Jump to content

החיים המופלאים של חברי התנועה האנטי-ג'ורדית

הילד בן 30

Recommended Posts

http://debuzzer.com/benyehuda/66236/

ממליץ לכל הנסחפים בפורום לקרוא.

אנחנו צוברים נקודות כמו בעונות של אוסקר ופאקו. אנחנו לא באמת סופגים יותר, פשוט יש לנו יריבה.

וכן, אנחנו קצת פחות טובים מהקבוצה של סוזה. אבל היה לה דברים שקשה לשחזר- מאמן של פעם בחיים, פריצה בכושר שיא, יצחקי ודאבור למשך חצי עונה.

לפעמים עושה רושם שיש כאלו שמתגעגעים לעונות בלי תארים רק בגלל שיוכלו להוציא רפש בלי הפסקה ולא להגיד אפילו מילה אחת טובה

הבעיה היא שג'ורדי לקח את הליגה צ'יפס וחשב שכמו שבשנים הקודמות לא היתה יריבה, לעולם חוסן. אז אפשר להישאר עם מיטרו וקרלוס ואפשר להביא חלוץ בזול עם היסטוריית פציעות כי הרי אין לנו יריבה. ופתאום יש יריבה. והאמת שגם אני לא האמנתי שהיא תהיה על 85% הצלחה. אבל בעונה עם צ'מפיונס ועם סגל שנשחק עם השנים כן היה צורך בריענונים יותר ממה שקיבלנו ובקיץ ולא בינואר. ואני ממש לא נמנה על נספחי "אנטי-ג'ורדי" אני מברך על כל רגע שהוא פה מאז שהגיע. העונה הוא טעה.

הבעיה היא שג'ורדי לקח את הליגה צ'יפס וחשב שכמו שבשנים הקודמות לא היתה יריבה, לעולם חוסן. אז אפשר להישאר עם מיטרו וקרלוס ואפשר להביא חלוץ בזול עם היסטוריית פציעות כי הרי אין לנו יריבה. ופתאום יש יריבה. והאמת שגם אני לא האמנתי שהיא תהיה על 85% הצלחה. אבל בעונה עם צ'מפיונס ועם סגל שנשחק עם השנים כן היה צורך בריענונים יותר ממה שקיבלנו ובקיץ ולא בינואר. ואני ממש לא נמנה על נספחי "אנטי-ג'ורדי" אני מברך על כל רגע שהוא פה מאז שהגיע. העונה הוא טעה.

למה נראה לך שהוא זלזל בליגה? לא מבין את הקו מחשבה הזה.

מנש נגיד שמכבי הייתה.מנצחת מתוך 36 33 משחקים ובש 35 זה גם כשלון וזלזול בעינייך? מכבי מנצחת בדיוק מה שהיא אמורה (תיאורטי) כדי לקחת אליפות הבעיה שבש כרגע עם נתונים מפגרים בראש של מעל ומעבר למה שמצופה זה כל ההבדל

מכבי עושה עונה מעולה מבחינת צבירת נקודות מה אפשר לצפות ליותר מזה?

לדעתי אחד היסודות העיקריים בניהול של כל עסק (ובין היתר קבוצת כדורגל) זה לקבל החלטות קרות ומהתקופה של ג'ורדי היו כמה כאלה (שלדעתי כל אחת מהן הייתה במקום): להשאיל את יצחקי לקפריסין, לשלוח את פאקו הביתה למרות הטרבל, לרחק את הקבוצה מהתקשורת, לזרוק את פאבלו אחרי העלייה לצ'מפיונס וכו'.

אחד השלבים בניהול זה השיא כאשר בדרך כלל אחריו ישנה דעיכה - בדרך כלל הדעיכה הזאת מזוהה בקבלת החלטות הנגועה ברגש ולצערי בתקופה האחרונה החלטות כאלה מצטברות: להשאיר את קרלוס למרות שהוא בנסיגה תהומית, לאפשר לראדי לעזוב שנה לפני תום החוזה ליריבה העיקרית בשנתיים שלפני וכו'.

