Jump to content

קולומביה מקסיקו - טיפים (?!)

Itzik Israel

Recommended Posts

נוסע עוד חודש עם 5 חברים מהארץ ונפגש עם עוד 5 6 חברים בקולומביה

אחרי חודש בקולומביה חודש למקסיקו ..

רציתי לשמוע טיפים והצעות מאנשים שנסעו .. מה לעשות מה לא לעשות מימה להזהר ..

תודה

לגבי קולומביה -

זה מן הסתם מאוד אינדיווידואלי ושכל אחד יעשה מה שטוב לו, אבל בתור אחד שנמנע שם מהזונות הקולומביאניות, הקוק ושאר הסמים הכבדים - אני באופן אישי יכול להגיד לך שאני מתחרט על הרגע שהלכתי לקאסות של ישראלים בקרטחנה וטגאנגה. הארדקור בקטע מגעיל (לדעתי) ובקושי הרגיש לי כמו טיול. רק בסוף הטיול (במדג'ין) כשהלכתי להוסטל אירופאי אז החוויה התהפכה, הכרתי אנשים מכל העולם עם vibe קצת שונה מהישראלי הממוצע שמגיע לקולומביה ועל הדרך גם הסתובבתי יותר בחוץ וראיתי את העיר, שזה שיפור משמעותי מהשגרה של להיזרק מסטול על איזו ספה בקאסה. מצד שני - טיילתי רק עם עוד חבר אחד, שזה 'קצת' שונה מלטוס עם עוד 5-6 חבר'ה שאתה מכיר.

בנוגע למקסיקו - חוויה.

מניח שתגיעו לפלאיה דל כרמן. תשכירו שם איזה פנטהאוז כולל בריכה, זה לא יותר מדי יקר ושווה את זה אם אתם חבורה כזאת גדולה. כל יום שם היה אוכל טוב->ים->אוכל טוב+אלכוהול->מסיבה. בכיף אפשר להעביר שם שבוע.

קנקון - ממליץ להגיע אבל להיות שם כמה שפחות. תיירותי בטירוף וגם יקר בטירוף בהתאם, אחרי 2 לילות אתה ממצה את המקום. יש לציין שהחופים שם יפים אבל לא משהו שלא תראה במקום אחר במקסיקו. אני והחבר שטיילתי איתו לא ממש ידענו את זה והיינו שם עוד 2-3 ימים יותר מדי. לכו למועדון ה-'קוקו בונגו' ולעוד איזה דאנס בר בלילה אח"כ, מעבר לזה לא זוכר שיש לקנקון עוד משהו מיוחד להציע.

איסלה מוחרס - שווה ללכת גם לאיזה יומיים, אין שם יותר מדי מה לעשות חוץ מבטן-גב (למיטב זכרוני) אבל האווירה שם מגניבה.

סן קריסטובל - אם תגיעו אז מקום נחמד ויפה, יש כמה טיולים נחמדים אצל 'קאסה דה יגיל' שזה ההוסטל הישראלי היחידי שנהניתי בו בטיול.

אם יש עוד שאלות יותר ספציפיות אז אתה מוזמן לשלוח בפרטי, אני לא יודע אם אזכור הכל כי עברו כבר 4 שנים מאז, אבל אנסה.

יש מה לראות בקולומביה אל תסגור את עצמך כל היום בקאסות

במדג'ין יש לך את הגואטפה, במרחק של כמה שעות נסיעה יש עיירה שנקראת סלנטו ויש שם כמה טרקים אם אתה בעניין

בצפון קולומביה יש לך את פארק טיירונה, פלאיה בלנקה

לגבי מקסיקו תהיו כמה שיותר בפלאיה דל כרמן, מקום מטורף

יש לך גם מעבורת משם של 20 דקות לקוזומל (אפשר לעשות שם קורס צלילה, משכירים ג'יפ ועושים סיבוב באי...), יש את החוף בטולום,

בקנקון בדרך כלל מסיימים את הטיול, לוקחים שם חדר במלון של הכל כלול בסביבות ה-100 דולר ללילה, מלונות מטורפים

גם המסיבות שם הם הרבה יותר גדולות מפלאיה הכל שם יותר גדול ופלצני מתאים יותר לאמריקאים.

