Jump to content

ניקולא מיטרוביץ בראיון פרידה

zami147

Recommended Posts

ניקולה מיטרוביץ' בראיון פרידה: "מכבי רצתה שאמשיך. התקשורת פה לא כיבדה אותי"

ניקולה מיטרוביץ' עוזב את מכבי תל אביב אחרי שנתיים וחצי מוצלחות וטוען: "ניסו לשכנע אותי להישאר, לא קל לעזוב, קיבלתי הצעה שתסדר לי את החיים. התקשורת פה מחכה למעידות של מכבי, לא נותנים פה קרדיט לזרים". וגם: פטר בוס כבר יודע מה הוא רוצה להמשך

משחקו הראשון של פטר בוס כמאמן מכבי תל אביב, היה גם משחקו האחרון של ניקולה מיטרוביץ' במועדון. כבר היום (שני) יעזוב הקשר הסרבי את ישראל בדרכו לשחק בליגה הסינית בקבוצה משנגחאי. אף שהתקשורת עסקה כבר זמן רב בעזיבה הצפויה של מיטרוביץ', רק אתמול שמעו על כך השחקנים והתבקשו לשמור על הדברים בסוד עד אחרי משחק הניצחון מול מכבי חיפה (1:2). אלא שכבר במחצית השנייה היה ברור שזה הסוף. מיטרוביץ' הוחלף וזכה לחיבוקים ונשיקות מצד השחקנים כשהוא על כר הדשא. גם האוהדים הבינו שמשהו אכן קורה וזיכו אותו בהרבה תשואות. "זה ערב עצוב בשבילי", אמר אמש הסרבי. "אבל אלה החיים ואני צריך להמשיך. קיבלתי הצעה טובה מסין והגעתי להסדר עם מכבי תל אביב. בסופו של דבר החלטנו יחד שאני עוזב".

- אם מכבי הייתה רוצה אותך, היית נשאר?

"אני חושב שמכבי רצתה שאמשיך. הם ניסו לשכנע אותי להישאר, אבל החלטתי שאני עוזב וכעת אני יכול לשנות את דעתי".

- מתי הכל קרה?

"זה קרה לפני מספר ימים".

- מספר ימים או מספר שבועות? נראה שאתה מחייך כשאתה אומר מספר ימים.

"מה אתם מצפים שאבכה?".

- איך הייתה ההרגשה להיפרד מהשחקנים ומהאוהדים על כר הדשא?

"לא היה לי קל. היו המון אמוציות באוויר אבל הייתי חייב להישאר חזק. לא קל לי לעזוב. משפחתי נהנתה פה מאוד שנתיים וחצי, אבל קיבלתי הצעה שתסדר לי את החיים בעתיד. לא יכולתי לוותר על ההצעה הזו".

- עם איזו הרגשה אתה עוזב את ישראל?

"אני עוזב עם רושם טוב ובעתיד אחזור לכאן. אני לא יודע כמה אשחק בסין. אולי שנה ואולי יותר, אבל אחרי זה אשמח לחזור לישראל כי נהניתי מאוד".

- מי היה המאמן הטוב מבין כל המאמנים שאימנו אותך?

"כל מאמן היה שונה. אני יכול לומר רק מלים חמות על המאמנים שאימנו אותי כאן ואין לי ספק שפטר בוס ישים את מכבי תל אביב בעתיד ברמה גבוהה יותר".

- מה הזיכרון שתיקח מכאן?

"היו לי הרבה רגעים מאושרים כאן. לקחנו אליפויות, זכיתי בטרבל, הגענו לליגת האלופות. היו כאן המון רגעים נהדרים".

- היינו בטוחים שתאמר שהרגעים שתיקח מכאן אלה האזעקות בטילים.

"מעולם לא פחדתי מהטילים. הגעתי מאזור בסרביה שידע מהי מלחמה אמיתית ומעולם לא פחדתי. הטילים האלה שנורו על תל אביב היו כמו ארוחת בוקר בשבילי".

- אתה חושב שזכית במכבי לקרדיט שהגיע לך?

