Jump to content

הגול השני של בית"ר - מדו, דור מיכה והם לא היחידים.

הצבר

Recommended Posts

הגול הזה הוא בושה וחרפה של ההגנה.

במגרש חשבתי שראיקו היה צריך לקחת את כדור הגובה וגם שדסה סגר איום ונורא.

אבל בשידור החוזר רואים שמה שקורה שם זה הרבה הרבה יותר חמור ועיקר האשמה היא אל העצלנות של מדוניאנין.

קודם כל לא מדובר על התקפה מתפרצת אלה התקפה מסודרת ומכבי עומדים עם יחס שחקנים טוב ( 7-4 ) ולשחקנים זמן להתמקם עם הפנים לכדור.

הבעיה מתחילה בפיזור השחקנים וחוסר הכיסוי, למרות יתרון של 7-4 יש ברחבה מול השער יש שלושה שחקני בית"ר מול 2 שחקני מכבי בלבד.

3 שחקני מכבי שומרים על 4 שחקני בית"ר

2 שחקנים שומרים שטח, ושני שחקנים היו צריכים לשנות במהירות מיקום.

התקציר אומנם לא מראה הכל טוב אבל ב 58:53 רואים שקרלוס? יוצא לעזור מול השחקן עם הכדור ולסגור את הקו ומשאיר את טיבי מול לשמור על שני שחקנים. על פניו מדו צריך היה להכנס ולהתמקם לקחת שחקן ולהתמקם בינו ובין השער. ב 58:55 רואים איך החלוצים של בית"ר מרווחים את המשחק וטיבי נאלץ לעזוב את השחקן האמצעי ולכסות את השחקן שבא לקבל כדור. ( הכיסוי הוא באיחור כי הוא שמר על שני שחקנים לבד )

מדו, באדישות ממשיך ללכת, למרות שהוא רואה שיש שחקן בית"ר בפנוי ליד השער.

שניות 56-7 טיבי מנסה לשים גוף על השחקן הנוגח, דסה רץ לשחקן הקרוב לשער ראיקו תופס קורה, רקוביצה זז לשטח המת הגדול שמתפנה מול השער ומדו לא זז למרות שעכשיו גם אם הוא ירוץ הוא כבר לא יגיע ( גם מיכה בשלב הזה היה צריך כבר להיות בפנים ולא לחכות על 16 )

הכדור הקשתי הגבוהה מטעה את כולם לא כדור גדול או כדור מתוכנן בטח לא בישול גדול. סתם כדור שהחלוץ הוציא לכיוון הנכון תחת לחץ של טיבי.

רקוביצה מקבל פרס על מיקום נכון ותנועה מהירה, זה לא גול גדול רקוביצה בקושי משתלט על הכדור ובקושי דוחק אותו לשער אבל העובדה שהוא עמד נכון ושחקני מכבי לו נתנה לו את הזמן הדרוש כדי להבקיע למרות הכל.

מה היה לנו שם?

א. דסה לא אשם כי הוא כיסה את השחקן הקרוב והמסוכן יותר. לכן הוא לא מצליח להגיע בזמן לחסום את הבעיטה של רקוביצה.

ב. עצלנות של מדו שהלך באדישות לאורך כל המהלך, לא נעמד במקום הנכון ולא כיסה את השחקן הגבוהה שעמד פנוי ( מי הוא רוצה שיכסה שחקן גבוהה דור מיכה ? )
ג. תנועה לא נכונה של קרלוס? שעזב את השחקן שלו והשאיר 2 שחקנים לשמור על 3 ליד השער ( אולי הוא בנה על מדו ודור מיכה שיעזרו שם )

ד. עמידה לא נכונה של עוד 2 שחקנים שהיו עם הפנים החוצה ולא טרחו לראות שמאחור יש בעיה

ה. דור מיכה שהיה צריך לזהות את הנחיתות המספרית ולא להשאר תקוע על קו ה 16

זה פשוט לא משהו שאתה מצפה משחקנים מקצוענים

לא משהוא שאתה מצפה מקבוצת כדורגל שלוקחת אליפות כבר 3 שנים ברציפות ויש לה צוות אימון זר

הרשלנות והזלזול הזה יכלו לעלות לנו באליפות.