אני חושב, באמת מתוך מקום של ביקורת עניינית ולא חס ושלום לזרוע רעל, שג'ורדי די מיצה את עצמו במכבי ואין קשר להאם כן נזכה באליפות או לא (כמו שנה שעברה עם פאקו): כבר שנה שנייה ברציפות שיש נסיגה בקבוצה ולא פותרים אותו (כמו בהגנה, כמו בקישור, כמו באגפים וכו'). להחליף מנהל מקצועי זה לא דבר רע ולא ממקום של "ג'ורדי מנהל מקצועי רע" אלא הוא כבר אחרי השיא של התרומה שלו במכבי וצריך מנהל מקצועי אחר (מחו"ל כמובן) שיביא אותנו לבל אחד קדימה.

בבקשה תתיחסו למה שרשמתי כביקורת עניינית, זאת המטרה ... :-)

שום זילזול. זה הכל בראש שלכם. זאת אומרת יורדי הלך על שחקן פצוע כאשר היתה לו אופציה אחרת כי הוא זילזל? כמה לא רציני זה נשמע. נראה לכם שאדם כזה היה עומד בראש המערכת של מיטש? האם יוקרתו והקאריירה שלו, לא נחשבים בעיניו? אפשר לכתוב-טעה, אבל לזלזל?

כניראה שכל הקבוצות שנלחמות על עלייה לעליון ישחקו בשבת באותה שעה, אם כפס לא מנצחת את בש אין לה סיכוי

אז נשחק בראשון או שני בטח

שמע, אף אחד לא אומר שהוא חף מטעויות. הוא בוודאי עשה ויעשה.

אני גם חושב ש(כנראה) מתישהו יגיע הרגע שבו לשני הצדדים יהיה עדיף להיפרד. אבל מה שהולך פה בפורום ובתקשורת רק אנחנו מעיזים להיות מקום שני.

פאק הייתי לוקח בשתי ידיים אחוזי הצלחה כמו בעונה שעברה + ליגת אלופות + מאמן שבורח באמצע העונה.

הביקורת שמגובה בעובדות היחידה זה הכשלון של ג׳ורדי שנתיים להביא מאמן . זה היה טעות להביא את אוסקר , וזו היתה טעות להביא את יוקאנוביץ

המחליפים שלהם היו אילוץ שבאו לקבוצה בלי המון אפשרויות תמרון מבחינתם .

כל הדיבורים על שחקנים זה פשוט שטיות . אף שחקן שלכאורה ג׳ורדי פיספס לא היה עושה את ההבדל היום , אף שחקן ששוחרר לא שווה עכשיו הרכב במכבי , והשחקנים שהגיעו כולם נראו ראויים ( אולי חוץ מראדוניץ )

הביקורת שמגובה בעובדות היחידה זה הכשלון של ג׳ורדי שנתיים להביא מאמן . זה היה טעות להביא את אוסקר , וזו היתה טעות להביא את יוקאנוביץ

המחליפים שלהם היו אילוץ שבאו לקבוצה בלי המון אפשרויות תמרון מבחינתם .

כל הדיבורים על שחקנים זה פשוט שטיות . אף שחקן שלכאורה ג׳ורדי פיספס לא היה עושה את ההבדל היום , אף שחקן ששוחרר לא שווה עכשיו הרכב במכבי , והשחקנים שהגיעו כולם נראו ראויים ( אולי חוץ מראדוניץ )

חוכמה בדיעבד. עוד הרבה יותר ממה שאתה אומר על השחקנים.

יוקאנוביץ' היה מאמן עם קבלות בצ'מפיונשיפ ו(כנראה) הצעות לאמן בפרמיירליג.

החזרה של אוסקר היתה אחד הימים המאושרים שלי, מי יכל בכלל לנחש שזה יגמר ככה?

