Jump to content

החיים המופלאים של חברי התנועה האנטי-ג'ורדית

הילד בן 30

Recommended Posts

הביקורת שמגובה בעובדות היחידה זה הכשלון של ג׳ורדי שנתיים להביא מאמן . זה היה טעות להביא את אוסקר , וזו היתה טעות להביא את יוקאנוביץ

המחליפים שלהם היו אילוץ שבאו לקבוצה בלי המון אפשרויות תמרון מבחינתם .

כל הדיבורים על שחקנים זה פשוט שטיות . אף שחקן שלכאורה ג׳ורדי פיספס לא היה עושה את ההבדל היום , אף שחקן ששוחרר לא שווה עכשיו הרכב במכבי , והשחקנים שהגיעו כולם נראו ראויים ( אולי חוץ מראדוניץ )

להגנתו של ג׳ורדי בקשר ליוקאנוביץ׳ חייבים לציין שג׳ורדי לא התלהב מהרעיון כשראה שסלבישה ממש לא שש להגיע לכאן ורק כשראה שאין לו שום אופציה יותר טובה + הדד ליין של ג׳ורגי הגיע החליט לבוא לפה. דווקא מיץ׳ הוא זה שלחץ להחתים את יוקאנוביץ׳

*זה בכל אופן מה שקראתי בתקשורת, גם כשהגיע וגם כשעזב, ברור שהאמינות מוטלת בספק אבל בהתחשב בזה שהתקשורת לא מתה על ג׳ורדי נראה לי מוזר שדווקא באחד הכשלונות היחידים שלו יגנו עליו.

ההבדל הוא שהשנה יש לנו יריבה, פשוט צריך להסתגל לעובדה הזאת. אני בטוח שבשנה הבאה דברים יראו הרבה יותר טוב, בלי קשר להאם ניקח אליפות השנה או לא.

הטור יותר עושה השוואה לעונות הקודמות במקום להתייחס לביקורת הלגטימית ואף הנכונה (לעיתים) על ג'ורדי.

מאוהדי מכבי אני לא מוצא כאלו שמחכים לו בפינה הרי כולנו רוצים שמכבי תצליח כמה שיותר אבל זה לא אומר שצריך להיות עיוורים לטעויות.

הטור מתיייס די בישירות לביקורת (הלגיטימית ולעיתים אף נכונה), על קרויף. הוא פשוט עושה זאת בפרופורציות המתאימות. חלק ניכר מהדברים שקרויף ניסה לעשות היו נכונים אבל הובילו לתוצאות בינוניות, במקרה הטוב. לבקר אותו זה בסדר. זה גם הגיוני - זה התפקיד שלו. להעריך נכון שחקנים ותהליכים ולפעול בהתאם. אבל אם מסתכלים על התמונה כולה, ואי אפשר להחריג את העונות הקודמות מהתמונה הזו, אז קרויף במכבי הוא הצלחה מסחררת. ומילא אם מכבי הייתה הופכת לקבוצה מחפירה, אבל גם העונה הזו, הכושלת כביכול, רחוקה מלהיות כשלון אמיתי, כזה שאינו מדומיין, שלא לומר מומצא, במוחו של כתב (?) ספורט כלשהוא. באמת שאני לא אוהב את הכדורגל שמכבי מציגה כבר שנה וחצי. וגם אני רואה בעיות. אבל מכבי היא עדיין קבוצה חזקה מאוד, שמתמודדת עם יריבה שהכוכבים שלה הסתדרו ונצצו בתזמון מרשים, ועדיין, עם שלל קשייה - ליגת אלופות, שנה וחצי של מאמנים מדכאי כדורגל, פציעות לא צפויות, רכש שלא מצליח להשתלב והחלפת מאמן באמצע השנה - מסרבת לוותר על מה שנראה הגיוני כל כך לוויתור.כל זה אחרי שלוש אליפויות רצופות. הקבוצה, הארגון, המועדון - ספק אם מעשית ניתן היה להביא אותו למצב טוב יותר בתקופה כזו.

