Jump to content

מכבי והליגה האירופאית 2016/17

forza

Recommended Posts

*** טיפה אופטימיות והתסכלות עתידית!***

אחרי שאליפות נאבדה, צריך להתרכז במה שלדעתי אמור להיות "הלחם והחמאה" של מכבי בשנים הקרובות - אירופה, ובדגש על הליגה האירופאית.

אנחנו עם ניקוד של 20.225, מה שאמור להפוך אותנו למדורגים לכל אורך הדרך בהגרלות, ובעזרת השם אפילו להכניס אותנו לדירוג שלישי בבתים (בשנה שעברה הדירוג שלישי בבתים היה בין 31 נק' ל15 נק').

מלבד זאת, בשנה הבאה נאבד 3.2 נקודות דירוג (זכר הקמפיין הראשון שלנו בליגה האירופאית).

אם אנחנו רוצים לבנות את עצמנו מחדש לליגת האלופות ולאירופה - חייבים קמפיין דומה למה שעשינו עם סוזה = 10 נקודות דירוג ועליה ל32 האחרונות. אפשרי? בהחלט!

אם זוכים בגביע - מתחילים בסיבוב השני (אחריו יש סיבוב שלישי, פליאוף ובתים). שימו לב כמה חשוב השנה לזכות בגביע!

אם לא זוכים בגביע (מסיימים מקום שני) - מתחילים כבר בסיבוב הראשון! (כאן המקום להגיד תודה לכל הקבוצות הישראליות שדרדרו את הדירוג של ישראל) - מה שאומר שהסגל של מכבי יקבל חופשה של בערך שבוע אחרי תום הליגה והנבחרת...

תאריכים רלוונטיים:

הגרלת סיבוב 1 +2: 20.6.2016

משחקי סיבוב 1: 30.6.2016, 7.7.2016

משחקי סיבוב 2: 14.7.2016, 21.7.2016

הגרלת סיבוב 3: 15.7.2016

משחקי סיבוב 3: 28.7.2016, 4.8.2016

הגרלת הפלייאוף: 5.8.2016

משחקי הפלייאוף: 18.8.2016, 25.8.2016

הגרלת שלב הבתים: 26.8.2016

קבוצות "מעניינות" שישחקו בשנה הבאה בליגה האירופאית:

אינטר, פיורנטינה (סוזה?), סלטה ויגו, בילבאו, סביליה (אלא אם תזכה השנה), מנצ'סטר סיטי או יונייטד, שאלקה, הרטה ברלין ועוד ועוד... (לא נפגוש את הקבוצות האלו לפני שלב הבתים בגלל הניקוד הגובה שלנו בהגרלות)

לא לבוא לזה בתור " באסה ,זה לא צ'מפיונס " משתי סיבות: 1. כבר ראינו שאנחנו עדיין לא בנויים להתמודד בכבוד בצ'מפיונס וזה בסדר ולאט לאט נגיע גם לזה , בנתיים ליגה אירופאית אולי פחות קוסמת אבל היא מאפשרת לנו לבוא יותר לידי ביטוי ולעבור שלבים 2. לעשות כמה שיותר מהר את החריש העמוק שחייבים לעשות בסגל, כדי לא לדפוק את אירופה...

מדורגים כל המוקדמות, ואם לא יקרה משהו מאוד לא סביר , נהיה בדרג השלישי בבתים אם וכאשר.

אני יוצא שדרת קווים בינונית וסבירה: פחות מ32 זה כישלון??

נחמד הקטע הזה שאפשר להיות תחרותיים

מדורגים כל המוקדמות, ואם לא יקרה משהו מאוד לא סביר , נהיה בדרג השלישי בבתים אם וכאשר.

אי אפשר לדעת עדיין כי אתה לא יודע איזה קבוצה תראה בשנה הבאה.

32 צריך להיות שאיפה אולי, בטח שלא כישלון אם לא.

אתה לא יודע מי ומה יעמוד שנה הבאה, מה יהיה במוקדמות ובטח לא מי יהיו בבתים.

אבל כן, צריך לשאוף לשם.

אנחנו מדורגים בכל השלבים במוקדמות ליגה אירופית אי עלייה לבתים בהחלט יהיה כישלון, מה שכן חייבים לצבור עוד נקודות דירוג אם אנחנו שואפים להגיע עוד פעם לליגת אלופות בעתיד הניקוד הנוכחי שלנו לא יספיק להיות מדורגים בסיבוב שלישי ופלייאוף.

אני היחיד שזה לא באמת כזה מעניין אותו? זה נחמד בתור בונוס. אם נותנים לי שתי אפשרויות, אחת לעוף בסיבוב הראשון של המפעל הזה מול קבוצת חובבים ולקחת אליפות, והשנייה לזכות בגמר שלו ורק אולי לקחת אליפות, לוקח את הראשונה בלי לחשוב פעמיים.

צריך לעשות את כל המאמצים בשביל לבנות קבוצה טובה שתוכל לעשות קמפיין יפה.

יכול לצאת רק טוב מהליגה האירופית, אם נתייחס לזה כמו שצריך.

אני חושב שהמשחק הכי חשוב והכי טוב בעונת סוזה (ולטעמי האישית בכלל בשושלת האחרונה של מכבי) היה נגד פרנקפורט. כן, לא גמר גביע, לא הרצך מול חיפה, לא דרבי 4 או זהבי... פרנקפורט. שמה מכבי שמה חותם ראשון לתהליך הנכון שלה.