זהו פרקתי

מזל שיש זהבי

* אם טעיתי בשחקן, אני מתנצל ואערוך בבוקר כשאני אראה משהו בעיניים.

"הצבר"

שפונגין אשם גדול לדעתי שנשאר מאחורי גרסיה במקום ללכת למרכז ההגנה...

ברגע שגרסיה היה שמה שפונגין היה צריך ללכת להחליף אותה בעמדה

האשם היחידי בשער רצוף צירופ המקרים הזה הוא כרסיה שלא היה צריך באמת ללכת לשמור על איזור ריק מאחורי המגן, אתה קודם כל לוקח מי שבאמצע, היה והשחקן שבצד יעבור את המגן תרוץ אליו ותחסום אותו וזה גם יתן מספיק זמן לשחקי הקישור לסגור את האמצע.

זה בעיקר מדוניאנין ומיכה. גרסיה יצא החוצה עם השחקן כי הוא היה הקרוב אליו ביותר, וזה היה בסדר גמור. שפונגין בעצם החליף אותו - במקום שקרלוס יחפה עליו, הוא חיפה על קרלוס, וגם זה היה בסדר גמור. אתה לא משאיר את השחקן עם הכדור באחד על אחד. מאחר ושכטר ואייבנדר היו בתוך הרחבה, גם טיבי וגם דסה צמצמו שמאלה וגם זה בסדר. מדוניאנין ומיכה היו צריכים להיות קצת פחות הלומים במהלך הזה.

אבל זו לא בושה וחרפה ולא כלום. זה גול שאפשר לקבל. אם מכבי הייתה מאפשרת 4 מצבים כאלה במשחק אז מילא, אבל למה בדיוק מצפים, שהקבוצה לא תעשה טעויות בכלל? יש יריב, במקרה הזה גם די מוכשר, שעשה משהו לא צפוי (אייבנדר בתוך רחבת החמש) שגרם לבלבול. לא שאי אפשר למנוע את זה ולא שאי אפשר ללמוד מזה, אבל אתם יודעים, עוד נחטוף די הרבה שערים. תמיד "מישהו" יהיה אשם, או יכול לעשות דברים טוב יותר.

זה בעיקר מדוניאנין ומיכה. גרסיה יצא החוצה עם השחקן כי הוא היה הקרוב אליו ביותר, וזה היה בסדר גמור. שפונגין בעצם החליף אותו - במקום שקרלוס יחפה עליו, הוא חיפה על קרלוס, וגם זה היה בסדר גמור. אתה לא משאיר את השחקן עם הכדור באחד על אחד. מאחר ושכטר ואייבנדר היו בתוך הרחבה, גם טיבי וגם דסה צמצמו שמאלה וגם זה בסדר. מדוניאנין ומיכה היו צריכים להיות קצת פחות הלומים במהלך הזה.

אבל זו לא בושה וחרפה ולא כלום. זה גול שאפשר לקבל. אם מכבי הייתה מאפשרת 4 מצבים כאלה במשחק אז מילא, אבל למה בדיוק מצפים, שהקבוצה לא תעשה טעויות בכלל? יש יריב, במקרה הזה גם די מוכשר, שעשה משהו לא צפוי (אייבנדר בתוך רחבת החמש) שגרם לבלבול. לא שאי אפשר למנוע את זה ולא שאי אפשר ללמוד מזה, אבל אתם יודעים, עוד נחטוף די הרבה שערים. תמיד "מישהו" יהיה אשם, או יכול לעשות דברים טוב יותר.

שפונגין לא היה צריך לעמוד מאחוריו היה צריך להכנס לאמצע במקום גרסיה טיבי שומר על השני ודסה על רוקאביצה מדו ומיכה אמורים לבוא לעזור בעת הצורך . אבל גם צריכים להשאר על ה16 למנוע הצטרפות של שחקן מאחור (תלוי נסיבות)

כמו שאומרת הקלישאה... אם לא היו טעויות כל משחק היה נגמר ב0-0

בטוח שהם יראו את הקלטת של המהלך עוד הרבה פעמים וילמדו ממנה

אתה רציני?