מקנקון לוקחים מעבורת לאיסלה מוחרס, אי מדהים אין יותר מידי מה לעשות שם להיות יומיים שלושה.

מקסיקו - סן קריסטובל, וואחאקה, פורטו אסקונדידו וטולום זה ההיילייטס.

אם אתה בעניין של חוויות במדבר אז ריאל דה קטורזה זה המקום (פחות מומלץ בעיניי לחבורות גדולות).

קולומביה - מדיין וקאלי הן הערים להיות בהן, בוגוטה קצת פחות.

פארק טיירונה חובה.

ממליץ גם לעלות צפונה לכיוון סן אנדרס, או אם באמת רוצים להשקיע ולהגיע לטופ של חוויית החוף/איים - סן בלאס בפנמה.

* תעשה הכל ואל תזהר מכלום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

סן אנדראס זו חבילה של כסף.

לפחות לאנשים שמטיילים תקופה בדרום מרכז ורוצים את זה כיעד נוסף.

לגבי 2 היעדים? פשוט חוויה מעולם אחר.

בוגוטה עיר קצת משעממת..מדיגין וקרטחאנה זה ערים יותר שאפשר להתקע בהם.

אני יותר אהבתי את צפון קולומביה (טגנגה)

לגבי קולומביה -

זה מן הסתם מאוד אינדיווידואלי ושכל אחד יעשה מה שטוב לו, אבל בתור אחד שנמנע שם מהזונות הקולומביאניות, הקוק ושאר הסמים הכבדים - אני באופן אישי יכול להגיד לך שאני מתחרט על הרגע שהלכתי לקאסות של ישראלים בקרטחנה וטגאנגה. הארדקור בקטע מגעיל (לדעתי) ובקושי הרגיש לי כמו טיול. רק בסוף הטיול (במדג'ין) כשהלכתי להוסטל אירופאי אז החוויה התהפכה, הכרתי אנשים מכל העולם עם vibe קצת שונה מהישראלי הממוצע שמגיע לקולומביה ועל הדרך גם הסתובבתי יותר בחוץ וראיתי את העיר, שזה שיפור משמעותי מהשגרה של להיזרק מסטול על איזו ספה בקאסה. מצד שני - טיילתי רק עם עוד חבר אחד, שזה 'קצת' שונה מלטוס עם עוד 5-6 חבר'ה שאתה מכיר.

בנוגע למקסיקו - חוויה.

מניח שתגיעו לפלאיה דל כרמן. תשכירו שם איזה פנטהאוז כולל בריכה, זה לא יותר מדי יקר ושווה את זה אם אתם חבורה כזאת גדולה. כל יום שם היה אוכל טוב->ים->אוכל טוב+אלכוהול->מסיבה. בכיף אפשר להעביר שם שבוע.

קנקון - ממליץ להגיע אבל להיות שם כמה שפחות. תיירותי בטירוף וגם יקר בטירוף בהתאם, אחרי 2 לילות אתה ממצה את המקום. יש לציין שהחופים שם יפים אבל לא משהו שלא תראה במקום אחר במקסיקו. אני והחבר שטיילתי איתו לא ממש ידענו את זה והיינו שם עוד 2-3 ימים יותר מדי. לכו למועדון ה-'קוקו בונגו' ולעוד איזה דאנס בר בלילה אח"כ, מעבר לזה לא זוכר שיש לקנקון עוד משהו מיוחד להציע.

איסלה מוחרס - שווה ללכת גם לאיזה יומיים, אין שם יותר מדי מה לעשות חוץ מבטן-גב (למיטב זכרוני) אבל האווירה שם מגניבה.

סן קריסטובל - אם תגיעו אז מקום נחמד ויפה, יש כמה טיולים נחמדים אצל 'קאסה דה יגיל' שזה ההוסטל הישראלי היחידי שנהניתי בו בטיול.

אם יש עוד שאלות יותר ספציפיות אז אתה מוזמן לשלוח בפרטי, אני לא יודע אם אזכור הכל כי עברו כבר 4 שנים מאז, אבל אנסה.

מאיזה בחינה הארדקור?

אשתי ואני טיילנו במשך חודש בקולומביה באוגוסט האחרון.

לא קאסות לא סמים ולא זונות. סאחי רצחני. הקולומביאניות היחידות שפגשנו היו ידידות שלנו שלמדו איתי בתואר השני.

