Jump to content

חלון המלפפונים לחורף 16 ע"ש עדן בן בסט

פנחס שוף

Recommended Posts

אין היוצא מן הכלל מעיד על הכלל. באמת שאני לא זוכר שחקנים שיצאו להשאלה וחזרו, או שהצליח לצאת מהם רועי קהת. נקווה בשביל מרגוליס שאתבדה אבל גם אני לא רואה שיצא ממנו משהו מלבד שחקן ליגה בינוני. מקווה בשבילו שאני טועה

נכון וגם ציינתי שקהת והוא לא קורצו מאותו החומר. הבעיה שלי רק עם הנחרצות בקביעה.

ד"א גם דריקס חזר מהשאלה ממכבי יבנה.

אם זה יקרה + הויתור של גדיר, ולראשונה אני אחשוב שמשהו באמת לא בסדר. שאולי הוא עייף (הכוונה לג׳ורדי).

ג'ורדי מיצה: עשה את המהפכה הכי גדולה כאן אבל נראה שכמו בכל בנייה של חברה/קבוצה גם פה הוא כבר מעבר לשיא וטוב בשבילנו (ואת האמת גם בשבילו) שיתקדם הלאה לקבוצה גדולה יותר ואנחנו נתקדם הלאה עם מנהל ספורטיבי ברמה יותר גבוהה.

נראה כמו טקטיקת מו"מ מתוכננת מראש של מכבי. נתנו לחיפה את ההרגשה שהנה ורמוט שלהם עוד רגע.

הכל סוכם מול השחקן ועכשיו כמה שעות לפני הגונג, מכבי מתנים את זה בהגעה של טוואטחה וגם משפרים את ההצעה עליו.

ככל הנראה כדי ללחוץ את חיפה לקיר לשחרר את טוואטחה במחיר שאולי בטיימניג אחר הם לא היו משחררים אותו.

מהצד של מכבי, הם משדרים שמקסימום אם חיפה תסרב, ההצעה תיפול ולא יקרה אסון. לא לחוצים על זה.

כרגע זה משחק פוקר. נראה מי ימצמץ ראשון אם בכלל.

האמת שלא נעים אבל אני מסכים. אני בהחלט חושב שג'ורדי מיצה וזה מתבטא גם בשטח. אני מאמין שהמנהל הבא ישדרג אותנו יותר מבחינת זרים בעיקר. השאלה הגדולה אם הוא יתמודד עם השכונה כאן וההתנהלות התקשורתית באותה רמה כמו ג'ורדי או קרוב לכך. זה חשוב מאוד בעיניי.

האמת שלא נעים אבל אני מסכים. אני בהחלט חושב שג'ורדי מיצה וזה מתבטא גם בשטח. אני מאמין שהמנהל הבא ישדרג אותנו יותר מבחינת זרים בעיקר. השאלה הגדולה אם הוא יתמודד עם השכונה כאן וההתנהלות התקשורתית באותה רמה כמו ג'ורדי או קרוב לכך. זה חשוב מאוד בעיניי.

לכל סיר יש מכסה ולכל אחד יש תחליף ואין מושלם-אם היה מושלם הוא יהיה בברצלונה ולא במכבי. אבל כן צריך שינוי.

אני בטוח שאפשר למצוא כמה שחקנים טובים במזרח אירופה שפעם הסבתא שלהם הייתה יהודיה. צריך ללמוד משהו משמעון מזרחי בקטע הזה

יכול להיות, לא שולל. כמו שאמרתי, בברה"מ לשעבר יש לי חור שחור מבחינת הידע.

עפת גבוה מידי. אף אחד לא דיבר על מליונים ולא על מאות או עשרות אלפים.

הרשימה שלך, עם הכבוד הראוי לה, איני יודע אם היא לוקחת בחשבון את הגדרת יהודית בחוק השבות (כולל בני משפחה של יהודי מקרבה ראשונה וכו').

ההגדרה מאוד רחבה. חפש שחקנים כאלו, אני מניח שיש מאות. כפי שציינת בעיקר בברית המועצות אך לא רק שם.

זו חתיכת עבודה אבל זה יגדיל את שוק השחקנים משמעותית.

כמו שכתבתי, הרשימה שלי כוללת שחקנים שהם לאו דווקא יהודים מבחינה הלכתית, כשגם מבחינת ההגדרה של חוק השבות (לפיה מספיק שאחד הסבים או הסבתות (לא משנה מאיזה צד) יהיו יהודים), לא בטוח שהם יחשבו ליהודים - בין אם כי לא ברור אם זה הסבא או הסבא-רבא שיהודים, ובין אם זה כי לא בטוח שאפשר יהיה לספק את המסמכים להוכיח את את היהדות.