נניח לרגע שלמכבי היו שלוש נקודות יותר, ולב"ש שלוש פחות. זה הבדל מינורי. מזערי. טעות מדגם סטטיסטי, אם תרצו. האם יש ספק שהביקורת על קרויף הייתה נשמעת אחרת, אם בכלל? האם היינו צריכים בכלל לנהל את הדיון הזה?

הטור מתיייס די בישירות לביקורת (הלגיטימית ולעיתים אף נכונה), על קרויף. הוא פשוט עושה זאת בפרופורציות המתאימות. חלק ניכר מהדברים שקרויף ניסה לעשות היו נכונים אבל הובילו לתוצאות בינוניות, במקרה הטוב. לבקר אותו זה בסדר. זה גם הגיוני - זה התפקיד שלו. להעריך נכון שחקנים ותהליכים ולפעול בהתאם. אבל אם מסתכלים על התמונה כולה, ואי אפשר להחריג את העונות הקודמות מהתמונה הזו, אז קרויף במכבי הוא הצלחה מסחררת. ומילא אם מכבי הייתה הופכת לקבוצה מחפירה, אבל גם העונה הזו, הכושלת כביכול, רחוקה מלהיות כשלון אמיתי, כזה שאינו מדומיין, שלא לומר מומצא, במוחו של כתב (?) ספורט כלשהוא. באמת שאני לא אוהב את הכדורגל שמכבי מציגה כבר שנה וחצי. וגם אני רואה בעיות. אבל מכבי היא עדיין קבוצה חזקה מאוד, שמתמודדת עם יריבה שהכוכבים שלה הסתדרו ונצצו בתזמון מרשים, ועדיין, עם שלל קשייה - ליגת אלופות, שנה וחצי של מאמנים מדכאי כדורגל, פציעות לא צפויות, רכש שלא מצליח להשתלב והחלפת מאמן באמצע השנה - מסרבת לוותר על מה שנראה הגיוני כל כך לוויתור.כל זה אחרי שלוש אליפויות רצופות. הקבוצה, הארגון, המועדון - ספק אם מעשית ניתן היה להביא אותו למצב טוב יותר בתקופה כזו.

נניח לרגע שלמכבי היו שלוש נקודות יותר, ולב"ש שלוש פחות. זה הבדל מינורי. מזערי. טעות מדגם סטטיסטי, אם תרצו. האם יש ספק שהביקורת על קרויף הייתה נשמעת אחרת, אם בכלל? האם היינו צריכים בכלל לנהל את הדיון הזה?

לי זה נראה כאילו כותב הטור בא להגן על ג'ורדי בכל מחיר והכלי שהוא משתמש בו הוא ההשוואה לעונות הקודמות והסטטיסטיקה הדי דומה.

אף אחד לא מבקר את ג'ורדי על דברים נכונים עם תוצאות בינוניות ואתה יכול לראות איך כולם סותמים את הפה על בן בסט למשל ולא מבקרים את ג'ורדי, הביקורת באה על מהלכים שהיו טעות מלכתחילה ושחלק גדול מהקהל ידע מראש שהם לא טובים ושהם משפיעם והשפיעו על כל העונה עד כה ואם תרצה דוגמאות אז רק תבקש.

אני מאמין שגם אם מכבי הייתה מובילה את הטבלה עדיין היו על ג'ורדי ביקורות ואני חייב לשאול, על איזה רכש שלא השתלב או פציעות לא צפויות אתה מדבר?

הביקורת של חלק מאוהדי מכבי קיימת כבר זמן רב ללא קשר לתוצאות (הרי אז היא לא היתה כלל), אלא לאיכות הכדורגל והרכש. אי אפשר להשאר אדישים לבעיות בסגל ולתלות בשחקן אחד להצלחות. הטבלה עכשיו היא רק תוצאה של צמצום פערי האיכות בין מכבי לב"ש, ובדיוק בגלל זה ביקרו, בתקווה שלא נגיע למצב הזה.

