Jump to content

נושא מעקב לשיפוצים בבלומפילד 🌞

Recommended Posts

1 דקה לפני, YoC said:

השתגעת בשביל שעתיים חשוכות בלילה להשאיר תאורה דולקת קבוע? זה המון חשמל, בכסף הזה אפשר לבנות גנים ובתי ספר בעיר.

שעתיים חשוכות בשנה

5 hours ago, g0lan said:

חלק מהחוויה של להגיע למתקן חדש הוא גם המראה החיצוני שלו. כמו שהייתי מתבאס להיכנס למסעדת מישלן שנראית כמו דיינר משנות ה-80, כמו שלא הייתי רוצה לקנות מכונית עם חלקי פנים של מרצדס שנראית כמו פיאט פונטו שנת 95'. הייתי ממשיך ונותן עוד דוגמאות אבל נראה לי שהבנת את הכוונה. אולי לך זה לא מפריע אבל לאוהד הממוצע שמגיע למשחקים זה כן. אם זה לא היה חשוב אז באף איצטדיון בעולם לא היו משקיעים בעיצוב חדשני ומרשים. בלומפילד נראה כרגע - וסליחה אם אני פוגע במישהו - כמו תחת. אתה נכנס כבר 5 חודשים כל פעם מחדש לאיצטדיון לא גמור (כשגם בהרבה חלקים שכן סיימו מסתמן שעיגלו פינות), לא מבין איך זה לא מרתיח יותר אנשים.

מה שעוד יותר משגע את השכל זה שנראה שלא באמת יש תכנית להשלמת העבודות, אין תאריך יעד, פשוט כלום. אמרו באוויר שיסיימו את העבודות במהלך הפגרות ומאז לא שמענו על זה יותר מדי, שלא נדבר על ההתקדמות הכמעט-ולא-נראית-לעין שעשו עד כה. מבחינת העירייה מסתמן שעצם זה שמשחקים באיצטדיון זה מספיק ועל הזין איך הוא נראה ו/או איך הוא מתפקד (ולראייה התגובות המביכות של כל הנוגעים בדבר במהלך מחדלי החורף).

מסכים עם כל מילה ואוסיף - מתי לדעתי יתקנו את כל הליקויים המחדלים והמראה של האיצטדיון שנראה כמו אתר בניה? ביום שירצו לארח משחק או טורניר גדול של אופא ואז לא תהיה להם ברירה.

עד אז אני סקפטי מאוד אם משהו יזוז.

19 דקות לפני, YoC said:

השתגעת בשביל שעתיים חשוכות בלילה להשאיר תאורה דולקת קבוע? זה המון חשמל, בכסף הזה אפשר לבנות גנים ובתי ספר בעיר.

בכסף הזה אי אפשר אפילו לבנות בית ספר אחד. בטח לא בתי ספר וגנים ועוד ברבים.

זה כמו שתגיד שחבל על המים שמשקים את גן כרונינגן כי במקום יכלו לבנות מלא בתי חולים בעיר.

זה חלק מהעניין במיתוג, ובלומפילד אמור לייצג את העיר והפנים שלה.

תכלס? אחרי שהיינו 3 שנים בנתניה על הזין הכל, העיקר חזרנו הביתה. חלום שהתגשם, לא חיפוי ולא גג מורידים לי את השמחה מהחזרה לבלומפילד, לא כזה מעניין ולא שם לב לדברים האלה בכלל.

מה עם כל ההודעות של 2017-18 שזה ההארדקור של הסבל בנתניה - "מצידי לשחק על חול בלי כסאות העיקר לחזור לבלומפילד"?

27 דקות לפני, סזאר מנדיונדו said:

בכסף הזה אי אפשר אפילו לבנות בית ספר אחד. בטח לא בתי ספר וגנים ועוד ברבים.

זה כמו שתגיד שחבל על המים שמשקים את גן כרונינגן כי במקום יכלו לבנות מלא בתי חולים בעיר.

זה חלק מהעניין במיתוג, ובלומפילד אמור לייצג את העיר והפנים שלה.

אחי... זה היה בצחוק על התגובה של חולדאי ואנשיו שאין גג כי הכסף הזה הולך לבניית בתי ספר וגנים

1 דקה לפני, YoC said:

אחי... זה היה בצחוק על התגובה של חולדאי ואנשיו שאין גג כי הכסף הזה הולך לבניית בתי ספר וגנים

סליחה יא אח

יצאתי פיתה

10 דקות לפני, yellow_blood said:

תכלס? אחרי שהיינו 3 שנים בנתניה על הזין הכל, העיקר חזרנו הביתה. חלום שהתגשם, לא חיפוי ולא גג מורידים לי את השמחה מהחזרה לבלומפילד, לא כזה מעניין ולא שם לב לדברים האלה בכלל.

