Jump to content

מכבי והליגה האירופאית 2016/17

forza

Recommended Posts

אני דווקא מאמין שהדרך של מכבי למעלה זה השתתפות קבועה באירופה, דבר שאף קבוצה ישראלית לא עשתה עדיין, רק ככה יהיה אפשר להנחית פה שחקנים ומאמנים טובים באופן קבוע שרוצים אם לומר את האמת בעיקר חשיפה בצירוף לזכייה בתארים.

לא פחות חשוב מכך, עלייה לשלב בתים מכניסה כסף קריטי מאוד לקופת המועדון וגם מגדילה את הרכש, ובכללי מסדרת את המאזן.

למי שזוכר בגלל שמכבי לא עלתה לאירופית בצוק איתן היא כמעט והפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסים, לכן ברור היום כמה חשוב מבחינה תקציבית שנגיע לאירופית.

מתוך הנחה שהשתתפות באירופה היא מטרה עליונה, בזירה המקומית צריך לעשות את המירב בכדי לשפר את הסיכוי להשתתף באירופה, הכי הרבה סיכוי נותנת אליפות ואחרי זה גביע (למרות שהעונה זה רק נותן לך להתחיל מסיבוב 2, עם זאת יותר מנוחה לשחקנים בפגרה).

הפועל השתתפו די קבוע באירופה, לא? כמעט היו מדורגים 3 במוקדמות.

ואני מסכים שהיום שחקנים ומאמנים זרים בכל הליגות רוצים אירופה, ושזה חשוב להכנסה. בגלל זה אני רוצה שנעלה. מנגד עם כמה שפרנקפורט היה מרגש, אני לא יכול להגיד שהניצחון על בורדו שהבטיח עלייה היה יותר מרגש מניצחון ליגה רגיל. בכנות קצת מפתיע אותי שאני היחיד.

לגבי הדרך למעלה וכו' - שוב, זה משהו שמבחינתי יכול להיות חשוב בעונה שבה אין לנו אתגר בליגה. אבל בכנות לא כזה מעניין אותי איך אנחנו ביחס לאירופה אם אנחנו לא לוקחים אליפות בארץ. כשהפועל מצצו לעצמם על התוצאות היפות שעשו באירופה כשהם התקשו להצליח בליגה זה נראה לי מגוחך.

הפועל השתתפו די קבוע באירופה, לא? כמעט היו מדורגים 3 במוקדמות.

ואני מסכים שהיום שחקנים ומאמנים זרים בכל הליגות רוצים אירופה, ושזה חשוב להכנסה. בגלל זה אני רוצה שנעלה. מנגד עם כמה שפרנקפורט היה מרגש, אני לא יכול להגיד שהניצחון על בורדו שהבטיח עלייה היה יותר מרגש מניצחון ליגה רגיל. בכנות קצת מפתיע אותי שאני היחיד.

לגבי הדרך למעלה וכו' - שוב, זה משהו שמבחינתי יכול להיות חשוב בעונה שבה אין לנו אתגר בליגה. אבל בכנות לא כזה מעניין אותי איך אנחנו ביחס לאירופה אם אנחנו לא לוקחים אליפות בארץ. כשהפועל מצצו לעצמם על התוצאות היפות שעשו באירופה כשהם התקשו להצליח בליגה זה נראה לי מגוחך.

אתה צודק, הפועל השתתפה די קבוע בשנים 2007-2013, 5 פעמים עלו לבתים בליגה אירופית, פעם אחת אלופות ורק פעם אחת נשרו לגמריי.

חוסר ההצלחה שלהם באירופה שבא לאחר מכן בין היתר הביא לסיום העידן שכן נוצר חור בכיס שהתרחב וגרם למפולת (בנו את התקציב בהנחה שהם מעפילים אחרי שהתרגלו להצלחות ולא הצליחו להעפיל).

