Jump to content

יתר

idan12

Recommended Posts

בינתיים ב”ש יורקים דם ברוב המשחקים, פה תיקו שם מגרדים נצחון בשניות האחרונות, ומכבי צולעת בהילוך שלישי מנצחת די בקלות ( גם אם לא נעים לעין) את רוב המשחקים. אז אם זה מרתון בקצב הזה להם נגמר האויר קודם. הם כבר חודשיים לא לוקחים אף משחק בקלות.

אני מרגיש שבש של השנה היא קבוצה חד פעמית שנבנתה לקחת את האליפות ויהי מה. בהתחשב בזה, היא לא גדולה. ואני לא רואה שם פרוספריטי מאיים לשנים הבאות.

אני לא חושש מבש (לא משחצנות) אבל מאד מקווה שנעלה את רמת המשחק שלנו. אם לא נממש, אז בש תיהיה שם כדי לקחת. יש לה היום שחקני הכרעה.

זה הולך להיות ינואר נהדר לתחושתי(מבחינת מה שיבוא והמאמן).

לא הבנתי יואב,

אתה מאמין שאם לא יקחו השנה חצי קבוצה תעזוב?

בינתיים ב”ש יורקים דם ברוב המשחקים, פה תיקו שם מגרדים נצחון בשניות האחרונות, ומכבי צולעת בהילוך שלישי מנצחת די בקלות ( גם אם לא נעים לעין) את רוב המשחקים. אז אם זה מרתון בקצב הזה להם הגמר האויר קודם. הם כבר חודשיים לא לוקחים אף משחק בקלות.

הם לא הפסידו סיבוב.

אמנם בשיניים, אבל נקודות הם אוספים. בסוף, זה מה שחשוב.

לא הבנתי יואב,

אתה מאמין שאם לא יקחו השנה חצי קבוצה תעזוב?

גם אם יקחו, אני לא נופל מהרגליים ממה שיש שם לעתיד.

אני חושב שקבוצה גדולה באמת-גדולה מסך חלקיה. ואנחנו(בעזרת מאמנים טובים), טובים מסך החלקים. פאק, עלינו לליגת האלופות מבישול מופלא של מיטרו ועם הצגת שיא של שני הטבחים. אנחנו מנצלים יותר ממה שנראה לעין. ויש לנו המון לאן להשתפר פרסונלית.

בש? מה שאתה רואה זה מה שיש. קבוצה טובה שלא גדולה מסך החלקים. כן, יש לה חלקים טובים.

גם אם יקחו, אני לא נופל מהרגליים ממה שיש שם לעתיד.

אני חושב שקבוצה גדולה באמת-גדולה מסך חלקיה. ואנחנו(בעזרת מאמנים טובים), טובים מסך החלקים. פאק, עלינו לליגת האלופות מבישול מופלא של מיטרו ועם הצגת שיא של שני הטבחים. אנחנו מנצלים יותר ממה שנראה לעין. ויש לנו המון לאן להשתפר פרסונלית.

בש? מה שאתה רואה זה מה שיש. קבוצה טובה שלא גדולה מסך החלקים. כן, יש לה חלקים טובים.

בגדול אני מסכים.

רק חושב שיש שם סגל מצויין. באמת שאני לא חושב שהם נופלים מאיתנו. מבחינת סגל שחקנים.

הם לא הפסידו סיבוב.

אמנם בשיניים, אבל נקודות הם אוספים. בסוף, זה מה שחשוב.

גם אנחנו אוספים. ההבדל שלנו זה נראה כאילו בא בקלות מרגיזה אפילו מהצד לאור היכולת הבינונית(לנו זה פשוט לא נעים בעין) והם כאילו בשיא תפארתם וכושרם לוקחים משחקים בשיניים אם בכלל.

חא אומר שמה שקורה עכשיו יקרה עד הסוף, אבל כן אתה מקבל תחושה שזה בערך מה שקורה במשחקים של מכבי - מתישים 65 דק ואז נותנים בליץ בסוף. ככה מרגיש לי.