מה עם כל ההודעות של 2017-18 שזה ההארדקור של הסבל בנתניה - "מצידי לשחק על חול בלי כסאות העיקר לחזור לבלומפילד"?

שמח שיש כאלה שמבינים את העיקר.

בלומפילד הוא כמו יהלום שמצאו בבוץ שהוא מסריח ומלוכלך, אבל עם ליטוש ועבודה הוא יעלה המון.

אז נכון, מעברים צרים שיש אנשים שהולכים על הצד שם, נזילות, אין גג, ועוד ועוד בעיות, אבל היי זה בלומפילד, הבית שלנו, המבצר שלנו שעוד נחגוג בו עשרות אליפויות אינשאללה.

8 דקות לפני, שמש צהובה said:

שמח שיש כאלה שמבינים את העיקר.

בלומפילד הוא כמו יהלום שמצאו בבוץ שהוא מסריח ומלוכלך, אבל עם ליטוש ועבודה הוא יעלה המון.

אז נכון, מעברים צרים שיש אנשים שהולכים על הצד שם, נזילות, אין גג, ועוד ועוד בעיות, אבל היי זה בלומפילד, הבית שלנו, המבצר שלנו שעוד נחגוג בו עשרות אליפויות אינשאללה.

17 דקות לפני, yellow_blood said:

אני לא מבין מה זה סותר.

אפשר להיות מצד אחד שמחים שחזרנו הביתה ומצד שני להיות מאוכזבים מהתוצר הסופי. אף אחד כאן לא באמת מעדיף לארח שוב בנתניה או בכל איצטדיון אחר בארץ, לא על זה הדיון. אבל כן, בתור האיצטדיון החדש ביותר בארץ כולנו כאן ציפינו להרבה יותר. מהצד נראה שכל ניהול הזמנים בפרויקט הזה היה מגוחך, שרפו כמעט שנה על מכרזים ושטויות כאלה ואז עוד בסוף עיגלו פינות ולא סיימו את הבניה רק כדי לסמן 'וי' שפתחו את האיצטדיון בזמן.

שמש, שתבין את האבסורד, אם אתה - שעקבת מקרוב אחרי כל השיפוץ הזה - אומר שמדובר ביהלום מסריח ומלוכלך שזקוק לליטוש, כשמדובר באיצטדיון ח-ד-ש, אז באמת שנגמרות המילים. איך זה לעזאזל הגיוני שפותחים איצטדיון עם כ"כ הרבה ליקויים (שבחלקם היו צפויים מראש), ואנחנו עוד אמורים לקבל בסבבה את הקביעה שנדרשת עליו עוד עבודה כדי שישתדרג? זה ממש לעשות צחוק מעבודה ולירוק בפנים של הקהל שפוקד את האיצטדיון הזה מדי שבוע.

5 דקות לפני, g0lan said:

שמש, שתבין את האבסורד, אם אתה - שעקבת מקרוב אחרי כל השיפוץ הזה - אומר שמדובר ביהלום מסריח ומלוכלך שזקוק לליטוש, כשמדובר באיצטדיון ח-ד-ש, אז באמת שנגמרות המילים. איך זה לעזאזל הגיוני שפותחים איצטדיון עם כ"כ הרבה ליקויים (שבחלקם היו צפויים מראש), ואנחנו עוד אמורים לקבל בסבבה את הקביעה שנדרשת עליו עוד עבודה כדי שישתדרג? זה ממש לעשות צחוק מעבודה ולירוק בפנים של הקהל שפוקד את האיצטדיון הזה מדי שבוע.

בתחילת ההודעה שלך רשמת את הסיבה העיקרית לעניות דעתי לתוצר הסופי "הבעייתי" שקיבלנו, ואני מדבר על השנה שהמקום הפך לזירת גרפיטי.

אם יום למחרת השישייה שחיפה חטפו מאיתנו היו מתחילים את השיפוץ, אני בטוח שהיינו נכנסים לאצטדיון מושלם. כנראה כשעובדים עם אולטימטום, מקבלים מוצר בהתאם עם "עיגולי פינות".

31 דקות לפני, g0lan said:

אני לא מבין מה זה סותר.

אפשר להיות מצד אחד שמחים שחזרנו הביתה ומצד שני להיות מאוכזבים מהתוצר הסופי. אף אחד כאן לא באמת מעדיף לארח שוב בנתניה או בכל איצטדיון אחר בארץ, לא על זה הדיון. אבל כן, בתור האיצטדיון החדש ביותר בארץ כולנו כאן ציפינו להרבה יותר. מהצד נראה שכל ניהול הזמנים בפרויקט הזה היה מגוחך, שרפו כמעט שנה על מכרזים ושטויות כאלה ואז עוד בסוף עיגלו פינות ולא סיימו את הבניה רק כדי לסמן 'וי' שפתחו את האיצטדיון בזמן.

