Jump to content

ראיקוביץ' ברבע הגמר בכפ"ס

וזה ברשת

Recommended Posts

אז היית טרייד? גורש למכבי, ראייקו לב"ש?

אם היינו עושים את הטרייד הזה בתחילת העונה היינו במקום הראשון היום.

אף אחד לא חולק על זה שראיקו שוער טוב ועוד יהיה טוב יותר, אבל בשורה התחתונה הוא עלה לנו בהרבה מאוד נקודות.

אף אחד לא חולק על זה שראיקו שוער טוב ועוד יהיה טוב יותר, אבל בשורה התחתונה הוא עלה לנו בהרבה מאוד נקודות.

אז כל הבעיות שלנו בהגנה מסתכמות בראיקו?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

אז כל הבעיות שלנו בהגנה מסתכמות בראיקו?

הוא לא אמר את זה.

אי אפשר להכחיש שלצד משחקים מעולים היו לראייקו לא מעט שטויות שעלו לנו בנקודות.

נקווה שעונה הבאה (אם בכלל יישאר כאן) הוא יהיה יותר יציב

אנחנו לא היינו במקום הראשון עם גורש בשער. הבעיות שלנו בהגנה חמורות מדי בשביל להפיל תיקים על ראיקו.

אתה פשוט רושם כאן שטויות.

זה הזוי ומכעיס שאתה מסתכל על הסיטואציה בצורה כ"כ יבשה, מנקודת מבט של 'אם גורש היה בשער שלנו אז היינו מקבלים את כל השערים הרגילים שלנו מינוס השטויות של ראיקו'. זה פשוט לא עובד ככה. מה נראה לך, שאם גורש היה בצהוב אז הוא לא היה מקבל פה ושם גולים מטומטמים (הרי זה קרה לו הרבה פעמים בקריירה)? או שההגנה המזעזעת שלנו הייתה יותר טובה ולא מפקירה את השוער שלה משחק אחרי משחק? או שההתקפה שלנו הייתה יותר עוצמתית?

למכבי יש הרבה ליקויים בסגל שמתפרסים על 'קצת' יותר מעמדת השוער, והשורה התחתונה האמיתית היא שאנחנו מקום שני כי בנקודת הזמן הזו אנחנו פחות טובים מבאר שבע, לא כי מגיע לנו מקום ראשון וראיקו מנע את זה מאיתנו. אם היינו יותר טובים אז כנראה שהיינו מנצחים לפחות חלק מהמשחקים שבהם השארנו נקודות (הדרבי לפני שבוע, כפ"ס בחוץ, רעננה בית, ביתר2X, ב"ש בית וק"ש חוץ). המשותף לכולם מלבד ק"ש בחוץ? ששיחקנו גרוע כקבוצה.

כל מה שאני אומר זה שהעובדות היבשות מראות שברוב המשחקים שאיבדנו בהם נקודות הוא ספג שערים שבמקרה הטוב היה צריך לקחת ובמקרה הרע היו באשמתו הישירה.

וכבר כתבתי שהוא לא האדם היחיד, ושבכל המשחקים האלו היינו צריכים לדעת להפוך את התוצאה ולא עשינו את זה.

אבל אי אפשר רק להלל ולשבח כשבפועל שליש מהשערים שספגנו הן טעויות ישירות שלו. כמו שיודעים לבוא בטענות לשחקנים אחרים שהיכולת שלהם עלתה לנו בנקודות, גם ראיקו היה חלק מהסיפור.

אני משוכנע שבמבט קדימה הוא יהיה אחד השוערים הגדולים ששיחקו פה, אבל לא צריך להתכחש לזה ששילמנו עליו שכר לימוד ובגדול.

כל מה שאני אומר זה שהעובדות היבשות מראות שברוב המשחקים שאיבדנו בהם נקודות הוא ספג שערים שבמקרה הטוב היה צריך לקחת ובמקרה הרע היו באשמתו הישירה.

וכבר כתבתי שהוא לא האדם היחיד, ושבכל המשחקים האלו היינו צריכים לדעת להפוך את התוצאה ולא עשינו את זה.

אבל אי אפשר רק להלל ולשבח כשבפועל שליש מהשערים שספגנו הן טעויות ישירות שלו. כמו שיודעים לבוא בטענות לשחקנים אחרים שהיכולת שלהם עלתה לנו בנקודות, גם ראיקו היה חלק מהסיפור.

אני משוכנע שבמבט קדימה הוא יהיה אחד השוערים הגדולים ששיחקו פה, אבל לא צריך להתכחש לזה ששילמנו עליו שכר לימוד ובגדול.

נכון שהוא ספג כמה שערים באשמתו. אין מה לעשות, זה שוער צעיר וחסר נסיון.

