Jump to content

גוטמן

DeMiTRaDZe

Recommended Posts

אין בעיה עם ישראלים אם יש עליהם פיקוח אירופאי. כמו שהייתי שמח אם היה פיקוח על מאמני כדורגל לילדים (אבל פיקוח רציני, לא איזה שליימה שבא פעם החודשיים לראות אימון ומחליק אותה כי לא נעים לו) בכל הארץ ככה גם במכבי. ושהפיקוח יהיה תחת אנשים רציניים שעבדו באירופה כמאמנים ומנהלים בנוער וילדים. שידאגו שהמאמנים שלנו במכבי מיישמים את המודל שלהם ואת הרמה שלהם. הלוואי.

אין בעיה עם ישראלים אם יש עליהם פיקוח אירופאי. כמו שהייתי שמח אם היה פיקוח על מאמני כדורגל לילדים (אבל פיקוח רציני, לא איזה שליימה שבא פעם החודשיים לראות אימון ומחליק אותה כי לא נעים לו) בכל הארץ ככה גם במכבי. ושהפיקוח יהיה תחת אנשים רציניים שעבדו באירופה כמאמנים ומנהלים בנוער וילדים. שידאגו שהמאמנים שלנו במכבי מיישמים את המודל שלהם ואת הרמה שלהם. הלוואי.

הבעיה מתחילה שמאמן ילדים/נוער זאת חלטורה ולא מקצוע

דרך אגב, אחרי שצפיתי בכל המסיבת עיתונאים מההתחלה ועד הסוף, היום אני יותר שמח מהיום שבו הוא חתם בהפועל

הבעיה מתחילה שמאמן ילדים/נוער זאת חלטורה ולא מקצוע

אמת. אבל יש בארץ כמה אגודות בודדות (כמובן מכבי ביניהן) שמאמן ילדים מתפרנס מזה וזו עבודתו. אבל לא משנה מה נעשה מאמנים שעובדים שנים כמאמני ילדים וזו עבודתם באגודות טובות באירופה ידעו לרוב יותר מהמאמן הישראלי. כמו בבוגרים, שמאמנים שהיו בבאצלונה, יובה, ליברפול וצ'לסי ספגו הרבה יותר כדורגל (וסטנדרטים יותר חשוב) מאשר אנשים שעבדו בהרצליה, בית"ר מכבי חיפה או מכבי של לפני עידן מיטש. אין השוואה בכלל.

ואימון מבחינתי לא מסתכם ב-4 שעות בשבוע עם הילדים ומשחק בשבת, אלא להיות במועדון במהלך הימים ולקבל ביקורות, השתלמויות ורעיונות.

גוטמן לא מעוניין להכתים חלילה את הקריירה המפוארת שלו, אז הוא מנהל מקצועי. למישהו יש ספק שבקיץ גיא לוי יפוטר והתלמיד של אברם יירד לקווים? מחכה לזה בקוצר רוח. הוא היחיד שעוד לא הושפל ע"י מכבי, וזה יקרה כמנג'ר וכמאמן בעונה הבאה.

גוטמן לא מעוניין להכתים חלילה את הקריירה המפוארת שלו, אז הוא מנהל מקצועי. למישהו יש ספק שבקיץ גיא לוי יפוטר והתלמיד של אברם יירד לקווים? מחכה לזה בקוצר רוח. הוא היחיד שעוד לא הושפל ע"י מכבי, וזה יקרה כמנג'ר וכמאמן בעונה הבאה.

בקיץ?

לא נותן לזה יותר מחודש מהיום...