לא התלונות עצמן והרצון לאצטדיון מושלם סותרות, מה שסותר זה הכמות של התלונות בלי הפסקה שהפכו להיות העיקר במקום החזרה עצמה לבלומפילד. נמאס כבר לשמוע את כל זה. זה ממש לא מה שרשמו פה כשסבלנו בנתניה, בטוח שכל אחד היה חותם להיכנס לבלומפילד במצב של עכשיו ולא להמשיך עוד עונה בנתניה אז חאלאס.

אנשים בוחרים הרבה יותר להתבאס מהליקויים שיש במקום פשוט לשמוח שחזרנו הביתה, שאין יותר בית בלי יציעים מאחורי השערים ולא צריך לסבול בפקקים.

אותי אישית זה בקושי מדגדג כל העניין של החיפוי והגג, אני נזכר בתקופה בנתניה ועולה לי חיוך. העיקר לשחק בבלומפילד, החיפוי ושאר הליקויים באמת שלא מזיזים יותר מדי וגם ככה יתוקנו ככה שזה לא לנצח.

מה אכפת לי חיפוי? שילמתי כסף לקבלן ואני גר שם? זה אפילו לא מצטלם בזמן המשחק. העיקר זה הנוחות והביתיות, 5 דקות הגעה ולא שעתיים, העיקר זה שסוף סוף משחקים באצטדיון הביתי שלנו עם 19,000 מנויים ויציעים מאחורה.

ההתעסקות יתר הזאת זה נטו להתעסק בטפל ולא בעיקר. תהנו, בחיי לא מבין מה נתפסתם כל כך חזק לכל זה

29 דקות לפני, yellow_blood said:

לא התלונות עצמן והרצון לאצטדיון מושלם סותרות, מה שסותר זה הכמות של התלונות בלי הפסקה שהפכו להיות העיקר במקום החזרה עצמה לבלומפילד. נמאס כבר לשמוע את כל זה. זה ממש לא מה שרשמו פה כשסבלנו בנתניה, בטוח שכל אחד היה חותם להיכנס לבלומפילד במצב של עכשיו ולא להמשיך עוד עונה בנתניה אז חאלאס.

אנשים בוחרים הרבה יותר להתבאס מהליקויים שיש במקום פשוט לשמוח שחזרנו הביתה, שאין יותר בית בלי יציעים מאחורי השערים ולא צריך לסבול בפקקים.

אותי אישית זה בקושי מדגדג כל העניין של החיפוי והגג, אני נזכר בתקופה בנתניה ועולה לי חיוך. העיקר לשחק בבלומפילד, החיפוי ושאר הליקויים באמת שלא מזיזים יותר מדי וגם ככה יתוקנו ככה שזה לא לנצח.

מה אכפת לי חיפוי? שילמתי כסף לקבלן ואני גר שם? זה אפילו לא מצטלם בזמן המשחק. העיקר זה הנוחות והביתיות, 5 דקות הגעה ולא שעתיים, העיקר זה שסוף סוף משחקים באצטדיון הביתי שלנו עם 19,000 מנויים ויציעים מאחורה.

ההתעסקות יתר הזאת זה נטו להתעסק בטפל ולא בעיקר. תהנו, בחיי לא מבין מה נתפסתם כל כך חזק לכל זה

אתה יודע, אנשים נמשכים למשמעות.

אנשים מתחברים לסיפור הכולל.

אפשר להקצין ולתת דוגמא שהיו קוראים לאצטדיון ע"ש ארדואן, זה לא היה מפריע לך? אבל זה עדיין קרוב ונח...

או דוגמא אחרת: היית יכול לדמיין את מכבי עולים בלי הסמל של המגן דוד? הרי פרקטית צריך רק להבדיל בצבעי החולצות ולסמל אין שימוש תכליתי...

כשאני מגיע בחגיגיות לפתיחה של האצטדיון ומתרגש כמו מתחת לחופה (לא כולל קרישי) מתיישב בכסא וקולט שכולי אבק, נושא תפילה למרומים ומגלה שאלוהים בפגרה- כי האצטדיון עוד בשיפוצים, אז אני מתבאס.

אז תמשיך להתבאס מה אגיד לך אדון ששון. במקום לשמוח שאתה כבר לא כל משחק בית בפקקים ובלי ביתיות אתה בוחר *להתמקד* בפחות טוב (שקיים, אין ויכוח) ולהאדיר אותו, אז זכותך אבל חבל לי על אוהדים כמוך.