אני חושב שיוקאן היה אוברקווליפייד לליגה הזאת שלא באמת עיינינה אותו אבל הוא היה בחירה סופר ראויה ואמביציונית.הוא גם עמד במשימה החשובה ביותר שהיתה מולו.

רק שני מאמנים הביאו אותנו לליגת האלופות ושניהם לא מוערכים כאן(קלינגר בצדק).אנקדוטה משעשעת(:

הכל נכון ובאמת טוב שאנשים יקראו את זה בשביל לקבל פרופורציה.

אבל צריך לומר שבדימיון שלי דמיינתי את מכבי החדשה כקבוצה שקשה לקחת ממנה את האליפות כי היא קצת יותר טובה מהמועמדות האחרות לתואר.

אם מכבי תמשיך עם האחוזי הצלחה האלה היא תהיה מועמדת לתואר כל שנה זה בטוח אבל זה לא יהיה קל.

המצב של ב"ש חריג אמנם אבל זה מורכב יותר ואסביר את עצמי.

מחזור 24 ב7 עונות האחרונות:

15/16

1 הפועל באר שבע 24 0 19 3 2 14-44 30 60
2 מכבי תל אביב 24 0 17 4 3 20-53 33 55

14/15

1 מכבי תל אביב 24 0 16 5 3 19-51 32 51
2 הפועל קרית שמונה 24 0 13 8 3 24-40 16 47

13/14

1 מכבי תל אביב 24 0 19 3 2 16-54 38 60
2 הפועל באר שבע 24 0 17 5 2 18-47 29 56

12/13

1 מכבי תל אביב 24 0 17 2 5 20-53 33 53
2 מכבי חיפה 24 0 13 6 5 18-38 20 45

11/12

1 הפועל קרית שמונה 24 0 16 7 1 11-34 23 55
2 הפועל תל אביב 24 0 12 7 5 21-44 23 43
10/11
1 הפועל תל אביב 24 0 17 4 3 21-57 36 55
2 מכבי חיפה 24 0 16 6 2 20-41 21 54

09/10

1 מכבי חיפה 24 0 21 1 2 10-52 42 64
2 הפועל תל אביב 24 0 16 7 1 18-60 42 55

אם נחלק עונה אפשרית ל3 מצבים בהתאם למתמודדות הקיימות באותה עונה, אז יחסית למכבי של 15/16 מבחינת הנקודות בטבלה נקבל:

1. יש מתמודדת חריגה - 09/10 | 15/16

2 יש מתמודדת שקולה - 10/11 (2 מתמודדות) | 11/12 | 13/14

3.אין מתמודדת שקולה/חריגה - 12/13 | 14/15

תחת ההנחת ש:

- מתמודדת חריגה תיקח אליפות - 0% שמכבי תיקח

- כשאין מתמודדת שקולה/חריגה מכבי הייתה לוקחת אליפות - 100% שמכבי תיקח

- בעונה בה יש מתמודדת אחת שקולה למכבי הסיכוי לקחת אליפות הוא 50%

- בעונה בה יש 2 מתמודדות שקולות למכבי הסיכוי לקחת אליפות הוא 33%

- המדגם של השבע עונות האחרונות מייצג יחסית את המציאות

יוצא שבעונה נתונה הסיכוי של מכבי ת"א מודל 15/16 לקחת אליפות הוא 47%, כלומר אליפות אחת לשנתיים.

עכשיו השאלה האם זה מודל סביר או שאנחנו מכוונים ליותר גבוה? האם אנחנו מכוונים ל"חריג"? לאיזה אחוזי אליפות מציאותיים אפשר להגיע עם קבוצה בארץ בתקציב שלנו?

ד.א. הסיכוי של מכבי ת"א מודל 13/14 (סוזה) "החריגה" לקחת אליפות הוא 85%, 8.5 אליפויות מ10, כלומר באזל הישראלית.

חוכמה בדיעבד. עוד הרבה יותר ממה שאתה אומר על השחקנים.

