Jump to content

נושא מעקב לשיפוצים בבלומפילד 🌞

Recommended Posts

24 דקות לפני, החתול הצהוב said:

כאן דובר על 30 מ"מ בשעה ש"גרמו לכאוס תחבורתי, הצפות ובלגאן בעיר".

בת"א היינו על 70 מ"מ בשעתיים, כאשר 40 מתוכם ירדו ב-20 דקות.

עמיר פלג כתב בידיעות שבעולם מתקיימים משחקים בתנאים קיצוניים בהרבה. איזה שטויות. אנשים לא מבינים כמה מה שהיה אתמול קיצוני. אף עיר בעולם לא מתמודדת עם זה.

מאמין שתוך 5-6 שנים מהיום הגג יושלם.

לא רואה סרט שאנשים ימשיכו להרטב או לא להגיע בימים גשומים והעיריה תשלים עם העניין.

צריך להמשיך בביקורת הקשה כנגד אי השלמת הגג!

8 hours ago, Double said:

אגב אתמול ברדיו ברקוביץ שאל את מחזיק תיק הספורט בעיריית ת״א מתי משלימים את החיפוי, הוא אמר שבחודשים הקרובים, אני בספק כי אין פגרות וגם בקיץ זה בעייתי כי יש הופעות בבלומפילד

דקה 15:00

http://102fm.co.il/shows/14

שאלה טובה, לי זה מציק לראות שזה לא גמור, כמו בתים בכפרים ערביים.

לכל אלו שאמרו שאף תשתית בעולם לא עומדת בזה ומה שקרה בדרום תל אביב זה לגיטמי,יש תמונות של נחלים כאלה גם בצפון תל אביב?

פשוט חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי 

3 דקות לפני, BRoi said:

לכל אלו שאמרו שאף תשתית בעולם לא עומדת בזה ומה שקרה בדרום תל אביב זה לגיטמי,יש תמונות של נחלים כאלה גם בצפון תל אביב?

עניין של גובה.

תל אביב אמנם נחשבת לעיר מישורית, אבל גם בה יש אזורים יותר ופחות גבוהים, ובצפון העיר השטח הוא לרוב יותר גבוה. חלק מהבעיה זה שהכל מתנקז אל דרום העיר.

51 דקות לפני, BRoi said:

מעבר למה שהשעיר ענה לך, יש תיעוד של דרך נמיר מוצפת לחלוטין.

אגב, בנתניה את הרחוב שלי קשה לחצות כשיש גשמים כבדים. לא מדובר בשכונת עוני, אבל אני גר ממש לפני שמתחילה העלייה לכיוון הים (יש מצוקים לאורך כל החוף בעיר).

אני לא אומר שאין מה לעשות, אני רק אומר שכשאנחנו עושים אחת ועוד אחת לגבי נושאים שאין לנו טיפת הבנה בהם - יוצא לנו שלוש. במקום לראיין תושבים עצבניים שיראיינו מומחים.

15 דקות לפני, Omer said:

אני לא אומר שאין מה לעשות, אני רק אומר שכשאנחנו עושים אחת ועוד אחת לגבי נושאים שאין לנו טיפת הבנה בהם - יוצא לנו שלוש. במקום לראיין תושבים עצבניים שיראיינו מומחים

אבל זה לא מביא רייטינג. אתה עוד לא יודע שהוא חשוב יותר מהחדשות?

On 6.1.2020 at 05:45, hairy2hell said:

עניין של גובה.

תל אביב אמנם נחשבת לעיר מישורית, אבל גם בה יש אזורים יותר ופחות גבוהים, ובצפון העיר השטח הוא לרוב יותר גבוה. חלק מהבעיה זה שהכל מתנקז אל דרום העיר.

זה אומר שהיה צפוי שיהיו שם הצפות והיית מצפה שידאגו לניקוז טוב יותר באזור הזה אבל עדיין לא עשו את זה? 

שוב, זה לא עניין של ניקוז. שום ניקוז (אם שוללים בור פתוח במקום רחובות ובתים) לא יכול למנוע הצפות של משקעים בכמות הזו (לפחות לא עם טכנולוגיה וכלים שקיימים כיום). 

ניקוז טוב ידאג לזה שההצפות יעלמו מהר יותר, ולא ימנע את ההצפות מראש, ודווקא כאן צריך להחמיא על זה שזה נוקז די מהר. אפשר יותר טוב, כמובן, וצריך לשפר, אבל כל ההצפות נעלמו תוך 3 שעות וזה הפתיע אותי לטובה.

האשמה של העירייה זה לא בתשתיות הניקוז, כי אי אפשר היה למנוע את ההצפות, אלא בתשתיות הארגוניות שלהם להתמודד עם הנזק.

יכלו לתת הוראות מראש לתושבים איך לפעול, יכלו להורות לבעלי עסקים להגן יותר טוב על הסחורה שלהם, יכלו לפזר מראש רכבי סיוע במקומות מרכזיים, יכול לעשות בדיקות מוקדמות למערכות שאיבה בחניונים תת קרקעיים, יכלו לאבטח יותר טוב פחי אשפה שלא יסחפו, יכלו להקים מרכזי פינוי לאנשים שהבית שלהם הוצף, יכלו להקים מרכז מוקדנים גדול עם תיגבור של עשרות מוקדנים במיוחד לסופה וכו׳

את ההצפה שגרמה לנזק ולמוות אי אפשר כנראה היה למנוע, אבל לחלוטין היה אפשר למנוע את המוות וחלק גדול מהנזק מההצפה.

• 2 weeks later...
5 דקות לפני, מכביסט לעד said:

נמאס לחולדאי, מפרקים את האצטדיון ובונים במקום ביניינים.

אולי בכלל מכינים לנו הפתעה למשחק מול אשדוד ונקבל גג ?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

7 דקות לפני, מכביסט לעד said:

נמאס לחולדאי, מפרקים את האצטדיון ובונים במקום ביניינים.

אולי בכלל מכינים לנו הפתעה למשחק מול אשדוד ונקבל גג ?

coffee lol GIF

היום מתבררת האמת, הסיבה של העיכוב בתחילת העבודות היא בחירת משרד אדריכלים לא מתאים.

במשך כשנה מבקרת העירייה ביצעה מעקב על ניהול הפרויקט ומצאה ליקויים חמורים. בגלל זה תכנון הפרוייקט עבר בתחילת 2017 למנספלד קהת.

מצורף טופס ביקורת העירייה (שפתוח לעיון הציבור אגב) 

https://www.tel-aviv.gov.il/mevaker/DocLib14/2017/תקציר - התקשרות עם חברת האדריכלים בפרויקט השיפוץ של.pdf