באמת שלא מבין איך אפשר להתבאס אחרי כל התקופה בנתניה. אם היינו כמו המקרה של אתלטיקו שנשארו בבית שלהם כל התקופה ואז היינו מקבלים אצטדיון עם תקלות הייתי מבין אבל יצאנו מחושך לאור במקרה הזה אז לדעתי כל החיפוי וכו' משני לגמרי, בטח כרגע.

2 hours ago, yellow_blood said:

יש לנו (אוהדי הכדורגל) זיכרון קצר, וטוב שכך.

1 hour ago, ששון הצהוב said:

אתה יודע, אנשים נמשכים למשמעות.

אנשים מתחברים לסיפור הכולל.

אפשר להקצין ולתת דוגמא שהיו קוראים לאצטדיון ע"ש ארדואן, זה לא היה מפריע לך? אבל זה עדיין קרוב ונח...

או דוגמא אחרת: היית יכול לדמיין את מכבי עולים בלי הסמל של המגן דוד? הרי פרקטית צריך רק להבדיל בצבעי החולצות ולסמל אין שימוש תכליתי...

כשאני מגיע בחגיגיות לפתיחה של האצטדיון ומתרגש כמו מתחת לחופה (לא כולל קרישי) מתיישב בכסא וקולט שכולי אבק, נושא תפילה למרומים ומגלה שאלוהים בפגרה- כי האצטדיון עוד בשיפוצים, אז אני מתבאס.

כן בוא נשווה בין מרכיבים מהותיים בזהות המועדון הקדוש שאני אוהד לחתיכות פלסטיק מחוץ לאצטדיון שאף אחד לא באמת שם לב אליהן ושהעדרן במשך חמישים ומשהו שנות בלומפילד עם בטון חשוף לא הזיזו את הביצה של אף אוהד.

54 דקות לפני, Semper Fidelis said:

כן בוא נשווה בין מרכיבים מהותיים בזהות המועדון הקדוש שאני אוהד לחתיכות פלסטיק מחוץ לאצטדיון שאף אחד לא באמת שם לב אליהן ושהעדרן במשך חמישים ומשהו שנות בלומפילד עם בטון חשוף לא הזיזו את הביצה של אף אוהד.

זה פילוסופי - אבל מה מהותי בסמל הקבוצה? המשמעות שהוא מהווה בסיפור שלך כאוהד, ושלנו כאוהדים.

בשבילי - מרכיב נוסף שמסמל עבורי את "המהות" הקדושה של המועדון:

אצטדיון בלומפילד.

גדלתי על החיספוס העממי שלו, התמכרתי לקומפקטיות הרצחנית ולמינימליזם התכליתי שלו.

כל אלו היו טובים לי לגיל העשרה /אחרי צבא.

התבגרתי והתברגנתי, אבל לא רק אני.

גם העולם בכלל והארץ בפרט.

גם הכדורגל בכלל ומכבי בפרט.

וגם בלומפילד, הלוא הוא בלומפילד "המחודש" שהבטיח ואיים לקיים-

אבל בפועל, מפלצת בטון שלא עומדת בדרישות של הקהל.

אני לא מחפש שיתעלו על הדמיון- אלא כולה שלא ידיף ריח של זילזול.

ואין פה אחד שלא הריח זילזול בבלומפילד המחודש.

1 hour ago, yellow_blood said:

אז תמשיך להתבאס מה אגיד לך אדון ששון. במקום לשמוח שאתה כבר לא כל משחק בית בפקקים ובלי ביתיות אתה בוחר *להתמקד* בפחות טוב (שקיים, אין ויכוח) ולהאדיר אותו, אז זכותך אבל חבל לי על אוהדים כמוך.

באמת שלא מבין איך אפשר להתבאס אחרי כל התקופה בנתניה. אם היינו כמו המקרה של אתלטיקו שנשארו בבית שלהם כל התקופה ואז היינו מקבלים אצטדיון עם תקלות הייתי מבין אבל יצאנו מחושך לאור במקרה הזה אז לדעתי כל החיפוי וכו' משני לגמרי, בטח כרגע.

כמו שכתבו מקודם, אני מברך על הטוב שלנו האוהדים שמעודדים ויוצרים אווירה, אבל זה לא סותר את זה שפרנסי האיצטדיון כשלו.

האוהדים היו שמחים גם אם המשחקים היו מתארחים בשלולית החורף במתקן חולות - זה טבעם של אוהדי כדורגל, נרקומנים למשחק.

אבל זה לא בסדר השיפוץ הכושל שעשו.