אפשר לומר שהפועל מינפה את עצמה כמה שנים טובות באמצעות העלייה לשלב בתים ואירופה הייתה מרכיב מרכזי בתקציב שלהם וברגע שאירופה נעלמה, בעקבות ניהול כושל הקבוצה נעלמה.

איך עובד הניקוד בליגה האירופית? לאן צריך להגיע כדי לצבור נקודות לפחות כמו הניקוד שאנחנו מאבדים?

ניצחון ותיקו / 3 תיקו בבתים של האירופאית ואנחנו break even

הקמפיין של הקבוצה של סוזה בבתים לא מייצג. אל תתרשמו ממנו. היה לנו מזל עצום בהגרלה. קיבלנו מהדרג הראשון קבוצה שהתבררה מפורקת ושלא שמה על המפעל הזה. אם היינו מקבלים קבוצת דרג ראשון טיפוסית בחיים לא היינו עוברים שלב.

המפעל של האירופית נהיה הרבה יותר יפה וחשוב לקבוצות,ואולי חוץ מהאנגליות אף אחת לא מזלזלת בו.

להגיע ל32 אחרונות ? הרבה תלוי בבית שנקבל.. כי ראינו השנה בתים מאוד קשים כמו באזל ופיורנטינה, כמו טוטנהאם ומונאקו,קבוצות גדולות כמו קלאב ברוז סלטיק אייאקס ועוד לא עברו תבתים ככה שהמון גם תלוי במזל של ההגרלות.

קודם אבל בוא נתרכז בלקחת תגביע,לעשות חיזוק רציני בקיץ ולעבור את כל הסיבובים..

מעבר לזה שבעונה של סוזה קיבלנו קל יחסית,

משנה לשנה זה רק נהיה קשה יותר וקבוצות יותר חזקות מגיעות לשם (עונות נפל של גדולות כדוגמת יונייטד או סיטי), קבוצות סטייל באזל (אבל אחרות הפעם) שצברו נסיון באלופות ונשרו לאירופאית (אם כחלק ממוקדמות או עונה לא טובה בליגה) או סתם כל מיני קבוצות חזקות אחרות.

קבוצות גם פחות מזלזלות במפעל. בעיקר החזקות שבהן, מכיוון שזכייה תבטיח להן אלופות.

בקיצור, לא לבנות על ניקוד רב. נקווה רק לא לבייש כמו באלופות.

אני לא בטוח שיהיה לנו בית יותר קל האמת. אולי רק דרג 4 במידה ונהיה ב3.

ללא ספק זו ההזדמנות שלנו לשפר את הדירוג האירופי ולתת גם עונה מרגשת יותר ברמה האירופאית.

אנחנו לא לרמה של צ'מפיונס, אבל לאירופית אנחנו מתאימים, רק חייבים לרענן את הסגל, במיוחד בגזרת הזרים ויהיה בסדר, אני מאמין שמכבי תגיע לבתים.

יש סדר גודל של איזה קבוצות מחכות במוקדמות/בתים או שיש לחכות עד סוף העונה?

ליגה אירופית הרבה יותר מרגשת מהצמפיונס, שתאכלס אין לנו מה למכור שם. יעדים יותר אטרקטיביים בכללי, יותר סיכוי לעשות שם משהו ולא אמור להפריע לנו יותר מידיי בליגה. אחלה ליגה אירופית שבעולם.

יאללה המחליף של הקירח, תביא לנו איזה בלגרד ואחכ איזה טיול באמסטרדם בשביל הנשמה.

אוף, אין לי כוח לימי חמישי עם ההתנגשויות בין הליגה האירופית ליורוליג.

ובעונה הבאה זה בכלל הולך להיות יותר קשה בזכות השיטה החדשה ביורוליג.

הליגה האירופית זה ממש לא מה שהיה בעונה של סוזה.

נוציא נקודות אבל אני בספק אם ניאבק על עליה...

איך אתה ( לא אתה ספציפית ,אלא רוב המגיבים פה ) יכול להגיד את זה , בלי לדעת איזה קבוצה תהיה לנו בכלל ?

