Jump to content

חלון המלפפונים לחורף 16 ע"ש עדן בן בסט

פנחס שוף

Recommended Posts

מלהגיד שרוצים מישהו יותר טוב מגורדי ועד מסע הכפשות שמבוסס על סמך כתבות של אתרי הספורט שמוזנות על ידי כל בעלי האינטרסים בארץ המרחק גדול. ממש מביך מה שקורה פה - עושים בדיוק מה שציפינו ורצינו ועדיין יש תלונות (רכש לקישור ולהתקפה, הוצאת ורמוט מהסגל, ניסיון מתוחכם להביא את המגן שמאלי הכי טוב בארץ, וזה בלי קשר לנבואות שלכם שהפסדנו את עסקאות חיינו: גאדיר ושונפלד).

מודה כל יום שגורדי מנג'ר של מכבי, לא ראיתי מישהו עושה את זה טוב יותר בארץ.

בחלון הזה הוא היה בסדר.

ללא קשר, יש לא מעט אנשים, אני בינהם (מחזיק בדעה הזו וכותב אותה פה בפורום כבר שנה וחצי), שהיו שמחים לראות שינוי בתפקיד שלו.

גם בקיץ הרוב המוחץ פה היה מרוצה.

בקיץ הגיע המגן הימני הכי טוב בארץ, הבלם הישראלי הבכיר ביותר, ריקן שכולם ראו כגניבת השנה, הפתעת העונה הקודמת- שלומי אזולאי והשוער הצעיר הטוב בעולם- ראייקוביץ'.

היחיד שהיה ספק לגביו היה ראדוניץ' שהגיע בעסקה שהיתה נראית על פניו טובה, חלוץ עם מספרים בליגה הקרואטית בעסקת השאלה, יהיה טוב ישאר, לא? ילך.

אם היתה ביקורת על התנהולותו של ג'ורדי בשתי החלונות האחרונים זה על מיטרוביץ' שעכשיו תודו שקצת מרגישים בחסרונו וכאמור להמר פחות על החלוץ.

לסיכום, אין לי שום ביקורת על ג'ורדי בחלונות האחרונים להיפך. את זה שחלק מהשמות שהוא הביא לא הצליחו להשתלב היה קשה מאוד לצפות.

אם גם טוואטחה יגיע בכלל אהיה מרוצה.

עד כאן תגובתי לבכיינות שנשמעת פה בשתי החלונות האחרונים.

לגבי השאלה אם ג'ורדי מיצה? קשה לענות עליה בקלות.

מצד אחד, כן יש תחושה שתבנית המחשבה שלו לגבי רכש שומרת אותו בטופ אך מגבילה את קצב ההתקדמות של המועדון (ככה זה כשאתה לא מהמר).

מצד שני המועדון מתפקד כל כך טוב, משכך היטב כל זעזוע במערכת, המאמנים שהוא מביא לפה זו חתיכת הברקה.

בקיצור, שאלה אין לה תשובה קלה, כל מי שחושב שברגע שג'ורדי יעזוב המועדון בהכרח יתקדם משלה את עצמו להערכתי.

גם בקיץ הרוב המוחץ פה היה מרוצה.

בקיץ הגיע המגן הימני הכי טוב בארץ, הבלם הישראלי הבכיר ביותר, ריקן שכולם ראו כגניבת השנה, הפתעת העונה הקודמת- שלומי אזולאי והשוער הצעיר הטוב בעולם- ראייקוביץ'.

היחיד שהיה ספק לגביו היה ראדוניץ' שהגיע בעסקה שהיתה נראית על פניו טובה, חלוץ עם מספרים בליגה הקרואטית בעסקת השאלה, יהיה טוב ישאר, לא? ילך.

אם היתה ביקורת על התנהולותו של ג'ורדי בשתי החלונות האחרונים זה על מיטרוביץ' שעכשיו תודו שקצת מרגישים בחסרונו וכאמור להמר פחות על החלוץ.

לסיכום, אין לי שום ביקורת על ג'ורדי בחלונות האחרונים להיפך. את זה שחלק מהשמות שהוא הביא לא הצליחו להשתלב היה קשה מאוד לצפות.

אם גם טוואטחה יגיע בכלל אהיה מרוצה.