לי זה נראה כאילו כותב הטור בא להגן על ג'ורדי בכל מחיר והכלי שהוא משתמש בו הוא ההשוואה לעונות הקודמות והסטטיסטיקה הדי דומה.

אף אחד לא מבקר את ג'ורדי על דברים נכונים עם תוצאות בינוניות ואתה יכול לראות איך כולם סותמים את הפה על בן בסט למשל ולא מבקרים את ג'ורדי, הביקורת באה על מהלכים שהיו טעות מלכתחילה ושחלק גדול מהקהל ידע מראש שהם לא טובים ושהם משפיעם והשפיעו על כל העונה עד כה ואם תרצה דוגמאות אז רק תבקש.

אני מאמין שגם אם מכבי הייתה מובילה את הטבלה עדיין היו על ג'ורדי ביקורות ואני חייב לשאול, על איזה רכש שלא השתלב או פציעות לא צפויות אתה מדבר?

אתחיל מהסוף:

רכש שלא השתלב - בן בסט, איגבור, ורמוט ובמידה מסויימת גם ריקן

פציעות לא צפויות - ראדוניץ', איגבור, אזולאי, יצחקי, ובמידה מסויימת גם שפונגין ודסה ואפילו סה.

קל להתעלם מזה, כי בזמן משחק בודד אנו מביטים בנקודת זמן נתונה ותו לא. אבל תעיפו מבט על רשימת השחקנים הזו, חלק ניכר מהם שחקנים מרכזיים, או כאלה שהיו אמורים להיות מרכזיים. פתאום, לאור מצבת השחקנים השנה, מיקומה של מכבי בטבלה מפתיע לטובה.

אעבור להתחלה:

הגנה על ג'ורדי בכל מחיר? זו קריאה להביט במציאות, שאולי קשה קצת לעיכול אחרי שלוש שנים כאלה, אבל בסך הכל רחוקה מלהיות שחורה. מידתיות. זה הכל. קצב צבירת הנקודות של הקבוצה לא שונה, בוודאי לא מהותית, מקצב צבירת נקודות של אלופה. אפשר יותר טוב. בסדר. תמיד אפשר יותר טוב. אבל מעט פרופורציות.

ואסיים באמצע:

בהחלט - אשמח לדעת אילו מהלכים "שחלק גדול מהקהל ידע מראש שהם לא טובים ושהם משפיעים והשפיעו על כל העונה" עשה קרויף.

ואסיים באמצע:

בהחלט - אשמח לדעת אילו מהלכים "שחלק גדול מהקהל ידע מראש שהם לא טובים ושהם משפיעים והשפיעו על כל העונה" עשה קרויף.

הייתי מתייחס לשנתיים האחרונות ביחד כי הן די מגמה אחת..

ורמוט - החתמה הזויה גם לא בדיעבד. הסכומים על שחקן בשלהי הקריירה, היכולת הירודה בהפועל והאופי הרך הידוע, אחת העמדות הבודדות שאנחנו מסודרים בה.

ראדוניץ - אם נתניה ירדו ממנו בגלל הפציעות, אז הייתי מצפה שגם ג'ורדי יהיה מודע לכך. בטח כשאנחנו עוד מעט סוגרים שנתיים בלי חלוץ אמיתי באנקר בהרכב.

כל נושא הזרים - ההשארה של קרלוס, ניקולה וכו'.. אין מגן שמאלי נורמלי כבר מי יודע כמה, אין מחליף לגל שייתן לו לנוח קצת, מה עדן עושה עדיין בקבוצה וכו'..

חרשנו כבר על כל הליקויים, וזהבי מחפה עליהם בדר"כ (וגם זה שהליגה פח), אבל אין שום סיבה להתעלם מהם.

ג'ורדי מקבל מספיק קרדיט כדי להתמודד גם עם ביקורת לגיטימית.

הייתי מתייחס לשנתיים האחרונות ביחד כי הן די מגמה אחת..