אין פה קשר לנתניה, בלומפילד היה צריך להיות טוב בלי קשר לכן או לא נתניה.

אני ספציפית גר ליד נתניה, אבל אני לא האובייקט של השיחה.

נתניה היה פיתרון רגעי, ובלי קשר אליו השיפוץ איכזב.

ואני לא מסתכל על הרגע אלא על הסיפור הכללי, קטונתי מלבאר את הליקויים אבל פירטו פה לפניי את התקלות.

גם אם נכיל שהחיפוי הוא משני, עדיין יש בעיות יותר פרקטיות, ואפילו כשלים בטיחותיים.

בוא נסכם שקודם ישלימו את כל הפערים ואז נבחן מחדש את השיפוץ.

1 hour ago, ששון הצהוב said:

זה פילוסופי - אבל מה מהותי בסמל הקבוצה? המשמעות שהוא מהווה בסיפור שלך כאוהד, ושלנו כאוהדים.

בשבילי - מרכיב נוסף שמסמל עבורי את "המהות" הקדושה של המועדון:

אצטדיון בלומפילד.

גדלתי על החיספוס העממי שלו, התמכרתי לקומפקטיות הרצחנית ולמינימליזם התכליתי שלו.

כל אלו היו טובים לי לגיל העשרה /אחרי צבא.

התבגרתי והתברגנתי, אבל לא רק אני.

גם העולם בכלל והארץ בפרט.

גם הכדורגל בכלל ומכבי בפרט.

וגם בלומפילד, הלוא הוא בלומפילד "המחודש" שהבטיח ואיים לקיים-

אבל בפועל, מפלצת בטון שלא עומדת בדרישות של הקהל.

אני לא מחפש שיתעלו על הדמיון- אלא כולה שלא ידיף ריח של זילזול.

ואין פה אחד שלא הריח זילזול בבלומפילד המחודש.

בלומפילד קדוש לי לא פחות מלך, רק כשבקדושה שלו לא נכנסים מרכיבים זניחים כמו יריעות פלסטיק.

אולי אתה צריך דברים שוליים כאלה כדי להיות מבסוט, אני לא. היום שחנכו את המגרש מול בני יהודה היה היום המרגש ביותר שלי כאוהד (יחד עם האליפות ב03 ו13) ואני לא צריך גג וחיפויים בשביל זה. בית המקדש שלי לא חייב להיות יפה במיוחד.

48 דקות לפני, Semper Fidelis said:

בית המקדש שלי לא חייב להיות יפה במיוחד.

אין ספק שלא חייב אבל אנחנו המועדון הכי גדול בארץ מהעיר העשירה בארץ אז לא הגיוני שנצפה לזה אחרי שהוציאו אותנו מהבית 3 שנים לשיפוץ בעלות חצי מיליארד שקל?

17 דקות לפני, דקסטר said:

אין ספק שלא חייב אבל אנחנו המועדון הכי גדול בארץ מהעיר העשירה בארץ אז לא הגיוני שנצפה לזה אחרי שהוציאו אותנו מהבית 3 שנים לשיפוץ בעלות חצי מיליארד שקל?

זכותך לצפות למה שתרצה. אותי באופן אישי זה לא מעסיק וחיפוי זה בערך הדבר האחרון אחרון בסדרי העדיפויות שלי כשאני בא למגרש כדורגל. מעבר לזה אהבתי את בלומפילד הרבה יותר איך שהוא נראה פעם ואם היית נותן לי לבחור בין חיפוי מלא לבטון חשוף, הייתי בוחר באפשרות השנייה. קל

חוץ מזה, אני באמת באמת שונא את חולדאי, אבל כמו שכתבתי פה פעם, אני לא חושב שהוא חייב לנו כלום, כאוהדי כדורגל בכלל ומכבי בפרט. העובדה שעשו שיפוץ שמאפשר למכבי למכור 19 אלף מנויים ולהגיע לגבהים חדשים, מספיקה לי.

עזבו את ההיסטוריה של האיצטדיון.

פשוט כואב ומרתיח לראות פרויקט עם תקציב כזה גדול מנוהל ככה ושזה המוצר שלו בשלב הזה. 

הרי אנשים אשכרה קיבלו כסף על זה. 

יש פה חצי עבודה בערך פלוס תכנון גרוע. 

אם אני בתור עצמאי הייתי מציב סטנדרט כזה עזבו שלא הייתה לי עבודה, הייתי מרגיש לא נעים ומנסה לתקן את הליקויים. 