ההערכות הן שבעולם יש 14,212,800 (נכון ל-2014) יהודים, מתוכם 6,335,000 בארץ. כאלה שאחד ההורים שלהם יהודי והשני לא יש 20,109,400 (ו-6,451,000 בארץ). וההערכות הן (וזה הרבה יותר קשה לאמוד) שיש קצת פחות מ-23 מיליון יהודים לפי הגדרת חוק השבות.

לפי הידוע לי (ועשיתי את הבדיקות האלה) - בהונגריה יש בין 0-2 יהודים בליגה הבכירה, בסרביה 1-2, בארצות הברית יש לי רשימה של כ-15-20, ובאוסטרליה יש לי כרגע רשימה של כ-5, ואני מחכה לרשימה נוספת. בארגנטינה ב-2 הליגות הבכירות יש כרגע כ-4-5 יהודים, בדרום אפריקה עוד 3-4. בגרמניה ככל הנראה אין, גם לא באוסטריה. בברזיל יש 1-2.

קנדה היא לא מדינה של כדורגל, וידוע לי על שני יהודים קנדים. בבריטניה גם ידוע לי על שניים-שלושה.

כמו שאמרתי, חוץ מבמדינות ברית המועצות לשעבר, יש לי תמונה די טובה לגבי יהודים או ספק יהודים (כולל נטו מהסתמכות על שמות משפחה). אנחנו פשוט לא טובים כל כך בכדורגל. :)

בשביל מה חקרת את זה?

כמו שכתבתי, הרשימה שלי כוללת שחקנים שהם לאו דווקא יהודים מבחינה הלכתית, כשגם מבחינת ההגדרה של חוק השבות (לפיה מספיק שאחד הסבים או הסבתות (לא משנה מאיזה צד) יהיו יהודים), לא בטוח שהם יחשבו ליהודים - בין אם כי לא ברור אם זה הסבא או הסבא-רבא שיהודים, ובין אם זה כי לא בטוח שאפשר יהיה לספק את המסמכים להוכיח את את היהדות.

ההערכות הן שבעולם יש 14,212,800 (נכון ל-2014) יהודים, מתוכם 6,335,000 בארץ. כאלה שאחד ההורים שלהם יהודי והשני לא יש 20,109,400 (ו-6,451,000 בארץ). וההערכות הן (וזה הרבה יותר קשה לאמוד) שיש קצת פחות מ-23 מיליון יהודים לפי הגדרת חוק השבות.

לפי הידוע לי (ועשיתי את הבדיקות האלה) - בהונגריה יש בין 0-2 יהודים בליגה הבכירה, בסרביה 1-2, בארצות הברית יש לי רשימה של כ-15-20, ובאוסטרליה יש לי כרגע רשימה של כ-5, ואני מחכה לרשימה נוספת. בארגנטינה ב-2 הליגות הבכירות יש כרגע כ-4-5 יהודים, בדרום אפריקה עוד 3-4. בגרמניה ככל הנראה אין, גם לא באוסטריה. בברזיל יש 1-2.

קנדה היא לא מדינה של כדורגל, וידוע לי על שני יהודים קנדים. בבריטניה גם ידוע לי על שניים-שלושה.

כמו שאמרתי, חוץ מבמדינות ברית המועצות לשעבר, יש לי תמונה די טובה לגבי יהודים או ספק יהודים (כולל נטו מהסתמכות על שמות משפחה). אנחנו פשוט לא טובים כל כך בכדורגל. :)

ג'ורדי מיצה: עשה את המהפכה הכי גדולה כאן אבל נראה שכמו בכל בנייה של חברה/קבוצה גם פה הוא כבר מעבר לשיא וטוב בשבילנו (ואת האמת גם בשבילו) שיתקדם הלאה לקבוצה גדולה יותר ואנחנו נתקדם הלאה עם מנהל ספורטיבי ברמה יותר גבוהה.

מעריץ אותך אחי . הגיע הזמן להגיד את זה בפה מלא ולהפסיק עם הסגידה העיוורת אחרי קרוייף , צריך להבין שיש ואפשר יותר טוב מזה

ג'ורדי עשה הרבה מאוד טעויות , עסקאות גרועות וביבוז הון על שחקנים כמו ורמוט ובן בסט התבססות על זרים שכבר היו פה מחשש להכשל שוב עם כאלה שניסה להביא בעצמו

השערורייה הזאת בשם שויינפלד (שאם רצית אותו ועקבת אחריו כמו שאומרים למה חיכית עד שיגיע לנתניה ואז לנסות לקנות אותו מהם אחרי משחק וחצי בפי כמה וכמה)

ותכלס , הכי משמעותי הביזיון של ליגת האלופות ואיך שהקבוצה נראתה אחרי מידת ההשקעה של כל השנים האלה