ורמוט - החתמה הזויה גם לא בדיעבד. הסכומים על שחקן בשלהי הקריירה, היכולת הירודה בהפועל והאופי הרך הידוע, אחת העמדות הבודדות שאנחנו מסודרים בה.

ראדוניץ - אם נתניה ירדו ממנו בגלל הפציעות, אז הייתי מצפה שגם ג'ורדי יהיה מודע לכך. בטח כשאנחנו עוד מעט סוגרים שנתיים בלי חלוץ אמיתי באנקר בהרכב.

כל נושא הזרים - ההשארה של קרלוס, ניקולה וכו'.. אין מגן שמאלי נורמלי כבר מי יודע כמה, אין מחליף לגל שייתן לו לנוח קצת, מה עדן עושה עדיין בקבוצה וכו'..

חרשנו כבר על כל הליקויים, וזהבי מחפה עליהם בדר"כ (וגם זה שהליגה פח), אבל אין שום סיבה להתעלם מהם.

קיצר אתה סתם בכיין , בלי הצ'יפ של ניקולה לזהבי לא היית בליגת האלופות.

קיצר אתה סתם בכיין , בלי הצ'יפ של ניקולה לזהבי לא היית בליגת האלופות.

תגובה עניינית.

לא אוהב לשחק ב"אם", ואולי הזר במקום ניקולה היה כובש שביעייה?

אהבתי את הפרשנות שלך.

ואם נקח את זה למבחן התוצאה - אז עברנו את באזל ועלינו לליגת אלופות. מידי שנה אנחנו מתגאים בהישגים גבוהים יותר. משמע הקבוצה מתקדמת - על אפם וחמתם של האבי בנימינים. משמע 2 כל הדיבורים על מהלך נכון או לא נכון של יורדי נתון לויכוח - מלבד מבחן התוצאה שהוא מדהים בעיניי.

אעשה לך סדר קל:

שנה ראשונה - אליפות אחרי עשור.

שנה שנייה - סוזה וכן מילה נוספת מיותרת.

שנה שלישית - טראבל.

שנה רביעית - עלייה חסרת תקדים לליגת אלופות על חשבון באזל ופלזן.

אהבתי את הפרשנות שלך.

ואם נקח את זה למבחן התוצאה - אז עברנו את באזל ועלינו לליגת אלופות. מידי שנה אנחנו מתגאים בהישגים גבוהים יותר. משמע הקבוצה מתקדמת - על אפם וחמתם של האבי בנימינים. משמע 2 כל הדיבורים על מהלך נכון או לא נכון של יורדי נתון לויכוח - מלבד מבחן התוצאה שהוא מדהים בעיניי.

אעשה לך סדר קל:

שנה שלישית - טראבל.

טראבל זה צרות

טרבל

אתחיל מהסוף:

רכש שלא השתלב - בן בסט, איגבור, ורמוט ובמידה מסויימת גם ריקן

פציעות לא צפויות - ראדוניץ', איגבור, אזולאי, יצחקי, ובמידה מסויימת גם שפונגין ודסה ואפילו סה.

קל להתעלם מזה, כי בזמן משחק בודד אנו מביטים בנקודת זמן נתונה ותו לא. אבל תעיפו מבט על רשימת השחקנים הזו, חלק ניכר מהם שחקנים מרכזיים, או כאלה שהיו אמורים להיות מרכזיים. פתאום, לאור מצבת השחקנים השנה, מיקומה של מכבי בטבלה מפתיע לטובה.

אעבור להתחלה:

הגנה על ג'ורדי בכל מחיר? זו קריאה להביט במציאות, שאולי קשה קצת לעיכול אחרי שלוש שנים כאלה, אבל בסך הכל רחוקה מלהיות שחורה. מידתיות. זה הכל. קצב צבירת הנקודות של הקבוצה לא שונה, בוודאי לא מהותית, מקצב צבירת נקודות של אלופה. אפשר יותר טוב. בסדר. תמיד אפשר יותר טוב. אבל מעט פרופורציות.

ואסיים באמצע:

ראדוניץ' פציעה לא צפויה?! הרי נתניה לא רצתה לקחת אותו בחינם כי הוא היה פצוע.