בגדול אני מסכים.

רק חושב שיש שם סגל מצויין. באמת שאני לא חושב שהם נופלים מאיתנו. מבחינת סגל שחקנים.

תורג׳י,

אם מכבי לא תיקח אליפות השנה אני אתבאס ממש. כמו כולם פה.

אבל... שאני רואה את הנחישות של מיטש והצוות שלו, שממשיכים בקו שלהם ללא פשרות ולמרות הלחצים המקומיים שהופעלו עליהם להחתים איזה גונב דעת מקומי, אני ממש מבסוט. לא תמיד נוכל לקחת הכל, זה כדורגל. חשוב לראות לאן המועדון הולך. בעניין הזה? אתה שנות אור מבש. אלונה משקיעה בעטיפה. אין לה מחלקת נוער מרשימה כלל. כל מה שיש לה אלו שחקנים עם חוזה גבוה שאתה יכול לפתות אותם מחר. אין לה ניקוד וברדה לא ניהיה צעיר יותר. חיפה היא האיום לטווח ארוך. תמיד היתה.

בש היום קבוצה טובה מאד. אבל אתה שופט את מכבי בסוף שושלת. מעניין יהיה לראות איך ינסו לייצר את הקבוצה הבאה שלנו.

ההחתמה אתמול הכניסה לי אדרנלין לגוף.

הם הגיעו לשיא מוקדם מידי וגם שם הם לא כאלה טובים, כשאנחנו שמים לעצמנו רגלים נראים מזעזע אבל יותר יעילים.

בתוספת חיזוק נכון וטביעת אצבע טובה והכרחית של מאמן אני לא נותן להם צ'אנס אמיתי.

מתי הייתה הפעם האחרונה שהם הביסו קבוצה? נכון אנחנו משחקים בהילוך שני אבל בכל זאת יש לנו 2 חמישיות (גם אם אחת זה נגד עכו) רביעייה ושלישה.

לא חושב שהם הגיעו לשיא. אחרי ינואר הם יגיעו לשיא אם יעשו חיזוק נכון בדמות טוטו/גאדיר וקשר אמצע טוב.

אל תשכחו שעד עכשיו לא היה להם אפילו פעם אחת משחק עם סגל מלא. לא ראינו את העוצמות האמיתיות שלהם. היה צפוי שאחרי חודשיים שחקנים כמו ראדי, ברדה, מליקסון וכו' יהיו פחות טובים ממה שהם היו בתחילת הרצף שלהם. הסגל שלהם הכי מבוגר בליגה.

מתי הייתה הפעם האחרונה שהם הביסו קבוצה? נכון אנחנו משחקים בהילוך שני אבל בכל זאת יש לנו 2 חמישיות (גם אם אחת זה נגד עכו) רביעייה ושלישה.

3-1 זאת תבוסה? :)

תורג׳י,

אבל... שאני רואה את הנחישות של מיטש והצוות שלו, שממשיכים בקו שלהם ללא פשרות ולמרות הלחצים המקומיים שהופעלו עליהם להחתים איזה גונב דעת מקומי, אני ממש מבסוט. לא תמיד נוכל לקחת הכל, זה כדורגל. חשוב לראות לאן המועדון הולך. בעניין הזה? אתה שנות אור מבש. אלונה משקיעה בעטיפה. אין לה מחלקת נוער מרשימה כלל. כל מה שיש לה אלו שחקנים עם חוזה גבוה שאתה יכול לפתות אותם מחר. אין לה ניקוד וברדה לא ניהיה צעיר יותר. חיפה היא האיום לטווח ארוך. תמיד היתה.

בש היום קבוצה טובה מאד. אבל אתה שופט את מכבי בסוף שושלת. מעניין יהיה לראות איך ינסו לייצר את הקבוצה הבאה שלנו.

בדיוק התכוונתי לענות לתורגי ברוח הזאת.