"האנשים במועדון תמיד פרגנו לי וגם הקהל של מכבי תמך בי תמיד. לעומת זאת התקשורת לא כיבדה אותי מספיק. הרגשתי שתמיד היה לכם נוח לכתוב שאני מהווה בעיה למכבי. אני בכלל חושב שאתם לא נותנים מספיק קרדיט לזרים שמשחקים בישראל ובעיקר במכבי תל אביב. אנחנו הקבוצה הכי טובה בישראל כבר כמה שנים והבאנו את מכבי לליגת האלופות וכולכם צריכים לכבד את זה. התקשורת חיכתה לא פעם למעידות של מכבי תל אביב".

- היית כמו אב עבור פרדרג ראייקוביץ'. איך הוא יסתדר בלעדיך ומה אתה חושב על הקליטה שלו במכבי?

"אני לא חוזר בי ממה שאמרתי עליו בהתחלה, מדובר בשוער יוצא מן הכלל שיילך וישתפר. אין לי ספק שיהיה לו הרבה יותר קשה בלעדיי כי הוא היה חלק ממשפחתי. אבל בסופו של דבר ראייקו הוא בחור חזק והוא ימצא את מקומו ויסתדר בלעדיי".

- מתי כל השחקנים ידעו על העזיבה?

"סיפרתי לשחקנים לפני המשחק שאני עוזב. לא רציתי שיידעו רק בסיום. מכבי ביקשה ממני להמתין עד המשחק מול מכבי חיפה כי היה לה קשה להביא את המחליף שאמור לבוא על חשבוני כל כך מהר. הרגשתי שאני חייב כבר לשתף את החברים ולא יכולתי עוד לשמור בבטן כי עברתי איתם כל כך הרבה חוויות שזה לא היה הוגן עוד לשמור הכל בסוד".

- מתי עקבה אחריך הקבוצה משנגחאי?

"הם עקבו אחריי הרבה זמן. כבר לפני שלושה חודשים הם יצרו קשר ראשוני, אבל בסוף לקח קצת זמן עד שהדברים הסתדרו".

- לא רצית לנסות להרשים את פטר בוס כפי שעשית עם פאקו ולוותר על סין?

"לא היה טעם לנסות להרשים את המאמן החדש כי מהרגע שהוא הגיע למכבי הוא ידע שהמשחק האחרון שלי יהיה מול מכבי חיפה. לא היה טעם לפתוח את זה כי כבר הייתי סגור עם עצמי שאני עוזב. הוא החליט לשתף אותי במשחק הזה בהרכב וזה היה נהדר עבורי. אני יכול לומר שנדלקתי עליו מהר מאוד ואני יכול רק להצטער שלא אעבוד איתו במכבי תל אביב".

- ערן זהבי הוא השחקן הטוב ביותר עימו שיתפת פעולה במכבי?

"ודאי שערן הוא שחקן אדיר, אבל אני חושב שכל השחקנים בקבוצה ראויים להיות במכבי. השחקנים במכבי הם הטובים בליגה".

- ראדה פריצה חוזר לישראל. גם אתה תחזור?

"אני משוכנע שאחזור לשחק בישראל ביום מן הימים".

- גם דיאן ראדוניץ' בדרך לסין?

"אני לא יודע כלום על כך".

"סיפרתי לשחקנים לפני המשחק שאני עוזב. לא רציתי שיידעו רק בסיום. מכבי ביקשה ממני להמתין עד המשחק מול מכבי חיפה כי היה לה קשה להביא את המחליף שאמור לבוא על חשבוני כל כך מהר. הרגשתי שאני חייב כבר לשתף את החברים ולא יכולתי עוד לשמור בבטן כי עברתי איתם כל כך הרבה חוויות שזה לא היה הוגן עוד לשמור הכל בסוד".

*סמיילי חרמן

בסך הכל שחקן ענק - לא התאים למכבי בשנה וחצי האחרונות בגלל שהוא היה משחק קצת יותר התקפי והיה תוקע את ההתקפה. אצל סוזה לעומת זאת היה בורג מרכזי .