שפונגין? עוד לפני שהגיע אנשים טענו שהוא כמו זכוכית.

יצחקי? באמת? אנשים כבר שנתיים קוראים לו ברק נפצעתי.

אזולאי ודסה הגיעו פצועים וגם סה הגיע חצי פצוע.

היחיד עם פציעה לא צפויה הוא אייגבור וג'ורדי היה צריך לקחת את זה בחשבון.

המהלכים שהשפיעו לרעה:

1. הבאת ראדוניץ'- השקיע 2 מיליון שקל על חלוץ פצוע שקבוצה אחרת לא רצתה בחינם וששיחק אולי חצי שעה והחליף אותו בסה שעד עכשיו שיחק חצי שעה, שורה תחתונה הוצאה של בערך 5 מיליון שקלים (על 2 החלוצים) עם תפוקה של גול נגד ראשון ושעת משחק ביחד וזה כשהעונה הסדירה לקראת סיום וכשמכבי שיחקה בליגת האלופות.

2.וורמוט - מיליון וחצי יורו השקעה ושיחרור בחינם למכבי חיפה.

3.שחרור של ראדי בחינם ודווקא לב"ש.

4.התעקשות על קרלוס והחתמתו לשנתיים כשכולם ראו את הדעיכה.

5.מיטרוביץ היה צריך להיות מוחלף בשחקן טוב יותר.

ההתמקדות היא בעיקר לשנתיים האחרונות אבל אפשר לציין את הסחבת עם דאבור שזה פספוס וגם את המלחמה עם רועי קהת והחתמת שפונגין שאולי הוא לא מזיק אבל גם לא מועיל וההחתמה שלו לדעתי היא טעות ובזבוז של כסף.

אני רק אציין כדי שלא תחשוב שאני אנטי ג'ורדי שהוא עשה גם מהלכים ענקיים.

אהבתי את הפרשנות שלך.

אעשה לך סדר קל:

שנה שלישית - טראבל.

המגמות ההפוכות בין הירידה באיכות הכדורגל לעלייה בהישגים זה דבר די מדהים. רק מראה כמה זהבי גדול. השאלה עד מתי. אם אתה משוכנע שזהבי ימשיך לנצח לקחת את הקבוצה על הגב להישגים אז אין סיבה לשנות כלום(אם אתה לא מחפש גם אשכרה להנות מהמשחק עצמו), אבל נדמה שאפילו ג'ורדי הבין בחלון האחרון שצריך לשפר את איכות הכדורגל עכשיו כשיש יריבה. יש הרבה לתקן והשאלה אם הוא האיש המתאים.

יש הבדל גדול בין קבוצת כדורגל שהיא מספיק טובה לליגה הישראלית בסטטוס קוו הנוכחי

שלה (חיפה והפועל בצרות, בית״ר מגניבה אך לא תחרותית), לקבוצת כדורגל טובה.

על הפער הזה, אני מצפה ממנהל מקצועי שעומדים לרשותו מספיק אמצעים תקציביים (אנדרסטייטמנט), שיצליח לגשר אחרי שנתיים.

התקציב של מכבי והפוטנציאל של המועדון שווים קבוצת כדורגל טובה יותר מזו שיש כרגע, גם עם מגבלת הזרים.

קוסמיק אמרת נכון. העניין הוא שאם נסתכל על זה בצורה גלובאלית אז נראה שרוב הקבוצות למרות השקעות אדירות ותקציבי עתק מסיימות את השנה מאוכזבות, ללא הצלחות ועם חוסר יציבות במערכת.

מכבי בשנה שעברה השיגה טרבל והשנה עלתה לליגת אלופות על חשבון באזל.