בדיוק מה שאני חושב.

יש להם קבוצה טובה, אבל זה יש מאין כזה שמאחוריו כלום. יש להם שנה וחצי תוכלת חיים. הובאן וברדה לא יהיו יותר טובים, רק פחות.

מכבי כבר בשלב הפוסט ממציאה את עצמה מחדש תוך כדי ועדיין לא ממש נופלת מהם.

ואז באה הפצצה של הבוקר ואתה מבין שכבר נבחר האדם שיכין את הקבוצה הבאה תוך כדי מאבק אליפות. הרבה יותר מרשים בעניי. זאת עוצמה מסוג אחר.

ולפי המינוי היום, מכוונים למקומות אחרים לגמרי, לא כל כך מסתכלים על ב”ש (לטוב ולרע) יותר ממשיכים במהלך מקצועי של בניית ידע ותשתית מקצועית שלא תלויה קבוצה/יריבה.

אם רק ב” ש הייתה האגנדה של מכבי אז כנראה שכן היו הולכים על גוטמן, אבל בהבדל מב”ש במכבי לא רואים במאבק הנקודתי הזה מהות הכל.

הרי מאמן מהולנד לא מגיע לישראל בשביל לנצח את הפועל ב”ש, כנראה שהמטרות שהוא שמע הן בספירות אחרות

תורג׳י,

אני לא שופט, ואני לא חושב שנגמרה השושלת.

לא חושב שניקח פה אליפות לעד.

כן חושב שעתיד המועדון בידיים מצויינות!

לא חושב שעתיד באר שבע בסכנה כלשהי. הרבה ריסקפט לאלונה על מה שהיא עושה שם.

בדיוק התכוונתי לענות לתורגי ברוח הזאת.

בדיוק מה שאני חושב.

יש להם קבוצה טובה, אבל זה יש מאין כזה שמאחוריו כלום. יש להם שנה וחצי תוכלת חיים. הובאן וברדה לא יהיו יותר טובים, רק פחות.

ואז באה הפצצה של הבוקר ואתה מבין שכבר נבחר האדם שיכין את הקבוצה הבאה תוך כדי מאבק אליפות. הרבה יותר מרשים בעניי. זאת עוצמה מסוג אחר.

ולפי המינוי היום, מכוונים למקומות אחרים לגמרי, לא כל כך מסתכלים על ב”ש (לטוב ולרע) יותר ממשיכים במהלך מקצועי של בניית ידע ותשתית מקצועית שלא תלויה קבוצה/יריבה.

אם רק ב” ש הייתה האגנדה של מכבי אז כנראה שכן היו הולכים על גוטמן, אבל בהבדל מב”ש במכבי לא רואים במאבק הנקודתי הזה מהות הכל.

הרי מאמן מהולנד לא מגיע לישראל בשביל לנצח את הפועל ב”ש, כנראה שהמטרות שהוא שמע הן בספירות אחרות

במדוייק.

מכבי בשלה. קו מקביל לכל הליגה הזאת. והיא תמשיך להרחיב פערים. כי יש לה אנשים רציניים עם מטרות ויעדים וכסף לממש אותם. ובעיקר רצון של מיטש להגיע לשם. נקודתית היא יכולה להפסיד אליפות. גם בלקבורן לקחה לפרגי אליפות.

אני חושב שאם זה היה תלוי לגמרי ביורדי-גוטמן היה מוחתם. תחושת בטן. לא, מיטש מותח את החבל כל הזמן ובהודעה שלו היום הוא יותר מרמז-הסטנדרט שלנו הוא כזה ובמילים אחרות-אף ישראלי לא יכול למלא את הפונקציה הזאת כרגע.

בוס אולי הוחתם היום אבל סביר להניח שהוא כבר חודש רואה דיוידי של מכבי. תענוג.

אני לא שופט, ואני לא חושב שנגמרה השושלת.

לא חושב שניקח פה אליפות לעד.