פה יש הרגשה שהקבלנים האחראים כבר מזמן אינם(חוץ מאלו שצצו בשביל החתיכת ברזל בשבוע האחרון)

18 hours ago, Semper Fidelis said:

זכותך לצפות למה שתרצה. אותי באופן אישי זה לא מעסיק וחיפוי זה בערך הדבר האחרון אחרון בסדרי העדיפויות שלי כשאני בא למגרש כדורגל. מעבר לזה אהבתי את בלומפילד הרבה יותר איך שהוא נראה פעם ואם היית נותן לי לבחור בין חיפוי מלא לבטון חשוף, הייתי בוחר באפשרות השנייה. קל

חוץ מזה, אני באמת באמת שונא את חולדאי, אבל כמו שכתבתי פה פעם, אני לא חושב שהוא חייב לנו כלום, כאוהדי כדורגל בכלל ומכבי בפרט. העובדה שעשו שיפוץ שמאפשר למכבי למכור 19 אלף מנויים ולהגיע לגבהים חדשים, מספיקה לי.

אצטדיוניי כדורגל, מרכזי ספורט מאז תחילת האנושות הם מוקד "משיכה" וסימבוליות של מדינה ועיר.

מהקולוסאום ברומא עד לברנבאו.

אין עיר בעולם שמציעה "אוטובוס לתיירים" ולא מכלילה את האצטדיון המקומי.

החשיבה של אצטדיון כאל מפלצת בטון לא מתאימה לעולם המודרני ככלל ולעולם הקפיטליסטי בפרט.

כן הא, פשוט הברנבאו וקאמפ נואו והסאן סירו הם מבנים מדהימים, פנינים אדריכליות, ולא מפלצות בטון מזעזעות בכיעורן.

וואלה אנשים זורקים פה קלישאות לאוויר, זה מדהים אותי

ועוד יותר מדהים זה שאני אמרתי שלטעמי יותר יפה בטון חשוף. לטעמי. ואתה בא ומסביר לי למה הטעם שלי לא טוב חחח

19 hours ago, Semper Fidelis said:

קודם כל - כמו שרשמת, זכותך לא להתעניין במראה החיצוני של האיצטדיון או בשאר האלמנטים הזניחים (לדעתך) שמפריעים לאוהדים אחרים.

having said that, אני חושב שהדעה שלך בקרב ציבור אוהדי הכדורגל היא דעת מיעוט. כמובן שלא ערכתי סקר, אבל אם היה נערך כזה אני מניח שלרוב האנשים כן היו מסמנים שאכפת להם בצורה כזאת או אחרת מהמראה והאיכות של המתקן שהם פוקדים מדי שבוע. כן, זאת לא מהות האיצטדיון אבל בהמשך למה שרשמתי בהודעות קודמות שלי כאן - זה כן חשוב במסגרת החוויה הכללית של אוהד כדורגל, בין אם אתה כזה שהולך כמו עיוור לכל משחק או כזה שמגיע בפעם הראשונה. מהבחינה הזאת, האיצטדיון כרגע דיי מביך. אגב, אם כבר נכנסים לדקויות, אז היעדר החיפוי הוא הרבה מעבר למחדל אסתטי. הרי לא מספיק שלא דאגו לגג ל-90% מהאיצטדיון, בינתיים גם כמעט כל הרחבות של הכניסה ליציעים פתוחות לחלוטין לתנאי החורף המסריחים שפוקדים אותנו לאחרונה, אז ככה שגם האוהדים שמחפשים קצת להסתתר מהגשם/רוח לא ממש מקבלים אזורים סגורים כמו שצריך.

בנוגע למשפט על חולדאי - מה זה 'לא חייב לנו כלום'? הרי בשורה התחתונה, הוא ראש עיריית ת"א ונבחר ע"י תושבי העיר בין השאר גם כדי לדאוג לרווחת קבוצות הספורט של העיר (וכפועל יוצא מזה גם לקהל של אותן קבוצות). בינתיים הוא דאג לבנות איצטדיון בלי גג ובלי פתרונות חניה לטווח ארוך. מה יהיה אם 'חס וחלילה' תמונות חורפיות כמו בחודשים האחרונות ימשיכו לפקוד אותנו על בסיס שנתי ולא רק יומיים בשני כדברי חולדאי? נמשיך להירטב ולקפוא מקור כל חורף מחדש ביציעים? או ששטחים בת"א שמאות/אלפי אוהדים חונים בהם יהפכו למגדלים/בנייני מגורים גבוהים והחניות שיש כרגע ברחובות מסביב יעלמו? עשו כאן פרויקט עם כמעט אפס מחשבה לטווח ארוך, שכבר בנקודת הפתיחה שלו בעייתי מכ"כ הרבה בחינות שרק יכולות להתפתח לכיוונים יותר רעים.