עדיין מעריך אותו מאוד , אבל חייבים לחשוב הלאה

מעריץ אותך אחי . הגיע הזמן להגיד את זה בפה מלא ולהפסיק עם הסגידה העיוורת אחרי קרוייף , צריך להבין שיש ואפשר יותר טוב מזה

קרוייף עשה הרבה מאוד טעויות , עסקאות גרועות כמו ורמוט ובן בסט התבססות על זרים שכבר היו פה מחשש להכשל שוב עם כאלה שניסה להביא בעצמו

השערורייה הזאת בשם שויינפלד (שאם רצית אותו ועקבת אחריו כמו שאומרים למה חיכית עד שיגיע לנתניה ואז לנסות לקנות אותו מהם אחרי משחק וחצי בפי 20)

ותכלס , הכי משמעותי הביזיון של ליגת האלופות ואיך שהקבוצה נראתה אחרי מידת ההשקעה של כל השנים האלה

תן שמות מי אתה מעדיף במקומו

להגיד הלאה זה קל

הלו הלו, התפקיד שלי זה לצאת על יורדי, אל תהיו חכמים בדיעבד עכשיו.

ולפני בית״ר התגובה המקבילה לשלך הייתה ״כאילו אנחנו לא מקום ראשון״ והיום זה מקום שני... הרעיון הוא לזהות מגמות ולשנות תוך כדי תנועה ולא רק לאחר הכישלון. ברור שאם נפסיד את האליפות יהיו שינויים, הגדולה היא לתקן לפני ולהמשיך את הרצף. ברגע שחושבים שהכל בסדר כי היו 3 אליפויות אז אין מה לשנות- משתמע מכך שהשינוי יגיע רק אחרי שנאבד אליפות. פה הטעות. מכונה עובדת לא מתקנים, אבל מכונה מקרטעת כן (2 הפסדי בית במאני טיים, לא קרה לנו כבר 3 שנים)- לא זוכרים לה כמה היא עבדה טוב פעם ושרדה עוד שנתיים- המגמה ברורה ולא התוצאה הסופית. המגמה היא הרמז ממנו צריך ללמוד אם צריך לשנות, מה וכמה., לחכות לכישלון בשביל להיות בטוחים בצורך לשנות, זה לא מקצועי. אם המגמה הייתה שבכל משבר סגלי הקבוצה מתחזקת בחלון הקרוב, לא הייתי חושב שג׳ורדי הוא הבעיה. אולם לא כך הדבר, יש להכיר בשיא שג׳ורדי הגיע אליו וכמו שאמר על פאקו ועטר, אז גם הוא כבר לא יכול לקחת אותנו צעד קדימה.

28.10

הגם אתה מנש?

אני לא יודע אילו ציפיות היו פה לכולם בחלון ההעברות הזה. אני יכול לחזור חודש אחורה בזמן ולהראות שהרוב פה היו חותמים על מחליפים לראדוניץ' ומיטרוביץ', המהדרין ביקשו גם מגן שמאלי. המהדרין מן המהדרין שחיו בסרט (4 שחקנים בחלון....) רצו או בלם (איזה? זר? במקום?) או חלוץ ישראלי נוסף.

כרגע החילופים בשתי העמדות שציינתי מסתמנים כאיכותיים יותר ממה שהיה (נחכה לראות איך הם ישלבו).

אם יגיע גם טווטחה זה יהיה חלון אדיר מבחינתי.

קריאות האבל ולבישת השק רק בגלל שב"ש החתימו את בראון וגדיר (שחקני סגל חשובים, אבל שחקני סגל) כשאנחנו התחזקנו בשחקני הרכב, לא ברורות לי כלל ועיקר.

ג'ורדי עשה הרבה מאוד טעויות , עסקאות גרועות וביבוז הון על שחקנים כמו ורמוט ובן בסט התבססות על זרים שכבר היו פה מחשש להכשל שוב עם כאלה שניסה להביא בעצמו

השערורייה הזאת בשם שויינפלד (שאם רצית אותו ועקבת אחריו כמו שאומרים למה חיכית עד שיגיע לנתניה ואז לנסות לקנות אותו מהם אחרי משחק וחצי בפי כמה וכמה)

אחי אני לא עד כדי כך קיצוני - ג'ורדי הובא למכבי על ידי מיץ' כדי לקדם את המועדון בזירה המקומית (ולדעתי עשה את זה בגדול) ורק אחרי זה באירופה (ובינינו לא ניתן לשכוח שעברנו את הבתים בארופית והגענו לבתים בצ'מפיונס. עפנו בקיץ 2014 הרבה בזכות שלא ארחנו בבית). לדעתי מה שקרה לג'ורדי זה דבר טבעי: הוא בא כדי להעביר את המועדון תהליך קשה שלא הייתה ברירה אחרת אלא לעבור אותו וכעת הוא מעבר לשיא ואפילו יותר מזיק ממועיל. אם אין בלם למכבי אחרי שכבר במשך 3 חלונות זה היה ברור אנחנו בבעיה (כנל לגבי נוואקמה למשל שהוצע למכבי לפני שהוצע לבש ולא לקחנו אותו). יש לי תחושה שג'ורדי מנסה כל הזמן להוכיח שהוא יכול ומסוגל במקום לקדם את המועדון וזה בעוכרינו (ובינינו-גם בעוכריו).