בכל אופן נזכור אותו רק לטובה ולפחות סיים איתנו כמו גבר! ולא בטונים צורמים וכדומה.

עלה לשחק כשהוא יודע שהוא עוזב.

ושיחק נהדר.

קבוצה מקצוענית!

בלי דמעות, בלי שטויות.

מעניין מי המחליף ובאיזו עמדה...

אגב לדעתי זה עוד חלק מהערך המוסף של ליגת האלפות להתקדמות האישית של השחקנים

אני בטוח שהצעה שכזו לא הייתה מגיעה לו אלמלא ליגת האלופות

ולא שהוא עשה שם משהו אבל קבוצה מהליגה הסינית מוכנה לשלם על שחקן ששיחק בליגת האלופות ואפילו אם הוא לא עשה שם כלום כמעט

Sent from my iPhone using Tapatalk

גבר אמיתי

כל אחד כזה עושה אחכ יחצ טוב למדינה ולמכבי

(בניגוד לקבוצות אחרות. מחכה לראיון עזיבה של דרניציץ)

Sent from my iPhone using Tapatalk

"מעולם לא פחדתי מהטילים. הגעתי מאזור בסרביה שידע מהי מלחמה אמיתית ומעולם לא פחדתי. הטילים האלה שנורו על תל אביב היו כמו ארוחת בוקר בשבילי".

:-)

בחור טוב, מיטרו. חושב שיחסית לזר שאני מצפה שיהיה במכבי הוא בינוני מידי, אבל אי אפשר לקחת את העובדה שיש לו אחלה אופי, וכן, למרות הבינוניות אי אפשר לקחת הברקות שהיו לו ונהנינו מהן.

שיהיה לו בהצלחה, וכיף שהוא מצא לעצמו מקום עם הצעה שתסדר אותו כלכלית, בכיף.

שחקן שבחוק שחייבים להיות כל הזמן 6 ישראלים על המגרש היה כנראה נשאר בקבוצה כמו פריצה, אם היה ישראלי הוא היה אחלה שחקן קישור שנכנס כחילוף ונותן לנו הרבה, כזר הוא לא מספיק ברמה שאנחנו רוצים.

עם זאת מחוייב להגיד תודה על מאות רגעים נפלאים, הרבה צ'יפים חיוביים והרבה פעמים ראו את ההשקעה שלו והוא ידע לשמח את הקהל במחוות חזרה.

בהצלחה!

אגב2

היום אצטרך אוואטר אחר עם חתימתו של פריצה בפ"ת, מתלבט בין אלברמן למיכה

שחקן שבחוק שחייבים להיות כל הזמן 6 ישראלים על המגרש היה כנראה נשאר בקבוצה כמו פריצה, אם היה ישראלי הוא היה אחלה שחקן קישור שנכנס כחילוף ונותן לנו הרבה, כזר הוא לא מספיק ברמה שאנחנו רוצים.

עם זאת מחוייב להגיד תודה על מאות רגעים נפלאים, הרבה צ'יפים חיוביים והרבה פעמים ראו את ההשקעה שלו והוא ידע לשמח את הקהל במחוות חזרה.

בהצלחה!

אגב2

היום אצטרך אוואטר אחר עם חתימתו של פריצה בפ"ת, מתלבט בין אלברמן למיכה

רק פריצה זה מרגש. מ' גדול מכבי פתח תקווה.

למה בעצם? אתה יכול להשאיר בשקט את התמונה של ראדה, אי אפשר לשכוח אותו לעולם, גם אם הוא אצל הלוזונים

לא שוכח אבל קשה לי עם שחקן שמשחק בקבוצה אחרת בארץ גם אם היא "רק" מכבי פ"ת

גבר גבר המיטרוביץ' הזה

גם הקהל לא תמיד עשה לו חיים קלים אם להיות כנה.

ספורטאי למופת ומקצוען. למרות התקופות הבינוניות מינוס שלו, יש לי הרגשה שעוד נתגעגע אליו.

שיהיה לו בהצלחה