לא בנויים לצמפיונס לעולם רק בגלל מגבלת זרים של החולי סארס במנהלת ובהתאחדות

מכבי צריכה להפנים כל שנה גם שנזכה באליפות רק ליגה אירופאית כל עוד יש מגבלה של זרים אין מה לחשוב בכלל.על צמפיונס זה מתכון לרע לצערנו

אני היחיד שזה לא באמת כזה מעניין אותו? זה נחמד בתור בונוס. אם נותנים לי שתי אפשרויות, אחת לעוף בסיבוב הראשון של המפעל הזה מול קבוצת חובבים ולקחת אליפות, והשנייה לזכות בגמר שלו ורק אולי לקחת אליפות, לוקח את הראשונה בלי לחשוב פעמיים.

ברור שקודם כל הליגה,

במיוחד שגביע אופ"א מעניין אך ורק את הקבוצות שמשחקות בו . אני מעדיף שידור חוזר בפעם 472 של "סיינפלד" על פני גמר גביע אופ"א , כל עוד אין לי עניין אישי באחת הקבוצות שמשחקות שם (בניגוד לצ'מפיונס ) .

אבל יכול לצאת לנו טוב מהצלחה במפעל הזה + ניקוד + הכרה + משיכת שחקנים טובים + מכירת שחקנים + צבירת ניסיון + ידע + שיפור יכולת + גיבוש קבוצה + הכנסות נוספות ועוד.

רק חייבים לבנות סגל טוב ולא לזלזל אפילו בשלבים המוקדמים כי אותם שחקנים שלא מנצחים את רעננה וסכנין יכולים להסתבך גם בשלבים הראשונים.

לזכות?

תגיד לי להגיע ל32 ולעוף.. מילא.

אבל לזכות באירופית? ועדיין יש סיכוי לאליפות?

אתה הזייה.

מוותר על אליפות בשביל שמינית גמר

עומר אתה שיכור לך הביתה

לזכות?

תגיד לי להגיע ל32 ולעוף.. מילא.

אבל לזכות באירופית? ועדיין יש סיכוי לאליפות?

אתה הזייה.

אני בכנות נהנה יותר בעונות בלי אירופה. מילא בעונה של סוזה, פעם ראשונה שבאמת תפקדנו שם, או אם לא היה לנו אתגר בליגה אז היינו צריכים משהו לגוון/שיעניין אותנו, אבל פייר, זה לא כזה מרגש אותי. לא שווה מבחינתי לאבד נקודה בליגה בשביל ניצחון שם.

אני בכנות נהנה יותר בעונות בלי אירופה. מילא בעונה של סוזה, פעם ראשונה שבאמת תפקדנו שם, או אם לא היה לנו אתגר בליגה אז היינו צריכים משהו לגוון/שיעניין אותנו, אבל פייר, זה לא כזה מרגש אותי. לא שווה מבחינתי לאבד נקודה בליגה בשביל ניצחון שם.

במיוחד שלב"ש אין שום סיכוי במוקדמות הצ'מפיונס ולכן הם יתרכזו בעונה הבאה בליגה.

אבל בכל זאת , הייתי רוצה לראות מכבי תחרותית באירופה, להביא כבוד ובעיקר נקודות דירוג לשנה שאח"כ .

עומר התבלבלת בנןשא אח...זה מתאים יותר לדעות לא פופלריות אז תחזור לבטיללללללללל חבר

וברצינות מפעל מרגש האירופאית לא מוותר עליו בחיים כמו שלא הייתי מוכן לוותר על הצמפיונס גם.תמורת הסיכון להפסיד תאליפות השנה צריך ללמוד לשלב בין ה2 אירופאית וליגה

לשמוע את נדב יעקובי צועק בשידור , אחרי 3:1 על ליברפול בגמר : " מכבי ת"א מחזיקת גביע אירופה ! " ,

לראות את ראיקוביץ ומכביניו מתמזמזים על רקע הגביע ו " ווי אר דה צ'מפיונס " .

לראות את בן בסט בפאב שכונתי בחיפה רוצה להתאבד בזמן שצופה במשחק.

הייתי מוותר על הרבה בשביל רגע כזה.

אני דווקא מאמין שהדרך של מכבי למעלה זה השתתפות קבועה באירופה, דבר שאף קבוצה ישראלית לא עשתה עדיין, רק ככה יהיה אפשר להנחית פה שחקנים ומאמנים טובים באופן קבוע שרוצים אם לומר את האמת בעיקר חשיפה בצירוף לזכייה בתארים.

לא פחות חשוב מכך, עלייה לשלב בתים מכניסה כסף קריטי מאוד לקופת המועדון וגם מגדילה את הרכש, ובכללי מסדרת את המאזן.

למי שזוכר בגלל שמכבי לא עלתה לאירופית בצוק איתן היא כמעט והפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסים, לכן ברור היום כמה חשוב מבחינה תקציבית שנגיע לאירופית.

מתוך הנחה שהשתתפות באירופה היא גם מטרה עליונה, בזירה המקומית צריך לעשות את המירב בכדי לשפר את הסיכוי להשתתף באירופה, הכי הרבה סיכוי נותנת אליפות ואחרי זה גביע (למרות שהעונה הגביע רק נותן לך להתחיל מסיבוב 2 בשונה מעונה קודמת שזה היה סיבוב 3, אך עדיין קצת יותר מנוחה לשחקנים בפגרה).

ברור שאם לא ניקח כמה שנים אליפות כנראה שכל התיאוריה הזאת תיפול, אבל במצב בריא שאתה כן נאבק כל שנה ואתה שומר על דירוג טוב זה יכול להחזיק.