Jump to content

מכבי באצטדיון רמת גן ?

Recommended Posts

מכבי חיפה מחזיקה בפלח אוכלוסיית אוהדים דומה לשלך.

מכבי חיפה מחזיקה מערך פרונטאלי לאוהדים, בניגוד למכבי.

באיצטדיון סמי עופר אפשרויות הגעה רבות, בדגש על מערך תחבורה ציבורית. עלות המנויים נמוכה יותר.

מספר המנויים של חיפה לא ייגדל בצורה משמעותית ורוכב על ההייפ. בדומה לעונת הגלקטיקוס, להזכירך מכרנו סולד אאוט לאחר פחות מכמה שבועות.

מכבי זקוקה לשטחי מסחר בצמוד לאיצטדיון, ונפח מושבים דומה לקיים בסמי עופר. לא פחות, אבל לא יותר.

נדגיש שעלויות הבנייה בין 30 ל-40 אלף מושבים הן זניחות, אך עלויות האחזקה משמעותיות יותר.

מכבי לא תצליח להקים איצטדיון פרטי עם שטחי מסחר בעתיד הקרוב. מכבי התנהלה באופן חובבני בנושא בלומפילד בכל כך הרבה מקרים כך שאני לא רואה רצינות בנושא.

חלומות לחוד, המציאות שונה לחלוטין.

וברמת גן אין אפשרויות הגעה רבות? בחייך, אחד המיקומים הכי מרכזיים במדינה עם תחנת רכבת צמודה, אפילו יותר קווי אוטובוסים ובעתיד גם רכבת קלה (שסביר להניח שתופעל בערך באותו זמן שתסתיים הבנייה של האצטדיון, אם אכן תהיה).

למכבי חיפה היה מערך פרונטאלי לפני המעבר לסמי עופר? לא.

אין למכבי שום צורך במערך כזה, כי הביקוש עולה על ההיצע בעשרות מונים. זו קצת דמגוגיה...

ברגע שיהיה אצטדיון שהוא לא סולד אאוט כולו למנויים, יהיה צורך במערך כזה, ולכן הוא יוקם רק אז.

איזה הייפ יש למכבי חיפה העונה? כולם ידעו שהם יכשלו העונה, ובכל זאת מכרו קרוב ל-20 אלף מנויים.

אני מצטער, אבל האמירה שלך על שטחי המסחר ועלויות האחזקה די מגוחכת. לא יהיו לך עלויות אחזקה נוספות מהסיבה הפשוטה ששטחי המסחר ייצרו רווח למועדון רק מעצם נוכחותם, לא הפסד.

הזלזול שלך בהנהלה מטריף אותי. לא חייבים להסכים איתם, הם עושים המון טעויות ותמיד יש מקום לשיפור.

אבל התנהלות חובבנית? שום רצינות?

בחייאת.

הוא לא מזלזל, כל הטענות שלו נכונות בזווית הסתכלות מסויימת. ומן הסתם בחלקן הוא צודק לגמריי (למשל נגישות לאוכלוסיות שונות)

וברמת גן אין אפשרויות הגעה רבות? בחייך, אחד המיקומים הכי מרכזיים במדינה עם תחנת רכבת צמודה, אפילו יותר קווי אוטובוסים ובעתיד גם רכבת קלה (שסביר להניח שתופעל בערך באותו זמן שתסתיים הבנייה של האצטדיון, אם אכן תהיה).

למכבי חיפה היה מערך פרונטאלי לפני המעבר לסמי עופר? לא.

אין למכבי שום צורך במערך כזה, כי הביקוש עולה על ההיצע בעשרות מונים. זו קצת דמגוגיה...

ברגע שיהיה אצטדיון שהוא לא סולד אאוט כולו למנויים, יהיה צורך במערך כזה, ולכן הוא יוקם רק אז.

איזה הייפ יש למכבי חיפה העונה? כולם ידעו שהם יכשלו העונה, ובכל זאת מכרו קרוב ל-20 אלף מנויים.

אני מצטער, אבל האמירה שלך על שטחי המסחר ועלויות האחזקה די מגוחכת. לא יהיו לך עלויות אחזקה נוספות מהסיבה הפשוטה ששטחי המסחר ייצרו רווח למועדון רק מעצם נוכחותם, לא הפסד.

הזלזול שלך בהנהלה מטריף אותי. לא חייבים להסכים איתם, הם עושים המון טעויות ותמיד יש מקום לשיפור.

אבל התנהלות חובבנית? שום רצינות?

בחייאת.

הדבר הכי כיף שאדם חסר קשר לענף הבנייה מתקן ומגן על המועדון.

נתחיל מהקל-

למכבי חיפה מתחילת העשור יש מערך פרונטאלי יחסית רחב. ללא קשר לאיצטדיון.

מערך התחבורה הקיים סביב איצטדיון רמת גן הוא אמנם אידיאלי בעינייך, אך מושבת ברובו גם בימי משחקים. הקו האדום שמתוכנן לעבור כמה מאות מטרים מהאיצטדיון, לא ערוך בשום צורה שהיא להתמודד עם קהל בכמויות כאלו. אותן סיבות גם גרמו למשרד האוצר לפתוח בהליכי חקירה על מכרז התכנון של הרכבת הקלה.

נמשיך בכבד יותר-

כפי שפירטתי בעבר, מכבי פנתה וקיבלה פניות מעיריות ואל עיריות במרכז הארץ. אמשיך וארחיב שהמגעים עם עיריית ראשל"צ היו קרובים לידי מעשה במתחם הסופרלנד על בסיס האיצטדיון הקיים, ומכבי נטשה את המגעים הללו. המועדון, מידיעה אישית ו-ודאית, רכש מעטפות מכרז ונמנע להגיש הצעות ממשיות. המועדון גם גישש בנושא תשתיות שונות ונטשו גם את אותם מגעים.

מכבי מתנהלת בצורה חובבנית ועלובה בנושא.

מבחינת שטחי מסחר-זה הנושא המשמעותי ביותר מבחינת שקלול רווח ועלויות תפעול עתידיות. עקב ריווי שטחי מסחר, אני מאמין שמכבי תרצה מימון מטעם העירייה המקומית שבה תקים איצטדיון. זה לא יקרה, לא בשיטת המשחק שמכבי משחקת בה. בעיריות הגדולות מכבי גם לא תזכה לבעלות פרטית על אף שטח מסחר ללא שינוי מהותי בתכניות המתאר האיזוריות-מה שלא יקרה גם כן.

לקביעתך-שטחי המסחר הם אליה וקוץ בה. אמנם הם מגלמים את הרווח הפוטנציאלי הגדול ביותר, אך דורשים עלויות תפעול ואחזקה גבוהות בצורה משמעותית מאיצטדיון ודורשות פיתוח מערך עסקי שלם מאפס, שלמכבי כרגע אין את הבסיס לפתח אחד באופן מיידי. מכבי לא בנויה לזה, לפחות כרגע.

המידע כאן הוא לא מניחוש, אלא מידיעה בענף הבנייה והתשתיות.

הוא לא מזלזל, כל הטענות שלו נכונות בזווית הסתכלות מסויימת. ומן הסתם בחלקן הוא צודק לגמריי (למשל נגישות לאוכלוסיות שונות)

לא רק שאני מזלזל, אלא נדהם מאופן התנהלות המועדון בנושא.

המודל האמריקאי שבו המועדון לא עובד מול הרשויות טהבירוקרטיה ובטוח לא מול קהל אוהדים.

מספיק לראות את עלויות המוצרים בחנות המועדון, את החברות שהמועדון שם בחזית מול האוהד הממוצע ומערך האוהדים המקרטע.

לא נעים לשמוע שלא הכל ורוד. מצטער, זה המצב.

שכחתי להוסיף את החשוב ביותר-פרט לראשל"צ ואולי חולון, אין עירייה שתתעדף בניית איצטדיון על חשבון מבני מגורים. ז"א-המשחק יהיה רק על הקיים. בלומפילד, הברפלד, המחראה.

לא רק שאני מזלזל, אלא נדהם מאופן התנהלות המועדון בנושא.

המודל האמריקאי שבו המועדון לא עובד מול הרשויות טהבירוקרטיה ובטוח לא מול קהל אוהדים.

מספיק לראות את עלויות המוצרים בחנות המועדון, את החברות שהמועדון שם בחזית מול האוהד הממוצע ומערך האוהדים המקרטע.

לא נעים לשמוע שלא הכל ורוד. מצטער, זה המצב.

בקיצור......אתה בכיין, לצערי אתה ועוד כמה מנסים בכל הזדמנות ללכלך על ההנהלה וליצור לה תדמית של מנותקים שונאי שער 11, עצוב מאוד.

בקיצור......אתה בכיין, לצערי אתה ועוד כמה מנסים בכל הזדמנות ללכלך על ההנהלה וליצור לה תדמית של מנותקים שונאי שער 11, עצוב מאוד.

צודק אחי.

אני בכיין.

רק אוסיף ואכתוב שאני לא יושב שער 11 כבר לא מעט שנים, כך ששמחתי שעוד נותר קשר. אין מה להתבייש בכך.

עצם העובדה שמחירי המרצ'נדייס מרחיקים אוהדים שאינם מבוססים מקניית מוצרים והחלופה לכך שהם מחזקים יצרני מוצרים מזוייפים, שהמועדון בוחר להמשיך את הקשר העסקי עם "לאן" ו-"מטאור" למרות כשלונות העבר רק ע"מ להימנע מקשר ישיר עם האוהד ונמנע מלהפעיל קשר כזה.

אנשים כמוך, שנעים בין השחור ללבן ולא מסוגלים לראות אחרת, כהינף יד מאמינים גם לקיצוניות השניה ברגע.

המועדון מתנהל בצורה מופתית מבחינה ארגונית ניהולית ומקצועית, אך מפתח מודל שנוגס בפלח האוכלוסייה אליו הכדורגל פונה מלכתחילה. איני מדבר על סגירת שערי המתחם לאוהדים ותקשורת(צעד מבורך) או הרחקת הצוות המקצועי והשחקנים מאותם אוהדים ואנשי תקשורת(גם זה מבורך) אלא על המודל עליו הם בונים לעתיד.

קהל הכדורגל הוא לא קהל שבוי. הוא פשוט יכול לבחור שלא להגיע.

מועדון שבפסגת שאיפותיו מתחם, איצטדיון ושטחי מסחר בבעלות פרטית לא יכול לחרוט על דגלו הרחקת פלחי אוכלוסייה מהיציעים, לתמחר מוצרים וכרטיסים במחירים גבוהים, להציב בחזית החיכוך עם קהל האוהדים חברות כושלות ועברייניות.

אגב, הייתי שמח לברך גם אותך במילים יפות.

אני אבחר בחג שמח ושבת שלום.

צודק אחי.

אני בכיין.

רק אוסיף ואכתוב שאני לא יושב שער 11 כבר לא מעט שנים, כך ששמחתי שעוד נותר קשר. אין מה להתבייש בכך.

עצם העובדה שמחירי המרצ'נדייס מרחיקים אוהדים שאינם מבוססים מקניית מוצרים והחלופה לכך שהם מחזקים יצרני מוצרים מזוייפים, שהמועדון בוחר להמשיך את הקשר העסקי עם "לאן" ו-"מטאור" למרות כשלונות העבר רק ע"מ להימנע מקשר ישיר עם האוהד ונמנע מלהפעיל קשר כזה.

אנשים כמוך, שנעים בין השחור ללבן ולא מסוגלים לראות אחרת, כהינף יד מאמינים גם לקיצוניות השניה ברגע.

המועדון מתנהל בצורה מופתית מבחינה ארגונית ניהולית ומקצועית, אך מפתח מודל שנוגס בפלח האוכלוסייה אליו הכדורגל פונה מלכתחילה. איני מדבר על סגירת שערי המתחם לאוהדים ותקשורת(צעד מבורך) או הרחקת הצוות המקצועי והשחקנים מאותם אוהדים ואנשי תקשורת(גם זה מבורך) אלא על המודל עליו הם בונים לעתיד.

מועדון שבפסגת שאיפותיו מתחם, איצטדיון ושטחי מסחר בבעלות פרטית לא יכול לחרוט על דגלו הרחקת פלחי אוכלוסייה מהיציעים, לתמחר מוצרים וכרטיסים במחירים גבוהים, להציב בחזית החיכוך עם קהל האוהדים חברות כושלות ועברייניות.

עכשיו שאתה סביר זה יותר מובן, עדיין לא ממש מסכים איתך, אבל שיהיה חג שמח גם לך.

עכשיו שאתה סביר זה יותר מובן, עדיין לא ממש מסכים איתך, אבל שיהיה חג שמח גם לך.

לא השתנה דבר.

אי הסכמה זה תמיד דבר מבורך. השאלה רק ממה היא נובעת.

חג שמח.

אזהרה !!! חפירה באורך מדבר סהרה ...

מקווה מאוד שכל הצארים והפקידים ( בסופו של דבר הכל תלוי בהם ) למיניהם , ידעו לזהות הזדמנות נדירה בדמות בן אדם מבחוץ בעל יכולות להשקיע פה השקעה רצינית , ויתנו לו עסקת BOT של לפחות 25 שנים עם יכולת לשנות תוכניות מתאר ותב"ע

ואם כבר לבנות היכל כדורגל , אז צריך חזון ותפישה של אירגון מוביל , ולא אחד שנשרך מאחור ומביט לכל הצדדים תוך פחד לעשות את הצעד השאפתני והנועז שאמורים לאפיין אותו כאירגון

אז נכון שהתנאים הסביבתיים הנוכחים ( כגון תרבות קהל הכדורגל בארץ , קשר אישי ושיווקי של המועדון להגדלת בסיס האוהדים והידוק הקשר עם הקיים , מחירי מנויים / כרטיסים , והסדרי תנועה ציבורית ) לא תומכים כרגע במילוי היכל של עשרות אלפי מקומות באופן קבוע ( או כמעט קבוע )

אבל האם מיטצ' עושה רושם של בן אדם מתנשא , יהיר ומנופח מחשיבות עצמית שחושב שהוא יודע הכל ?

אני אישית לא חושב כך , ולמרות שהוא גדל על תרבות מאוד מסויימת של " אהדת קבוצה " בכל מה שנוגע לסוג ומבנה הקשר שבין המועדון לאוהדיו , אני יכול לראות אותו בעתיד ( עם השלמת הצעד הכי משמעותי בדמות היכל גדול וחדש ) מנסה לבנות משהו קצת שונה ממה שהוא מכיר ( בהיבט הייחודי הזה ) ומתאים את מאפייני מחלקת קשרי האוהדים של המועדון לכאלה שיתאימו לתפישה התרבותית שנמצאת כאן

לפי דעתי זה איזשהו תהליך טבעי והגיוני שהמועדון ( כאירגון ) צריך לעבור וללמוד תוך כדי ההתארגנות לצעד משמעותי שכזה והשלמתו ,

במיוחד העומד בראשו שכאמור לא בא מהענף ולא גדל והתחנך על מסורתו ומאפייניו

אי לכך ובהתאם לזאת , לא 22 , לא 25 וגם לא 30 אלף מקומות יספיקו למועדון עם יכולות , מסורת ויומרנות שבהם דוגלים בזהותה של מכבי תל אביב

בהתחשב בכך שבכל הסעיפים עליהם כתבתי , יבוא שינוי ושיפור , צריך היכל של בין 35 ל - 40 אלף מקומות , בטח ובטח כשמביטים 15 או 20 שנים קדימה

אני אישית חולם ומקווה להיכל ומתחם מושלם ביופיו ובאיכותו כמו של יובה כשבמקום 41 אלף , מיספר המקומות ירד ל - 38 אלף ,

בהינתן 10% מכמות הכרטיסים כתנאי פתיחה ללא מעט משחקי ליגה ביתיים , יוצא שהמועדון נשאר עם 34 אלף מקומות

ואחרי שכל הסעיפים והמאפיינים שהוזכרו מקודם ישתפרו , הגיוני להניח שמיספר המנויים יעמוד על כ - 18 או 20 אלף מנויים כל עוד המועדון יהיה מבוסס ואיתן מבחינה כלכלית ומקצועית ( עם בעלים כמו מיטצ' ) כדי לשווק לקהל האוהדים את הכדאיות שברכישת המנוי

אז אחרי שמורידים את קהל האורחים ומיספר המנויים , מה נשאר ? 14/15 אלף כרטיסים ?...

זה לא חלל ריק שגדול מדי על נפח הקהל של המועדון , כשזה כאמור בעונה מוצלחת בדמות תחרות על תואר האליפות

או אפילו בזמן של " רק " ריצה בצמרת , כשיחלפו להן השנים ועם הזמן תשתרש תרבות וגישה אחרת של אהדה ( על משחקים באירופה אין בכלל מה לדבר ... )

לפי החישובים שעשיתי ( לפי 15 אלף שקל למושב ) בתוספת הגזמות וחריגות גדולות וידועות שקורות רק בארץ הקודש , זאת לא כזאת מעמסה כספית עצומה ,

כמובן שאך ורק בתנאי שמיטצ' כאמור רק משתתף חלקית בעסקה ביחד עם עירייה ותקצובים מהטוטו ולא צריך לקחת את מלוא / רוב העסקה על עצמו

הלוואי ...

צודק אחי.

אני בכיין.

זאת לא הפעם הראשונה שאתה מעביר ביקורת על המכרזים שמכבי ניגשה או לא ניגשה אליהם

מבין שאתה מומחה נדלן אבל אתה בטוח לא מומחה מודיעין

זה שמכבי קנו מעטפות של מכרזים ולמדו את החומר

לא אומר שהם צריכים להגיש הצעות סרק

כנראה שאף אחד מהמכרזים לא התאים למודל שמיץ' מחפש

זאת הסקת מסקנות לא ברורה שעשית פה

לגבי הטיפול באוהדים הוא בהחלט לא נראה טוב להערכתי בעדיפות שניה לעיסוק במועדון ובמתקנים כרגע,

אבל מה זה קשור ללאן ולמטאור ??

אתה חושב שמשרדי כרטיסים או חברות אבטחה אחרות שונות במשהו מהותי ? אותו חרא

בסופו של דבר מכבי מגדירה להם את המדיניות והם מיישמים.

נושא המרצ'נדייס - אני ממש לא מומחה בתחום ואולי העלית נקודות נכונות, אבל הנתונים אומרים שמכבי מכניסה מזה הרבה כסף והרבה יותר מבעבר, אז גם אם יש מקום לשיפור לא נראה שזה בגדר ביזיון.

אין לי רווח בעניין ואני בעצמי לא עוסק בנושא, רחוק מכך.

אין שום בעיתיות בחוסר הרצון להגיש הצעה, כך גם ניהול מו"מ מול מספר גורמים-אלא ההגעה להבנות מול מספר גורמים וחזרה מההסכם וההתחייבויות מול אותם גורמים, שמוציאים שם רע להתנהלות ולדרך.

מכבי בחרה שלא להתעסק באוהד-ובדרך בחרה בחברות שדעת האוהד וטיב השירות שניתן לו ברורים לכולם. מועדוני ספורט בארץ מפעילים מערכת שיווק וכרטוס. מעבר לכך, "לאן" ו"מטאור" הן לא האלטרנטיבות היחידות. מכבי בחרה להמשיך לא פעם עם המוכר והמחורבן.

לגבי מערך המרצ'נדייס-מכבי ככל הנראה גוזרת רווח נאה, וכל הכבוד על ההתפתחות בנושא. בעניין זה-הטענות די ברורות. מחירי המוצרים יקרים מאוד, ולצד מחירי כרטיסים יקרים, מנויים יקרים(שבמקרה הזה לא תלויים לחלוטין במועדון אלא במתקן הקטן)-גורמים ניתוק די מהותי מציבור שלם.

אני מלא מחמאות למועדון ברוב הנושאים, אבל קשה שלהחמיא בנושאים האלו.

הצהובים יצטרכו לקבל החלטה עד יום חמישי הקרוב ולאחר מכן יתברר מה יעלה בגורלן של הפועל ובני יהודה. הנטייה היא לארח במושבה למרות תכולתו הקטנה.

ההחלטה לגבי האצטדיון הבא בו ישחקו הקבוצות התל אביביות בעונה הבאה תתקבל ככל הנראה בשבוע הקרוב כאשר הכדור כרגע בידיים של מכבי תל אביב אשר מחזיקה באופצייה על המושבה עד לסוף החודש הנוכחי, ביום חמישי הקרוב.

במכבי תל אביב צריכים לקבל החלטה לגבי המושבה שכן אם היא לא תבחר בו, האופציה תעבור להפועל תל אביב ובני יהודה שמעוניינות לשחק בו אך לא יכולות לסגור דבר עד אשר הצהובים יקבלו החלטה לגבי המגרש בפתח תקווה.

במכבי מתלבטים בנוגע למושבה בעיקר בשל התכולה, כ-11 אלף מקומות, שאינה מספקת כאשר עלויות הקמת יציעים זמניים התבררה כיקרה באופן משמעותי משחשבו. גם נתניה על הפרק עבור הצהובים אך המרחק, הפקקים, דרכי הגישה וטענות חלק מהאוהדים גורמת למחשבות נוספות בנושא.

גורם במכבי העריך שהמושבה עדיין על הפרק גם ללא הגדלתו. "ישנו מצב שנמכור רק 8000 מנויים ונשחק שם אם לא תהיה ברירה. נצטרך לקחת החלטה שתהיה טובה לכל הצדדים. גם בנייה של יציע זמני אחד שלא יספיק לאירופה על הפרק ואז באירופה נשחק בסמי עופר".

במקרה כזה מכבי תוכל למכור 11 אלף מנויים כמו בבלומפילד והקהל האורח יישב ביציע הזמני. בכל אופן, עד חמישי תצטרך ליפול ההחלטה לגבי המושבה ואם לא על הפרק יישארו נתניה, רמת גן וטדי. גורמים הקרובים למועדון מנסים בימים האחרונים לקרב בין אנשי פ"ת למכבי כדי שישחקו שם והתשובה תתקבל בימים הקרובים וכך גם יידעו היכן ישחקו התל אביביות האחרות.

אם אפילו אדם אחד יצטרך לוותר על המנוי, אסור לחשוב אפילו לכיוון של המושבה.

ואם בגלל מעבר לנתניה אנשים יוותרו על מנוי בגלל המרחק? תכלס לא רואה הבדל, וכבר עדיף אצטדיון קרוב ונגיש יותר.

אני יוצא מתוך הנחה שלא באמת נעבור לרמת גן.

אם אתה לא רואה את ההבדל בין אנשים שמוותרים על המנוי מסיבותיהם לבין מכבי מכריחה מישהו לוותר על המנוי אתה צריך לעבוד על התפיסות המוסריות שלך.

ואם בגלל מעבר לנתניה אנשים יוותרו על מנוי בגלל המרחק? תכלס לא רואה הבדל, וכבר עדיף אצטדיון קרוב ונגיש יותר.

אני יוצא מתוך הנחה שלא באמת נעבור לרמת גן.

אתה מוכן לוותר על המנוי שלך ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.