אז נכון, הכדורגל לא שוטף, המאמנים לא מתחברים ישר כמו דבק למועדון ויש קבוצה חזקה איתנו במאבק. אנחנו צריכים לזכור שלפעמים גם נכשלים, אין 100% הצלחה. לא בהכרח מדובר בטעויות שניתן היה לחזות, יותר נכון לומר שבוודאות לא ניתן לחזות כיצד שחקנים ומאמנים ישתלבו בקבוצה. לכן אין מקום להגיד שהבאת ורמוט, ראדו, בבסט, יוקאן, ראיקו וזהבי זה כשלון שאפשר לחזות מראש. כן יש מקום - לעודד באטרף את כל הרשימת שחקנים שבסגל של מכבי. כי השנה הם צריכים מישהו שיעלה את האדרנלין.

למה נראה לך שהוא זלזל בליגה? לא מבין את הקו מחשבה הזה.

כי הוא לקח אליפויות כאן בהשקעות זולות יחסית בכל הקשור לזרים וזה הצליח. וכי הוא התרגל שאין באמת יריבה. מבין אותו, אחרי 3 שנים של לקחת בהליכה בלי מתחרה רצינית, אפשר ליפול לשאננות מסוימת.

הטעות הכי גדולה של ג'ורדי (ואני אומר את זה עוד מלפני שהוא עשה אותה) זה לא להילחם על שיר צדק.

תדמיינו את ההגנה של מכבי השנה עם שיר צדק במקום קרלוס, מה שגם משחרר מקום של זר, ותדמיינו את ההגנה של ב"ש בלי שיר צדק.

תורידו מאיתנו כמה ספיגות (אנחנו על 20 כרגע), תוסיפו להם כמה (הם על 14 כרגע) והנה הפער נסגר או אפילו מתהפך לטובתנו.

מה קיבלנו במקום זה? הגנה שגם אם לא סופגת יותר משנים קודמות עושה לנו הרבה יותר התקפי לב, קבוצות שמגיעות נגדנו להרבה יותר מצבים, אבל הכי מפחיד אותי?

הגנה שתצטרך שיקום מאוד גדול בשנה הבאה. קרלוס ילך, טב"ח אולי גם (בכל מקרה כבר לא ברמה), טיבי חייב לחזור לעצמו עד סוף העונה כדי שלפחות נישאר עם בלם אחד.

אין בלם ישראלי איכותי באופק, וזר זה תמיד הימור. נצטרך אחד כזה ואחד כזה.

כרגע ההגנה של ב"ש היא ההבדל בין שתי הקבוצות העונה.

כי הוא לקח אליפויות כאן בהשקעות זולות יחסית בכל הקשור לזרים וזה הצליח. וכי הוא התרגל שאין באמת יריבה. מבין אותו, אחרי 3 שנים של לקחת בהליכה בלי מתחרה רצינית, אפשר ליפול לשאננות מסוימת.

אם היה משקיע יותר בזרים, היה משקיע פחות בישראלים. מיטש לא כספומט. וגם אז היו יכולות לצוץ טענות על למה פיספסנו את איקס או וואי. השקעה בזרים לא עומדת בפני עצמה- היא בתוך מכלול.

אני חושב שהוא בעיקר הגיב השנה להתפתחויות (עליית שלבים באירופה) והגיב תוך כדי תנועה.

האיש ששינה את כל התפיסה במכבי, לא זילזל.הוא מין הסתם טעה פה, טעה שם, לצד הרבה יותר החלטות מצלחות. כמו כל איש מקצוע בעולם בעצם.

הטעות הכי גדולה של ג'ורדי (ואני אומר את זה עוד מלפני שהוא עשה אותה) זה לא להילחם על שיר צדק.

תדמיינו את ההגנה של מכבי השנה עם שיר צדק במקום קרלוס, מה שגם משחרר מקום של זר, ותדמיינו את ההגנה של ב"ש בלי שיר צדק.

תורידו מאיתנו כמה ספיגות (אנחנו על 20 כרגע), תוסיפו להם כמה (הם על 14 כרגע) והנה הפער נסגר או אפילו מתהפך לטובתנו.

מה קיבלנו במקום זה? הגנה שגם אם לא סופגת יותר משנים קודמות עושה לנו הרבה יותר התקפי לב, קבוצות שמגיעות נגדנו להרבה יותר מצבים, אבל הכי מפחיד אותי?