עד כאן תגובתי לבכיינות שנשמעת פה בשתי החלונות האחרונים.

מצד אחד, כן יש תחושה שתבנית המחשבה שלו לגבי רכש שומרת אותו בטופ אך מגבילה את קצב ההתקדמות של המועדון (ככה זה כשאתה לא מהמר).

מצד שני המועדון מתפקד כל כך טוב, משכך היטב כל זעזוע במערכת, המאמנים שהוא מביא לפה זו חתיכת הברקה.

בקיצור, שאלה אין לה תשובה קלה, כל מי שחושב שברגע שג'ורדי יעזוב המועדון בהכרח יתקדם משלה את עצמו להערכתי.

ההשארה של קרלוס ושדרוג החוזה השערורייתי של טל בן חיים עומדות מנגד.

גם חואן פאבלו תוכנן להשאר.

ראדי ואיינבינדר שוחררו בחינם.

הכי חשוב, במבחן התוצאה, לא הגיע בקיץ שחקן אחד שבאמת הצליח להשפיע על הקבוצה והדרך שבה היא משחקת כדורגל.

כל אחד רואה את הדברים האחרת, ואין ספק שלג׳ורדי יש מקום בהיכל התהילה של המועדון.

בעיניי, צריך דם חדש. הוא עשה את שלו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מלהגיד שרוצים מישהו יותר טוב מגורדי ועד מסע הכפשות שמבוסס על סמך כתבות של אתרי הספורט שמוזנות על ידי כל בעלי האינטרסים בארץ המרחק גדול. ממש מביך מה שקורה פה - עושים בדיוק מה שציפינו ורצינו ועדיין יש תלונות (רכש לקישור ולהתקפה, הוצאת ורמוט מהסגל, ניסיון מתוחכם להביא את המגן שמאלי הכי טוב בארץ, וזה בלי קשר לנבואות שלכם שהפסדנו את עסקאות חיינו: גאדיר ושונפלד).

מודה כל יום שגורדי מנג'ר של מכבי, לא ראיתי מישהו עושה את זה טוב יותר בארץ.

...

אף אחד לא יקח לג'ורדי את מה שנתן למכבי. אני אישית מה שמפריע לי זה שפעם אחרי פעם נדלקו נורות אזהרה בנוגע להגנה שלנו ומה שנעשה זה להאריך את החוזה של קרלוס ולהביא את טל בן חיים במקום שעם כל הכבוד גם לליגה שלנו הם לא מספיקים במיוחד כשהציפיה של ג'ורדי זה קו הגנה רחוק מהשער שדורש בלמים מהירים (ואני בכלל לא מדבר על איך שההגנה נראיתה בליגת האלופות-מה שמעניין זה הליגה המקומית).

עוד דבר שהפריע לי זה שנואאקמה הוצע למכבי לפני בש ועדיין ג'ורדי סרב לקחת אותו למרות שהוא מכיר את ישראל ובשתי עונות ששיחק ברעננה הוא היה בסדר גמור.

דבר אחרון-מדוניאנין. אולי מדובר בשחקן טוב אבל זה נראה כברירית מחדל.

ג'ורדי עשה רכש טוב בקיץ בסך הכל. אבל את הרכש הכי טוב הוא לא עשה - שיר צדק.

לפי המדיניות שהוא טוען שמנחה אותו, הוא לא היה צריך לתת לב"ש לגבור עליו כשיש לנו מצוקה כזו בהגנה.

דבר נוסף שהוא לא עשה זה שחרורים - מיטרוביץ', קרלוס, ראדי (לא לב"ש).

זהו בסך הכל כי לגבי ראדוניץ' קל לבקר בדיעבד. בזמנו הוא היה רכישה בסך הכל לגיטימית. אבל הפעולות שכתבתי למעלה זה דברים שפשוט זעקו באותו זמן.

הכי חשוב, במבחן התוצאה, לא הגיע בקיץ שחקן אחד שבאמת הצליח להשפיע על הקבוצה והדרך שבה היא משחקת כדורגל.

בקיץ, בינואר ובקיץ שלפניו.

זו אותה קבוצה. שחקן לפה או לשם.