אבל למרות זאת, זה מרגיש כאילו אתה לא מחשיב את כל ההצלות המדהימות שהוא נתן עד כה, שחלקן מנעו שערים בטוחים.

אני משוכנע שעם חואן פאבלו היינו סופגים לפחות אותה כמות ואפילו יותר. לדוגמא אתמול עם חואן פאבלו בשער אתה מסיים עם שני כדורים ברשת ונושאי "צלם נמאסת" פה בפורום.

אפשר לחשוב שגורש לא קיבל שערים מביכים העונה

זכור לי למשל הגול שספג מק"ש בטרנר. היו עוד כמה אבל לא זוכר נגד מי.

חוץ מזה שהוא עומד פחות פעמים למבחן מאשר ראיקוביץ', שכל משחק מתמודד פעמיים עם חלוץ שמגיע לבד מולו. מעניין כמה גולים דודו גורש היה מונע שראיקוביץ' לוקח פעם אחר פעם.

גורש שוער ענק לא פחות טוב מראייקו כרגע. אבל זה לא חוכמה להשוות אותו לראייקו, גורש בן 36 וראייקו רק בן 20.

זו הברקה גדולה של ב"ש, ואם אני זוכר נכון זה היה יובל נעים שהמליץ עליו, התקשר לבכר, מנע ממנו להביא את מרציאנו לב"ש והציל אותם לדעתי.

הבעיה העיקרית שלו זה קבלת ההחלטות ביציאה מהשער ברגע שהוא ישפר את זה (והוא ישפר) הוא לא יהיה פה

אחלה ראיקו,אין ספק שיגיע לליגות הבכירות באירופה

מגמת הקטנת שחקני מכבי למול האדרת שחקני ב"ש שוברת שיאים בנושא הזה.

גורש שוער נחמד שבעיקר לא עומד במבחנים מהותיים, תזכר איך אניימה היה במכבי, לא תזכור כמעט שום עצירה ענקית או נקודות שהוא הביא פשוט כי היתה לו הגנת ברזל. גם ברק לוי היה נראה כמו דה חאה באותה עונה.

לפשט לך? גורש סופג אתמול לפחות שער אחד

הבעיה העיקרית שלו זה קבלת ההחלטות ביציאה מהשער ברגע שהוא ישפר את זה (והוא ישפר) הוא לא יהיה פה

אחלה ראיקו,אין ספק שיגיע לליגות הבכירות באירופה

בדיוק. ממה שזכור לי רק שער השוויון נגד בית"ר הייתה טעות שלו שלא נבעה מיציאה לא טובה. שאני עובר על השערים הקריטיים שהוא ספג בגלל טעות שלו אז מרביתם היה בגלל יציאות לא טובות. שאלו טעויות של שוער צעיר לא משהו שקשור באינסטינקטים של שוער אלא לקבלת החלטות שצריכה להשתפר עם הגיל

איזה הגזמה מגורש.

אם הסתכלתם יבש אז בואו נחשוב על סיטואציה בה גורש במכבי.

אז 2/3 ואם נפריז אז 4 גולים "מצחיקים" שראיקו ספג הוא לא היה סופג, בשורה התחתונה? הוא היה סופג יותר מראיקו גם ללא הגולים האלה

לדעתי ראיקו הולך להיות אחד השוערים הטובים בעולם.

יש לו יכולות מטורפות ועם הזמן הוא ייפטר מהשטויות.

הדבר היחידי בו שבעייתי מבחינתי הוא שבדיוק כמו חואן פאבלו הוא מסוגל לייצר מומנטום שלילי משום מקום שמחזיר את הקבוצה היריבה לעניינים ולו לכמה דקות.

הוא צריך להבין שאחרי פעם אחת שהוא מסתכן מאחורה הוא חייב לשחרר לחץ על ידי בעיטה למעלה ולא בהכרח לחפש כתובת מדוייקת למסירה כדי להוכיח שהוא בשליטה. זה סתם מלחיץ את מי שהוא מוסר אליו בדרך כלל ובפעמים אחרות הוא פשוט בועט מחוץ לתחומי המגרש.

אפשר לחשוב ששוערים גדולים בעולם לא בועטים לפעמים לחוץ

זה קורה לטובים ביותר. זה שהקבוצה נכנסת לפאניקה מכדור שוער שהולך לחוץ וסופגת מזה גול (כמו בטדי), זה אשמת ההגנה.

אפשר לחשוב ששוערים גדולים בעולם לא בועטים לפעמים לחוץ

זה קורה לטובים ביותר. זה שהקבוצה נכנסת לפאניקה מכדור שוער שהולך לחוץ וסופגת מזה גול (כמו בטדי), זה אשמת ההגנה.

לגמרי. כדור חוץ 40 מטר אלכסונית מהשער ... ממש אסון.

Sent from my iPhone using Tapatalk