כן חושב שעתיד המועדון בידיים מצויינות!

לא חושב שעתיד באר שבע בסכנה כלשהי. הרבה ריסקפט לאלונה על מה שהיא עושה שם.

לא אמרתי סכנה(בקשר לבש). היא בידיים טובות ותיהיה בצמרת. אלונה עדיין מכוונת להפוך להיות הגדולה החמישית של הליגה הזאת. והיא תצליח.כי מה שיש לה, אין בביתר והפועל. נכון לנקודת הזמן הזאת. אני חושב שמיטש מכוון למשהו אחר לגמרי. הוא קו מקביל-הכי אירופאיים וידע שאפשר. זה כזה תענוג. אני לפעמים משתומם איך הפורום הזה לא ממש מבין את זה(בהכללה כמובן). זה תענוג צרוף לראות את זה קורם עור וגידים. איך הבניין נבנה. מהיסוד. ואיך כל הזמן ידע זורם לקריית שלום. זה הרבה יותר חשוב מאם מיטרו הסריח את הדשא או דור פרץ צריך לרדת לספסל.

וזה רק הפורפליי של מיטש לייצב את המערכת הכאוטית שהיתה פה. איצטדיון זה העניין הגדול והחשוב היחידי. בלעדיו, לא נגדל.

לא אמרתי סכנה(בקשר לבש). היא בידיים טובות ותיהיה בצמרת. אלונה עדיין מכוונת להפוך להיות הגדולה החמישית של הליגה הזאת. והיא תצליח.כי מה שיש לה, אין בביתר והפועל. נכון לנקודת הזמן הזאת. אני חושב שמיטש מכוון למשהו אחר לגמרי. הוא קו מקביל-הכי אירופאיים וידע שאפשר. זה כזה תענוג. אני לפעמים משתומם איך הפורום הזה לא ממש מבין את זה(בהכללה כמובן). זה תענוג צרוף לראות את זה קורם עור וגידים. איך הבניין נבנה. מהיסוד. ואיך כל הזמן ידע זורם לקריית שלום. זה הרבה יותר חשוב מאם מיטרו הסריח את הדשא או דור פרץ צריך לרדת לספסל.

וזה רק הפורפליי של מיטש לייצב את המערכת הכאוטית שהיתה פה. איצטדיון זה העניין הגדול והחשוב היחידי. בלעדיו, לא נגדל.

כל מילה.

כל מילה.

אם מחר מיטש מקיים מסיבת עיתונאים ואומר ששלוש שנים מהיום יהיה למכבי איצטדיון משלה, שלושים אלף איש, נגיש והכל.

וכתנאי-האם אני מוכן בשלוש שנים האלה לוותר על אליפות בתמורה לזה? אני חושב שכן. כל כך רוצה בית שלנו ושיישקף את יכולות הקהל שלנו.

מסכים עם שאר הדברים שעלו פה, עם זה קצת פחות.

צדק, בוזגלו ונוואקמה זה שחקנים שיש להם עוד המון מה לתת. בתרחיש אופטימי מבחינתם, מליקסון תופס את הפוזיציה של ברדה בעוד שנתיים כווטרן

המנוסה והמנהיג. מי יודע, בעוד שנה, יכול להיות שהם יחתימו את קהת.

אצלך יש את טיבי שמתנדנד, קרלוס וטב״ח שכבר עמוק בדעיכה, ואלברמן שיש לו עוד שנתיים של טופ במקרה בטוב.

לא חושב שמכבי התחילה להמציא את עצמה מחדש, אנחנו עדיין על האדים.

עם כל הכבוד להחתמה של המאמן והרוח החדשה שהיא מביאה איתה, צריך לזכור שמדובר בסופו של יום, באילתור.

מכבי לא תכננה להפרד מיוקאנוביץ׳ עד סיום העונה.