מאוד. הוא גם לא שחקן שאמור לעשות יותר מדי הגנה אבל בהרכב ההתקפי שנוצר הוא אמור לעזור לאלברמן שבפועל הגנתית מחזיק לבד את כל האמצע. האריס לא יודע לנגוח, לא לחטוף, לא לרדת לגליץ', קל מאוד לעבור אותו (מוגרבי משחיל לו ברחבה, דקות סיום בב״ש עוברים אותו בקלות בתוך הרחבה. זה רק מה שעולה לי בשלוף) - הוא בעיקר עוזר בלחץ איפה שצריך. התקפית הוא מדהים ולא יכולנו לבקש קשר בונה משחק טוב יותר לליגה. לכן בהתאם ליריבה הרכב של אלברמן ועוד קשר אחורי עם האריס מקדימה היא אופציה טובה בה הוא לא נדרש לעבודה הגנתית כמו בהרכב מול בית״ר ורעננה.

מכבי משחקת 4-2-4 למה אתם מצפים? לא מצפה ממיכה או מהאריס לעשות דברים שהם לא יודעים, אין לי טענות

השאלה אם שווה לוותר על בן חיים לטובת דור פרץ כדי שדברים כאלה לא יקרו?

אני הייתי מעדיף לראות את פרץ ויצחקי במקום מיכה וטבח אבל אין לי ספק שזה רק אני

סבבה האריס אשם בגול

אבל שהוא לא עשה הגנה???

איפה ההייתם במשחקים האחרונים...

הוא עושה את המינימום שאפשר בתפקיד שלו מבחינה הגנתית

וזה בסדר, אחרים צריכים לעבוד בשבילו

מה? אני באמת מתעקש להגיב ברצינות, אבל יצחקי ופרץ במקום מיכה וטב"ח? מאילו סיבות?

מכבי רכה מאוד באמצע וזה בולט, לכן פרץ

ומכיוון שסה וזהבי חייבים לשחק באמצע ,אני לא רואה איך זה אפשרי עם מיכה או טבח בהרכב.

הלוואי שעדן היה נראה כמו משהו, זה היה פותר הרבה

הוא עושה את המינימום שאפשר בתפקיד שלו מבחינה הגנתית

וזה בסדר, אחרים צריכים לעבוד בשבילו

אחי אנחנו משחקים עם 2 קשרים הגנתיים

ולרוב נשארים רק עם 3 בהגנה

לא יכולנו לשרוד בלי הגנה של הקישור

אתה רואה את האריס של היום דופק ספרינט אחרי שחקן של ביתר כדי למנוע למתפרצת ואתה מבין עד כמה הוא יודע שהוא חייב להגן כמו שצריך

ומכיוון שסה וזהבי חייבים לשחק באמצע ,אני לא רואה איך זה אפשרי עם מיכה או טבח בהרכב.

תגדיר "רכה".

מבחינת משחק הלחץ וחילוץ הכדור, ניצחת בנוקאאוט את 2 הקבוצות המובילות מבחינת חוליית הקישור. שני השערים הם תוצאה לא של אמצע "רך", אלא טעות לבצע פאול במקום הנכון או חילוצי כדור שכשלו באופן מפתיע.

דור מתופקד לרוב כקשר נוסף במרכז השדה על אף ההצבה באגף כביכול, פרט לדקות בודדות ששימש כקיצוני מול רעננה.

מדו וגל מפעילים מרכז שדה יעיל במיוחד ולא הובכו, בלשון המעטה, מול אף מצ'אפ. קשה לי לקבל תחליף בצורת יצחקי, שמתקשה להשלים 30 דקות ונמנע מעבודה הגנתית בניגוד לטב"ח ודור, או הצבה של קשר נוסף במיוחד בדמות דור פרץ שלא יוצא דופן, במילים קלות, בהנעת כדור מהירה או דיוק במסירה. כך גם בעבודה ההגנתית.

