Jump to content

אין עוד מלבדו - ערן זהבי קובע שיא עם 31 שערי ליגה!

Armagedon

Recommended Posts

כמה משמעויות יכולות להיות לשער אחד?

-שער ניצחון בדקה ה90.

-שער שמעלה את הקבוצה למקום הראשון אחרי ארבעה חודשים.

-שער ששובר את שיא השערים בכל הזמנים של שחקן בודד בעונה אחת בליגת העל.

-שער שמעלה את ערן זהבי למקום הראשון בטבלת מלכות השערים בכל הליגות באירופה (אחרי 33 מחזורים).

מה עוד?

לפעמים אני מרגיש ששערים גדולים או ניצחונות גדולים יש להם משמעויות גדולות.

"יכולת להכריע משחקים".

זו לא היכולת המושלמת?

איזה שחקן לא היה רוצה יכולת להכריע שחקנים?

חחחחחחחחחחחחחחחחח

אני מדמיין את עצמי מקריא את זה בהברקה של רגע שאני פתאום שומע מבין ומתעצבן.

"חוץ מהיכולת להכריע משחקים.."

"מה? חוץ מהיכולת להכריע משחקים? זאת היכולת המושלמת. איזה עוד יכולות צריך?"

לערן זהבי 119 שערים והוא במקום ה-24 בטבלת כובשי כל הזמנים. האם הוא יעבור אותך?

"אין לו סיכוי. ערן זהבי תיכף בן 29 וככל שאתה מתבגר יותר, הפיזיות שלך נשחקת. כדי לעבור אותי הוא צריך ארבע שנים שכל עונה יבקיע 20 שערים ומעלה וזה לא יכול לקרות בגיל הזה. קודם כל שיגיע למוטלה שפיגלר עם 168 או אבי נמני עם 194. שיעבור אותם קודם. הבעיה של זהבי שהוא התגלה מאוחר מדי. אני הייתי מלך השערים של הליגה כבר בגיל 19 כשהייתי חייל. אם הוא יעבור אותי זה שאפו ענק, אבל זה לא יקרה. הרגליים עוד שלוש שנים כבר לא יסחבו למספרים כאלה".

אוי אלון, לא למדת מטעויות של אחרים... עכשיו אין סיכוי שערן לא יעבור אותך.

אגב, באותו ראיון בוואלה הוא גם טען שאם היה משחק כיום היה מבקיע 35 שערים, ושאם היה משחק במכבי הוא וערן היו מבקיעים ביחד 70. שמישהו יזכיר לו שבמכבי הוא הבקיע שער אחד בדיוק, ושאת רוב הגולים בקריירה שלו הוא כבש בקבוצות תחתית. שיישל נעליו מעל רגליו כשהוא מדבר על ערן זהבי.

אבל זה הציטוט הכי יפה:

גם אתה כמו זהבי לא חווית קריירה אירופית עשירה. היית מוכן להחליף את בנק השערים שלך בקריירה ממוצעת של חמישה שערים בליגה אירופית לאורך עשר שנים?

"ראשית, ערן ואני אולי לא עשינו קריירה אירופית אבל לי יש 17 שערים ב-37 הופעות בנבחרת ישראל וזה דבר מאוד משמעותי. בכל מה שקשור לאירופה בהשוואה לארץ, לא הייתי מוכן לוותר על ההישגים שלי בכדורגל הישראלי. אבל כן הייתי רוצה לעשות את הסכומים הגדולים באירופה. זהבי בניגוד אלי לא צריך לצאת לחו"ל כדי להרוויח את הסכומים האלה".

הישגים? להוציא עונת האליפות של בני יהודה שבכלל לא כבשת בה, לקחת אליפות אחת בכל הקריירה!

יותר מזה, הוא טוען שהוא בעצמו היה עושה עונה של 35 שערים.

יא חרטטן דביל, זהבי עם 31 שערים בנתיים, נותרו עוד שישה משחקים. למישהו יש ספק שזהבי משווה או עובר את כמות ה-35 שערים בעונה?

סראבק, קניתי עוד חולצה.

אחרי אלברמן, איגייבור והפרוייקט של אחים לסמל-אמרתי שחלאס. אני בסוף אסיים עם כרטיס מועדון בהוצל"פ.

קנית של מדוניאנין כבר?

זהבי משתווה לאוחנה עם 121 שערי ליגה.