לפי המדיניות שהוא טוען שמנחה אותו, הוא לא היה צריך לתת לב"ש לגבור עליו כשיש לנו מצוקה כזו בהגנה.

דבר נוסף שהוא לא עשה זה שחרורים - מיטרוביץ', קרלוס, ראדי (לא לב"ש).

זהו בסך הכל כי לגבי ראדוניץ' קל לבקר בדיעבד. בזמנו הוא היה רכישה בסך הכל לגיטימית. אבל הפעולות שכתבתי למעלה זה דברים שפשוט זעקו באותו זמן.

אבל מבחינתו לא היתה מצוקה ואני לגמרי יכול להבין זאת. היה לך צמד בלמים שהיה הכי טוב ליגה 3 שנים, אליו הבאת את בלם הנבחרת ששיחק עשור בטופ העולמי כתוספת. זה היה חייב להספיק.

הבעיה התחילה דווקא כי היו לך שלושה בלמים בכירים ועשו ביניהם רוטציה אין סופית.

היכולת הכל כך חלשה של טיבי ובן חיים היתה בלתי צפויה. צר לי.

אגב אם אתה שואל מה הרג לנו את משחק ההגנה- שתי סיבות עיקריות:

1. ייני, הוא פשוט היה נכס למשחק ההגנה. אלברמן נוסף

2. מאמנים, אצל יוקאן הקבוצה לא היתה מספיק מאומנת, אצל בוס זה נראה שוא פשוט לא שם דגש על כך, אבל ניתן לו עוד קצת חסד בנושא.

אבל מבחינתו לא היתה מצוקה ואני לגמרי יכול להבין זאת. היה לך צמד בלמים שהיה הכי טוב ליגה 3 שנים, אליו הבאת את בלם הנבחרת ששיחק עשור בטופ העולמי כתוספת. זה היה חייב להספיק.

2. מאמנים, אצל יוקאן הקבוצה לא היתה מספיק מאומנת, אצל בוס זה נראה שוא פשוט לא שם דגש על כך, אבל ניתן לו עוד קצת חסד בנושא.

שנה שעברה כבר ראינו נסיגה ממש משמעותיצת ביכולת של קרלוס.

כל ההחתמות בקיץ מלבד טב"ח היו ממש לקראת הסוף, אפילו אחרי באזל. זה לא לעניין.

דסה וראיקוביץ' אין ספק שזה חיזוק. לגבי אזולאי וריקן על חשבון ייני וראדי זה היה ברירת מחדל הכי טובה בארץ. עם ורמוט זה מתסכל אבל בטוח לא אשמתו שהוא לא התחבר.ראדי ואיינבינדר שחקנים שהתחננו פה בפורום שישוחררו רק להיפטר מהחוזה שלהם (כמו שהיה עד לפני שבוע עם ורמוט ובן בסט אין הבדל). מה רע בשדרוג חוזה של בן חיים? צעד מעולה.

אני לא רואה פה שום קבלת החלטות שגויה מלבד ראדוניץ' שהיה הימור וגרסיה (שסך הכל בן 31) שציפו ממנו לחזור לכושר.

שאלה קטנה: כמה שינויים בהרכב יש השנה בקבוצות אלופות/בכירות באירופה? בברסה, באיירן וכאלה

דסה וראיקוביץ' אין ספק שזה חיזוק. לגבי אזולאי וריקן על חשבון ייני וראדי זה היה ברירת מחדל הכי טובה בארץ. עם ורמוט זה מתסכל אבל בטוח לא אשמתו שהוא לא התחבר.ראדי ואיינבינדר שחקנים שהתחננו פה בפורום שישוחררו רק להיפטר מהחוזה שלהם (כמו שהיה עד לפני שבוע עם ורמוט ובן בסט אין הבדל). מה רע בשדרוג חוזה של בן חיים? צעד מעולה.

אני לא רואה פה שום קבלת החלטות שגויה מלבד ראדוניץ' שהיה הימור וגרסיה (שסך הכל בן 31) שציפו ממנו לחזור לכושר.

שאלה קטנה: כמה שינויים בהרכב יש השנה בקבוצות אלופות/בכירות באירופה? בברסה, באיירן וכאלה

הערה חשובה: מלבד טבח הבלם כל הרכש בוצע ממש מאוחר (רק ריקן שיחק במוקדמות הצ'מפיונס). זה גם לא לעניין

+ נאוואקמה ! עוד בעונה של סוזה הוא נתן עונה טובה ברעננה. היה צריך לשים עליו יד בתום העונה ההיא..