ענק!דור פרץ סו פאר הוא הסמל ל״רכות״.איזה שטויות.

באמת שאין לי מושג איפה הייתם או על מה לעזאזל אתם מדברים ואני משתדל מאוד לענות בצורה עניינית,אבל קשה לי.הקישור נראה הכי טוב כשאלברמן ומדו נמצאים בו, וזהו.כל שינוי יהיה חטא כלפי הקבוצה.הם שיחקו אתמול נגד הקישור הכי טוב בליגה ועשו זאת בצורה מדהימה.78% החזקת כדור אל מול 22% של בית״ר.לא מספיק לך?

אז מדו לא סגר,בסדר.כמו שאמרו פה הגול הזה הוא לא רק עליו, הוא בעיקר על דסה שהגיע באיחור וכן גם על קרלוס שיצא מהר מדי(כרגיל).תוסיף לכך כדור תועה שמגיע לניקיטה והרי לך גול.

מדו נתן כמה פעולות הגנתיות מעולות, גם אתמול.אם תרצה אציין לך דקות.

ותרשה לי לא להגיב על החלפת מיכה או טב״ח(!!!!) למיכה שנתן לך שער ובישול אתמול(ויש סיבה לכך שהסקאוטים של ליל התלהבו ממנו.אחד המשחקים הכי טובים שלו במכבי) ולטב״ח ששרף את הקו אתמול אסור לצאת מההרכב.פשוט אסור.

אני באמת לא מבין איפה היית אתמול.ראית את המשחק?

ענק!דור פרץ סו פאר הוא הסמל ל״רכות״.איזה שטויות.

באמת שאין לי מושג איפה הייתם או על מה לעזאזל אתם מדברים ואני משתדל מאוד לענות בצורה עניינית,אבל קשה לי.הקישור נראה הכי טוב כשאלברמן ומדו נמצאים בו,וזהו.כל שינוי יהיה חטא כלפי הקבוצה.הם שיחקו אתמול נגד הקישור הכי טוב בליגה ועשו זאת בצורה מדהימה.אז מדו לא סגר,בסדר.כמו שאמרו פה הגול הזה הוא לא רק עליו,הוא בעיקר על דסה שהגיע באיחור וכן גם על קרלוס שיצא מהר מדי(כרגיל).תוסיף לכך כדור תועה שמגיע לניקיטה והרי לך גול.

מדו נתן כמה פעולות הגנתיות מעולות,גם אתמול.אם תרצה אציין לך דקות.

ותרשה לי לא להגיב על החלפת מיכה או טב״ח(!!!!) למיכה שנתן לך שער ובישול אתמול,ולטב״ח ששרף את הקו אתמול אסור לצאת מההרכב.פשוט אסור.

אני באמת לא מבין איפה היית אתמול.ראית את המשחק?

סכנין ניצחנו בדקה 80

ב"ש למרות שליטה אבסולוטית אני לא זוכר את גורש עובד קשה מדי (שער ממצב נייח)

נגד רעננה עד החילוף השוויון היה באוויר

ואתמול ניצחנו בדקה 90

אפשר לסחוב ככה עוד 6 משחקים, זה המזל

ומה מדהים בלחטוף שני שערים בבית?

סכנין ניצחנו בדקה 80

ב"ש למרות שליטה אבסולוטית אני לא זוכר את גורש עובד קשה מדי

נגד רעננה עד החילוף השוויון היה באוויר

ואתמול ניצחנו בדקה 90

ראית סטטיסטיקות או שאתה עסוק בלטנף?

אשמח אם תוכל להציץ בכמות הבעיטות לשער שלנו אתמול,או לכמות המצבים שערן הגיע אליהם.גם סה וטב״ח הגיע למצבים.שיחקת בצורה אירופאית ואלילת המזל של בית״ר הצילה אותם.על מה אתה מדבר?במחצית הראשונה זה לא היה רחוק מחמישייה.אנקדוטה קטנה-לפי אורי קופר מדו דייק ב87 מתוך 102 מהמסירות שלו-85% הצלחה.רובם מסירות לשטחים ודחיפות קדימה, והכל ב85%.אתה רואה את דור פרץ נותן כאלה מספרים אל מול הקישור הטוב בליגה?באמת?