כן יש את התחושה (והתקווה) אצל כולנו שהאסימון נחת ומהלכים משמעותיים ברמת הסגל

יתחילו לזוז בחצי שנה הקרובה, אבל זה עדיין בגדר תחושה כרגע. פרקטיקה פחות.

רוצה לאמר,כדורגל היום רץ מהר, אין לדעת מה יהיה מחר.

ב״ש חייבים אליפות כאן ועכשיו, כי רק ככה הם יקבלו ואלידציה אמיתית להתכנות החזון שלהם.

לבטל את הסיכויים שלהם לנווט את הספינה משם ולרענן את השורות, מרגיש לי קצת יהיר.

כל מילה.

למרות הביקורתיות שלי לפעמים כלפי משתמשים בפורום, הפורום הזה הוא עדיין שמורת טבע לעומת מה שקורה שם בחוץ. קראתי תגובות בפייס היום על ההחתמה. שמע, זה לא יאומן. כמה מיטש למעלה, ככה הם למטה. אבל ככה זה בכל הקהלים פה. זוועות עולם.

למרות הביקורתיות שלי לפעמים כלפי משתמשים בפורום, הפורום הזה הוא עדיין שמורת טבע לעומת מה שקורה שם בחוץ. קראתי תגובות בפייס היום על ההחתמה. שמע, זה לא יאומן. כמה מיטש למעלה, ככה הם למטה. אבל ככה זה בכל הקהלים פה. זוועות עולם.

אני לא מבין מה הפליאה.

זו המדינה שלנו.

״לא רק בספורט, בהכל״

מציע לך להתרחק מפייסבוק וטוקבקים.

כצופה מהצד בדיון-הלוואי שכל הפורום(כולל אני) ילמד איך לנהל דיון כמו שיש בעמוד הזה.

אפשר לקבל ממך את פיזור השערים והבישולים של ראדי? כמה שלישיות היו לו העונה? כמה צמדים? אם אפשר, אתה יכול בנוסף לפרט כמה מהם היו במשחקים צמודים (נניח, עד 2 שערים הפרש) וכמה מהם שערי גארבג' בתבוסות שהנחילה ב"ש?.

אני מדבר על תפקוד במגרש נטו.באר שבע קבוצה מעולה השנה,די מתעלה על עצמה אפילו-ומהראן נהנה מההפקר.אף אחד לא מזלזל בו,אבל במשחק היום וכן גם במשחקים אחרים(המשחק מול מכבי,המשחק נגד רעננה) הוא שיחק פשוט נוראי.הוא כבד נורא,מאבד כדורים בכל הזדמנות שנייה,ויתרה מזאת-גורם למתפרצות.רק היום ראדי איבד שני כדורים בשתי דקות שבמזל לא עלו לבאר שבע בגול.אה,והתיקולים שלו הם בכאילו.מיטרוביץ׳ כזה.מזכיר לך שחקנים אצלנו מינוס הגולים והבישולים?צודק.אבל זה לא אומר שראדי היה צריך להישאר,ובטח שלא לתת לסטטיסטיקה הסבירה הזאת ללכת לפניו.

זה לא אומר כלום.אנחנו צריכים פאקינג זר בעמדה הזאת,סה טו.

את כל אלו אתה לא תמצא בסטטיסטיקה,למה?כי לא מחשיבים אותם.הסטטיסטיקה במקרה שלו משקרת,אפילו מאוד.גם תומר סוויסה מעמדת החלוץ נתן 7 בישולים ו4 שערים,וזה בהפועל חיפה.זה לא אומר שהוא החלוץ הבא של מכבי.זו הדעה שלי,וזה מה שאני חושב.שיאו אחריו.

עכשיו,אין לי שום בעיה עם דיון בוגר והגיוני על מהראן ראדי.יש לי בעיה עם כאלה שאוהבים לצאת על אנשים שמעיזים (לא עלינו) להעביר ביקורת על שחקן מהקבוצה היריבה.אז הנה,וואקמה שחקן גדול.הובאן ואוגו בינגו,מליקסון השנה עושה דברים יפים.עכשיו כשפירגנתי לשחקנים מהיריבה,האם יש לי את הקרדיט להעביר ביקורת על אחד מהם?תודה.

