Jump to content

יום שני 2.5 20:55 בבלומפילד - מלחמת עולם

idan12

Recommended Posts

בשביל ערן אני מוכן לתת את שתי הכליות ולמות על המקום .

הבנאדם הזה שאנחנו חייבים לו כל כך הרבה...

רק דבר אחד מציק לי , כשאנחנו מעבירים ביקורת על צורת משחק של היריב ( ולא משנה מי היריב, ולא משנה שהביקורת כשלעצמה נכונה וצודקת ) ,

גם אנחנו באנו לבאזל דפקנו 180 דקות של בונקר ברזל שלא נראה בכדורגל המודרני מאז הזכייה של יוון ביורו , 3 בעיטות לשער ( בשני המשחקים ביחד!) ו-3 שערים וכך עלינו לצ'מפיונס.

אז כשיש קבוצה פחות טובה שצריכה לקדש איזשהי מטרה , כל האמצעים כשרים . לא יעזור כלום ולא צריך להתעסק ביריב.

לגבי כל השאר - כמובן , כמו תמיד , שהוא צודק 100 אחוז .

בטח שמשנה מי היריב.

הפועל ראשון בגביע, לדוגמה, לא היית מתפלא אם הם היו מגיעים לעשות בונקר ו/או מתפרצות, כי אנחנו קבוצה גדולה עליהם (על הנייר) ב10 רמות בערך + ליגה אחת (עזוב את זה שהם מיררו לנו את החיים).

הפועל ב"ש? קבוצה שנמצאת במקום הראשון ורוצה לזכות באליפות העונה משחקת עם עשרה שחקנים בשליש הראשון של המגרש?

אם כבר הבאת את באזל, אז תאמין לי שבאזל לקחו בחשבון בונקר שלנו. אין ספק. יחסי הכוחות נוטים לטובתם בפער גדול, וקבוצה ברמה שלהם יכולה והייתה צריכה להתמודד עם תרחיש כזה.

אבל, והנה נכנסת דוגמה נוספת נגד סביליה בשמינית גמר האירופית - באזל בוודאות הייתה צריכה לשחק באופן הגנתי ומבוקר יותר.

האמת, זה דבר די טיפשי לומר ש"לא משנה מי היריב". הכנה טקטית בדרך כלל משתנה ממשחק למשחק.

זה נכון.

אנשים חושבים ככה בגלל קרויף (הראשון לשמו) שגרס שקבוצה קודם כל תלויה בעצמה ושתמיד צריך לשחק באותה שיטה.

בתכלס הוא צודק. אבל רק אם במקרה יש בקבוצה הזו את השחקנים הכי טובים בעולם שיוציאו לפועל את השיטה בצורה קרובה למושלמת.

בארסה זה לא מדד להשוואה (ולצורך העניין, גם לא אייאקס של קרויף).

אפילו פפ, אחד מחסידיו הכי גדולים של יוהאן עושה לא מעט שינויים טקטיים בהתאם ליריבה. הוא עשה את זה עוד בברצלונה, ומאז שהוא בבאיירן הוא לקח את זה עד הקצה.