יוקאנוביץ' היה מאמן עם קבלות בצ'מפיונשיפ ו(כנראה) הצעות לאמן בפרמיירליג.

החזרה של אוסקר היתה אחד הימים המאושרים שלי, מי יכל בכלל לנחש שזה יגמר ככה?

אני אפילו לא מדבר על הביצועים שלהם , הם פאקינג ברחו מפה . מה יותר גרוע מזה ??

ג׳ורדי לא היה מרוצה מפאקו , אפילו שהוא הביא טרבל . הוא רואה בידיוק מה שאנחנו רואים וזה משחק מאוד שבלוני שמסתמך על יכולת העל של זהבי .

מכבי לא התקדמה מינואר 2014 לא בגלל בלם או חלוץ כמו שנוטים להאשים , אלא כי לא היה מאמן שבא עם שיטה שמתאימה לג׳ורדי והם ביחד בונים את הקבוצה .

מכאן ועד לתלות את ג׳ורדי יש מרחק עצום . אני עדיין הכי סומך עליו כדי שימצא את הפתרונות עם או בלי קשר לאם ניקח אליפות או לא ( זה כרגע יותר תלוי בבוס ובשחקנים )

הכל נכון ובאמת טוב שאנשים יקראו את זה בשביל לקבל פרופורציה.

אבל צריך לומר שבדימיון שלי דמיינתי את מכבי החדשה כקבוצה שקשה לקחת ממנה את האליפות כי היא קצת יותר טובה מהמועמדות האחרות לתואר.

אם מכבי תמשיך עם האחוזי הצלחה האלה היא תהיה מועמדת לתואר כל שנה זה בטוח אבל זה לא יהיה קל.

המצב של ב"ש לא כזה חריג כל כך ואסביר את עצמי.

מחזור 24:

15/16

1 הפועל באר שבע 24 0 19 3 2 14-44 30 60
2 מכבי תל אביב 24 0 17 4 3 20-53 33 55

14/15

1 מכבי תל אביב 24 0 16 5 3 19-51 32 51
2 הפועל קרית שמונה 24 0 13 8 3 24-40 16 47

13/14

1 מכבי תל אביב 24 0 19 3 2 16-54 38 60
2 הפועל באר שבע 24 0 17 5 2 18-47 29 56

12/13

1 מכבי תל אביב 24 0 17 2 5 20-53 33 53
2 מכבי חיפה 24 0 13 6 5 18-38 20 45

11/12

1 הפועל קרית שמונה 24 0 16 7 1 11-34 23 55
2 הפועל תל אביב 24 0 12 7 5 21-44 23 43
10/11
1 הפועל תל אביב 24 0 17 4 3 21-57 36 55
2 מכבי חיפה 24 0 16 6 2 20-41 21 54

09/10

1 מכבי חיפה 24 0 21 1 2 10-52 42 64
2 הפועל תל אביב 24 0 16 7 1 18-60 42 55

הייתי מחלק עונה אפשרית ל3 מצבים מאז עברנו לטבלה של 16 קבוצות ומודד יחסית למכבי של 15/16:

1. יש מתמודדת חריגה - 09/10 | 15/16

2 יש מתמודדת שקולה - 10/11 (2 מתמודדות) | 11/12 | 13/14

3.אין מתמודדת שקולה/חריגה - 12/13 | 14/15

תחת ההנחת ש:

- מתמודדת חריגה תיקח אליפות

- כשאין מתמודדת שקולה/חריגה מכבי הייתה לוקחת אליפות

- בעונה בה יש מתמודדות שקוולה למכבי הסיכוי לקחת אליפות הוא 50%

- בעונה בה יש 2 מתמודדות שקולות למכבי הסיכוי לקחת אליפות הוא 33%

- המדגם של השבע עונות האחרונות מייצג יחסית את המציאות

יוצא שבעונה נתונה הסיכוי של מכבי ת"א מודל 15/16 לקחת אליפות הוא 47%, כלומר אליפות אחת לשנתיים.

