו קורא שוב ורואה שמדברים על גג מתקפל, שזה משהו אחר ממה שדימיינתי, מניח שזה כדי לתת לשמש להאיר על הדשא כשאין משחק - זה מקפיץ מאוד את הקושי בתכנון כזה ומגביל אותו ויזואלית. יש לא מעט כאלה בעולם, אבל אני מכיר רק גרסאות של סגירה מלאה, כשקירוי קבוע קיים, כזה דבר:

6322d31d6497ad25a30ae2dc_AR-Rothenbaum_1

זה ספציפית אצטדיון טניס אבל זה קיים גם באצטדיון הלאומי של פולין, למשל.

בבלומפילד אני מניח שבונים על משהו פשוט יותר, מסילות סטנדרטיות עם יריעות קטנות יותר, משהו כזה:

7-990x675.png

זה מן הסתם פחות מרשים, אבל אני כן חושב שעדיף משמעותית על המצב הקיים.

בנוגע לגג על 10-11 - בכל מקרה חייב להקים קונסטרוקציה חדשה בשביל זה, ואני ממש לא בטוח שהתשתית לזה קיימת כי התמיכה של הקשתות הקיימות לא תוכל להחזיק גם קשתות נוספות לדעתי. דווקא הפיתרון שמוצע מוזיל את העניין ועשוי להפוך את העסק ליותר אפשרי כי גג כזה מצריך גם תמיכה יותר רזה ואולי אפשר למצוא לזה פיתרון שמסתמך על התשתית הקיימת. קטונתי מלקבוע כי אני לא מכיר את התוכניות.

אחים לסמל או כל מי שיש לו גישה לתקשורת מול מכבי
כמה דברים שחייבים לסדר דחוף:
1. למה אין תורים נפרדים לנשים וילדים, לא ברור למה נשים וילדים צריכים לחכות ולהימחץ עם כולם יחד במיוחד שאת הנשים בודקות רק נשים
2. בשערים 7-8 וגם 10-11 אין יותר מיזוג בשירותים, זאת תקלה עוד מעונה שעברה
3. אתמול ראינו כמה אותנטי וכיף זה בלי שירים אחרי גולים, אז אם אפשר להפסיק עם המנהג המיותר הזה בבקשה
בתודה מראש מכל האוהדים מעריכים אותכם מאוד

On 27.9.2023 at 10:27, Meron's said:

3. אתמול ראינו כמה אותנטי וכיף זה בלי שירים אחרי גולים, אז אם אפשר להפסיק עם המנהג המיותר הזה בבקשה

וואו כל כך, חלום שייפסק

On 27.9.2023 at 10:27, Meron's said:

אחים לסמל או כל מי שיש לו גישה לתקשורת מול מכבי
כמה דברים שחייבים לסדר דחוף:
1. למה אין תורים נפרדים לנשים וילדים, לא ברור למה נשים וילדים צריכים לחכות ולהימחץ עם כולם יחד במיוחד שאת הנשים בודקות רק נשים
2. בשערים 7-8 וגם 10-11 אין יותר מיזוג בשירותים, זאת תקלה עוד מעונה שעברה

מעדכן שכמו ששמתם לב השיר המיותר אחרי גול ממשיך... הזייה ולא מועיל לכלום 

וכמובן אין אוורור בשירותים, מאה מעלות בפנים 

מכבי לא עונים לי כמובן 

אשמח למישהו שידחוף על כך שיהיה קשר כלשהו עם ההנהלה המנותקת 

זה כבר כמה שנים ככה וחבל 

כל דבר קטן לוקח חודשים וגם אז לא אכפת להם 

יושבים שם בכלל אוהדי מכבי? 

• 2 months later...