Jump to content

נוסא לא נוסא לא יבקיע גול גם השוער יפול

kazale

Recommended Posts

למה לא אזולאי וריקן נניח ? או אזולאי וורמוט ?

הקישור היא החוליה הכי בעייתית במכבי בעיינך ?

כי גם ריקן ו-ורמוט הם לא עילויים? עדיין, הם לפחות לא תופסים משבצת של זר, וריקן גם לא תופס הרבה נפח מהתקציב.

(גם אזולאי אגב לא עילוי ולא צריך להיות יותר משחקן ספסל במצב אידיאלי לטעמי)

וכן, בהחלט. בהתקפה אין בעיה. הטריו הזה של מבשל-כובש-סוחט פנדלים דווקא עובד בסדר. ההגנה אולי נראית פח לעתים, אבל לליגה מספיקה, ולא סופגת הרבה. ואני סבבה לגמרי עם מגנים סטייל דסה ואולי טאלב אם יבוא, שאולי יעשו חורים אבל תורמים להתקפה. בטח כשראיקו מאזן את החורים שלהם. מה שמכבי באמת צריכה זה קשר אמצע טוב. או ליתר דיוק שני קשרי אמצע טובים.

"50-50" זה מונח ישראלי שנולד ביחס ל-4-4-2 או ל-4-2-3-1. מכבי, ברצלונה ואיאקס ("הגדולה" מתייחס לאיכות, לא לשיטה) משחקות באותו מערך. קשר אחורי אחד, ושניים שאמורים להיות עושי משחק. אצל אוסקר, כשכל הקבוצה עשתה לחץ, לא ראדי ולא זהבי שהיו שני הקשרים באמצע היו צריכים לספק חילוצי כדור כדי לזכות למחמאות.

ממש לא מונח ישראלי, באנגלית נקרא CENTRAL MID או BOX TO BOX.

אצל אוסקר היה את גל כקשר אחורי, ראדי שיחק BOX TO BOX וזהבי היה ATTACKING MID. סוג של מערך לא סימטרי.

ממש לא מונח ישראלי, באנגלית נקרא CENTRAL MID או BOX TO BOX.

אצל אוסקר היה את גל כקשר אחורי, ראדי שיחק BOX TO BOX וזהבי היה ATTACKING MID. סוג של מערך לא סימטרי.

"50-50" זה מונח ישראלי כי לא קיים בשפות אחרות. זה מאוד פשטני, ובוקס-טו-בוקס זה הרבה יותר ספציפי.

אצל אוסקר גם מהראן וגם ערן שרצו רוב המשחק בשליש של היריבה ובאגפים. לא היה שום חוסר סימטריה. מה שכן, גם לא היו להם ממש אגפים ספציפיים, הם החליפו. אבל שניהם נכנסו לרחבה ושניהם היו באגפים, ועשו את אותם דברים. זה מה ששיתק את היריבות וזה מה שהפך את הכדורגל של החצי השני של העונה של אוסקר לכל כך מהנה לצפייה. וכאלה קשרים הייתי רוצה לראות במכבי עכשיו, כשערן לא שם אלא בהתקפה כמסיים, כי עדיף פולס ניין מאשר פיבוט.

כי גם ריקן ו-ורמוט הם לא עילויים? עדיין, הם לפחות לא תופסים משבצת של זר, וריקן גם לא תופס הרבה נפח מהתקציב.

(גם אזולאי אגב לא עילוי ולא צריך להיות יותר משחקן ספסל במצב אידיאלי לטעמי)

וכן, בהחלט. בהתקפה אין בעיה. הטריו הזה של מבשל-כובש-סוחט פנדלים דווקא עובד בסדר. ההגנה אולי נראית פח לעתים, אבל לליגה מספיקה, ולא סופגת הרבה. ואני סבבה לגמרי עם מגנים סטייל דסה ואולי טאלב אם יבוא, שאולי יעשו חורים אבל תורמים להתקפה. בטח כשראיקו מאזן את החורים שלהם. מה שמכבי באמת צריכה זה קשר אמצע טוב. או ליתר דיוק שני קשרי אמצע טובים.

קול.

ברור ש50:50 זה מושג שתשמע רק בישראל, הרבה בגלל חוסר המקצועיות של הפרשנים.

ההקבלה שלי היא לBOX TO BOX. כרגע מכבי משחקת עם אחורי ושניים BOX TO BOX, מיטרו היה יותר סוג של deep lying playmaker ועיקר הביקורות עליו היו שהוא לא עשה מספיק הגנה.

עומר אתה מדבר שטויות, אוסקר שיחק 4-2-3-1 כשזהבי קשר התקפי, ממש לא קשר אמצע.

זהבי לא היה "קשר אמצע" כמו שמכירים את זה בארץ, דהיינו "50-50". אבל מהראן היה התקפי בדיוק באותה מידה. שניהם היו ברחבה/על קצת הרחבה/באגפים רוב הזמן של המשחק. הם שיחקו בדיוק באותו תפקיד.

מודה שצעקתי יש עוד לפני שהכדור נכנס וקפצתי על moryo

הדרך שהכדור עשה לעבר החיבור הזכירה לי את הדרך שהכדור של לוגסי עשה ב 3-2, רק מהצד השני.

איפה כל החבר'ה כאן שבוכים שלא צריך את משחק ההגנה שלו ואת השליטה בשדה שאנחנו מקבלים איתו?

כל משחק שהוא לא משחק אנחנו לא שולטים באמצע כמו שצריך ולא מעבירים כדורים בצורה מספיק מהירה למעלה, מה שאני אוהב אצלו שהוא משחק מהר ופשוט, פאסים כאלו שנראים לא מועילים אבל משחררים הרבה בקישור.

איפה כל החבר'ה כאן שבוכים שלא צריך את משחק ההגנה שלו ואת השליטה בשדה שאנחנו מקבלים איתו?

כל משחק שהוא לא משחק אנחנו לא שולטים באמצע כמו שצריך ולא מעבירים כדורים בצורה מספיק מהירה למעלה, מה שאני אוהב אצלו שהוא משחק מהר ופשוט, פאסים כאלו שנראים לא מועילים אבל משחררים הרבה בקישור.

לא שאני לא מסכים שנוסא הוא מאוד חשוב

אבל באיזה שלב במשחק היום לא שלטנו? (להוציא את הכמה דקות האחרונות שהיינו 10 שחקנים ו 2-3 בקושי הולכים)