14 דקות לפני, Semper Fidelis said:

כן הא, פשוט הברנבאו וקאמפ נואו והסאן סירו הם מבנים מדהימים, פנינים אדריכליות, ולא מפלצות בטון מזעזעות בכיעורן.

וואלה אנשים זורקים פה קלישאות לאוויר, זה מדהים אותי

ועוד יותר מדהים זה שאני אמרתי שלטעמי יותר יפה בטון חשוף. לטעמי. ואתה בא ומסביר לי למה הטעם שלי לא טוב חחח

מעבר לעובדה שהברנבאו והסאן סירו לא מכוערים בעיניי גם בתצורתם הנוכחית (קאמפ נואו באמת מכוער בעיניי ואוברייטד אבל זה דיון אחר), זה קצת משעשע להיכנס להשוואה הזאת לאור העובדה שכל האיצטדיונים שציינת עברו (במקרה הטוב) שיפוץ מאסיבי אי-שם בשנות ה-90 (ובניגוד לבלומפילד לא נפתחו רק לפני 5 חודשים), ועבור כולם יש תכניות קונקרטיות שכבר חלקן יצאו לדרך כדי להפוך אותם לאיצטדיונים סופר-מרשימים מבחינה חיצונית. אף אחד מהמתקנים שציינת לא יישאר מפלצת בטון.

3 hours ago, g0lan said:

קודם כל - כמו שרשמת, זכותך לא להתעניין במראה החיצוני של האיצטדיון או בשאר האלמנטים הזניחים (לדעתך) שמפריעים לאוהדים אחרים.

having said that, אני חושב שהדעה שלך בקרב ציבור אוהדי הכדורגל היא דעת מיעוט. כמובן שלא ערכתי סקר, אבל אם היה נערך כזה אני מניח שלרוב האנשים כן היו מסמנים שאכפת להם בצורה כזאת או אחרת מהמראה והאיכות של המתקן שהם פוקדים מדי שבוע. כן, זאת לא מהות האיצטדיון אבל בהמשך למה שרשמתי בהודעות קודמות שלי כאן - זה כן חשוב במסגרת החוויה הכללית של אוהד כדורגל, בין אם אתה כזה שהולך כמו עיוור לכל משחק או כזה שמגיע בפעם הראשונה. מהבחינה הזאת, האיצטדיון כרגע דיי מביך. אגב, אם כבר נכנסים לדקויות, אז היעדר החיפוי הוא הרבה מעבר למחדל אסתטי. הרי לא מספיק שלא דאגו לגג ל-90% מהאיצטדיון, בינתיים גם כמעט כל הרחבות של הכניסה ליציעים פתוחות לחלוטין לתנאי החורף המסריחים שפוקדים אותנו לאחרונה, אז ככה שגם האוהדים שמחפשים קצת להסתתר מהגשם/רוח לא ממש מקבלים אזורים סגורים כמו שצריך.

בנוגע למשפט על חולדאי - מה זה 'לא חייב לנו כלום'? הרי בשורה התחתונה, הוא ראש עיריית ת"א ונבחר ע"י תושבי העיר בין השאר גם כדי לדאוג לרווחת קבוצות הספורט של העיר (וכפועל יוצא מזה גם לקהל של אותן קבוצות). בינתיים הוא דאג לבנות איצטדיון בלי גג ובלי פתרונות חניה לטווח ארוך. מה יהיה אם 'חס וחלילה' תמונות חורפיות כמו בחודשים האחרונות ימשיכו לפקוד אותנו על בסיס שנתי ולא רק יומיים בשני כדברי חולדאי? נמשיך להירטב ולקפוא מקור כל חורף מחדש ביציעים? או ששטחים בת"א שמאות/אלפי אוהדים חונים בהם יהפכו למגדלים/בנייני מגורים גבוהים והחניות שיש כרגע ברחובות מסביב יעלמו? עשו כאן פרויקט עם כמעט אפס מחשבה לטווח ארוך, שכבר בנקודת הפתיחה שלו בעייתי מכ"כ הרבה בחינות שרק יכולות להתפתח לכיוונים יותר רעים.

מעבר לעובדה שהברנבאו והסאן סירו לא מכוערים בעיניי גם בתצורתם הנוכחית (קאמפ נואו באמת מכוער בעיניי ואוברייטד אבל זה דיון אחר), זה קצת משעשע להיכנס להשוואה הזאת לאור העובדה שכל האיצטדיונים שציינת עברו (במקרה הטוב) שיפוץ מאסיבי אי-שם בשנות ה-90 (ובניגוד לבלומפילד לא נפתחו רק לפני 5 חודשים), ועבור כולם יש תכניות קונקרטיות שכבר חלקן יצאו לדרך כדי להפוך אותם לאיצטדיונים סופר-מרשימים מבחינה חיצונית. אף אחד מהמתקנים שציינת לא יישאר מפלצת בטון.

