Jump to content

יתר

idan12

Recommended Posts

באמת הולך להיות כאן ינואר מטורף. בעצם אני מסתכל על התאריך ורואה שכבר ה 5/1, ושאתמול הנחתנו את המאמן של ויטסה, שיושב בול על תפיסת העולם של ג'ורדי, ומבין שלא "הולך להיות" אלא "ממש קורה ומתהווה".

לב"ש יש מקום לזר נוסף בסגל, ובנוסף אליו הם צפויים לרכוש שחקן ישראלי מוביל נוסף. מעניין לאיזה כיוון הם ילכו, מה שבטוח זה שהם לא מסתפקים במאבק הצמוד הזה איתנו, ורוצים ללכת עד הסוף, ואלונה מוכנה להשקיע בשביל זה.

מנגד, ברור שגם אנחנו לא נשארים שאננים, והנה, שבוע לאחר הודעת העזיבה של סלבישה אנחנו מודיעים על החתמתו של בוס. ברור לי שמאמן כזה לא משתכנע בשבוע לעזוב את הקבוצה שלו בצמרת הליגה ההולנדית (מקום 5 מתוך 18) + סוגרים את העניינים הכספיים מול הקבוצה שלו תוך שבוע, ואני בטוח שהמגעים בין הצדדים התנהלו די הרבה זמן, כמו שברור שהמגעים בין סלבישה לפולהאם נוהלו במשך לא מעט זמן.

הצורך שלנו בחיזוק, עם אפשרות לעזיבה של מיטרוביץ' וראדוניץ', יחד עם הכיוון והחשיבה של הצוות הבכיר שלנו רק משאיר טעם של עוד לחלון ההעברות הזה, ואני פשוט מחכה שזה יקרה. אני אוהב לצטט מתוך סרטים אהובים, אז:

The board is set, the pieces are moving. We come to it at last.

The great battle of our time.

כשאומרים שמכבי בונה את עצמה מחדש תוך כדי תנועה, הדבר שהכי מפחיד אותי זה מי יירש את אלברמן. לזהבי יש עוד זמן (מנקודת המבט שלי הוא לא יעזוב את מכבי עד הפרישה, אין לו למה והוא יודע את זה), במרכז הקישור דור פרץ עושה סימנים שכשיגיע לבשלות הוא יהיה שובר-שוויון בליגה שלנו אבל גם הוא לא בעמדה של גל. אני חושב שגם מיכה יעלה הילוך בשנה-שנתיים הבאות ויהפוך לדומיננטי יותר בחלק הקדמי. אני לא רואה בליגה שחקן ישראלי שיוכל לרשת אותו, מקווה לג'ורדי יש קלף כזה בנוער. אם יש מישהו שאני יכול לחשוב עליו כיורש האולטימטיבי למרכז המגרש שלנו במקום גל, זה שרן שכרגע לא נמצא כאן, הלוואי ויחזור.

מיותר לדבר בפרוייקט כזה על שינוי דרסטי בסגל, בטח בינואר, אמנם השנה אנחנו חייבים להתחזק בינואר אבל זה מצב שלא אמור לקרות. מאמין (או רוצה להאמין) שבוס לא בא לכאן לשנה וחצי, אלא ליותר.

יש שחקן אחד כזה, הוא לדעתי יהיה טוב יותר מאלברמן בתפקיד והוא גדל במכבי. קוראים לו שרן ייני.

אתה רואה את ב"ש של אתמול ולא מבין למה, למה ג'ורדי לא ניסה להביא את צדק ו(נ)וואקמה. צדק הוא בלם ל5 שנים קדימה מבחינת ב"ש.

(נ)וואקמה הוא דווקא זר בפרופיל שג'ורדי אוהב, שיחק פה, התאקלם יפה בארץ, הוכיח את עצמו מקצועית.

ההסבר הפשטני הוא שהוא העדיף את טב"ח, לא הייתי אומר שזו היתה טעות כי אני לא שוכח לו את ההופעה מול באזל במוקדמות, צדק לא מסוגל לחצי מזה, אבל בטווח הארוך היינו צריכים את צדק יותר.לגבי (נ)וואקמה, כנראה הרצון לא להחליף יותר מדי זרים (איך מכולם דווקא את פריצה פאקינג שיט).

מדברים הרבה על שחקנים ויכולת ושוכחים שוב את מה שלדעתי הוא האקס פאקטור שהביא איתו יורדי כנדוניה למכבי וזה אפקט ההרתעה.

לא הייתי מזלזל בזה ועד שלא תבוא קבוצה ותקרא תיגר על ההרתעה של מכבי, לא יקחו ממנה את האליפות.

לא מזמן באר שבע ניצחה את מכבי וכל הפרשנים חגגו על חילופי המעמדות בכדורגל ויש את אלו שמדברים על כך שבאר שבע נמצאת במקומה הטבעי. אני חושב שזה רק חלק מלוחמה פסיכולוגית ולא הרבה מעבר. כי כל מי שראה את המשחק ראה קבוצה בשלושים אחוז יכולת שולטת במגרש ומשחקת בביטחון וקבוצה שניה שמסתגרת ומפוחדת משל הייתה הפועל עכו. וגם עכו יכולה לגנוב ניצחון פה ושם מקבוצות טובות ממנה. מצטער, אבל באר שבע לא שיחקה כמו שקבוצה שרוצה ללכת עד הסוף ולא הביטה למכבי בלבן בעיניים.