כשאומרים שמכבי בונה את עצמה מחדש תוך כדי תנועה, הדבר שהכי מפחיד אותי זה מי יירש את אלברמן. לזהבי יש עוד זמן (מנקודת המבט שלי הוא לא יעזוב את מכבי עד הפרישה, אין לו למה והוא יודע את זה), במרכז הקישור דור פרץ עושה סימנים שכשיגיע לבשלות הוא יהיה שובר-שוויון בליגה שלנו אבל גם הוא לא בעמדה של גל. אני חושב שגם מיכה יעלה הילוך בשנה-שנתיים הבאות ויהפוך לדומיננטי יותר בחלק הקדמי. אני לא רואה בליגה שחקן ישראלי שיוכל לרשת אותו, מקווה לג'ורדי יש קלף כזה בנוער. אם יש מישהו שאני יכול לחשוב עליו כיורש האולטימטיבי למרכז המגרש שלנו במקום גל, זה שרן שכרגע לא נמצא כאן, הלוואי ויחזור.

מיותר לדבר בפרוייקט כזה על שינוי דרסטי בסגל, בטח בינואר, אמנם השנה אנחנו חייבים להתחזק בינואר אבל זה מצב שלא אמור לקרות. מאמין (או רוצה להאמין) שבוס לא בא לכאן לשנה וחצי, אלא ליותר.

כשאומרים שמכבי בונה את עצמה מחדש תוך כדי תנועה, הדבר שהכי מפחיד אותי זה מי יירש את אלברמן. לזהבי יש עוד זמן (מנקודת המבט שלי הוא לא יעזוב את מכבי עד הפרישה, אין לו למה והוא יודע את זה), במרכז הקישור דור פרץ עושה סימנים שכשיגיע לבשלות הוא יהיה שובר-שוויון בליגה שלנו אבל גם הוא לא בעמדה של גל. אני חושב שגם מיכה יעלה הילוך בשנה-שנתיים הבאות ויהפוך לדומיננטי יותר בחלק הקדמי. אני לא רואה בליגה שחקן ישראלי שיוכל לרשת אותו, מקווה לג'ורדי יש קלף כזה בנוער. אם יש מישהו שאני יכול לחשוב עליו כיורש האולטימטיבי למרכז המגרש שלנו במקום גל, זה שרן שכרגע לא נמצא כאן, הלוואי ויחזור.

מיותר לדבר בפרוייקט כזה על שינוי דרסטי בסגל, בטח בינואר, אמנם השנה אנחנו חייבים להתחזק בינואר אבל זה מצב שלא אמור לקרות. מאמין (או רוצה להאמין) שבוס לא בא לכאן לשנה וחצי, אלא ליותר.

על הנייר יש לנו יורש לאלברמן בנוער, קוראים לו דן גלזר, אבל זה עדיין רחוק מאוד, משתי סיבות:

1) גלזר עדיין בגדר הבטחה. מבחינת מנהיגות (בנוער בכל אופן), עמדה, פיזיות - הוא כבר ממש שם. אבל הוא עדיין צעיר, וצריך לעבור עוד הרבה השתפשפות בשביל שנדע לומר אם זה אמיתי או לא. מקווה שעונה הבאה הוא יושאל לרמלה בלאומית ולא לקבוצה בליגת העל. שלא יחזרו על הטעויות שעשו בהתחלה עם בן בן יאיר או לוגסי ששנתיים הולך לאיבוד כי הוא מושאל לקבוצות שפשוט לא ב level שלו.

2) אלברמן רק בן 32. לקראת סוף העונה הוא יחגוג יום הולדת 33. אין סיבה שלא ימשיך לפחות עוד שנתיים ברמה הזאת. אין שום סיבה למהר או לדאוג מהבחינה הזאת.