יש לי הרבה טיפים אבל השאלה מה אתה מחפש ובמה אתה מתעניין.

המסלול שלנו היה כדלקמן:

קרטחנה - עיר חמודה בעיקר העיר העתיקה וכמובן גסטמאני שזה אזור התרמילאים והמסיבות והאוכל ובכלל מאוד אהבנו. מעבר לזה, יש כל מיני דברים לעשות באזור בעיקר פלאיה בלאנקה שזה חוף ממש יפה שאני ממליץ להישאר שם ללילה אחד לפחות (לנו לא היה מספיק זמן לצערנו), בין אם אתה מגיע לשם בהפלגה או בהסעה מההוסטל, ועוד דברים כמו הר געש עם בוץ וכאלה שלא עשינו.

סנטה מרתה - עיר פח. אולי הטעות הכי גדולה שלנו בטיול הייתה לשהות שם. אין שם כלום. הסיבה היחידה ששהינו שם (ובכלל לשהות שם) הייתה כדי לצאת לטרק העיר האבודה (אפשר לצאת גם מטגנגה אבל ההתארגנות יותר נוחה מסנטה מרתה). הטרק עצמו היה קשה מהצפוי (בעיקר כי חם ולח ברמות) והרגשנו שהוא לא היה מספיק מתגמל כי הולכים יומיים הלוך ויומיים חזור ובאמצע רק חצי יום כדי לראות את העיר האבודה שהיא מרשימה ויפה אבל לא בהכרח מצדיקה את המאמץ. מעבר לזה, אשתי ואני כבר היינו בג'ונגלים במקומות אחרים וגם במאצ'ו פיצ'ו כך שזה פחות הרשים אותנו. מי שלא היה בשניהם יהנה. האווירה עצמה בטרק והאוכל מעולים ובכל יום יש נחל או מפל כזה שאפשר לשחות בו וזה מרענן וכיף.

מסנטה מרתה נסענו למינקה - עיירה קסומה בסיירה נוואדה. יש שם שני מקומות מומלצים לתרמילאים - קאסה אלמנטו וקאסה לומה. קאסה אלמנטו זה מקום עם הערסל הכי גדול בעולם ונוף מדהים (ובנות זורמות לפי מה ששמענו אנחנו כמובן טיילנו בזוג אז שהינו בגסטהאוס ולא שם). במינקה יש חוות קפה, מפלים ובריכות טבעיות לשחות בהן.

[המלצה שלי - לא להגיע למינקה ולפלאיה בלאנקה בסופי שבוע כי מלא מקומיים באים וזה הורס את השקט.]

ליד סנטה מרתה יש את טגנגה. פעם כפר דייגים קטן והיום עיירת עולם שלישי. יש שם הוסטלים טובים (חשוב לקחת אחד עם בריכה) ואפשר לשלב ולשהות בקאסה בנג'מין (ישראליאדה אבל הוסטל ברמה) או בדיבאנגה (או משהו יותר אירופאי כזה). בדיבאנגה יש מסיבות טובות.

מעבר לזה, יש חוף ים יפה במרחק הליכה מטגנגה, מסעדה מעולה (למשקאות בשקיעה או לארוחה איכותית) בשם באבא גאנוש, כשגם בהוסטלים האוכל טוב, יש שם קורסי צלילה במחיר זול כולל בעברית (לא לקחנו) ובעיקר מעל הכל פארק טיירונה.

לא משנה מה תחליט בסוף - אל תפספס את טיירונה. זה גן עדן! חוף קאריבי לא מפותח אבל פשוט יפה ברמות. ישנים בערסלים או באוהלים על החוף - החוף הכי טוב זה קאבו סן חואן. אל תשכח לקחת דוחה יתושים, פנס וספר טוב.

מטיירונה חזרנו לטגנגה ואז טסנו מסנטה מרתה לבוגוטה (יש גם טיסה ישירה למדג'ין).

בבוגוטה היינו עם חברים אז קצת שונה אבל המקומות לבקר בהם זה מונסראט (הר שצופה על כל העיר והעמק שהעלייה אליו ברכבל או במיליארד מדרגות) והעיר העתיקה בעיקר מוזיאון בוטרו ומוזיאון הזהב.

