Jump to content

Recommended Posts

לא הייתי בחטיבה, מכיר טוב (יצא לי לעבוד צמוד וגם להיות תקופה עם כל חטיבות החי"ר)

התנאים בבא"ח הם הכי טובים בארץ יחד עם גולני (אותו בא"ח בדיוק, הכי חדשים).

אפשר להגיד (בהכללה מוחלטת וגסה) שהאיכות אנשים היא הכי טובה מבין חטיבות החי"ר כי הם היחידים שעוברים מיון בסיסי לפני הגיוס. אבל בסוף לא משנה לך איך האנשים שבחטיבה אלא איך האנשים שספציפית איתך במחלקה (מסלול) ובפלוגה (סדיר) ככה שזה בעיקר מזל. בסוף מסתדרים עם כולם וכל מי שיהיה איתך איפה שלא תיפול כנראה יהיה חבר.

מבחינת המסלול הוא רגיל של טירונות+אימון מתקדם, כמובן שהבונוס הוא קורס צניחה.

קורס מ"כים וקצינים רגיל בביסל"ח/בה"ד 1 כמו כל החטיבות אם זה מעניין אותך.

סדיר- דומה מאוד לכל שאר חטיבות החי"ר. 3 גדודים רגילים+גדס"ר, יציאות וטחינה בעיקר תלותי מאוד בסד"כ הספציפי בפלוגה/גדוד שלך.

ההבדל העיקרי בין צנחנים לשאר החטיבות היא שהם נחשבים חי"ר קל ככה שההכשרה מתמקדת פחות בנגמ"שים וכלים חצי כבדים אחרים ויותר ברגלי וג'יפים.

אם יש לך עוד שאלות, מוזמן

לא הייתי בחטיבה, מכיר טוב (יצא לי לעבוד צמוד וגם להיות תקופה עם כל חטיבות החי"ר)

התנאים בבא"ח הם הכי טובים בארץ יחד עם גולני (אותו בא"ח בדיוק, הכי חדשים).

אפשר להגיד (בהכללה מוחלטת וגסה) שהאיכות אנשים היא הכי טובה מבין חטיבות החי"ר כי הם היחידים שעוברים מיון בסיסי לפני הגיוס. אבל בסוף לא משנה לך איך האנשים שבחטיבה אלא איך האנשים שספציפית איתך במחלקה (מסלול) ובפלוגה (סדיר) ככה שזה בעיקר מזל. בסוף מסתדרים עם כולם וכל מי שיהיה איתך איפה שלא תיפול כנראה יהיה חבר.

מבחינת המסלול הוא רגיל של טירונות+אימון מתקדם, כמובן שהבונוס הוא קורס צניחה.

קורס מ"כים וקצינים רגיל בביסל"ח/בה"ד 1 כמו כל החטיבות אם זה מעניין אותך.

סדיר- דומה מאוד לכל שאר חטיבות החי"ר. 3 גדודים רגילים+גדס"ר, יציאות וטחינה בעיקר תלותי מאוד בסד"כ הספציפי בפלוגה/גדוד שלך.

ההבדל העיקרי בין צנחנים לשאר החטיבות היא שהם נחשבים חי"ר קל ככה שההכשרה מתמקדת פחות בנגמ"שים וכלים חצי כבדים אחרים ויותר ברגלי וג'יפים.

אם יש לך עוד שאלות, מוזמן

קודם כל תודה רבה, עשית לי קצת סדר.

ועוד שאלה, מי שעובר את הגיבוש משובץ אוטומטית לחטיבה או שמדללים גם אחריי הגיבוש?

קודם כל תודה רבה, עשית לי קצת סדר.

ועוד שאלה, מי שעובר את הגיבוש משובץ אוטומטית לחטיבה או שמדללים גם אחריי הגיבוש?

מהידע שלי, בגיבוש מסמנים את כל המתאימים ומהם בוחרים באופן אקראי לפי מספר הלוחמים שצריך לגייס בכל מחזור- משמע "מדללים" אחרי הגיבוש.

אבל לא הייתי בצוות גיבוש ככה שזה לא ממקור ראשון.

לסדר לך כמה דברים בראש-

לסיים את הגיבוש זה דבר אחד, ולעבור אותו זה דבר אחר.

אחרי שתסיים את הגיבוש, תקבל תשובה אם עברת או לא (כמה ימים/שבועות אחרי לא זוכר בדיוק).

לגבי האנשים, שוב בהכללה גסה, כן אנשים "איכותיים", ושמתי בגרשיים כי הרבה פעמים הם בלתי נסבלים.

הכשרה - אותו דבר כמו כל החי"ר, חוץ מהצניחה, שאר ההבדלים מינוריים ולא מעניינים.

תנאים בגדוד - אותו דבר כמו כל חי"ר.

בגדול מה שאני כן יכול לומר לזכותם, שכן יש תחושה כללית שהחטיבה דורשת טיפה יותר מכל חייל. (לדוגמה, ציון המינימום בשביל לחזור לחטיבה אחרי קורס קצינים הוא הגבוה ביותר).

לסדר לך כמה דברים בראש-

לסיים את הגיבוש זה דבר אחד, ולעבור אותו זה דבר אחר.

אחרי שתסיים את הגיבוש, תקבל תשובה אם עברת או לא (כמה ימים/שבועות אחרי לא זוכר בדיוק).

לגבי האנשים, שוב בהכללה גסה, כן אנשים "איכותיים", ושמתי בגרשיים כי הרבה פעמים הם בלתי נסבלים.

הכשרה - אותו דבר כמו כל החי"ר, חוץ מהצניחה, שאר ההבדלים מינוריים ולא מעניינים.

תנאים בגדוד - אותו דבר כמו כל חי"ר.

בגדול מה שאני כן יכול לומר לזכותם, שכן יש תחושה כללית שהחטיבה דורשת טיפה יותר מכל חייל. (לדוגמה, ציון המינימום בשביל לחזור לחטיבה אחרי קורס קצינים הוא הגבוה ביותר).

הגיבוש הוא יותר מחצי שנה לפני הגיוס ואת השיבוץ מקבלים חודש לפני, יש מספיק זמן ליפול.

אגב, אתה גולנצ'יק נכון? אתה יכול להסביר לי בערך איך עובדים המיונים לחטיבת החדשה? מיונים בנפרד או שממשיכים כרגיל דרך מגלן/דובדבן ושאר הסיירות?