הגנה שתצטרך שיקום מאוד גדול בשנה הבאה. קרלוס ילך, טב"ח אולי גם (בכל מקרה כבר לא ברמה), טיבי חייב לחזור לעצמו עד סוף העונה כדי שלפחות נישאר עם בלם אחד.

אם הגישה היא שכל שחקן טוב חייב לשחק במכבי, אז אנחנו בלופ אינסופי של כישלונות. זה לא עובד ככה. כוונתי שזה לא רק אמור להיות תלוי באיך נגמר החלון.

מועדון וקבוצת כדורגל זה עוד דברים. כמו היכולת לשפר את הקיים, להפתיע ולחדש טקטית, למצוא מציאות ועוד ועוד... פרגי הוכיח את זה במשך עשרות שנים.

אגב, אם תפקיר את שיר צדק לספרינטים מול חלוצים, זה יראה לא טוב באותה מידה. מדובר בבלם לא מהיר כלל.משהו בדינמיקה ההגנתית של הקבוצה לא עובד פלוס ירידה ביכולת האישית. לא בטוח ששיר צדק הוא ההבדל אם הקישור לא יגן עליו.

אם היה משקיע יותר בזרים, היה משקיע פחות בישראלים. מיטש לא כספומט. וגם אז היו יכולות לצוץ טענות על למה פיספסנו את איקס או וואי. השקעה בזרים לא עומדת בפני עצמה- היא בתוך מכלול.

אני חושב שהוא בעיקר הגיב השנה להתפתחויות (עליית שלבים באירופה) והגיב תוך כדי תנועה.

האיש ששינה את כל התפיסה במכבי, לא זילזל.הוא מין הסתם טעה פה, טעה שם, לצד הרבה יותר החלטות מצלחות. כמו כל איש מקצוע בעולם בעצם.

אתה יודע מה, בוא לא נגיד זילזל. בוא נגיד שהוא לא העריך נכון את המוכנות של באר-שבע (זה בסדר, אני הערכתי שהם יהיו טובים יותא משנה שעברה אבל לא 85% הצלחה, זה מטורף) פלוס השחיקה של ליגת האלופות במאבק על האליפות העונה. אפשר להסכים על הניסוח הזה ?

יש מצב שאתה צודק, ויש מצב שלא..

אבל ברור שזה לא ודאי.

אי אפשר להתעלם מזה שבמכבי יש את שני הבלמים הפותחים של נבחרת ישראל. כשאחד מהם חתם בקיץ אחרי ניסיון של 10 +- שנים בליגה האנגלית. אני מאמין שציפו ששניהם יהיו הבלמים הראשונים וקרלוס ישוחרר בעתיד במידה והכל יעבוד חלק - מה שלא קרה. יש צורך לציין את ההשפעה של קרלוס כל עוד הוא במכבי מבחינת אינטילגנציה, אופי ומקצועיות? עוד לא הבנתם שחצי מהזרים שמגיעים לארץ הם בלוף ולא רק במכבי? תראו כמה שינויים היו בחיפה, בית"ר והפועל, בכלל לאורך השנים יש המון זרים שלא מצליחים להשתלב בליגה. עוד אני חושב שצדק דרש דקות משחק מה שמכבי לא היו מוכנים להבטיח.

בקיצור זה לא שיורדי פשוט לא הלך אליו, אלא זה מכלול סיבות שגרם לזה שהוא יבחר בב"ש ובנוסף אי הצלחה של יורדי בחיזוי ההשתלבות של בן חיים והכושר של קרלוס.

וכן, העלייה לצ'מפיונס הפתיע את כולם כולל ג'ורדי ואז הוא ניסה לבצע התאמות תוך כדי תנועה. מה שמחזק את הטענה שלי שהוא סבר (ללא צ'מפיונס) שהקיים (פלוס 2-3 ישראלים) יספיק לקחת אליפות רביעית ברציפות, דיי בקלות.