מעבר לזה אם ייצא לך איזה ערב תנסה לצאת לאנדרס קרנס דה רס (לא בבוגוטה אלא בפרבר שלה). חוויה מטורפת ואוכל מעולה.

מעבר לזה יש את עמק הקפה - סלנטו, ואיה די קוקורה ומעיינות חמים בסביבה וגם את מדג'ין והאגם לידה שהמליצו לך עליו. לצערי לא הספקנו לבקר בהם אבל אופטימיים שנעשה זאת בעתיד.

סן אנדרס גם כן גן עדן קאריבי אבל יותר יקר.

אגב, מקרטחנה אפשר גם להפליג לאיי סאן בלאס בפנמה.

זה לנושא אחר ולטיול אחר אבל סאן בלאס בפרט ופנמה בכלל הם בין המקומות שאשתי ואני הכי נהנינו בהם אי פעם. בפער .

שאל חופשי אם יש לך עוד שאלות.

מקסיקו-

פלאייה, איסלה, קנקון, טולום וקוזומל- זה הערים שבדכ מטיילים בהם

אם אתה רוצה לחוות קצת אחרת-

לגונה באקלר ( 4 שעות מפלאייה) וסן כריסטובל ( טיסה מקנקון או 24 שעות באוטובוס)

ממליצה לך להתחיל בפלאייה ולהיות שם בסופ״ש אחד כי אז המסיבות השוות יותר. בפלאייה משכירים דירות ענק במחירים דיי זולים, בדכ החדרים מאובזרים מא עד ת ויש בריכה.

אמצע שבוע לנסוע לקוזומל- 4/5 ימים בלי לחשוב פעמיים, מקום מדהים מלא אטרקציות ופשוט אווירה ממכרת אבל אין שם חיי לילה אז לחזור שוב בסופש לפלאייה.

לישון בהוסטל רימון מהסיבה הפשוטה שאם אתה מעשן החוק הפדרלי חל על קוזומל ומי שנתפס מעשן חבל עליו אבל להוסטל הם לא מתקרבים בכלל וגם בגלל שאין חיי לילה אז כל הישראלים שם ובערב זה נחמד כי יושבים כולם שותים, מעשנים, מוזיקה וכו׳

לטולום והסונטות אפשר או להשכיר אוטו מפלאייה או לנסוע במונית שרות- מאד ידידותי למשתמש. אם אתה בקטע של צלילה עם צבי ים יש את חוף אקומל ואפשר להעביר שם כמה שעות בכיף.

סן כריסטובל- מקום יפייפיה אבל העיר דיי מתה, מסיימים לראות את העיר ביום אחד אבל הערך המוסף זה הצימרים וקאסה של יגיל והטיולים שהם מציעים. אנחנו יצאנו לטיול עם לילה ללאס נובס וזה באמת אחד המקומות היפייפים שראיתי.

לגונה באקלר- לגונה שדיי קרובה לגבול עם בליז, מקום שליו, מהפנט ואפשר להעביר שם לילה/2 בכיף. רק קח בחשבון שחם שם בטרוף ואין כמעט הוסטלים עם מזגנים אלא רק מאווררים מעאפנים אבל הנאה מובטחת ובאמת מקום יפה בטרוף וחוויה לגמרי.

קנקון- עיר אמריקאית טיפוסית. המלונות הכל כלול דיי יקרים אבל נחמד להתפנק בסוף הטיול. ל-א לוותר על הקוקו בונגו פשוט לא! מסיבה קצת יקרה אבל שווה כל שקל.

איסלה- השקיעות הכי יפות בעולם ללא תחרות! גם שם אין חיי חילה אבל לא באמת צריך:) יש שם חוף שנקרא הצפוני וזה חיבור בין 2 אוקיינוסים טרוף של שקיעות. להשכיר שם רכב גולף ועושים את כל האי על הגולף קאר ועוצרים לתצפית וסתם להנות.

קצת מעבר-

*קניות של אוכל ובגדים זול מאד במקסיקו, יש להם את כל המותגים הכי שווים ובגלל שזה פזו זה זול בטרוף לעומת הארץ.

*הקזינו בפלאייה חוויה כי אם אתה ישראלי אתה מלך! הקזינו נמצא ליד כיכר העיירייה.