אם המאמן הולך , אולי אפילו ג'ורדי הולך , לפחות 10 שחקנים צריכים ללכת , כמובן שתבוא כמות גדולה של שחקנים חדשים,

תהיה קבוצה חדשה לגמרי שלא נדבר על ראיקו זהבי וטיבי שלא בטוח נשארים ובעקרון מההרכב תשאר בטח רק עם דסה + אלברמן + טב"ח קשר.

יכול מאוד להיות שאתה צודק , אם מכבי תשאר כמו שהיא אנחנו נקבל בראש שם ונחזור הביתה . אבל אם יעשו את השינויים הקיצוניים אך הכרחיים , הכל פתוח.

איך אתה ( לא אתה ספציפית ,אלא רוב המגיבים פה ) יכול להגיד את זה , בלי לדעת איזה קבוצה תהיה לנו בכלל ?

אם המאמן הולך , אולי אפילו ג'ורדי הולך , לפחות 10 שחקנים צריכים ללכת , כמובן שתבוא כמות גדולה של שחקנים חדשים,

תהיה קבוצה חדשה לגמרי שלא נדבר על ראיקו זהבי וטיבי שלא בטוח נשארים ובעקרון מההרכב תשאר בטח רק עם דסה + אלברמן + טב"ח קשר.

יכול מאוד להיות שאתה צודק , אם מכבי תשאר כמו שהיא אנחנו נקבל בראש שם ונחזור הביתה . אבל אם יעשו את השינויים הקיצוניים אך הכרחיים , הכל פתוח.

כי זה לא כ"כ תלוי במכבי אלא ביריבות, אתה יכול ליפול לבית עם יונייטד ופיורנטינה, אתה רואה את מכבי עולה מבית כזה?

כי זה לא כ"כ תלוי במכבי אלא ביריבות, אתה יכול ליפול לבית עם יונייטד ופיורנטינה, אתה רואה את מכבי עולה מבית כזה?

ברור שלא , אבל למה לחשוב ישר שתקבל את בית המוות ?

כל עוד הבית יהיה סביר , אני לא אומר שנלך להסתער על חצי גמר, אבל אפשר לעשות דברים יפים,

וכל זאת בתנאי שיעשו את המהפכה שצריכה להיות בקבוצה כמה שיותר מוקדם מבחינת שחרור והחתמת שחקנים.

מי שעדיין לא מבין כמה אירופה חשובה להתקדמות קדימה של מכבי כקבוצה:

זה נקודות דירוג , זה כסף , זה מושך שחקנים ברמות שלא רואים פה.

זה קריטי אם מכבי רוצים לייצר המשכיות, שנה הבאה לבוא מדורגים ולקחת אליפות .

גם אם מכבי תקח 10 אליפויות רצוף (דבר שלא יקרה, גם לא 5 ברצף), בלי אירופה לא נתקדם ברמת הקבוצה.

אני היחיד שזה לא באמת כזה מעניין אותו? זה נחמד בתור בונוס. אם נותנים לי שתי אפשרויות, אחת לעוף בסיבוב הראשון של המפעל הזה מול קבוצת חובבים ולקחת אליפות, והשנייה לזכות בגמר שלו ורק אולי לקחת אליפות, לוקח את הראשונה בלי לחשוב פעמיים.

לזכות ? תן לי לזכות ואז לא לקחת פה אליפות עשור. תראה איזה קבוצות משחקות שם אפשר לחשוב מי אנחנו בכלל, עשית מזה אינטרטוטו, על מה אתה מדבר בכלל.

עומר ואם תעוף בסיבוב הראשון איך בדיוק תשיג את הניקוד שלך למוקדמות האלופות בפעם הבאה שנזכה באליפות?

לפחות אין את באזל

די די למה

עכשיו עם המזל שלנו הם יסיימו במקום השלישי בבית שלהם ואנחנו נעפיל לטופ32 ו... נגריל אותם.