תן שמות מי אתה מעדיף במקומו

להגיד הלאה זה קל

לכל סיר יש מכסה ולכל אחד יש תחליף. כמו שהביאו את ג'ורדי צריך להביא מישהו אחר ובעז"ה מישהו שיביא אותנו צעד אחד קדימה כמועדון וכקבוצה.

הגם אתה מנש?

אני לא יודע אילו ציפיות היו פה לכולם בחלון ההעברות הזה. אני יכול לחזור חודש אחורה בזמן ולהראות שהרוב פה היו חותמים על מחליפים לראדוניץ' ומיטרוביץ', המהדרין ביקשו גם מגן שמאלי. המהדרין מן המהדרין שחיו בסרט (4 שחקנים בחלון....) רצו או בלם (איזה? זר? במקום?) או חלוץ ישראלי נוסף.

כרגע החילופים בשתי העמדות שציינתי מסתמנים כאיכותיים יותר ממה שהיה (נחכה לראות איך הם ישלבו).

קריאות האבל ולבישת השק רק בגלל שב"ש החתימו את בראון וגדיר (שחקני סגל חשובים, אבל שחקני סגל) כשאנחנו התחזקנו בשחקני הרכב, לא ברורות לי כלל ועיקר.

לא יודע מה איתך אחי אבל לי לפחות יש ציפיות לבלם איכותי כבר מינואר של שנה שעברה - כל פעם נדלקות עוד נורות אזהרה ועוד נורות אזהרה שההגנה שלנו ברמה מאוד נמוכה וג'ורדי לא נותן לנו את הפתרון לכך.

ודרך אגב-אני לא חושב שמדוניאנין הוא פתרון ראוי.

אנחנו לא טובים בכדורגל - אני מסכים. אבל אם אנחנו מעורבים רק ברבע מהגנים וכל שאר הגנים הם גויים, יכול לצאת מזה שחקן מחונן:).

הגם אתה מנש?

בחלון הזה הוא היה בסדר.

ללא קשר, יש לא מעט אנשים, אני בינהם (מחזיק בדעה הזו וכותב אותה פה בפורום כבר שנה וחצי), שהיו שמחים לראות שינוי בתפקיד שלו.

עושה חלטורות בשביל כבירי הא??

כמעט.

אנחנו לא טובים בכדורגל - אני מסכים. אבל אם אנחנו מעורבים רק ברבע מהגנים וכל שאר הגנים הם גויים, יכול לצאת מזה שחקן מחונן :).

בתיאוריה, בתיאוריה.

הבעיה המרכזית היא שבמספיק קבוצות ברוסיה משלמים מלא כסף, אז בשביל מה לעבור למדינה חדשה, שהקשר שלך אליה קלוש?

ברית המועצות זה סיפור אחר אולי, למרות שאני חושב שגם הם יעדיפו להישאר שם באזור ולא להגיע לפה.

בוא נגיד שכדי לאתר שחקנים יהודים מברה"מ אתה צריך לדעתי להיות בקשר מאוד טוב עם סוכן שחקנים שיש לו הרבה מאוד שחקנים/איש כדורגל מקומי עם הרבה קשרים שם בסביבה... כי אנשים לא ממהרים לנדב את זה שהם יהודים במדינות האלה.

אמיר, שלח את הרשימות האלו לג'ורדי,ותמליץ לו לבדוק אותם במנג'ר. די בטוח שאם הוא יראה את ההודעה הוא יתלהב ;)

אתה יכול לשלוח לו בהודעה פרטית בטוויטר.

בנוגע למושאלים שחזרו: איך אף אחד לא אמר? זה מתבקש...

ערן זהבי.

תחושה שעד שעה 16:00 טווטאחה אצלינו וורמוט בכימיקלים.

לא יקרה יש פה 3 שמחפשים פראיירים

ורמוט שחר טוואטחה

עכשיו בא נראה אם אפילו אחד מהם יתפשר.

אני משער שג׳ורדי ינחית פה איזה שחקן הגנה לא כוכב מליגת העל