עכשיו השאלה האם זה היעד שלנו או שאנחנו מכוונים ליותר גבוה.

לא מבין את המודל שלך. כל בסיס מה חילקת לקבוצות? איך הגעת לחישוב של 47%?

אני אפילו לא מדבר על הביצועים שלהם , הם פאקינג ברחו מפה . מה יותר גרוע מזה ??

ג׳ורדי לא היה מרוצה מפאקו , אפילו שהוא הביא טרבל . הוא רואה בידיוק מה שאנחנו רואים וזה משחק מאוד שבלוני שמסתמך על יכולת העל של זהבי .

מכבי לא התקדמה מינואר 2014 לא בגלל בלם או חלוץ כמו שנוטים להאשים , אלא כי לא היה מאמן שבא עם שיטה שמתאימה לג׳ורדי והם ביחד בונים את הקבוצה .

מכאן ועד לתלות את ג׳ורדי יש מרחק עצום . אני עדיין הכי סומך עליו כדי שימצא את הפתרונות עם או בלי קשר לאם ניקח אליפות או לא ( זה כרגע יותר תלוי בבוס ובשחקנים )

פאקו היה אילוץ מבחינת ג'ורדי. אין חולק על זה. אבל האילוץ נוצר כי קרתה סיטואציה לא סבירה בעליל.

לא מבין את המודל שלך. כל בסיס מה חילקת לקבוצות? איך הגעת לחישוב של 47%?

פאקו היה אילוץ מבחינת ג'ורדי. אין חולק על זה. אבל האילוץ נוצר כי קרתה סיטואציה לא סבירה בעליל.

החישוב לא כזה מהותי להבנה זה בסה"כ לתת תחושה מה המצב שלנו, אפשר גם להרגיש את זה מהנתונים הבסיסיים.

המטרה שלי הייתה להראות בגדול שמכבי של העונה לוקחת אליפות רק אחת לשנתיים.

חילקתי לקבוצות חריגות ושקולות לפי מצב הנקודות בטבלה במחזור ה-24, כלומר הקבוצות בעונות הקודמות לעומת מכבי של השנה. למשל ב"ש של העונה וחיפה שלפני 7 עונות היו "חריגות" עם יותר נקודות, ב"ש של 13/14 שקולה למכבי של 15/16.

לגבי החישוב - אם תיקח את ההנחות שרשמתי יחסית למכבי עונת 15/16, תבדוק עבור כל עונה בנפרד, ואחרי זה תעשה ממוצע:

15/16 - 0% לקחת אליפות

14/15 - 100% לקחת אליפות

13/14 - 50% לקחת אליפות

12/13 -100% לקחת אליפות

11/12 - 50% לקחת אליפות

10/11 - 33% לקחת אליפות

09/10 - 0% לקחת אליפות

ממוצע - 47%.

אני לא מבין.

בקיץ הגיעו טב"ח כוח, ריקן, דסה, אזולאי, ראיקו וראדוניץ'.

שני הראשונים היו אמורים להיות ברוטציה, והם אכן כאלו. ארבעת האחרים אמורים להיות בהרכב קבוע, אבל אזלואי וראדוניץ' סבלו (וסובלים) מפציעות.

במקרה של ראדוניץ' זה היה הימור שנכשל לחלוטין. במקרה של אזולאי אי אפשר לחזות דבר כזה כי אלו פציעות שלא קשורות אחת לשניה, לפחות עפ"י הידוע לנו ולתקשורת.

זה רענון מספק לקבוצה שלקחה טרבל די בקלילות. עובדה שיש לנו קצב צבירת נקודות אפילו יותר טוב מהעונה עם פאקו למרות ההעפלה לצ'מפיונס והסחיטה של העוגנים שלנו (טיבי-אלברמן-זהבי).