בקיץ, בינואר ובקיץ שלפניו.

זו אותה קבוצה. שחקן לפה או לשם.

לא יודע איך יוצא שאני המגן הגדול פה על ג'ורדי, אבל זה פשוט לא נכון.

שוב, בשתי החלונות האחרונים הוא מביא רכש טוב.

בקיץ-

1. המגן הימני הישראלי הכי טוב בעונה שעברה עם משחק התקפי משובח- דסה שאין לי ספק שנהנה ממנו שנים קדימה.
2. טב"ח- הבלם הישראלי הבכיר ביותר
3. ריקן ורסטילי עם רגל שמאל שכל כך היה חסר לקבוצה.
4. אזולאי- אחד הקשרים הטובים בליגה בעונה שעברה והפתעת העונה.
5. ראייקו- השוער הצעיר הטוב בעולם.
6. ראדוניץ'- סקורר שקרע רשתות בקרואטיה.
שלא לדבר על מאמן שהעלה קבוצה לפרמייר ליג.
הגיע דם חדש צעיר עם תכונות שהיו חסרות לנו בסגל, מרביתם תוכננו להיות בהרכב או לפחות בכירים ברוטציה. נכון, נראה שמשהו לא מסתדר (בינינו התוצאות טובות, מה לעשות שיש השנה יריבה עם אחוזי הצלחה מטורפים).
עכשיו הגיעו שחקנים לשתי העמדות הראשונות שהיו בעייתיות, שוב להתלונן על שתי החלונות האחרונים זה חכמה בדיעבד (שאגב בואו נחכה לסוף העונה, לא?) .

דסה וראיקוביץ' אין ספק שזה חיזוק. לגבי אזולאי וריקן על חשבון ייני וראדי זה היה ברירת מחדל הכי טובה

בארץ. עם ורמוט זה מתסכל אבל בטוח לא אשמתו שהוא לא התחבר.ראדי ואיינבינדר שחקנים שהתחננו פה בפורום שישוחררו רק להיפטר מהחוזה שלהם (כמו שהיה עד לפני שבוע עם ורמוט ובן בסט אין הבדל). מה רע בשדרוג חוזה של בן חיים? צעד מעולה.

ראדוניץ׳ וגרסיה זה שני שחקנים זרים. קבלת ההחלטות השגויות איתם, כלשונך, היא סיבה מספקת לכך שמכבי לא משחקת כדורגל טוב.

שני זרים משמעותיים במקומם וכבר העסק נראה אחר לגמרי.

מבחינתך כנראה התוצאות זה כל מה שחשוב (ובמבחן הזה קשה להגיד שאנחנו נכשלים), וזה לגיטימי. אני לא מנסה לשכנע אותך.

מבחינתי, הכדורגל של מכבי לא נמצא במגמת שיפור כבר הרבה מאוד זמן, ויש חוסר הלימה בולט בין גודל התקציב לאיכות המשחק.

מקבל שאותך זה לא מעניין, תדע לקבל גם דעות אחרות.

תשובה לשאלה הקטנה: ברצלונה לא צריכה כלום, היא מכונת כדורגל.

באיירן הביאה את דאגלס קוסטה, וידאל וקינגסלי קומן. שלושה שחקנים שהשתלבו מצויין ומשפיעים על הקבוצה.

טל בן חיים ממש לא היה בלם בטופ העולמי ובשנים האחרונות בקושי שיחק. בקיו פי אר וליאז' הוא בקושי ראה דשא, רק בעונה שעברה בצ'רלטון מתחתית הפרמיירשיפ הוא שיחק. תכלס היו לו עונות מעולות בבולטון ולאחר מכן הוא לא הצליח לשחזר אותה יכולת והיה תמיד שחקן ספסל.

טיבי היה בינוני בעונה שעברה, קרלוס במגמת ירידה מתמדת וטב"ח בשלהי הקריירה. כמו שאתה אומר ייני היה נכס ועזב, לדעתי היה שחקן ההגנה הטוב בקבוצה.