*אם אתם מעשנים- לקנות רק מהמלצות ולא מאלו שצועקים ברחוב- לפעמיים הם עובדים עם המשטרה וזו בעיה.. ולא להתנייד בין ערים וכבישים ראשיים עם זה. לגמור הכל או להעביר הלאה כי זה מאד לא נחמד ששוטרים בכביש מהיר קופצים עליך בנשקים שלופים

* להוציא כסף רק מבנקים וכספומטים של בנקים. לא מכספומטים ברחוב.

**משהו חשוב- שאני הייתי הייתה בעיית אצות חמורה בחופי ים! זה מסריח בטרוף ומפריע להכנס למים! לפני שאתה נוסע לטולום תברר עם אנשים שהיו שם אם עדין יש אצות או לא כי אם יש חבל על הנסיעה לטולום!! באקומל האצות לא היו חמורות ונכנסנו בכיף למים ושחינו עם צבי ים **

איזה גילאים אתם וגם מה אתם מחפשים?

וקולומביה זה תלוי מה אתם מחפשים... לפי הכמות האנשים זה נראה שאתם תלכו לקאסות.. אין לי מה לפרט יותר מזה יותר ממה שאמרו.

לגבי מקסיקו (מאיפה הטיסה חזרה לארץ ד"א? מאמין שמקנקון) -

פלאייה דל כרמן - העיר המרכזית שאתה תרצה להיות בה הכי הרבה. לבחורים צעירים יש שם הכל - סמים, בחורות ומסיבות. אווירה משוגעת, אם כי החוף שם לא להיט כל כך. תקחו כמובן דירה כי אתם כמות יפה של חברים, חוויה אדירה. שבועיים לפחות כאן!!

קוזומל - אי מול פלאייה. יש מעבורות כל הזמן וזה לא בעיה להגיע. מה שיש לעשות שם הוא בעיקר ספורט ימי (אופנועי ים ושטויות כאלה), צלילות (מומלץ מאוד) וסתם להשכיר איזה ג'יפ ולהסתובב באי. בלילה אין מה לעשות. יש שם חופים סבבה רק צריך לדעת לאיזה ללכת (תשאלו שם מקומיים). 3-4 ימים יספיקו כדי למצות.

טולום - עיר קטנה נמצאת דרומית לפלאייה (שעה נסיעה או פחות אם אני לא טועה). תשכירו רכב ותעבירו שם איזה יום-יומיים. יש שם חופים מדהימים ועיר כזאת של בני המאייה שכחתי איך קוראים לה - נחמד מאוד.

איסלה מוחרס - אי מול קנקון, גם יש מעבורות כל הזמן לשם מקנקון. אין שם מסיבות או משהו כזה, רק חופים יפים ואווירה רגועה. בהחלט מקום מושלם להרגע בו מהפיצוצים של קנקון ופלאייה. 3 ימים יספיקו כדי למצות.

קנקון - כמו שאמרו פה, סגנון פלאייה כזה רק שיש שם מלא אמריקאים והרבה יותר יקר. 2-3 ימים.

אם אתם מעוניינים לתפור פלא עולם על הדרך - פירמידת אל קסטיליו (אפשרי לצאת מפלאייה-יום אחד):

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%AA_%D7%90%D7%9C_%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%95D7%A1%D7%98%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%95

לגונה בקלאר חובה במקסיקו.

מקום מדהים.
יכול להיות שתגיע בעונה של כרישי לוויתן ויש טיולים לשנרקל איתם (אני לקחתי מאיסלה)

עוד כמה שנים זה יהפוך לסוג של תאילנד...

מקסיקו זה כבר חצי תאילנד.

קולומביה פחות כי זה יותר רחוק ופחות מפנק.

חוץ מזה, קשה להתחרות במחירים וברמת השירות של התאילנדים. במקסיקו רוב התיירים אמריקאים וזה משפיע על כל ההיבטים.

אני מתכנן לקחת רכב בסן דייגו ל 10 ימים בערך , מישהו יכול להמליץ על 2-3 יעדים במקסיקו במרחק נסיעה של עד מקסימום 6-7 שעות מסן דייגו ?

או שכל האיזורים השווים נמצאים רחוק משם וכדאי לוותר על זה ?