- יכול מאד להיות שדעתי היא דעת מיעוט. קודם כל, לא מפריע לי להיות בדעת מיעוט, אני ככה ברוב התחומים בכדורגל ובכלל. דבר דני, אני חושב שאנשים מחזיקים בדעות כאלה ואחרות לא כי הם באמת מאמינים בזה, אלא כי זה משהו שהחדירו להם למוח דרך התקשורת ודרך שיח עם אוהדים לא הכי "שרופים" ומביני עניין, נקרא לזה. אני חושב שהטירוף הזה לגבי החיפוי הוא פשוט רצון מביך להידמות לאירופה (שרוב האצטדיונים בה מכוערים להפליא) או גרוע מכך לסמי עופר (שהרי איך יכול להיות שלמועדון השני בארץ מהעיר השלישית בארץ יש אצטדיון יפה משלנו?). אני חושב שהאטרף הזה הוא, סליחה על הצרפתית שלי, הביטוי המביך ביותר של הכדורגל המודרני. אנשים מתעסקים כל היום בעטיפה ובחיצוניות במקום להתעסק בביתיות של המתקן, ההיסטוריה שלו והתחושה שהוא גורם לאנשים להרגיש בתוכו. תסמונת מאור בוזגלו אני קורא לזה.

מבחינתי בלומפילד היה האצטדיון הטוב והביתי בעולם, והשיפוץ שימר את הביתיות שלו והכפיל את גודלו, מה שמאפשר למכבי יתרון כלכלי עצום ואת היכולת למצות את עצמה מהבחינה הזו, תוך כדי כיבוד המסורת וההיסטוריה שלו (העובדה כי היציעים לא הוחרבו ונשמרה צורתו המקורית). יותר טוב מזה נשתגע

- כמו שכתבתי פה בעבר (די בטוח בדיון איתך ספציפית), הליקויים הקיימים בבלומפילד הם פתירים לחלוטין, רצון וכסף הם הדברים היחידים שנדרשים לשם כך. הדבר היחיד שקריטי בעיניי הוא הגג. ולא כי אני מתבאס להירטב (מן הסתם הייתי מעדיף שלא, אבל זה לא מה שימנע ממני באופן אישי להגיע למשחק), אלא כי הוא מונע ממכבי לממש את הפוטנציאל שלה באופן מלא באצטדיון (אוהדים שלא מגיעים בימים גשומים או כאלה שנמנעים מלכתחילה לעשות מנוי בעקבות זה [ספק אם יש כאלה, אבל נניח]) וכי גג יכול לשפר את האקוסטיקה (ביתיות זה הקריטריון החשוב ביותר בעיניי בנוגע לאצטדיון וכל דבר שיכול לשפר אותה- אני רוצה).

- אין לי כוח להיכנס לזה כי זה דיון פילוסופי. שורה תחתונה, לא חושב שבלומפילד בראש מעיניהם של תושבי תל אביב ולא חושב שעיריות צריכות לשפוך מאות מליוני שקלים על אצטדיונים שמשרתים קבוצות פרטיות עם אוהדים ש90% מהם בכלל לא תושבי העיר. זה באמת לא דיון מבחינתי כי זה יכול להמשך על 200 עמודים.

- לא חושב שלבנות אצטדיון בלי מקומות חניה מצביע על חוסר חשיבה לטווח הארוך. אם כבר ההפך, מבחינתי. (אגב, רובם המכריע של תושבי ת"א, אלה שכספי המיסים שלהם אשכרה שילמו את עלויות השיפוץ, לא באים ברכב)

שורה תחתונה, יש שלושה קריטריונים לפיהם אני שופט אצטדיון:

- ביתיות

- יכולת של המארחת בו למצות עצמה מבחינה כלכלית

- היסטוריה ומורשת

(לאו דווקא לפי הסדר הזה+לא בהכרח, אבל הרבה פעמים הקריטריונים האלה סותרים האחד את השני- האתגר הוא למצוא את האיזונים בניהם)

בשלושתם בלומפילד עומד בהצלחה יתרה, לפחות לדעתי. "יותר טוב מזה נשתגע"

נ.ב סתם בשביל הקטע, רובם המכריע של האצטדיונים באנגליה (מולדת המשחק והמדינה עם תרבות הכדורגל המכובדת ביותר מבחינתי) הם אצטדיונים ישנים נושנים, מכוערים ברמות, אבל זה הקסם שלהם וכל מגרש הוא חצי בית מקדש בשביל האוהדים שלהם. מה שטוב להם טוב גם לי.