בשורה התחתונה ההגנה לא מספיק טובה וגם שחקני החיזוק שהגיעו לקישור והתקפה לא תרמו כלום.

ומסכים איתך לגבי המאמנים, מאז שפאקו עזב הקבוצה נראית לא מאומנת. אצל יוקאנוביץ היה זוועה ואצל בוש בנתיים לא רואים שיפור.

הערה חשובה: מלבד טבח הבלם כל הרכש בוצע ממש מאוחר (רק ריקן שיחק במוקדמות הצ'מפיונס). זה גם לא לעניין

מסכים איתך אבל זה חוק אצל גורדי לסחוט במו"מ, אחרת היינו משלמים על כל שחקן בארץ מעל מיליון יורו ועובדה שהוא מצליח להשיג עסקאות טובות מול הקבוצות (נו בכיאת, כל חלון העברות שמסתיים בבוקר למחרת יש תמונת שער שלו מחוייך במשרדי הבקרה). זה ששחקנים לא השתלבו זה בעיה שלא תמיד קשורה לתפקיד שלו.

הגם אתה מנש?

אני לא יודע אילו ציפיות היו פה לכולם בחלון ההעברות הזה. אני יכול לחזור חודש אחורה בזמן ולהראות שהרוב פה היו חותמים על מחליפים לראדוניץ' ומיטרוביץ', המהדרין ביקשו גם מגן שמאלי. המהדרין מן המהדרין שחיו בסרט (4 שחקנים בחלון....) רצו או בלם (איזה? זר? במקום?) או חלוץ ישראלי נוסף.

כרגע החילופים בשתי העמדות שציינתי מסתמנים כאיכותיים יותר ממה שהיה (נחכה לראות איך הם ישלבו).

אם יגיע גם טווטחה זה יהיה חלון אדיר מבחינתי.

קריאות האבל ולבישת השק רק בגלל שב"ש החתימו את בראון וגדיר (שחקני סגל חשובים, אבל שחקני סגל) כשאנחנו התחזקנו בשחקני הרכב, לא ברורות לי כלל ועיקר.

אחי, זה לא בגלל החלון הזה אלא בעיקר בגלל הקיץ. ציפיתי לקפיצת המדרגה, ציפיתי שמיטרוביץ לא יישאר וציפיתי גם לבלם במקום קרלוס. העניין הוא שלתפיסתי ג'ורדי פשוט זילזל בליגה על-סמך השנים הקודמות. הוא התרגל לזה שאין לנו תחרות פה ויצא מנקודת הנחה ששוב נגיע עם החומר הקיים לפלייאוף בעליונות וב"ש / ק"ש / חיפה תיחנק ברגע האמת. וזה למרות קמפיין צ'מפיונס מתיש. והוא טעה.

שלא יובן לא נכון, אובדן אליפות אחת ל-4 שנים זה מתקבל והגיוני בטח נוכח צ'מפיונס ולא צריך לצעוק חמס ולא לשרוף אורוות. פדוט מרגיש לי שג'ורדי מיצה קצת ולא יוכל לשדרג אותנו הרבה מעבר למה שעשה עד עכשיו. הלוואי ואני טועה.

מסכים איתך אבל זה חוק אצל גורדי לסחוט במו"מ, אחרת היינו משלמים על כל שחקן בארץ מעל מיליון יורו ועובדה שהוא מצליח להשיג עסקאות טובות מול הקבוצות (נו בכיאת, כל חלון העברות שמסתיים בבוקר למחרת יש תמונת שער שלו מחוייך במשרדי הבקרה). זה ששחקנים לא השתלבו זה בעיה שלא תמיד קשורה לתפקיד שלו.

הסכומים של העסקה של דסה ואזולאי מביתר לא נראים כמו סחיטה במו"מ כי אם אני זוכר נכון הסכומים ששולמו לא השתנו כל כך במהלך המו"מ. אותו דבר לגבי ראדוניץ'-הגיע ממש בסיום החלון כברירת מחדל וראינו מה קרה.

טוב נראה שטוואטחה בסוף יהיה פה

אם איכשהוא נחליק עוד בלם לפני סגירת החלון זה יהיה יותר ממושלם

אבל גם עכשיו טוב