תהיה כותרת בסגנון "חילוקי דעות ואי קבלת מרותו של גוטמן כמנג'ר"

תהיה הדלפה של גוטמן משיחה שעוד לא התקיימה

"אני החלטנו בצורה משותפת לסיים עם ההתקשרות בין גיא לוי למועדון הפועל תל אביב, כי אני, חשבנו שהוא לא מתאים לרוח המועדון, מועדון הפועל תל אביב שזה מועדון מכובד שכמועדון לא יכול לעבור על דברים כאלו לסדר המועדון ואני מקווה שמכאן המועדון יצעד קדימה"

אמר: "לפני כשלושה חודשים, בסיום הקמפיין של נבחרת ישראל, שוחחתי עם כבירי. זה היה לא פייר להפועל ומבחינתי לקבל אז את ההצעה. הרגשתי מרוקן מנטלית, רציתי למלא מצברים ואמרתי לכבירי שאני בוחן ובודק אפשרויות לאמן מעבר לים".
התכוון לומר: הייתי כבר מאמן הפועל תל אביב, זכיתי איתה בדאבל והרגשתי שלאמן את הפועל זה לחזור אחורה. אבל החוזה שלי בהתאחדות מסתיים בסוף החודש ומישהו צריך לשלם את חשבון החשמל של המטען.

אמר: "בזמנו נתתי לכבירי את המלה שאם וכאשר אני חוזר לליגת העל, זה יהיה בהפועל".
התכוון לומר: רציתי להיות ביורו אבל לא הצלחתי, רציתי לאמן בליגה גדולה באירופה אבל אף אחד לא פנה אליי, רציתי לאמן את מכבי תל אביב אבל הם הלכו שוב על מאמן זר, רציתי לאמן את מכבי חיפה אבל משום מה הם לא פיטרו את רוני לוי, אז שיהיה בהפועל.

אמר: "בשלב הזה של הקריירה מעניין אותי לנהל".
התכוון לומר: כי מאמן הפועל תל אביב כבר הייתי, ואני צריך להוכיח לכם ולי שאני מתקדם בחיים. ובכלל, בשביל משכורת כזאת, זה חייב להיות תפקיד ניהולי.

אמר: "ברגע שקיבלתי את התפקיד אמרתי לאמיר ולצוות שאני רוצה שגיא לוי יישאר. הפועל זה מועדון שעבר זעזועים, זה מועדון שצריך יציבות".
התכוון לומר: אני צריך בולם זעזועים ומישהו שיספוג את האש אם ההתחלה תהיה קשה.

אמר: "אני משאיר לגיא הרבה".
התכוון לומר: הרבה יותר משאשתו לשעבר השאירה לו, ואני גם לא מלכלך עליו בפייסבוק.

אמר: "אמרתי לשחקנים בצורה חדה שגיא יקבע את הסגל וההרכב, הכל יעשה בתיאום איתי".
התכוון לומר: גיא יקבע את הסגל וההרכב עליהם אני אחליט.

אמר: "אם אתן טיפ תוך כדי משחק והוא יעזור, גיא לוי יקבל אותו".
התכוון לומר: ואוי ואבוי לו אם לא.

אמר: "כל ההחלטות הן שלי מהמפית ועד אחרון השחקנים".
התכוון לומר: אבל גיא יכול לבחור את צבע המפית.

אמר: "אם אבחר ללבוש טרנינג ולרדת לדשא להעביר אימון, זה יהיה נקודתי לטובת המערכת ובתיאום עם גיא".
התכוון לומר: גיא יקבל הודעה לפני השחקנים.

אמר: "לחזור להיות מאמן? אי אפשר לדעת מה יהיה מחר. אף פעם אל תגיד אף פעם".
התכוון לומר: כל עוד ננצח זה בסדר, ברגע שלא זה עניין של זמן.

אמר: "הפייריות שלי כלפי גיא לוי היא בשיחות שלי איתו. אנחנו פתוחים אחד עם השני. זה אומר הכל ברגע שיש אמון בכל מערכת יחסים".
התכוון לומר: אהיה פייר ופתוח איתו ואשתדל להודיע לו כשאחליט להחליף אותו לפני שאני מספר את זה להללי.