עוד אנקדוטה של אורי-שליש מהחטיפות של מכבי היו בחלק המגרש של בית״ר.גל ומדו לחצו גבוה בצורה מדהימה, וגם חזרו יפה ברוב הזמן.כך גם דור מיכה וטל.

לפעמים זה מדהים איך יש תלונות גם כשהכל הולך מדהים.אני מסוגל לשבת ולצפות במחצית הראשונה שוב, ושוב, ושוב ולא להאמין שזו מכבי.עד כדי כך התלהבתי.

לגבי רעננה,תרשה לי לסייג.במקרה הזה היה צורך בעוד שחקן באמצע מפני שסילבס העמיד ארבעה שחקנים בקישור אל מול מדו וגל,לכן המצבים.אין פה שום קשר לשחקנים,רק לעובדה שמבחינה מספרית די קשה לשחק ארבע על שתיים באמצע.

לגבי ב״ש אמרת הכל-שליטה אבסולוטית.מה אתה רוצה יותר מזה?הקישור שלך עבד כמו מכונה גם שם.היללו פה את בוס על כך שעלה במערך הזה שדי פירק אותם.

ואו.אני לא מאמין שאני אשכרה מגן פה על הקישור שמסתמן כטוב בליגה.ועוד למה,כי אתה רוצה את דור פרץ בהרכב.הבן אדם בכל משחק בו הוא עולה בהרכב מחרבן במכנסיים,לא נראה הגנתית ולא התקפית.איפה הוא ואיפה מדו או גל.ומיכה בכלל.אין לי מושג מאיפה אתה מביא את מה שאתה מביא.ראית את ברק במשחקים האחרונים?למעט הבישול התפוקה שלו שואפת לאפס.

איבדתי אותך ב"מטנף"

לילה טוב

מצטער.קשה לי עם אי דיוקים.להציג את המשחקים האחרונים כ״מזל״ שלנו ויכולת על הפנים זה פשוט לא נכון.אני אגיד לך יותר מזה, זה חטא.בכל המשחקים אולי למעט רעננה בהם הסברתי לך מה הסיבה, נהנתי בצורה טוטאלית.גם מול סכנין, גם מול ב״ש ובמיוחד מול בית״ר.עצם זה שאתה מציג את הדקות בהם הבקענו מראה לי שאתה מסתכל בצורה חד גונית על הכדורגל שלנו וזה כואב.כואב בעיקר כי הכדורגל שלנו הוא הכל חוץ מזה.

וחטפת שתיים בבית,ביג פאקינג דיל.הגול הראשון לא קורה אם טיבי לא עושה עבירה על שכטר ברוב טיפשותו,או אם דסה עושה עבירה בחלק המגרש שלהם.המזל דווקא שיחק להם פה ובגדול.הגול השני הגיע מכדור מוזר שהגיע במקרה לרוקאביצה,לא משהו מטורף.ונגד סכנין לא חטפת.וגם לא נגד רעננה.וגם לא נגד כפ״ס.אז מה?פתאום הקישור היה מטורף?

להפיל את הגולים האלו על הקישור זה פשוט לא נכון.לא מדוייק.הזוי.יו ניים איט.

לילה טוב!

קראתי את כל מה שכתבת ויש מצב שאתה צודק

אבל לפי דעתי האישית הגול הגיע בגלל השחקן ששמר על ההרמה

הוא לא באמת מנסה לחסום את ההרמה , הוא פותח לו נתיב הרמה מהצד כזה, כאילו הוא אומר לו תרים אחשלי מסובב לרחבה.
וזה לא מתקבל על הדעת
עדיף קרן, עדיף לחסום, עדיף הכל .

תסתכל על זה ותבין על מה אני מדבר (: