Jump to content

יריבות של אוהדי מכבי ת"א - בכדורסל

Omer

Recommended Posts

בעקבות הנושא המקביל מפורום הכדורגל...

מי היריבות הגדולות שלכם בכדורסל?

באופן אוטומטי אני כמובן נאלץ לבחור בהפועל, למרות שממש לא היו חסרים לי כשהיו בליגות הנמוכות.

מעבר לזה?

במקום הראשון כמובן הפועל ירושלים. בשני מכבי חיפה, בכל זאת, באתי מהכדורגל.

ב"ז'אנר" השני, של יריבויות באירופה - גדלתי על פאו בעיקר, אחרי זה צסק"א אני חושב. המשחקים מולן תמיד חשובים לי, גם בלי קשר למיקום בטבלה. זאת יריבות די ספורטיבית כמובן, אני לא באמת עוקב אחרי התוצאות שלהן מול קבוצות אחרות (אלא אם רלוונטי לנו), אבל חושב שאלה יריבויות כיפיות שמוסיפות לספורט. פחות יריבויות סטייל כדורגל, יותר סטייל NBA, או אם תרצו NFL.

מעבר לזה יודע שהרבה רואים במדריד יריבה. אני פחות, אולי כי גדלתי כאוהד מדריד בכדורגל וכי בשנים האלה פחות שיחקנו נגדם בכדורסל, ועדיין, היה משהו מרגש בלקחת את היורוליג מולם כשהם בנו עליו כ"כ.

בקיצור - ירושלים, פאו, צסק"א, חיפה. בסדר הזה בערך, אני מניח.

הפועל כמובן - אולי אפילו יותר מאשר מהמקבילה בכדורגל. יותר דוחים, יותר מעצבנים, יותר מציקים. בטח בשנים האחרונות כשהם מכילים את קהל ההארדקור המוטרף בשמחה.

פאו - בני זונות.

צסקא - צ'וקרים. תמיד רומסים אותנו במהלך העונה הסדירה. נמאס.

ירושלים - לא באמת שונא אותם. יריבות ספורטיבית שמלווה בשנאה מצידם ואדישות מצידנו.

ריאל - יריבות ספורטיבית אמיתית וכיפית. המון כבוד בין שני המועדונים. הלוואי והיו לנו עוד יריבויות כאלו.

קשה לשים את הירבות בארץ ובחו"ל באותה הקטגוריה, זה הבדל עצום באופי היריבות.

בכללי, אני חושב שהיריבות בכדורסל הרבה יותר ספורטיבית ופחות דומה למה שקורה בכדורגל שם זה יותר כמו דת, מלבד אולי הפועל ת"א שאני לא זוכר מתי אי פעם הם היו איום ספורטיבי והם עדין בלתי נסבלים, אבל זה משהו שלדעתי גם פשוט מושרש בקהלים ומשתמר גם מהשנא בכדורגל.

בארץ לדעתי הפועל ירושלים זאת היריבה מספר אחת ובפער ניכר, הם תמיד התיימרו להיות האלטרנטיבה, יש אינטריגות בין הקהלים, לא סתם זה משווק בתור הסופר קלאסיקו של הכדורסל הישראלי.

לאחר מכן כנראה הפועל ת"א, אבל אני חושב שזה הרבה יותר חד צדדי, כלומר, הם שונאים אותנו יותר ממה שאנחנו שונאים אותם כנראה, הרי אנחנו פשוט לא מתמודדים על אותם דברים. (מבחינת הבדלי רמות זה כמעט כמו שנגיד בית'ר והפועל ירושלים הן יריבות, ברור שבאופן מסורתי הן יריבות, זה גם דרבי וגם בעבר זה היה שווה כוחות במידה מסוימת, אבל בסופו של דבר כבר שנים שהפערים הם עצומים)

במקום חיפה הייתי מציין את חולון ואולי אפילו גליל.

בחו"ל כמובן שצ'סקא ופאו הן הקבוצות עם היריבות הגדולה ביותר, לא חושב שיש שנאה בין הקהלים, גם כמעט ואין בינינו ממשקים הרי אם נפגשים זה קורה רק בפיינל-פור, אבל 2 המועדונים האלו יחד איתנו מהווים את שלושת המועדונים הכי מצליחים באירופה ב25+ השנים האחרונות, אז רק טבעי שתווצר יריבות. (או-אה-צ'סקא אכלה אותה)

לאחר מכן כמובן שכל קבוצת מאני-טיים אחרת היא יריבה, אול', ברצלונה, ריאל הן העיקריות בעייני.