והאמת? הקבוצה נראית לא רע מבחינה התקפית מאז שבוס ומדוניאנין הגיעו. זה לא מה שאנחנו מצפים לו, אבל אנחנו נראים סבבה בהתקפה.

הבעיה היא כמובן בהגנה, וכנראה גם בקישור שלא תורם מספיק. כנראה ג'ורדי לא ציפה שאחרי שקרלוס נפל גם טיבי יתדרדר בצורה כזו נוראית.

כמובן שהיו טעויות, כמובן שג'ורדי לא עשה מספיק. אבל מפה ולהגיד שהוא זלזל? למה אתה חושב ככה? מבחינתי כל הסימנים מעידים על כך שהוא חשוב שנחוץ רענון מידתי בסגל, ואכן נעשה כזה.

רוצה לומר, הבעיה היא לא בחשיבה ובגישה, אלא בביצוע. וכן, גם קורטוב מזל רע.

הטור יותר עושה השוואה לעונות הקודמות במקום להתייחס לביקורת הלגטימית ואף הנכונה (לעיתים) על ג'ורדי.

מאוהדי מכבי אני לא מוצא כאלו שמחכים לו בפינה הרי כולנו רוצים שמכבי תצליח כמה שיותר אבל זה לא אומר שצריך להיות עיוורים לטעויות.

כימות למחזורים :

מחזור 4 הפסד לרעננה 2:1 (כמה פעמים מכבי תפסיד לה מתוך עשרה משחקים?).

מחזור 4 ב"ש תיקו 0:0 בבית עם מכבי חיפה (כמה פעמים ייצא תיקו ביניהן? גם בסיבוב השני יצא תיקו 1:1).

מחזור 5 ב"ש הפסד לעכו 0:1 (כמה פעמים תפסיד לה מתוך 100 משחקים? אחד לא! מתקזז עם רעננה).

מחזורים 21+8 איבוד 5 נק' לבית"ר.

מחזור 11 ב"ש תיקו 0:0 עם בני יהודה (המשחק היה בהרצליה וב"ש בהחלט לא הייתה עדיפה, תיקו שיקף).

מחזור 13 תיקו 0:0 עם כפ"ס (כמה פעמים כפ"ס תוציא נק' ממכבי מתוך עשרה משחקים? ראינו בגביע).

מחזור 14 ב"ש מנצחת את ק"ש דקה 94.

מחזור 22 תיקו 1:1 בדרבי (אין צורך להרחיב).

לא הזכרתי את המשחקים ראש בראש כי גם ככה התקזזו בניצחון והפסד.

לדעתי האישית, בשני המשחקים תיקו שיקף.

לסיכום : ב"ש אכן בעונה נפלאה, גם שלא ממש הולך לה מצליחה לנצח בשיניים (ק"ש דקה 94, הפועל חיפה

דקה 81) ובכל זאת לא הייתי מספיד את מכבי. הפלייאוף בפתח והם בוואחד מתח. אנשים עושים כאן כל מיני

מצ'אפים בין טב"ח לבוזגלו ואלברמן להוגו, חבר'ה, זה לא מדע מדוייק וזה כל היופי. יש את האלמנט המנטלי,

בפלייאוף אנחנו נראה את גורש וטאהא ובן ביטון ודוידזאדה..... וזה בהנחה שמליקסון וברדה יגיעו כשירים.

בית"ר וחיפה לא יוותרו על אירופה בשום מצב, מה שאומר שגם לנו וגם לב"ש יהיה קשה. מול רעננה והקבוצה הנוספת

שתצטרף (הלוואי שזאת תהיה סכנין כי אז זה אומר שהם עשו משהו מחזור אחרון נגד ב"ש).

המפגשים ראש בראש יהיו משמעותיים מאוד מאוד ושם אני סומך על מכבי, כי לנו יש שני אלוהים, בעוד לב"ש

ולשאר הקבוצות יש רק את האלוהים שבשמיים).

ומשפט אחרון : הפער בסה"כ הוא משחק וחצי בהתחשב בהפרש השערים.