ואם רק היה צריך תזכורת לעוצמה של מכבי כמועדון שבטוח בעצמו קיבל חמישיה לתזכורת שבוע לאחר מכן.

יצקצקו אלו שיאמרו אבל מכבי לא משחקת כדורגל טוב כמו פעם. מצד שני אני שומע את זה כל עונה בשלוש שנים האחרונות בשלבים האלו, אבל המאני טיים מכבי מתחילה לדרוס ולפתוח פער.

באר שבע לא נראית כמו מישהי שמסוגלת לרדוף וברגע שנחלוף על פניה, לאלונה ולבכר לא ישאר הרבה חוץ מלהביט איך זה קורה.

היורש של אלברמן זה גלזר דן. מנטליות מצוינת, נראה שגם כדורגל. השאלה איך גורמים לו להמשיך לצמוח ולא להתפספס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

חחח בשנייה שהפועל ראו שגוטמן לא יקבל הצעה ממכבי מפורסם גם בספורט 5 וגם בONE (אתר הבית) שגוטמן שוב על הפרק.

לפי מה שכתבו במידה והוא יסכים הם יפטרו את גיא לוי (הצליח להחזיק שם הרבה זמן). לא הבנתי מה הקטע להביא את גיא לוי ולפטר אותו לפני חלון ההעברות? הרי זה לא שהוא בנה את הסגל הכושל שלהם ואיך הוא יכול לעבוד בידיעה שלא רוצים אותו וההישארות שלו תלויה באם גוטמן יגיד כן להפועל או לא.

ומעניין אם האולטרס יפסלו גם את גוטמן אחרי שחיכה לטלפון מג'ורדי כמו אישה שמחכה לטלפון מגבר שעשתה איתו סטוץ

היורש של אלברמן זה גלזר דן. מנטליות מצוינת, נראה שגם כדורגל. השאלה איך גורמים לו להמשיך לצמוח ולא להתפספס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אם כבר מדברים על גלזר -

כמה אנשים פה כבר כתבו שלדעתם הוא צריך להיות מושאל לת"א-רמלה שנה הבאה, ולא לקבוצה מליגת העל.

לאלה מכם שראו אותו משחק - אתם לא חושבים שהוא מוכן כבר להשתפשף ברמת ליגת העל?

אני שואל כי ראיתי אותו משחק ממש מעט אמנם, אבל ראיתי שבתחילת העונה הבאה הוא כבר יהיה בן 20, שזה גיל שבדרך כלל שחקנים שמסומנים כפוטנציאל גדול כמוהו כבר משולבים איכשהו ברמת ליגת העל (אם לא בקבוצת האם שלהם).

סוף סוף מחזור טוב, הרבה זמן לא היה לנו אחד כזה. אם נעבור בשלום את המחזור הבא שהוא פוטנציאל גדול למוקש (4 שחקני הרכב של עכו קיבלו צהוב חמישי באותו משחק ולא ישחקו מול ב״ש, בושה), שבוע אחרי זה אני נוסע להביא נקודות במושבה (מכבי פ״ת-ב״ש) ובעכו!

חיפה בית

רמה"ש חוץ (גביע)

עכו חוץ

פ"ת בית

ביתר חוץ

דרבי בית

אלה המשחקים הבאים שלנו, משחקים לא פשוטים.

נקווה שלא יקח יותר מדי זמן עד שהשיטה החדשה עם המאמן החדש תדפוק,

כי בנתיים ב"ש יכולה לתפוס עלינו פער.

חיפה בית

רמה"ש חוץ (גביע)

עכו חוץ

פ"ת בית

ביתר חוץ

דרבי בית

אלה המשחקים הבאים שלנו, משחקים לא פשוטים.

נקווה שלא יקח יותר מדי זמן עד שהשיטה החדשה עם המאמן החדש תדפוק,

כי בנתיים ב"ש יכולה לתפוס עלינו פער.

ומה שנשאר לב״ש בחודש הקרוב גם לא טיול קליל

עכו בית

מכבי פ״ת חוץ

בית״ר בית

הפועל ת״א חוץ

הבנתי. לא יהיה אפשר ללחוץ מול חיפה. עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה עצירה .

אם כבר מדברים על גלזר -

כמה אנשים פה כבר כתבו שלדעתם הוא צריך להיות מושאל לת"א-רמלה שנה הבאה, ולא לקבוצה מליגת העל.

לאלה מכם שראו אותו משחק - אתם לא חושבים שהוא מוכן כבר להשתפשף ברמת ליגת העל?

אני שואל כי ראיתי אותו משחק ממש מעט אמנם, אבל ראיתי שבתחילת העונה הבאה הוא כבר יהיה בן 20, שזה גיל שבדרך כלל שחקנים שמסומנים כפוטנציאל גדול כמוהו כבר משולבים איכשהו ברמת ליגת העל (אם לא בקבוצת האם שלהם).

אני פשוט רואה מה קרה עם שאר השחקנים הצעירים מהנוער שלנו שהשאלנו לקבוצות אחרות בליגת העל

רק דור פרץ למעשה הצליח להתקדם כאן, וזה כי הוא המשיך במכבי וקיבל הזדמנויות, וגם כשלא היה טוב, זה היה אינטרס המועדון לקדם אותו. כששחקן צעיר מושאל לקבוצה אחרת, לרוב קבוצת תחתית, אין להם סיבה לתת לו יותר מדי ימי חסד ולסלוח על טעויות, או לשמור על המקום שלו בהרכב במקרה של הפסדים וכו'.