זהבי עשה את זה ב103 משחקים פחות!!!!

קנית של מדוניאנין כבר?

זהבי משתווה לאוחנה עם 121 שערי ליגה.

זהבי עשה את זה ב103 משחקים פחות!!!!

כן, אבל זהבי היה מצליח לעשות את זה מול שחקנים כמו אמיר גולה, דני אלברט או אפי צפריר?

https://www.youtube.com/watch?v=nYTKmJLMPVw

תראו איזה הגנות ברזל היו פעם בליגה. אלון מזרחי בשער השני של אשדוד עם מהלך ענק, ענק, ענק.

עוד משחק מדהים שאלון מזרחי לקח בו חלק:

https://www.youtube.com/watch?v=cPjNIQUJOt0

ערן בחיים לא מבקיע מול קבוצות כאלה.

מדבר לי על בלמים שהיו בחיפה ובמכבי כאילו כל שבוע שיחק נגד הקבוצות האלה.

מתוך וואלה

אני נמני שיבח את זהבי: "זה לא משהו שהתחיל אתמול. זה כבר הרבה זמן ככה. וזה לא רק השיא. זאת המנהיגות, היכולת להיות שם תמיד. יש לו אופי מיוחד, יוצא דופן, והלוואי שצעירים יוכלו לחקות אותו, לא רק מבחינה מקצועית, אלא גם במנטליות יוצאת הדופן שיש לו.

"כמעט 30 גולים בעונה, שלוש שנים רצוף. לא חושב שיהיה מישהו שיעשה דבר כזה. הוא רעב באופי שלו, כל הזמן רוצה עוד ועוד, וזה מה שמייחד אותו. אי אפשר לבטל את השחקנים שסביבו, יש שחקנים מצוינים שמבשלים לו, והוא לא שוכח להזכיר כמה הוא תלוי בהם, וכל הכבוד לו על הפרגון, אבל יש לו המשכיות שאין לה תקדים.

"זה שהוא שחקן גדול, כולם יודעים. אבל זה האופי שלו. הוא אדם קשוב. הוא מבין מהר, מפנים מהר. זה לא קל להיות ערן זהבי. זאת מחויבות למיליון דברים, התעסקות במיליון דברים ואז צריך להגיע לדשא, ולהיות מפוקס. זה לא קל. בנוסף, הוא בחור מקסים, אני אומר את זה באופן הכי אמיתי שיש. מי שמציג אותו בצורה אחרת, זה רק מקנאה".

נמני הזהיר את הצהובים ואמר: "אני חושב שמכבי תל אביב צריכה לקחת את עצמה בידיים, דווקא אחרי המשחק הזה. כולם אומרים שהאליפות הוכרעה. זה רחוק מלהיות מוכרע. אני ממש לא מזלזל בבאר שבע. היא עדיין מסוגלת לעשות את הבלתי ייאמן".

לסיום נמני השווה בינו לבין זהבי ואמר בחיוך: "הוא עבר אותי כבר מזמן. הוא לא גדול מנמני, הוא הרבה יותר גדול. הוא אגדה אמיתית, אגדה מהלכת".

טירוף זהבי בחנויות

[ספורט1]

טירוף ערן זהבי נמשך למעלה מ-250 חולצות במהדורה מוגבלת של ערן זהבי שהושקו לאחר שבירת שיא הכיבושים לעונה, נמכרו מאז סיום המשחק.
על גב החולצה ומקדימה מוטבע כיתוב מיוחד המציין את ההישג ההיסטורי. החולצה נמכרת בחנות האונליין של מכבי תל אביב.

ראיתי תמשחק הזה בכלא 6, בתא עם 3 פעילי לה פמיליה וכמה אוהדי חיפה, את המבט העצוב שלהם אחרי הגול אני לא אשכח עד יום מותי בחיי.

דווקא שם זה היה הכי מתוק שיש

nmikvnbzizn2.png

המירוץ לנעל הזהב

עוד 15 גולים וזהבי מקבל אותו

ת'אמת לא יודע איך הליגה בפורטוגל עם פאקטור של 2 O_o

9 גולים, אם השאר לא ממשיכים להבקיע, כמובן.

לא חושב שהפקטור של ספרד ואיטליה צריך להיות גבוה כמו זה של אנגליה. בספרד אין הגנות.